Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy Forumowicze budujący z silikatów! Proszę pomóżcie, bo oszaleję. Decyzję o budowaniu z silikatów podjęliśmy jakis rok temu. zprojekt gotowy, przewiduje ścianę dwuwarstwową: 18 silikaty + 15 styropian. Budynek 12x10, parter, piętro i poddasze, bez ścian działowych nośnych, tylko jeden słup mniej więcej pośrodku. Dziś zobaczyłam dość dziwną rzecz, konstruktor wpakował mi w ściany słupy żelbetonowe co 2 metry. Pokazałam projekt potencjonalnemu wykonawcy, a ten mnie wyśmiał :evil: po pierwsze za te słupy, po drugie za taką cienką ścianę (18 cm!!). Tak jakbym to ja, do ciężkiej cho...y robiła ten projekt i wyliczenia :evil: Ludzie czy ja mam spieprzony projekt czy wykonawca do d..y?????

 

Za wszelkie uwagi serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonga, ja wiele Ci nie pomogę, myślę, że Geno mógłby coś więcej doradzić. W tym wątku spotkałam się z opinią, że w ściankach o szerokości 18, jest jakiś problem z osadzeniem okien. Sama wybrałam jednak 24 cm, bo projektant nawet słyszeć nie chciał o ścianach zewnętrznych 18 cm :roll: Powiedział, że pod takim projektem się nie podpisze... ale to człek starej daty.... nie wiem czy czsem Rydzu nie miał ścian 18 cm... może zajrzyj do jego dziennika... :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy z oknami? :o Ja mam ściany 18 cm, zamontowali mi okna i nic nie mówili, że są jakieś problemy. W projekcie gotowym była silka 18 cm + 15 cm styro. Projektant adaptujący też nie widział problemu. Dom stoi już prawie rok (do zimy był parter i strop). Nic niepokojącego się nie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało, że akceptacja ściany 18 budowanej z silikatów jest probleme dla tych fachowców, którzy wyznają jedynie ceramikę - max itepe. Sprawdzałam na stronach producentów silikatów i tam pokazują przykład ściany dwuwarstwowej 18 silikat + 15 styro. Dzięki za podniesienie na duchu, bo juz mi opadło wszystko co mozliwe :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ze najlepsze grzejniki do silikatów to żeliwne z duza pojemnoscia wodna

 

Nie ma czegoś takiego jak najlepsze grzejniki do silikatów.

 

 

Budynek 12x10, parter, piętro i poddasze, bez ścian działowych nośnych, tylko jeden słup mniej więcej pośrodku. Dziś zobaczyłam dość dziwną rzecz, konstruktor wpakował mi w ściany słupy żelbetonowe co 2 metry. Pokazałam projekt potencjonalnemu wykonawcy, a ten mnie wyśmiał

 

Wszystko w porządku. Tylko nie daj sobie wyrzucić tych słupów i zastąpić stuletnim doświadczeniem wykonawcy. One służą do usztywnienia budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze budujący z silikatów! Proszę pomóżcie, bo oszaleję. Decyzję o budowaniu z silikatów podjęliśmy jakis rok temu. zprojekt gotowy, przewiduje ścianę dwuwarstwową: 18 silikaty + 15 styropian. Budynek 12x10, parter, piętro i poddasze, bez ścian działowych nośnych, tylko jeden słup mniej więcej pośrodku. Dziś zobaczyłam dość dziwną rzecz, konstruktor wpakował mi w ściany słupy żelbetonowe co 2 metry. Pokazałam projekt potencjonalnemu wykonawcy, a ten mnie wyśmiał :evil: po pierwsze za te słupy, po drugie za taką cienką ścianę (18 cm!!). Tak jakbym to ja, do ciężkiej cho...y robiła ten projekt i wyliczenia :evil: Ludzie czy ja mam spieprzony projekt czy wykonawca do d..y?????

 

Za wszelkie uwagi serdeczne dzięki

 

chyba masz dobry projekt ale nie jestem konstruktorem

Mnie wpakowanopo dwa słupy na długosci 12m, ale będę miała wiązary

mam też ścianę nośną pośrodku (odstęp 10m) i bardzo nieciekawy grunt

Te słupy u mnie spinają wieniec dolny i górny i wzmacniają niczym nie spiętą ścianę 12metrową.

Byc moze jednak masz dobry projekt - zapytaj najlepiej innego konstruktora.

Podobne konstrukcje widziałam na przykład w Grecji - nawet często widać jak wystają pręty na dach (ze niby do nastepnej kondygnacji)

ale jeszcze raz powiem nie jestem konstruktorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w porządku. Tylko nie daj sobie wyrzucić tych słupów i zastąpić stuletnim doświadczeniem wykonawcy. One służą do usztywnienia budynku.

 

Troszkę podejrzana ostrożność konstruktora, raczej jeśli nie jest działka z kategorią górniczą to można zaprojektować bez lasu rdzeni żelbetowych - jak jest naprawdę to wymagałoby przeanalizowania projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne konstrukcje widziałam na przykład w Grecji - nawet często widać jak wystają pręty na dach (ze niby do nastepnej kondygnacji)

ale jeszcze raz powiem nie jestem konstruktorem

Grecja,Chorwacja,Turcja,Włochy - strefa aktywnej tektoniki i stąd tego typu konstrukcje żelbetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam badanie geotechniczne gruntu i w oparciu o nie takie słupy wymyślono. Myślę, że przyczyna była też taka, że nie chiałam żadnej ściany nośnej wewnętrznej by mieć dowolną mozliwośc aranzacji wnętrza., no i jeszcze te 3 kondygnacje... Grunt piaszczysty z możliwością zalania co 100 lat :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne konstrukcje widziałam na przykład w Grecji - nawet często widać jak wystają pręty na dach (ze niby do nastepnej kondygnacji)

Też mnie to zaciekawiło. Podobno mają takie przepisy budowlane, że nie opłaca się kończyć budowy. Skłonność do betonu w Grecji wynika chyba z braku materiału na cegły i obfitości wapienia, z którego można tanio zrobić cement.

 

Robiłam badanie geotechniczne gruntu i w oparciu o nie takie słupy wymyślono. Myślę, że przyczyna była też taka, że nie chiałam żadnej ściany nośnej wewnętrznej by mieć dowolną mozliwośc aranzacji wnętrza., no i jeszcze te 3 kondygnacje

No to wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne konstrukcje widziałam na przykład w Grecji - nawet często widać jak wystają pręty na dach (ze niby do nastepnej kondygnacji)

Też mnie to zaciekawiło. Podobno mają takie przepisy budowlane, że nie opłaca się kończyć budowy. Skłonność do betonu w Grecji wynika chyba z braku materiału na cegły i obfitości wapienia, z którego można tanio zrobić cement.

mnie powiedziano, ze to ze względu na kredyt - te zbrojenia sa wyciagniete wyzej - niedokonczone- -jakoś tak niby mają, że jesli dom nie jest skonczony, nie ma odbioru - to nie płaca takich odsetek od kredytu.... Nie wiem czy to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne konstrukcje widziałam na przykład w Grecji - nawet często widać jak wystają pręty na dach (ze niby do nastepnej kondygnacji)

Też mnie to zaciekawiło. Podobno mają takie przepisy budowlane, że nie opłaca się kończyć budowy. Skłonność do betonu w Grecji wynika chyba z braku materiału na cegły i obfitości wapienia, z którego można tanio zrobić cement.

mnie powiedziano, ze to ze względu na kredyt - te zbrojenia sa wyciagniete wyzej - niedokonczone- -jakoś tak niby mają, że jesli dom nie jest skonczony, nie ma odbioru - to nie płaca takich odsetek od kredytu.... Nie wiem czy to prawda

 

 

Poproście ładnie Redakcję, to wyśle tam reportera i się wszystko wyjaśni 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...