Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Z Niemców mają grubość 12, 18 25 cm

 

Wymiary bloczka (25 cm) : 250/250/220 mm, zmienia się tylko jeden wymiar (grubość).

 

Więcej info tutaj:

http://www.ppmb-niemce.com.pl/oferta/silikaty.html

 

Aha, nie maja w tej chwili w ofercie bloczków 12 cm "podwójnych", o dł. 518 mm.

 

Alison, a bierzesz dwunastki jako połówki do 25? Bo ja tak właśnie chciałam zrobić, żeby nie było tyle cięcia

 

dominikams, ja biorę 12-stki na ściany działowe, a z czym ma być mniej "cięcia" :oops: możesz mi to opisać :oops: bo się nie znam :roll: aha i co to jest "przemurowywanie"? czy to właśnie do TEGO potrzebne są te 12-stki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam poświątecznie

U nas rewolucja Zdecydowaliśmy się na coś w rodzaju domu pasywnego. Mieliśmy okazję zobaczyć dom ocieplony steropianem ( jak w pasywnym z zewnątrz i wewnątrz ) do tego rekuperator z odzyskiem ciepła.

Rewelacja :)))) cieplusieńko zero zaduchu i przy naszej bryle domu rezygnując z wełny kosztowo wychodzi podobnie.

Właściciele się śmieją że ogrzewają dom właśnym chuchaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę 12-stki na ściany działowe, a z czym ma być mniej "cięcia" :oops: możesz mi to opisać :oops: bo się nie znam :roll: aha i co to jest "przemurowywanie"? czy to właśnie do TEGO potrzebne są te 12-stki?

Chodziło mi o to, że jak murujesz ściany zewnętrzne o szerokości 25 cm i bloczek też ma 25 cm długości (jest kwadratem), to chodzi o to, żeby w kolejnych warstwach bloczki były przesunięte w stosunku do warswy niższej (żeby pionowe spoiny nie wychodziły jedna nad drugą).

I wtedy w narożniku kładziesz bloczek 12cm (obrócony o 90st - wtedy jego grubością jest 25 cm) i ładnie wychodzi przesunięcie kolejnej warstwy o prawie połowę długości bloczka. Raz kładziesz ten bloczek dla jednej płaszczyzny ściany (w narożniku), zaś w kolejnej warstwie dla drugiej płaszczyzny ściany (murarz będzie wiedział o co chodzi :) )

 

Dla materiałów, które są w poziomej płaszczyźnie prostokątami jest prościej, bo wtedy raz kładziesz bloczek w narożniku dla jednej ściany, a dla kolejnej warstwy dla drugiej ściany.

 

Sorry za chaotyczny opis, może coś pomogłem :oops:

 

--

Wojty (właściwy 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robisz dzialowe sciany to je przemurowywujesz z nosnymi co np 2 warstwe jest wspolny bloczek dla obu scian mozna to zrobic inaczej wkladajac laczniki miedzy spoiny jednaj i drugiej sciany ale przemurowanie jest lepsze

 

brachol, wojty pomogliście :D dzięki za wyjaśnienie, w sumie to proste, jak mogłam sama na to nie wpaść 8) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak się zastanawiam ile tych bloczków wziąć (tzn. 12 zamiast 25)? Ktoś podpowie? Jak to wyliczyć?

Ja jakoś specjalnie nie wyliczałem :oops:

Na pierwsze dwa transporty 25 wziąłem dwie palety 12 (jakby coś ewentualnie zostało, to i tak działówki robiłem z 12). Z tego co pamietam

to potem jeszcze domawiałem 12 na takie wykorzystanie.

Dodatkowo jeszcze takich 12 używali murarze jak np. murowali ściany szczytowe - zwłaszcza jak się schodziły przy górze w trójkąty, to jako skrajne, boczne uzywali 12.

 

Acha, ja jeszcze zamowiłem od razu kilkaset sztuk silikatu o wymiarze zwykłej cegły. Pomocne było jak murowali wykusz (te wąskie słupki, to jedynie z tych cegieł stawiali). Dodatkowo często okazywało się,

że np. ostatnia warstwa ma np. 7cm wysokości lub 14cm i wtedy szło im tej cegły silikatowej, oj szło.... albo np. podparcie dla nadproża okazywało sie w połowie wysokości bloczka :wink: i wtedy cegła silikatowa była pomocna (wyszedłem z założenia, że jak silikaty w całym domu, to co będę jakąś zwykłą czerwoną cegłą psuł wygląd, a co :D )

 

--

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem także z wami :-) silikatowcami

 

Waham się między Siką (xella,) a silikatami (Niemce).

 

Prosze o info, jaką cenę udało się wam wynegocjowac (wiosna 2006) na pustaki PW (24 lub 25 cm).

 

Czy ktoś z Warszawy i okolic może polecić, jakie sensowne hurtownie, gdzie można tanio i sprawnie (transport, skup palet, wymiana pękniętych bloczków etc) zamawiac Silkę/Silikaty?

 

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

murowal ktos z tych duzych bloczkow 50 cm dlugich? warto sie bawic czy lepiej kupic te 25 cm? czy tez nie ma roznicy? prosze o jakies doswiadczenia

 

jade jutro na budowe, chlopaki muruja tymi 50 od poczatku tygodnia, nie slyszalem zeby ktorys z nich sie wybieral na przymusowe leczenie :D . wrzuce zdjecia w piatek jak to wyglada.

ale prawda jest, ze sa bardzo ciezkie - 32,5 kg/ szt

 

aaaa, zdecydowalem sie na zaprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kleju. Po majowym weekendzie zaczynam ze ścianami z polskich silikatów (Przysieczyn). Niestety sławny Alpol AZ-110 na moim terenie jest niedostępny. Do wyboru mam:

 

- Silka Fix 10

- Klej do polskich silikatów

- Solbet (uniwersalny do BK i silikatów)

 

No i nie wiem co wybrać. Solbet sobie raczej odpuszczę, bo niedawno był wątek o rozpadającej się ścianie. Błąd był co prawda w dozowaniu wody, ale może to jakiś taki czuły model, ten klej.

 

Doradźcie: Silka Fix 10 czy ten drugi do polskich silikatów. Wiem, że wielu z Was używało oryginalnego kleju do silki, ale czy ktoś stawiał ściany na klej do polskich silikatów i jak on trzyma?

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i oto obiecane zdjecia piecdziesiatek z Jedlanki

http://img158.imageshack.us/img158/1475/p42800033co.jpg

zdjecie z dzisiaj z godziny 6.00 rano :D

- sa ciezkie - ponosilem pare sztuk i mozna sie zmachac

- trzeba chronic przed opadami - bo pija wode i sa jeszcze ciezsze :-?

- trzymaja wymiary, budowlancy zadowoleni pod tym wzgledem (chociaz robia na zaprawe)

- szybko sie muruje - wizja lokalna :D

- jak narazie bez zanieczyszczen typu: szmaty, kijki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brachol! Ja będę miał, a w zasadzie już mam tylko spaletyzowane w hurtowni silikaty z Przysieczyna. Kupiłem bloczki 24, 18, 12 i połówkowe 24. Jeszcze pewnie domówię wyrównawcze pod parapety w ostatnim transporcie.

 

O jakości mogę wypowiedzieć się 8 lub 9 maja, bo wtedy przyjeżdżają na plac budowy. Dam znać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...