Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Ocieplenie nie ma wplywu na akumulacyjnosc cieplna silikatu ...moglbys rozwinac ta mysl ?

 

Uściślając - materiał, z którego jest wykonane ocieplenie nie ma wpływu na akumulacyjność silikatu. To cecha, która polega na tym, że (w dużym uproszczeniu) ściana przyjmuje ciepło z otoczenia, i później powoli je oddaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ocieplenie nie ma wplywu na akumulacyjnosc cieplna silikatu ...moglbys rozwinac ta mysl ?

 

Uściślając - materiał, z którego jest wykonane ocieplenie nie ma wpływu na akumulacyjność silikatu. To cecha, która polega na tym, że (w dużym uproszczeniu) ściana przyjmuje ciepło z otoczenia, i później powoli je oddaje.

No właśnie też mi się tak wydaje i w żaden sposób sobie nie potrafię wyobrazić, co uzasadniałoby takie twierdzenie (że przy wełnie latem chłodzi a przy styropianie nie), ale pojawiło się ono w tym wątku, więc pytam. Na pewno sa tu tacy, którzy wiedzą o tym więcej niż ja - biedny Czerwony Kapturek.

Co do tej zgniłej wełny, to na pewno coś tam było skiepszczone, ale co - nie wiem. Gdyby było tak źle, to nikt by jej nie używał. Z drugiej strony, skąd mieć pewność, że nawet z najlepszym zabezpieczniem wełny przed wodą po jakimś czasie się coś nie stanie? Wilgotna traci właściwości izolacyjne, więc nawet, jeżeli sama odparowuje wilgoć, to i tak gorzej izoluje. Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wyslij tego wykonawce na aleske, niech reniferom rogi liczy. welna bierze wode i ja szybko oddaje- patrze na swoja na scinach i widze, wiec wiem co mowie. codo styropianu- wez sie zapakuj w pudelko styropianowe, zobaczymy ile wytrzymasz w tym termosie. nie polecam :evil:

 

Sam się zapakuj. Wybuduj dom z wełną bez wentylacji i z witrynami zamiast okien a we wrześniu przyjdę zobaczyć jak porastasz grzybami...

geno ty ekspercie- nie dyskutujmy o oczywistosciach, zakladamy ze oba domy maja dobra wentylacje, po prostu wybieracie styro bo jest tanszy , wiec zaloz osla czapke na glowe i powiedz 1000 razy przypraszam, nie stac mnie na welne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geno ty ekspercie- nie dyskutujmy o oczywistosciach, zakladamy ze oba domy maja dobra wentylacje, po prostu wybieracie styro bo jest tanszy , wiec zaloz osla czapke na glowe i powiedz 1000 razy przypraszam, nie stac mnie na welne :lol:

 

Tak - wybieramy styropian bo jest tańszy. Coś jest w tym złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 zł za m2 ściany z Silki 18 cm (łącznie z klejem) - to przywoicie czy za dużo za materiał?

Czy ktoś znalazł taniej w okolicach Krakowa?

Ile próbować utargować (to pierwsza oferta ze składu budowlanego)?

Pozwolę sobie powtórzyć pytanie. Czy ktoś zna odpowiedź? To jest cena z transportem i rozładunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wyslij tego wykonawce na aleske, niech reniferom rogi liczy. welna bierze wode i ja szybko oddaje- patrze na swoja na scinach i widze, wiec wiem co mowie. codo styropianu- wez sie zapakuj w pudelko styropianowe, zobaczymy ile wytrzymasz w tym termosie. nie polecam :evil:

 

Sam się zapakuj. Wybuduj dom z wełną bez wentylacji i z witrynami zamiast okien a we wrześniu przyjdę zobaczyć jak porastasz grzybami...

geno ty ekspercie- nie dyskutujmy o oczywistosciach, zakladamy ze oba domy maja dobra wentylacje, po prostu wybieracie styro bo jest tanszy , wiec zaloz osla czapke na glowe i powiedz 1000 razy przypraszam, nie stac mnie na welne :lol:

 

Do 71kkk: Nie chciałabym, abyś źle odebrał to co napiszę. Może tego nie czujesz, ale Twój sposób wypowiedzi i to, że atakujesz personalnie innych uczestników tego wątku jest niekulturalne i niepotrzebnie wprowadza złą atmosferę. W tym wątku piszą ludzie, którzy chcą pomóc innym swoją wiedzą i doświadczeniem, za co ja amator bardzo im dziekuję. Uszanuj to proszę i nie znichęcaj swoimi gburowatymi wypowiedziami innych. Ten wątek jako jeden z nielicznych obył się bez zadym i niech tak trwa. Bez urazy proszę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote]

geno ty ekspercie- nie dyskutujmy o oczywistosciach, zakladamy ze oba domy maja dobra wentylacje, po prostu wybieracie styro bo jest tanszy , wiec zaloz osla czapke na glowe i powiedz 1000 razy przypraszam, nie stac mnie na welne :lol:

 

Sory ale z Ciebie czapki nie chcę....gwoli ścisłości...do merytorycznych argumentów Ci natomiast daleko - jak je kiedyś znajdziesz (wg teorii prawdopodobieńśtwa małą szansa) to zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 zł za m2 ściany z Silki 18 cm (łącznie z klejem) - to przywoicie czy za dużo za materiał?

Czy ktoś znalazł taniej w okolicach Krakowa?

Ile próbować utargować (to pierwsza oferta ze składu budowlanego)?

Pozwolę sobie powtórzyć pytanie. Czy ktoś zna odpowiedź? To jest cena z transportem i rozładunkiem.

 

 

Agduś, a skąd masz tą cegłę? Ja mam ofertę z Niemców i wychodzi mi 47 zł brutto, z transportem, rozładunkeim ale bez kleju :roll: więc Twoja oferta jest lepsza. Niestety, na te Niemce to się uparłam, bo ponoć bardzo dobra jakość, trzymają wymiary i czyściutkie w środku :roll: Czy ktoś może mi napisać ile wychodzi kleju na 1m2 (ilościowo i cenowo). Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 zł za m2 ściany z Silki 18 cm (łącznie z klejem) - to przywoicie czy za dużo za materiał?

Czy ktoś znalazł taniej w okolicach Krakowa?

Ile próbować utargować (to pierwsza oferta ze składu budowlanego)?

Pozwolę sobie powtórzyć pytanie. Czy ktoś zna odpowiedź? To jest cena z transportem i rozładunkiem.

 

Myślę, że to niezła cena. Ja kupowałem w zeszłym roku w lipcu Silkę po 39 zł za metr. Od tamtej pory cennik poszedł w góre chyba ze 2 razy. Ja mimo usilnych starań nie znalazłem taniej niż 39 zł, a szukałem chyba ze 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 zł za m2 ściany z Silki 18 cm (łącznie z klejem) - to przywoicie czy za dużo za materiał?

Czy ktoś znalazł taniej w okolicach Krakowa?

Ile próbować utargować (to pierwsza oferta ze składu budowlanego)?

Pozwolę sobie powtórzyć pytanie. Czy ktoś zna odpowiedź? To jest cena z transportem i rozładunkiem.

 

 

Agduś, a skąd masz tą cegłę? Ja mam ofertę z Niemców i wychodzi mi 47 zł brutto, z transportem, rozładunkeim ale bez kleju :roll: więc Twoja oferta jest lepsza. Niestety, na te Niemce to się uparłam, bo ponoć bardzo dobra jakość, trzymają wymiary i czyściutkie w środku :roll: Czy ktoś może mi napisać ile wychodzi kleju na 1m2 (ilościowo i cenowo). Pozdrówki

 

Agduś, cena jest super. Czy to na pewno oryginalna Silka?

 

Alison, ja tez biorę chyba z Niemców, za bloczki 25 cm z transportem, rozładunkiem i klejem wyniesie mnie jakieś 43 zł (bez kosztu palet), ale mogłam się rąbnąć trochę w obliczeniach - podano mi cenę netto za 1 bloczek oraz osobno koszty transportu i kleju, oraz całościową kwotę razem z paletami. W sumie wychodzi mi 17.700 za całość (w tym 1700 za palety, część z nich na pewno uda mi się zwrócić, ale te z ostatniego transporu nie wiem, chyba że dogadam sie z kierowcą). Bloczki 25 i 12 cm grubości. Dom niemały, z poddaszem, pow. zabudowy 146m2, dach dwuspadowy, więc ściany wysokie (305m2 bloczków 25 i 111m2 bloczków 12 cm.) Podaję te dane, bo czasami sama cena bloczka niewiele wnosi.

 

Z tym, że do mnie mają chyba troche bliżej (w-wa), a z tego co kojarzę transport jest nie ich "firmowy" tylko przez jakiegoś podwykonawcę, dlatego nie bardzo można negocjować i dlatego może być problem ze zwrotem palet z ostatnich transportów.

 

Po świętach dzwonię tam znów i bedę jeszcze próbowała coś wytargować, jak mi się uda to nie będę szukać dalej (rozmawiałam tez m.in. z Jedlanką, ich pierwsza oferta była trochę wyższa, ale pani powiedziała, że jeszcze możemy porozmawiać :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie należy opierać się na cenach jednego producenta silikatów. Warto na bieżąco badać rynek, żeby zaoszczędzić nieco grosza. Tydzień temu w jednej z hurtowni pod Warszawą, miły pan stwierdził, że najtaniej w tej chwili wychodzi Silka. Dalej nie sprawdzałem.

Jedno jest pewne, że należy szukać promocji, walczyć o rabaty, darmowy transport i przede wszystkim o jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie należy opierać się na cenach jednego producenta silikatów. Warto na bieżąco badać rynek, żeby zaoszczędzić nieco grosza. Tydzień temu w jednej z hurtowni pod Warszawą, miły pan stwierdził, że najtaniej w tej chwili wychodzi Silka. Dalej nie sprawdzałem.

Jedno jest pewne, że należy szukać promocji, walczyć o rabaty, darmowy transport i przede wszystkim o jakość.

 

Dokładnie! Wystarczy dzwonić i pytać. W niektórych składach już przez telefon można odczuć, że będzie rabat. Wtedy do takich składów można udać się osobiście. Bo objechanie wszystkich jest raczej niemożliwe. Chyba, że ktoś jest bezrobotny.

W zeszłym roku dostałem oryginalną Silkę z rabatem 15% od cennika. Co prawda za transport musiałem zapłacić, ale wyszło i tak taniej niż inne silikat. Silka jechała do mnie z Radomia, jakieś 100 km. Mam producenta - Ludynię, 30 km od mojej budowy. Mimo to nie byli w stanie dać takiej ceny jak Silka. I jeszcze oferowali transport bez HDS-u :lol: Jak oni sobie wyobrażali ręczne rozładowywanie prawie 50 ton bloczków? :o :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje ceny (marzec 2006) w Koszalinie z dowozem na budowę:

 

SILKA E24 kl. 15: 3,62-4,75 PLN netto w zależności od hurtowni,

silikat N25 kl. 15: 2,42 PLN netto.

 

Daje to koszt 1m.kw. ściany z SILKI minimum 55 PLN, a z silikatów N25 44 PLN.

 

Dla mnie wybór jest prosty. Przy tej samej jakości obu materiałów koszt ścian mojego domku będzie o około 3 tysiące niższy dla polskich silikatów z Przysieczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.My też budujemy z silki E24 .Udało mi sie wynegocjowac 24% rabatu to daje cene 3.45,- Brutto! co o tym sądzicie.Silke kupujemy z cegielni w Pasymiu .transport 2,50 km +HDS 100ZŁ,BĄDZ MIEJSCOWY ROZŁADUNEK 80ZŁ/h.tira 24palet rozładowuje w1h

.do budowy uzywamy kleju nie zaprawy ,nie rozumiem tych ktorzy szukają oszczednosci w takiej kwestii,za klej zapłacilismy 1,781zl czy to jest dużo przy tak wielkiej inwestycji jaka jest budowa domu?klej ma starczyc na 160m domu i 85m dobudówki warsztatu.Pozdrawiam wszystkich :) m2 wychodzi 51,75,- to chyba b.dobra cena? Myślę że transportu nie należy wliczać w cene metra bo każdy ma inną odl do cegielni czy hurtowni-my mamy 80km wiec transport 24pal w dwie strony to 400zł .jesli ktos jest z okol Iławy to też moge podac namiary na tego samego przedstawiciela ktory da ten sam rabat.a takze dobry rabat na wełnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja oferta cenowa

 

1)Silka E24 4,20 zł/szt

2)Silka E 8 1,70 zł/szt

3) Zaprawa silka fix 0,95 zł/kg

4) Bloczek fundament. 38x25x14 3,60 zł/szt

Proponujemy zamienny towar do poz 1-3

Silikaty:

5) N 24 2,75 zł/szt

6) N 8 1,15 zł/szt

7) Zaprawa cienk.do silikatów

13,42 /25kg

 

Ceny brutto z dostawą i rozładunkiem na budowie przy pełnych transportachtaniej 4,09 potarguję jeszcze też się zdecydowaliśmy na polskie

Jakiej grubości stawiacie ściany wewnętrzne działówki bo ja myślę o ósemce ostatnio przy 12 był problem u znajomych ze wstawieniem drzwi?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 zł za m2 ściany z Silki 18 cm (łącznie z klejem) - to przywoicie czy za dużo za materiał?

Czy ktoś znalazł taniej w okolicach Krakowa?

Ile próbować utargować (to pierwsza oferta ze składu budowlanego)?

Pozwolę sobie powtórzyć pytanie. Czy ktoś zna odpowiedź? To jest cena z transportem i rozładunkiem.

 

 

Agduś, a skąd masz tą cegłę? Ja mam ofertę z Niemców i wychodzi mi 47 zł brutto, z transportem, rozładunkeim ale bez kleju :roll: więc Twoja oferta jest lepsza. Niestety, na te Niemce to się uparłam, bo ponoć bardzo dobra jakość, trzymają wymiary i czyściutkie w środku :roll: Czy ktoś może mi napisać ile wychodzi kleju na 1m2 (ilościowo i cenowo). Pozdrówki

 

Agduś, cena jest super. Czy to na pewno oryginalna Silka?

 

Alison, ja tez biorę chyba z Niemców, za bloczki 25 cm z transportem, rozładunkiem i klejem wyniesie mnie jakieś 43 zł (bez kosztu palet), ale mogłam się rąbnąć trochę w obliczeniach - podano mi cenę netto za 1 bloczek oraz osobno koszty transportu i kleju, oraz całościową kwotę razem z paletami. W sumie wychodzi mi 17.700 za całość (w tym 1700 za palety, część z nich na pewno uda mi się zwrócić, ale te z ostatniego transporu nie wiem, chyba że dogadam sie z kierowcą). Bloczki 25 i 12 cm grubości. Dom niemały, z poddaszem, pow. zabudowy 146m2, dach dwuspadowy, więc ściany wysokie (305m2 bloczków 25 i 111m2 bloczków 12 cm.) Podaję te dane, bo czasami sama cena bloczka niewiele wnosi.

 

Z tym, że do mnie mają chyba troche bliżej (w-wa), a z tego co kojarzę transport jest nie ich "firmowy" tylko przez jakiegoś podwykonawcę, dlatego nie bardzo można negocjować i dlatego może być problem ze zwrotem palet z ostatnich transportów.

 

Po świętach dzwonię tam znów i bedę jeszcze próbowała coś wytargować, jak mi się uda to nie będę szukać dalej (rozmawiałam tez m.in. z Jedlanką, ich pierwsza oferta była trochę wyższa, ale pani powiedziała, że jeszcze możemy porozmawiać :wink: ).

 

Drodzy Wszyscy, zaraz lece na Święcionkę, ale jak już tak się chwalimy cenami, to widzę, że moje jednak nie są takie złe :o Poniżej podaję ceny bez / i z transporte:

 

bloczek 25 - 1,90 pln / 3,21 pln

bloczek 18 - 1,59 pln / 2,68 pln

bloczek 12 - 0,94 pln / 1,59 pln

 

więc w porównaniu z Wami to chyba gut. A wycenę metra ściany z bloczka 25 wyliczyłam tak: 3,21 pln x 17,62 cegły na 1 m2 ściany = 56,50 pln

 

Kurcze :roll: a może źle obliczyłam ile bloczków wchodzi na 1m2 :o

 

Ale chyba jednak dobrze policzyłam, bo jeden bloczek ma wymiary 25,8 cm x 22 cm, więc pole bloczka to 567,6 cm2 => więc 1m2 (10.000 cm2) / 567,6 cm2 = 17,62 sztuki cegły przypada na 1 m2 ściany

 

Czyli co :o wychodzi na to że wycena jednostkowa najtańsza a 1m2 ściany najdroższy w porównaniu z Wami, kurcze nie kumam 8) Może ktoś mnie oświeci... Jedynym wyjaśnieniem jest dla mnie to, że inaczej licze niz Wy.. A wy jak liczycie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga do entuzjastow silikatu (do ktorych sam sie zaliczam). "Oryginalna" Silka moze wcale nie miec rewelacyjnej jakosci. Nie wiem na ile to zalezy od konkretnej wytworni, ale moje (chyba z Wieliszewa) sa bardzo kiepskie mechanicznie: kruche krawedzie, poobtlukiwane narozniki i krawedzie, rozny kolor w zaleznosci od palety. Uwaga: mowa o ceglach, a nie - bloczkach.

 

Zdecydowanie lepsze okazaly sie cegly z Zytkowic. Smutna prawda jest taka, ze Silka daje ladne logo i duzo reklam, ale cegly powstaja w tej samej fabryce, co za dawnych czasow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S., bo sie usmialem ogladajac wczesniejsze posty, w ktorych padlo okreslenie "od Niemcow". Wszystkie silikaty sa produkowane w Polsce. Nikt przy zdrowych zmyslach nie transportowalby cegiel z Niemiec, bo koszt transportu bylby wyzszy niz samego materialu. Jedyny niemiecki skladnik tego produktu to poczucie niemieckiej solidnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...