Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój wykonawca ochoczo podjął temat budowania z bloczków 500x240x220. Nie trzeba wtedy połówek do przemurowania narożników. Jednak po wizycie w hurtowni okazało się, że nikt tego jeszcze nie sprowadzał. Podobno to ciężkie pioruństwo i jak już rzucą taki bloczek na ścianę to tak zostaje. Trudno tym manewrować. Chyba zostanę przy 250x240.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm właśnie miałam się zapytać czy bloczek Xella silka E 24 cm za 4,o9 z tarnsportem i rozładunkiem to dobra cena

....czyli 61,35 zł za m2 :(

 

bloczek P+W 500x250x220 a te wymiary to jaki to bloczek ? 6NWD ?

to tak podrozala silka?? gdzie te czasy ze za m2 sciany trzeba bylo zaplacic kolo 35 zl? wszystko drozeje ciekawe czy silikaty nadal sa jednym z najtanszych materialow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 zł za m2 ściany z Silki 18 cm (łącznie z klejem) - to przywoicie czy za dużo za materiał?

Czy ktoś znalazł taniej w okolicach Krakowa?

Ile próbować utargować (to pierwsza oferta ze składu budowlanego)?

 

Mam pytanie do ocieplających wełną mineralną.

Początkowo też tak planowaliśmy, ale zniechęcił nas wykonawca twierdząc, że trudno jest mieć pewność, że wełna nigdy nie zawilgnie. Wiadomo że wtedy traci swoje właściwości a w dodatku stanie się wtedy siedliskiem paskudnych grzybów. Stwierdził, że zaledwie kilka domów ocieplał wełną, za to raz podczas remontu zrywał taką właśnie mokrą i zapleśniałą wełnę (z czym się to wiąże - wiadomo). Po tych rewelacjach zmienilismy koncepcję na styropian, tym bardziej, że tzw. oddychanie ścian to teoria bardzo dyskusyjna.

Czy ktoś potrafi wyjaśnić, czemuż to domy ocieplane styropianem nie posiadałyby właściwości "chłodzenia" latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 zł za m2 ściany z Silki 18 cm (łącznie z klejem) - to przywoicie czy za dużo za materiał?

Czy ktoś znalazł taniej w okolicach Krakowa?

Ile próbować utargować (to pierwsza oferta ze składu budowlanego)?

 

Mam pytanie do ocieplających wełną mineralną.

Początkowo też tak planowaliśmy, ale zniechęcił nas wykonawca twierdząc, że trudno jest mieć pewność, że wełna nigdy nie zawilgnie. Wiadomo że wtedy traci swoje właściwości a w dodatku stanie się wtedy siedliskiem paskudnych grzybów. Stwierdził, że zaledwie kilka domów ocieplał wełną, za to raz podczas remontu zrywał taką właśnie mokrą i zapleśniałą wełnę (z czym się to wiąże - wiadomo). Po tych rewelacjach zmienilismy koncepcję na styropian, tym bardziej, że tzw. oddychanie ścian to teoria bardzo dyskusyjna.

Czy ktoś potrafi wyjaśnić, czemuż to domy ocieplane styropianem nie posiadałyby właściwości "chłodzenia" latem.

 

wyslij tego wykonawce na aleske, niech reniferom rogi liczy. welna bierze wode i ja szybko oddaje- patrze na swoja na scinach i widze, wiec wiem co mowie. codo styropianu- wez sie zapakuj w pudelko styropianowe, zobaczymy ile wytrzymasz w tym termosie. nie polecam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wyslij tego wykonawce na aleske, niech reniferom rogi liczy. welna bierze wode i ja szybko oddaje- patrze na swoja na scinach i widze, wiec wiem co mowie. codo styropianu- wez sie zapakuj w pudelko styropianowe, zobaczymy ile wytrzymasz w tym termosie. nie polecam :evil:

 

Sam się zapakuj. Wybuduj dom z wełną bez wentylacji i z witrynami zamiast okien a we wrześniu przyjdę zobaczyć jak porastasz grzybami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...