Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakos nie pomyslalam zupelnie o tych duzych bloczkach :roll:

 

Dostalam ostateczna oferte z Niemiec z upustem 26% od ceny katalogowej na bloczki i 15% upust na klej. Jedlanka juz nizej nie zeszla.

Zamowienie dokonalam w Niemcach mam nadzieje ze material bedzie w porzadku, specjalnie transport zamowilam na sobote zeby widziec co przyjdzie i w razie czego bede odsylac jak przyjdzie jakis chlam. Choc zdaje sie ze Alison buduje z bloczkow z Niemiec i sobie je chwalila, Pan przez telefon tez powiedzial ze material jest rowny i bez problemu bedzie mozna kleic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

STARTUJĘ w przyszłym tygodniu !!! Liczę na stan surowy przed zimą (dobudowa ~100m2). Powinni się wyrobić – jeśli będzie pogoda.

I od poziomu fundamentów małe pytanko. Majster chce z ziemi (domek podpiwniczony) wyjść bloczkami betonowymi, po wyjściu z ziemi izolacja pozioma a na to dopiero silikaty. Tak się robi? Mam przed sobą katalog techniczny i w nim jest napisane, że ściany zewnętrzne piwnicy z bloczka NP25 lub NP24 i izolacja pomiędzy fundamentami a pierwszą warstwą silikatów.

Jak to wyglądało u was?

Czy literka ‘P’ oznacza ‘PEŁNY’? No bo w cenniku jaki dostałem w hurtowni nie ma czegoś takiego. Jest N25 itp.

 

Dzięki z góry za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demex posłuchaj majstra.

 

 

Ja mam problem, bo silka podrożała i zniknęła. Nie ma jej nigdzie i nikt nie wie czy będzie. Dostawca u którego zamówiliśmy materiał na cały dom tez mówi, że niestety nie ma. Brakuje nam 24 palety silki 24. Zupełnie nie wiem co robić?

 

Cześć

Przeciesz nie zaprzestali produkcji, ale jak robota stoi to faktycznie problem. Dzwoń na infolinie, męcz dostawcę (też budowałem z silki i nieraz przyjeżdżały ciepłe bloczki), szukaj innych silikatów. Wiem że inny moduł, ale jak zaczniesz nową warstwę to nie widzę problemu.

 

pozdr

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

STARTUJĘ w przyszłym tygodniu !!! Liczę na stan surowy przed zimą (dobudowa ~100m2). Powinni się wyrobić – jeśli będzie pogoda.

I od poziomu fundamentów małe pytanko. Majster chce z ziemi (domek podpiwniczony) wyjść bloczkami betonowymi, po wyjściu z ziemi izolacja pozioma a na to dopiero silikaty. Tak się robi? Mam przed sobą katalog techniczny i w nim jest napisane, że ściany zewnętrzne piwnicy z bloczka NP25 lub NP24 i izolacja pomiędzy fundamentami a pierwszą warstwą silikatów.

Jak to wyglądało u was?

Czy literka ‘P’ oznacza ‘PEŁNY’? No bo w cenniku jaki dostałem w hurtowni nie ma czegoś takiego. Jest N25 itp.

 

Dzięki z góry za opinie.

 

Tak, tak się robi.

Ja tak mam zrobione, tzn. piwnica z bloczków na 25 cm, izlolacje, stropik i reszta z SILKI 18 cm.

Majster ma rację.

Oczywiście oni - producenci Silikatów chcą żeby wszystko robić z SILKI - wiadomo chodzi o kasę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak się robi.

Ja tak mam zrobione, tzn. piwnica z bloczków na 25 cm, izlolacje, stropik i reszta z SILKI 18 cm.

Majster ma rację.

Oczywiście oni - producenci Silikatów chcą żeby wszystko robić z SILKI - wiadomo chodzi o kasę :-)

 

Czyli jechać bloczkami betonowymi aż to stropu nad piwnicą? Teren jest pochyły i zastanawiam się jak położyć izolację poziomą. Z jednej strony wychodzi mi ok. 30 cm ponad ziemią, a na drugim końcu ok. 1.5 m nad ziemią. No i pasowało by położyć izolację schodkami czy jechać bloczkami betonowymi aż do stropu nad piwnicą ?! Cenowo jak liczyłem to wychodzi podobnie - czy silikaty czy beton ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak się robi.

Ja tak mam zrobione, tzn. piwnica z bloczków na 25 cm, izlolacje, stropik i reszta z SILKI 18 cm.

Majster ma rację.

Oczywiście oni - producenci Silikatów chcą żeby wszystko robić z SILKI - wiadomo chodzi o kasę :-)

 

Czyli jechać bloczkami betonowymi aż to stropu nad piwnicą? Teren jest pochyły i zastanawiam się jak położyć izolację poziomą. Z jednej strony wychodzi mi ok. 30 cm ponad ziemią, a na drugim końcu ok. 1.5 m nad ziemią. No i pasowało by położyć izolację schodkami czy jechać bloczkami betonowymi aż do stropu nad piwnicą ?! Cenowo jak liczyłem to wychodzi podobnie - czy silikaty czy beton ??

nie komplikuj. bloczki do stropu. izolacja w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak się robi.

Ja tak mam zrobione, tzn. piwnica z bloczków na 25 cm, izlolacje, stropik i reszta z SILKI 18 cm.

Majster ma rację.

Oczywiście oni - producenci Silikatów chcą żeby wszystko robić z SILKI - wiadomo chodzi o kasę :-)

 

Czyli jechać bloczkami betonowymi aż to stropu nad piwnicą? Teren jest pochyły i zastanawiam się jak położyć izolację poziomą. Z jednej strony wychodzi mi ok. 30 cm ponad ziemią, a na drugim końcu ok. 1.5 m nad ziemią. No i pasowało by położyć izolację schodkami czy jechać bloczkami betonowymi aż do stropu nad piwnicą ?! Cenowo jak liczyłem to wychodzi podobnie - czy silikaty czy beton ??

nie komplikuj. bloczki do stropu. izolacja w poziomie.

 

dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to farciarz jestem. Nie dość że znalazłem firmę za "normalne pieniądze" co ma czas w tym roku, to jeszcze nie miałem problemu (za drugim podejściem) znalazłem gościa który mi przesunie licznik gazu (teraz wisi w miejscu gdzie będą drzwi ze starej do nowej części domu).

W poniedziałek (16.10.2006) startuję. Rozbudowa domu a'la kostka z lat '70.

Dzięki wszystkim za rady (patrz powyżej). Dziś podpisana umowa z budowlańcami. Do 10 grudnia ma stanąć stan surowy. Jak nie będzie mrozów oczywiście :D E... tam na pewno nie będzie.

Piwniczki z bloczków betonowych. Parter i pięterko z silikatów. A na wiosnę wieniec pod dach, i reszta.... Ohoho się będzie działo :D

Trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silkę już mam, ale taka jestem zachłanna, że zamówiłam za dużo :lol:

Jednak nie jest to problem, inni jeszcze się ucieszą.

 

Piętro szybko ruszyło, niedługo więźba, zrezygnowaliśmy z deskowania i papy, będzie membrana Delta Max i dachówka ceramiczna. Myślę, że może jeszcze w tym miesiącu :D

 

marcin ile teraz kosztuje m3 desek impregnowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas mury juz pna sie do gory, 3 sciany sa juz do polowy wymurowane. Bloczki rowniutkie, wykonawca zadowolony, klej dobrze wiaze.

Jeda rzecz tylko bardzo istotna. Moj wykonawca przeliczyl sie z wlasnymi silami twierdzac ze nie potrzeba mu polowek a teraz na gwalt by ich chcial. Dlatego trzeba zamowic 2-3 palety polowek (w Niemcach to bloczek 3NFD) na narożniki bo ciężko im przewiązywać (przynajmniej tak to nazywają).

W sobote porobie zdjecia scian to wstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my ruszyliśmy dwa tygodnie temu (4.10). Właśnie ekipa układa bloczki betonowe na ławach. Pod koniec przyszłego tygodnia stan 0 ma być gotowy, a potem lecą silikaty 24 z Białegostoku. No i git. Majster nie ma opinii. Mówi, że budował ze wszystkiego i jest mu wszystko jedno. W jego opinii największą zaletą silikatów są ich równe wymiary i brak strachu o zachowanie pionów i poziomów ścian. No to super.

 

Pozdr.

EiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...