Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Metr ściany z silki wychodzi 58,5 (15 bloczków na m2) a z tych drugich silikatów 53,55 (17,5 bloczka na m2).

 

Dlatego 5 zł wydaje mi się niedużo, jeżeli silka jest lepsza.

 

I jeszcze ci z silki dają transport z wyładunkiem gratis, a ci drudzy marudzą. Podam link do silikatów o których piszę

http://www.grupasilikaty.pl/

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat ich jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę nie pisać, a czy czytałaś wątek?

 

Nie bierz tego do siebie, to miał być żart! 8)

 

Co do wyboru, to tak jak anpi, ja radzę tańszy. Po pierwsze dlatego, że... tańszy :wink: , po drugie dlatego, że kilka osób (również w tym wątku) skarżyło się na kiepską jakość Xelli.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończono u mnie ściany z bloczków silikatowych z Przysieczyna. To te z obrazka kilka postów wyżej. Murowane były na klej i wykonawcy nie narzekali. Zdarzały się bloczki ukruszone, ale to zapewne kwestia transportu, jak ktoś już wcześniej pisał. W każdym razie nie rzuca się w oczy. Było taniej niż z Silki, a i tak przyjdzie wełna jako ocieplenie.

 

Jedyna uwaga: bloczki połówkowe nie są tak ładne jak na obrazku w cenniku. Są to cięte na pół bloczki pełne. Przy okazji okazało się, że są ciut wyższe od pełnych i ostatnia warstwa musiała być na zaprawę dla wyrównania pod strop.

 

Pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończono u mnie ściany z bloczków silikatowych z Przysieczyna. To te z obrazka kilka postów wyżej. Murowane były na klej i wykonawcy nie narzekali. Zdarzały się bloczki ukruszone, ale to zapewne kwestia transportu, jak ktoś już wcześniej pisał. W każdym razie nie rzuca się w oczy. Było taniej niż z Silki, a i tak przyjdzie wełna jako ocieplenie.

 

Jedyna uwaga: bloczki połówkowe nie są tak ładne jak na obrazku w cenniku. Są to cięte na pół bloczki pełne. Przy okazji okazało się, że są ciut wyższe od pełnych i ostatnia warstwa musiała być na zaprawę dla wyrównania pod strop.

 

Pozdrawiam

 

Darek

 

A miałeś bloczki pełne, czy drążone. Czy warto więc kupować połówki?

Czy ściany działowe też masz z tych silikatów? Jeżeli tak to czy też na pióro- wpust?

Wątpliwości mam dużo, a wykonawca nie pomaga bo ciągle tylko mówi o porothermie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala -> Bloczki miałem drążone. Ściany nośne z 24, garaż z 18 i działowe z 12. Wszystko na pióro/wpust.

 

Połówkowe bloczki są potrzebne do przemurowania narożników. Moi wykonawcy dali sobie radę tnąc tarczą 25 cm bloczki pełne. A to z powodu, że zamówiona paleta połówek przyjechała jakaś taka stara (szare i popękane bloczki). Poszła do wymiany, a robotę trzeba było zaczynać. Połówkowych 18 i 12 nie ma więc i tak trzeba ciąć. Szło im bardzo sprawnie.

 

A propos innych materiałów. Mój wykonawca twierdzi z kolei, że Porotherm to nie materiał. Owszem, jest cieplejszy, ale trudny w obróbce (pęka), np. przy wieszaniu szafek czy pieca gazowego. Budował też kilka domów z keramzytu i podobno to całkiem dobry materiał.

 

Ja zdecydowałem się na silikaty po około rocznym okresie zastanawiania się i lektury tego forum.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Silkę Xelli i bloczki były w porządku (gorzej z cegłami). Pełne są na fundamenty, to widać po wytrzymałości na ściskanie. Do ścian używa się drążonych, chyba że ktoś buduje wysokościowiec.

 

 

Drugi raz również wybrałbym silikat. A dajcie spokój z tym Porothermem - wszyscy jęczą jak to się kruszy (ostatnio elektryk).

 

To, czy warto kupowac połówki zależy od postawy wykonawcy. Jeśli masz zapłacić ekstra z własnej kieszeni, a on nawet nie zauważy (a zwłaszcza - nie spuści z ceny), to po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wybrałem Silkę z Xelli. Ściany nośne z bloczków drążony piór-wpust 18 cm. Drugi raz wybrałbym też silikat. Jaki? Kierowałem się wyłącznie ceną.

 

Na porotherm narzekali u mnie elektrycy i tynkarze, że pęka przy jakiejkolwiek próbie kucia. Beton komórkowy - moim zdaniem za miękki. Mam z niego ściany działowe na poddaszu (ze względu na masę - żeby nie obciążać stropu). Jest strasznie miękki. Bez większego wysiłku można śrobokrętem zrobić dziurę na wylot. Nie chciałbym mieć ścian nośnych z takiego materiału :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Chyba zdecyduję się na silikaty, o których pisałam a nie na Silkę Xelli. Jeżeli nie ma za dużej różnicy w jakości bloczków to faktycznie po co przepłacać. Jutro jedziemy na ostatnie rozmowy w składach budowlanych. Wybierzemy ten w którym będzie lepsza oferta.

 

 

Tak się zastanawiam, że przy budowie domu trzeba podejmować mnóstwo decyzji w sprawach w których tak naprawdę niewiele się znamy. Gdyby nie to forum to chyba wykonawcy by nam wcisneli najróżniejsze bajeczki :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 50% może przesadziłem ale jednak dużo taniej, a jakość super na palecie może 5-6 lekko ubitych to wszystko.

 

 

Kurcze, no i tak to jest budować się w Gdańsku :(

 

Eeeeee, nie wierzę, żeby w Gdańsku nie dało się znaleźć tanich silikatów. Szukaj w dużych składach budowlanych - one dają największe rabaty, większe niż gdybyś kupił u produecenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Czy ktoś budował z bloczków z zakładów Jedlanka http://www.silikaty.net.pl/index.php ?

Cegłę elewacyjną mają najtańszą jaką znalazłem. Teraz czekam na cenę bloczków na ściany nośne i działowe.

 

Może ktoś podzieli sie informacją, czy nie miał zastrzeżeń do jakości.

 

pozdrawiam

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 50% może przesadziłem ale jednak dużo taniej, a jakość super na palecie może 5-6 lekko ubitych to wszystko.

 

 

Kurcze, no i tak to jest budować się w Gdańsku :(

 

Eeeeee, nie wierzę, żeby w Gdańsku nie dało się znaleźć tanich silikatów. Szukaj w dużych składach budowlanych - one dają największe rabaty, większe niż gdybyś kupił u produecenta.

 

Głównie szukaliśmy w dużych składach budowlanych.

A może ktoś inny z Trójmiasta się wypowie, czy można taniej kupić i gdzie. Teraz mamy ofertę na silkę Xelli 3,73 brutto (24) i chyba z niej skorzystamy. Ceny które podaję są z darmowym transportem i rozładunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 50% może przesadziłem ale jednak dużo taniej, a jakość super na palecie może 5-6 lekko ubitych to wszystko.

 

 

Kurcze, no i tak to jest budować się w Gdańsku :(

 

Eeeeee, nie wierzę, żeby w Gdańsku nie dało się znaleźć tanich silikatów. Szukaj w dużych składach budowlanych - one dają największe rabaty, większe niż gdybyś kupił u produecenta.

 

Głównie szukaliśmy w dużych składach budowlanych.

A może ktoś inny z Trójmiasta się wypowie, czy można taniej kupić i gdzie. Teraz mamy ofertę na silkę Xelli 3,73 brutto (24) i chyba z niej skorzystamy. Ceny które podaję są z darmowym transportem i rozładunkiem.

 

 

e.kala, ja kupiłam z Przysieczyna (grupasilikaty) i nie wiem jak to jest, że inni je chwalą - hja mam odczucie jakby ten materiał gdzieś długo leżał... moi murarze kupilui też 1 paletę silki z Xelli i ich jakość oceniam - za opinią moich nowych murarzy - jako znacznie lepszą, są dokładniejsze mają głębszy pióro wpust... poza tym one są większe niż inna silka, np. cegła 24 cm z Xelli jest niższa o 2 cm nież ta z Przysieczyna, ale za to 8 cm dłuższa... , więc gdybym dostała taką cenę jak napisałś wyżej z gratisowym transportem i rozładunkiem wzięłabym bez wahania tą z Xelli

 

m.dworek - bardzo dziękuję Ci za dokładną instrukcję jak murować na zaprawę. Co prawda moja kolejna ekipa zdecydowała się murować na klej (ściana spaprana przez poprzednią ekipę została rozebrana) ale Twoja instrukacja napewno będzie cenna dla innych adeptów sztuki murowania z silikatów :wink:

 

U mnie po 2,5 tygodniowym przestoju murarka wznowiona :D z czego bardzo się cieszę. Niech tylko nie pada, plizzzzz :wink:

Pozdrawiam Wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...