Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Czeœć

 

Potrzebuję około 40-50 szt. silki E12. Zabrakło na poddaszu na ostatniš warstwę œcianek działowych. Murarze mówiš, żeby dać suporeks, ale nie chce pogarszać akustyki.

Może ktoœ budował z silikatów i zostało mu kilka bloczków? Nie musi koniecznie być z Xelli.

 

Pozdrawiam

filipek

 

PS

Budowa po zachodniej stronie Warszawy w Starych Babicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla zainteresowanych

Mam na sprzedaż SILKĘ "GrupaSilikaty" na paletach w folii (pozostałości po budowie):

2 palety silki 12 - 90 gr/szt.

1 palete silki 18 - 2 zł/szt.

Dziad nie chce przyjąć w hurtowni - twierdzi, że już zrobił kwartalną inwenture (?!) - rzadka reguła w hurtowniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_budowniczy,

 

nieco za daleko, by bym się skusił... 8)

 

Czy ktoś budował z silikatów na pd od W-wy? Skąd braliście towar? W kilku składach już mi się goście marszczyli, że towar niechodliwy, rzadko ktoś z tego buduje, że nie sprowadzają, ale mogą wyjątkowo spróbować etc... :evil: Nie chciałbym, by ktoś eksperymentował na moim materiale...

 

Pozdrawiam i proszę o radę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominika a jakiej jakosci byly bloczki z Jedlanki? Proste? Dalo sie je kleic na klej?

U mnie fachowcy najbardziej obawiaja sie tego ze bloczki beda nie rowne i zle bedzie sie kleilo.

 

Czy ktos ostatnio zamawial w Niemcach?

Jaka jest jakosc ich bloczkow?

 

Musze dzisiaj najpozniej jutro podjac decyzje ktore zamawiac bo za 10 dni zaczynamy murowanie w gore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie (ostateczne oferty maja mi dac w poniedzialek) nawet z transportem z Niemiec sa tansi o ponad 1600 zl za calosc. Dlatego sie caly czas zastanawiam.

Chcialabym tylko wiedziec czy jakosc jednych i drugich jest porownywalna czy Jedlanka ma lepszej jakosci, bardziej rowne czy Niemcy maja lepszej jakosci bloczki.

 

Ufff we wtorek najpozniej musze zamowic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie (ostateczne oferty maja mi dac w poniedzialek) nawet z transportem z Niemiec sa tansi o ponad 1600 zl za calosc. Dlatego sie caly czas zastanawiam.

Chcialabym tylko wiedziec czy jakosc jednych i drugich jest porownywalna czy Jedlanka ma lepszej jakosci, bardziej rowne czy Niemcy maja lepszej jakosci bloczki.

 

Ufff we wtorek najpozniej musze zamowic :roll:

 

No to może rozwiązali kwestię transportu. Jak ja dzwoniłam, to mówili, że korzystaja z przewoźników, bo własnego transportu nie mają. Cena za transport miała być ok. 600 zł, potem jak przyszło do konkretów to powiedzieli że 1000, albo i więcej. I to wyszło w ostatniej chwili, jak miałam składać zamówienie.

I w tym momencie okazało się, że jednak Jedlanka była taniej. No, ale ja miałam bardzo dobrą cenę z Jedlanki - 2,84 za bloczek grubości 25 cm. Z Vatem i transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może rozwiązali kwestię transportu. Jak ja dzwoniłam, to mówili, że korzystaja z przewoźników, bo własnego transportu nie mają. Cena za transport miała być ok. 600 zł, potem jak przyszło do konkretów to powiedzieli że 1000, albo i więcej. I to wyszło w ostatniej chwili, jak miałam składać zamówienie.

I w tym momencie okazało się, że jednak Jedlanka była taniej. No, ale ja miałam bardzo dobrą cenę z Jedlanki - 2,84 za bloczek grubości 25 cm. Z Vatem i transportem.

 

Transport nadal maja za pomoca spedycji ale koszty facet okreslil mi na 600-700 zl +vat, troche drogie maja palety bo 15 zl + vat ale wiekszosc uda mi sie zwrocic z nastepnym transportem.

 

Cene z Jedlanki mialas rzeczywiscie rewelacyjna :o

Mnie za bloczki N25 z transportem i Vatem wyszlo 3,27 a z Niemcow jak na razie 2,28 + transport.

Myslisz zeby jeszcze pomeczyc Jedlanke? W sumie Ty zamawialas chyba w lipcu wiec chyba ceny az tak bardzo sie nie zmienily ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zamawiałam w lipcu, ale ceny negocjowałam wczesną wiosną (albo nawet pod koniec zimy). Trzeba przyznać, ze zachowali się bardzo uczciwie i ceny zostały na takim poziomie, jak się umówiliśmy.

Palety maja po 7 i 9 zł netto, większośc do zwrotu, zostana tylko te z ostatniego transportu.

 

aha, i u mnie sporo więcej bloczków wyszło, patrząc na twój projekt. To tez pewnie wpłynęło na cenę.

 

Z Niemcami dokładnie taka sama gadka była - ok. 600 zł za transport, ale potem nagle cena poszybowała, bo - jak stwierdzili sprzedawcy - nie mogą znaleźć chetnego, który by woził te bloczki do W-wy za mniejsze pieniądze (mniej niż 1000). Dlatego sugeruje pisemne potwierdzenie od nich lub spedytora, za ile ten transport, żeby nie zostawili cię na lodzie. Transporty z Jedlanki zawsze były na czas, ale trzeba się z nimi umawiać z tygodniowym wyprzedzeniem (czasem krótszym), ja pierwsze dwa transpory od razu zaklepałam - chyba w odstępie 3 dniowym. Potem kilka razy przekładałam transport - bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec, jakie rabaty. Bo cena katalogowa jest przecież bez transportu. Szczerze mówiąc, ja nawet nie wiem, jaka jest cena katalogowa.

 

 

To zapytam inaczej. Czy od pierwotnie wymienionej ceny, są skłonni udzielić rabatu i w jakiej wysokości. Wiem,że to zależy od zamówienia, ale tak orientacyjnie.

Pytam bo często się zdarza,że cena przez przedstawiciela jest znacznie niższa niż można samemu uzyskać biorąc towar jednorazowo.

 

pozdr

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest zadzwonić bezpośrednio i sie zapytac. Podadza ci cenę docelową i sobie sprawdzisz, czy od pośrednika będziesz miał taniej. Ja zamawiałam bezpośrednio, bo hurtownie proponowały mi tylko Silkę - za kosmiczne pieniądze.

 

Dzwoniłem wcześniej niż do pośrednika. Podali cenę bez transportu i z transportem. A posrednik podał ich cenę bez transportu jako katalogową i upust.

Oczywiscie mogę zadzwonić. Skojarzą natychmiast takie zamówienie na 11 tys,. sztuk cegieł i że pośrednik też pytał o to samo. Niby biznes to biznes i może niepotrzebnie sie szczypię, że chcę "wykiwać" pośrednika, ale jakoś mi to nie pasuje i dlatego sonduję.

 

pozdr

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to rabat jest w wysokosci ok 20-22% to w Niemcach a w Jedlance chyba bardzo podobnie.

Jesli masz ceny katalogowe to porownaj. Mi w Jedlance podali cene juz z transportem 3,27 zl/szt N25.

 

A nie myslalas o tych duzych bloczkach 500x250x220? Dominika z nich muruje i chwali sobie.

Ja dostalem na nie oferte 6,20 brutto z transportem i rozladunkiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...