Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie jastrych wypada już na silikatach. Kierbud i ekipa (niezależnie) uznali, że zamiast ostatniej warstwy bloczków dają silikaty, żeby stan zero był właśnie już na ścianie - tam będzie grubsze ocieplenie, a idea tego była -żeby było cieplej.

A chudziak był lany już po wymurowaniu ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sie dowiedziałam, że od poniedziałku podwyżka silki o około 8 % :x . Mi potrzebna jeszcze 12 na ściany działowe, a nigdzie jej nie ma, więc pewnie pojawi się po podwyżce :roll:

 

Właśnie zajrzałem do cennika Silki i... :o w zeszłym roku kupowałem bloczki 18 cm po ok. 2,30 zł brutto. Teraz są po 3,67 :o A muszę dokupić ze dwie palety, bo zabrakło mi na taras :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga powinna być "zanurzona" w fundamencie. Czyli warstwa styropianu i część jastrychu. Jeżeli masz to wszystko nad fundamentem to albo masz obniżoną wysokość pomieszczeń na parterze albo podniesiony dom o 1 pustak. Gdybym miał ściany 24 cm to nie byłoby problemu. Niestety nie pomyślałem o tym przy podejmowaniu decyzji o grubości ścian :( .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga powinna być "zanurzona" w fundamencie. Czyli warstwa styropianu i część jastrychu. Jeżeli masz to wszystko nad fundamentem to albo masz obniżoną wysokość pomieszczeń na parterze albo podniesiony dom o 1 pustak.

 

Niezupełnie - u mnie murując fundament, zrobili go niżej, a ostatnią warstwę zastąpili bloczkami silikatowymi. Było to możliwe, bo budynek dosyć mocno wyniesiony ponad poziom gruntu (tzn. czesć mieszkalana, bo garaz jest niżej). Więc wysokości pomieszczeń się zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga powinna być "zanurzona" w fundamencie. Czyli warstwa styropianu i część jastrychu.

 

A to niby dlaczego? U mnie w projekcie jest zupełnie inaczej.

mozze zeby sie sciany nie przesunely? 8)

 

Aaaaaaaa, coś czytałem tu na forum, że ściany domu mogą przesunąć się na ścianach fundamentowych, bo nie są z nimi związane, tylko stoją na papie :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzialam dzisiaj kilka skladow budowlanych poszukujac materialow i w kazdym odradzano mi budowanie z silikatow :o Nie mam pojecia dlaczego? Czy u Was bylo podobnie? tez wszyscy najpierw wybaluszali oczy a potem rekami i nogami probowali was od tego odwiezc ?

 

I jeszcze jedno. Nie obczytalam sie jeszcze na temat izolacji wystarczajaco duzo ale dzisiaj facet mnie zaskoczyl twierdzac ze nie ma potrzeby izolowac muru wiecej niz 12 cm bo kolejne warstwy izolacji (mowa glownie o styropianie 15 cm) nie daja juz poprawienia wspolczynnika przenikania ciepla :roll: tylko cos 4 liczby po przecinku ?

 

Jaka grubosc izolacji stosowaliscie na murze 24 cm ? i jaki wtedy wspolczynnik wam wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka grubosc izolacji stosowaliscie na murze 24 cm ? i jaki wtedy wspolczynnik wam wychodzi?

 

Jak kiedyś liczyłem to przy 20 cm styropianu wychodziło coś ok. 0,18 czy 0,17.

Ja zamierzam dać 20 i wentylacje z odzyskiem i nie zamierzam sie stresować tym, że nie warto. Temat wałkowany na tym forum już wiele razy, ocieplenie zakładasz raz na wiele lat, a energia raczej nie tanieje... Mi zależy na niskich kosztach eksploatacji, a koszty inwestycyjne mam nadzieję, że udźwignę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga powinna być "zanurzona" w fundamencie. Czyli warstwa styropianu i część jastrychu.

 

A to niby dlaczego? U mnie w projekcie jest zupełnie inaczej.

mozze zeby sie sciany nie przesunely? 8)

 

Aaaaaaaa, coś czytałem tu na forum, że ściany domu mogą przesunąć się na ścianach fundamentowych, bo nie są z nimi związane, tylko stoją na papie :lol: :lol: :lol:

Mogą w przypadku wysokiej piwnicy i braku przepony np. z 100mm chudeg betonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robię taras, z silki która została po budowie, 18 cm. Ponieważ zabrakło mi jej, udałem się na poszukiwania. Tragedia. Nigdzie nie mają. Znalazłem w dwóch składach jakieś resztki - 3 palety bloczka BSD180 z Ludyni za 5 zł sztuka i 2 palety Silki E18. Wiecie, po ile ją kupiłem?

 

Po 1,50 zł sztuka

 

:o :o :o :D :D :D :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta wiadomość?

 

Wysłałam e-maila do przedstawiciela Xelli z pytaniem, dlaczego nie ma silki 12. Odpowiedź, będzie po 23 września, ale droższa o 8% (podwyżka dotyczy całego asortymentu silki).

 

Dzięki za informację. No to mi się dylemat rozwiązuje - pewnie będę budować z silikatów z Przysieczyna, bo różnica cenowa robi się dość znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...