Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

RobSto,

 

przywieźli dzisiaj. Ja ich nie widziałem, bo nie byłem jeszcze na budowie. Była za to Ela, ale stwierdziła, że nic nie widać, "bo ciemno" (była po południu).

 

W każdym razie jest kilka palet. Będziemy jutro na działce. Popatrzę sobie na bloczki i dopiszę, co przyjechało.

 

Pozdr.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak nigdy w zyciu wiecej silki 18 cm

wlasnie wybudowalem z tego materialu parter

kierownik budowy przy kazdej wizycie strasznie marudzi, ze boi sie ze sciany sie nie nadaja

rzeczywiscie sa bardzo wiotkie i po prostu strach je ruszac

jedna scianka miedzy oknami mi sie oderwala po lekkim puknieciu

teraz nadal stoi ale juz sie chwieje

w ogole kuc teraz praktycznie nie moge, bo juz i tak jest chude

 

To wina wykonawcy a nie materiału. Ja tez mam dom z silki 18 cm. Instalatorzy nie oszczędzali młotów udarowych (grzejniki mam zasilanie od dołu "ze ściany"). Żadna ściana nie jest wiotka, żaden bloczek nie wypadł, nic się nie oderwało. Generalnie - jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U anpiego silikaty stały całą zimę (nawet bez dachu) i wszystko w porządku. My też zostawimy na zimę, ale o wrażeniach opowiem wiosną 2007.

 

Potwierdzam, przez całą ostatnią zimę stulecia :o stały ściany mojego domu przykryte tylko stropem (a na nim folia). Po zimie nie było żadnych niepokojących śladów. Dom stoi i ma się dobrze. Za 2 miesiące przeprowadzka :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak nigdy w zyciu wiecej silki 18 cm

wlasnie wybudowalem z tego materialu parter

kierownik budowy przy kazdej wizycie strasznie marudzi, ze boi sie ze sciany sie nie nadaja

rzeczywiscie sa bardzo wiotkie i po prostu strach je ruszac

jedna scianka miedzy oknami mi sie oderwala po lekkim puknieciu

teraz nadal stoi ale juz sie chwieje

w ogole kuc teraz praktycznie nie moge, bo juz i tak jest chude

 

To wina wykonawcy a nie materiału. Ja tez mam dom z silki 18 cm. Instalatorzy nie oszczędzali młotów udarowych (grzejniki mam zasilanie od dołu "ze ściany"). Żadna ściana nie jest wiotka, żaden bloczek nie wypadł, nic się nie oderwało. Generalnie - jest OK.

 

Potwierdzam słowa anpi. My jesteśmy na etapie szalowania stropu. Ściany silka e18. Panowie napier.....ją udarami dziury w ścianach postawionych dwa dni wcześniej i nic się nie naruszyło. Silka na kleju jest naprawdę bardzo mocna. To jest na pewno kwestia wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wróciłem z Białegostoku.... LUUUUUUUDZIE toż to istny biegun polarny. U nas w Warszawie to cywilizacja i w ogóle, a tam...???!! Ło bosh.... Śnieg po kolana, mróz, inny świat normalnie. Na przejechanie trasy, którą zwykle pokonujemy w 2,5 godziny, musieliśmy dzisiaj poświęcić prawie PIĘĆ godzin... koszmar (zapraszam do naszego dziennika, gdzie umieściłem kilka zdjęć Białegostoku z dzisiejszego poranka).

 

No, ale do rzeczy. Bloczki przyjechały. Model 24 cm. Drążone. Wyglądają bardzo dobrze. Nie są pokruszone, popękane, zasadniczo nic im nie dolega. Dla zainteresowanych: zdjęcia w naszym dzienniku budowy (link w podpisie).

 

Pozdr.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie fotki ładne ogladalismy zasyapało ładnie. A tak na marginesie to czy jest jakas róznica miedzy silikatami? pare firm je produkuje, zastanawiam sie nad xella ale widze ze wiekszosc wybiera inne firmy??

Witaj

z tego co wyczytałem z postów to orginalna jest droższa (xella)

mam prośbę podajcie cene jak już coś wybierzecie.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie fotki ładne ogladalismy zasyapało ładnie. A tak na marginesie to czy jest jakas róznica miedzy silikatami? pare firm je produkuje, zastanawiam sie nad xella ale widze ze wiekszosc wybiera inne firmy??

Witaj

z tego co wyczytałem z postów to orginalna jest droższa (xella)

mam prośbę podajcie cene jak już coś wybierzecie.

dzięki

Jak kupiłem z fabryki należącej do Grupy Silikaty. Bo blisko i transport w cenie, a z Xell'i transport by kosztował dużo więcej.

 

Bloczki 25x25x22 drążone na pióro-wpust kosztowały mnie 2.79 za sztukę z transportem i rozładunkiem. Fabryka jest 25 km od budowy, a hurtownia, w której zamawiałem w połowie drogi pomiędzy budową a fabryką. Zamówiłem całość zapotrzebowania na budowę i czeka to sobie spokojnie na mnie u nich na składzie. Przywożą na telefon, na konkretną godzinę.

 

31 października przywieźli mi pierwszą partię (16 palet 25x25x22). Ładnie zafoliowane (dużo ładniej to wyglądało niż na fotkach Eli_i_Maćka). Tylko jedno mnie zirytowało. Prawie każdy ma ułamany któryś z narożników. Czy Wy też mieliście takie coś ? Niby będą murować na zaprawie więc to nie przeszkadza, ale jakoś tak mnie to dręczy.

 

PS. Dlaczego oryginalna to pochodząca z Xell’i. Mają jakiś patent czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Łańcuta (20 km od Rzeszowa w kierunku Ukrainy). Silka pochodzi z fabryki w Leżajsku - 25 km od Łańcuta na północ.

 

Kiedy kupowałem jest parę postów powyżej:

Ceny Silikatów z Leżajska (grupa Silikaty) w najtańszej hurtowni w okolicy (Dom-Bud Żołynia) - konkretnie pustak 25x25x22 (na piór-wpust):

 

- 05 października - jak byłem tam pierwszy raz, to 2.60 brutto z transportem (ok. 20 km) i rozładunkiem,

- 23 października - zamówiłem 36 palet po 2.80 za sztukę

- po 1 Listopada Gościu mi powiedział, że będą po ok 3.00zł.

Aż nie chce mi się myśleć co będzie w grudniu !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam budować z bloczków silikatowych 18cm z Przysieczyna (Grupa Silikaty), bo jeszcze we wrześniu-październiku cena była atrakcyjniejsza, niż xelli, a jakość porównywalna.

Niestety przy składaniu zamówienia okazało się, że w Przysieczynie nie produkują obecnie 18 i ściągnięto mi transport z zakładu w Ostrołęce (2,45zł netto za bloczek).

 

Po listopadowej podwyżce koszt m2 silikatów z Ostrołęki lub Piszu doliczając transport jest wyższy (59,04zł) niż silki z Xelli (58,50zł), a i dostępność silki w Szczecinie jest lepsza.

 

Czy można w jednym budynku łączyć dwa rodzaje silikatów o tej samej grubości, ale innej wysokości i szerokości? Czy różnica wymiarów nie spowoduje trudności w murowaniu ścian działowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobSto,

 

ekipa będzie używała zaprawy klejowej zamiast tradycyjnej cementowej.

 

bendzamin,

 

my wybraliśmy bloczki produkcji zakładów w Białymstoku z dwóch powodów. Po pierwsze nasz wykonawca miał tam duży rabat, co przełożyło się na nasz kosztorys ;). Po drugie wykonawca otrzymał tam zapewnienie, że wymagana ilość będzie dla niego dostępna w każdym momencie razem z transportem do Warszawy. Nie było co się zastanawiać nad wyborem innego producenta.

 

Demex,

 

nasze bloczki też były ofoliowane (jakieś marne resztki widać na jednej palecie), tylko sąsiad pozabierał tę folię i zrobił sobie kotarę na otwór drzwi wejściowych (jeszcze nie zamontowali, a w jego domu nocuje ekipa od wykończeń). Masz w każdym razie rację, że Xella opakowuje swoje bloczki dużo ładniej.

 

Wszystkim dziękujemy za komentarze odnośnie zdjęć.

 

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w jednym budynku łšczyć dwa rodzaje silikatów o tej samej gruboœci, ale innej wysokoœci i szerokoœci? Czy różnica wymiarów nie spowoduje trudnoœci w murowaniu œcian działowych?

 

Można łšczyć. Jest to trochę upierdliwe przez róznš wysokoœć. Ale jeœli bedzie to cała œcianka, nowa warstwa scian szczytowych to nie ma problemu. Nie wiem czy bloczki z Grupy silikaty sš P+W. Ja "łšczyłem

Jedlankę z Xellš" i tam bloczki od 12 w dól nie miały pióra-wpust.

U mnie murowali na zaprawę to mniejszy kłopot.

 

Pozdr

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...