Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale kucha !

Kupiłem silkę 18 cm na ściany zew. a 12 cm na wew.

Murarze chcieli murować działówki i ... 12-stka jest innego wymiaru tzn. niższa i mają problem z " przewiązaniem" do 18-stek.

Wcześniej w ścianach murarze (w fugach) zostawili sobie druty do wiązania i teraz wogóle nie pasują :-(

Stwierdziliśmy, że będą wiercić i będzie ok ale miny mają nie ciekawe.

Dzwoniłem do dostawcy i przepraszał, przepraszał, przepraszał.

W sumie to też moja wina przecież mogłem sprawdzić co kupuję tylko w życiu bym nie pomyślał, że renomowany dostawca walnie taką kuchę !

Mało tego u tego samego kupiłem cegłę na kominy (super, hiper itd),

Murarze stwierdzli, ze od standardowych wymiarów jest dłuższa i szersza o 1 cm! Mam ochotę tą cegłę wsadzić mu w d...

Nie wpadłem na pomysł, żeby mierzyć cegłę przed zakupem.

W każdym razie murarze sobie poradzą tylko lepiej żebym nie robił takich numerów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_budowniczy,

 

twoja przygoda tylko umacnia nas w przekonaniu, że dobrze robimy wybierając wariant budowy z generalnym wykonawcą, zamiast samemu systemem gospodarczym. Nie znamy się na budowani, nie mamy czasu na pilnowanie ekip i nie mamy pojęcia, czy efekty ich pracy byłyby w jakikolwiek sposób zgodne ze sztuką i projektem...

 

To wcale nie zmienia faktu, że serdecznie ci współczujemy i mamy nadzieję, że podobne wypadki ominą cię (i nas też :)) w przyszłości!

 

Pozdrawiamy,

EiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kucha !

Kupiłem silkę 18 cm na ściany zew. a 12 cm na wew.

Murarze chcieli murować działówki i ... 12-stka jest innego wymiaru tzn. niższa i mają problem z " przewiązaniem" do 18-stek.

Wcześniej w ścianach murarze (w fugach) zostawili sobie druty do wiązania i teraz wogóle nie pasują :-(

Stwierdziliśmy, że będą wiercić i będzie ok ale miny mają nie ciekawe.

Dzwoniłem do dostawcy i przepraszał, przepraszał, przepraszał.

W sumie to też moja wina przecież mogłem sprawdzić co kupuję tylko w życiu bym nie pomyślał, że renomowany dostawca walnie taką kuchę !

Mało tego u tego samego kupiłem cegłę na kominy (super, hiper itd),

Murarze stwierdzli, ze od standardowych wymiarów jest dłuższa i szersza o 1 cm! Mam ochotę tą cegłę wsadzić mu w d...

Nie wpadłem na pomysł, żeby mierzyć cegłę przed zakupem.

W każdym razie murarze sobie poradzą tylko lepiej żebym nie robił takich numerów :-)

Wymień tą silkę. Żadna twoja wina. Są w prospekcie wymiary i takie mają być. Ja niedługo będę miała silkę na budowie i nigdy bym sie nie spodziewała, że tak może być. Ściany nośne będą 24, a działowe 12. Chyba jak przyjadą to je pomierzę. Napisz, czy 18 była wyższa niż 19,8, czy też 12 niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkryłam pewną zaskakującą własciwość silikatów. Pewnie okaże się, że wszyscy o tym wiedzą, a ja odkryłam Amerykę, ale nic to - podzielę się. Otóż dwa tygodnie temu wraz z panami elektrykami pracowicie ustaliliśmy co i gdzie sobie życzymy mieć (gniazdka, przełączniki, lampy tv, telefon itp. itd.) Panowie zaznaczali to na ścianach tajemniczymi znakami za pomocą mojego czerwonego cienkopisu, który dokonał przez to żywota. Dzisiaj rano panowie elektrycy mieli zamiar przystąpić do pracy. Spojrzeliśmy po ścianach i :o :o :o !!! NIC!!! Kompletnie nic nie było widać. Żadnego śladu! Nawet cienia śladu na ścianach!!!

Silikat wchłonął ślady cienkopisu! Zatem pamiętajcie, żeby żadnych ważnych informacji nie zapisywać na ścianie z silikatu czerwonym cienkopisem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkryłam pewną zaskakującą własciwość silikatów. Pewnie okaże się, że wszyscy o tym wiedzą, a ja odkryłam Amerykę, ale nic to - podzielę się. Otóż dwa tygodnie temu wraz z panami elektrykami pracowicie ustaliliśmy co i gdzie sobie życzymy mieć (gniazdka, przełączniki, lampy tv, telefon itp. itd.) Panowie zaznaczali to na ścianach tajemniczymi znakami za pomocą mojego czerwonego cienkopisu, który dokonał przez to żywota. Dzisiaj rano panowie elektrycy mieli zamiar przystąpić do pracy. Spojrzeliśmy po ścianach i :o :o :o !!! NIC!!! Kompletnie nic nie było widać. Żadnego śladu! Nawet cienia śladu na ścianach!!!

Silikat wchłonął ślady cienkopisu! Zatem pamiętajcie, żeby żadnych ważnych informacji nie zapisywać na ścianie z silikatu czerwonym cienkopisem!

 

Ołówkiem!!! Ołówkiem było zaznaczać!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden gość z ekipy zapisał sobie numer telefonu na ścianie szczytowej od zewnątrz :o ołówkiem - do dzisiaj widać :lol: a ściana też z silikatu.

zeby przez tynk nie przebijalo :D

 

Spoko, napisał od zewnątrz. Na to przyjdzie jeszcze 15 cm styropianu i dopiero tynk. A na wewnętrznych tynkach sobie piszą spece od schodów, chyba ich ochrzanię :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wszystko, co sobie murarze ołówkiem popisali widać wyraźnie. Tyle tylko, że akurat nikt z nas nie miał ołówka. Pomyślałam sobie, że ten czerwony cienkopis będzie sie różnił od zapisków murarzy i dzięki temu niczego elektrycy nie przeoczą. I tak by nie przeoczyli, bo dokładni są.

Zresztą nieważne, odtworzyliśmy wszystko (mam nadzieję :o ) i po sprawie.

A z tym przebijaniem ołówka przez tynk, to, mam nadzieję, żart?! Chociaż kiedyś któraś córeczka ozdobiła ścianę freskiem, który wyłaził uparcie po każdym kolejnym malowaniu i to wcale nie bledszy niż przed nim :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowała świecówkami?

Nie, to była jakaś wyjątkowo trwała i uparta farbka. Niestety nie wiem, czy plakatówka, czy akwarelka.

W kazdym bądź razie i tak trzeba będzie pociech pilnować w nowym domu. Znajomy doradził przecierki, bo na nich tak brudu nie widać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie?

Kanały wentylacyjne chcę zrobić też z silikatów (u mnie silka). Będą po 4 piony wentylacyjne obok siebie. No i jak te kominy obmurować klinkierem ponad dachem? Czy tak jak w systemowych półka betonowa i na niej cegły klinkierowe czy może obmurować cegłą pełną od poziomu stropu, a ponad dach klinkier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Buduje nie z silki, ale z konkurencja - silikaty przysieczyn.

W kazdym razie mam pytanie - kanaly wentylacynje robie z prefabrykowanych elementow: 25 x 24 cm, srednica otworu 16 cm.

Jak tym wyjsc ponad dach? Mial ktos podobny problem?

 

pozdrawiam

 

:D No właśnie teraz przeczytałem, że ja mam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Buduje nie z silki, ale z konkurencja - silikaty przysieczyn.

W kazdym razie mam pytanie - kanaly wentylacynje robie z prefabrykowanych elementow: 25 x 24 cm, srednica otworu 16 cm.

Jak tym wyjsc ponad dach? Mial ktos podobny problem?

 

pozdrawiam

 

:D No właśnie teraz przeczytałem, że ja mam. :D

Rozmawialem z kiero - nie zgadza sie na polke, twierdzi ze polka na 4-5cm scianek nie utrzyma komina i albo sie zawali albo przewroci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...