Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Jeżeli jesteście w kwesti ociepleń i to takiej szczegółowej to jak rozwiązać montaż skrzynek do rolet zewnętrznych? Czy bezpośrednio pomiędzy nadproże i okno? Czy może na zewnątrz nadproża? Ze względów estetycznych wolałbym schować skrzynkę aby przy podniesionych roletach nie było by jej widać. Oczywiście wszystko rozbiega się przy Silce 18 a skrzynka ma szerokość 16 cm. Jak w takim przypadku wyeliminować możliwe do wystąpienia mostki termiczne. Oczywiście dom będzie ocieplony w najgorszym przypadku styropianem gr 12cm (przymiarki idą na 15cm).

Pytam się teraz przed stawianiem ścian gdyż nie chciałbym mieć brzydko wyglądających skrzynek zamontowanych nad oknami, które nie wiadomo jak przypiąć do całej bryły budynku.

Może ktoś z Was ma na to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I jeszcze jedno pytanie. Silikaty można kupić "paletyzowane" i niepaletyzowane. Czy znaczy, że w tym drugim przypadku przejeżdża wywrotka, i wywala wszystkie bloczki na kupę?

 

Ile więcej trzeba zamówić bloczków (np. na 100 m2 ściany, zamówić 110 m2)?

 

To że silikaty są niepaletyzowane oznacza tylko, że nie rozładujesz ich np.

wózkiem widłowym i nie ściągnie ich samochód samowyładowczy.

U producenta załadowywane są suwnicą i obojetne dla nich czy są paletyzowane czy nie.

Jeżeli chcesz rozładunek mech. to paletyzowane,jeżeli ręczny to bez palet.

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) mamy od producenta przeliczenie na silkę i zaczynam szukać miejsca zakupu i ekipy. Dzięki wam już wiem,że trzeba negocjować z hurtownią bo producent liczy drożej. Rozumiem,że żadna ekipa nie liczyła więcej za nową technologię? Na razie w mojej okolicy nie widziałam żadego domu z silki, ale może ktoś się "ukrywa" pod tynkiem. Prosze oświećcie mnie co to jest z tymi systemami ociepleń? Czy to np wełna +kołki+listwy itd?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety takie bloczki o dlugosci 50 cm sa tylko w lezajsku a co do silki i innych producentow to jak ostatnio bylem na Budmie to widzialem tam ze jest ccs takiego jak Polskie Silikaty taka grupa w ktorej sa skupione firmy takie jak Teodory , Lezajsk, Olkusz i pare jeszcze innych natomiast wlascicielem jest jedna firma nie bardzo polska wiec juz sam nei wiem czy sa polskie firmy jeszcze u nas :-(

 

Z Poznania masz blisko do Przysieczyna k\Wagrowca.

Firma PROFIL z Piły ma tam wytwórnię silikatów.

http://www.profil.pila.pl/przysieczyn.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze oświećcie mnie co to jest z tymi systemami ociepleń? Czy to np wełna +kołki+listwy itd?Pozdrawiam

Generalnie tak. Ale ja kupując system Rockwool'a w cenie systemu dostałem wełnę + siatkę + zaprawę zbrojącą + podkład tynkarki + tynk mineralny (biały). Do tego musiałem dokupić listwy startowe i narożne, wełnę na glify, ew. kołki (piszę ewentualnie, bo Rockwool dla domów jednorodzinnych kołków nie wymaga). I na koniec farbę elewacyjną, do przemalowania i wzmocnienia struktury tynku (dam silikatową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klejenie silikatów jest podobne do klejenia BK? Znaczy, jeżeli znajdę ekipę znającą się na klejeniu BK (o takich łatwiej), to czy sobie bez problemu poradzą z klejeniem bloczków silikatowych?

Raczej tak. Technika jest podobna. Tylko bloczki zdecydowanie cięższe i trudniej się je tnie. U nas robiła ekipa, która nigdy nie robiła z silikatów. Z efektów jesteśmy zadowolenie. Ściany równe, cięcie też im nie sprawiało problemy. Cięli "szlifierką kątową" z tarczą do kamienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek67

Bedę budował z silikatu krajowego i mam dylemat co do materialu izolacyjnego wełna v. steropian. Z uwagi na "oddychanie " scian i związany z tym (mam nadzieje) brak "zaduchu" w domu zwłaszcza przy szczelnych plastikowych oknach jestem za welną , mimo jej wyższej ceny i większej sumarycznej grubości ścian.Mam jednak poważne obawy związane z dość licznymi doniesieniami o zawilgacaniu się wełny i odchodzeniu od tej technologii np w Niemczech.Obecnie na żadną z impregnowanych wełen nie ma u nas ATESTU ! Czyżby te przypadki zawilgocenia wynikały tylko z niewłaściwego wykonania prac budowlanych ? Jeżeli macie osobiste doświadczenia bardzo proszę może moje obawy są nie

słuszne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen - z tego co pamiętam to dzwoniłeś też do polskich wytwórni cegieł silikatowych. Masz jakieś tego efekty. Jak porównanie cenowe z Silką w Almaresie?

Tak, dzwoniłem do Nidzicy i ... gdy spytał się o cenę w lokalnej hurtowni to od ręki obniżył o 18 groszy na Silka 18M na 2,18 a, gdy na pytanie "ile?" dostł odpowiedź 3 tiry to powiedział, że możemy porozmawiać o dalszych upustach. I w tym momencie wszystko co dobre szybko się kończy.

Transport i rozładunek mój ale myślałem, ze będzie mozliwość odebrania z jakiejś hurtowni gdzieś blisko Gdynia lub Wejherowa a usłyszałem z najbliższej cegielni tzn, z Iławy :o :cry: :evil: . W tym momencie podziękowałem. To ile wyniósłby mnie transport a potem jeszcze rozładunek? Za transport 1 TIRa na tej trasie to około 600 PLN, co razy 3 daje 1800PLN. A gdzie rozładunek? Tragedia. Co innego gdyby to było możliwe gdzieś na miejscu, ale niestety nie.

Tak więc pozostaję przy lokalnej hurtowni z transportem i rozładunkiem gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...