Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich SILIKATowców!

Jakoś nie zwracałem uwagi na silikaty bo "tradycja nakazywała MAX'a" ;) i doszło do tego że po objaśnieniu tematu przez kumpla też wybuduję dom z silikatów. :) Fajnie że jest ten temat na forum - czytania na miesiąc. :)

Śladem demex'a pewnie też kupię bloczki w Leżajsku tylko do Rzeszowa mam troszkę dalej to i transport pewnie będzie mnie "ileś tam" kosztował.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pedzelito

też ruszasz na wiosnę?

 

Tak, ruszam na wiosnę i co najśmieśniejsze czytając Twoje perypetie z kierbudem to tak jakby ktoś opisał moje z tym że nie śpieszy mi się (nie planowałem budowy na jesień) i nie spisałem umowy z kierbudem. Myślę że w ciągu trzech miesięcy "da radę". Ale podobnie jak Ciebie doprowadza mnie do szału!!! :evil:

Cudem kolega doradził mi silikaty i na tym pozostanę bo kierbud to mam wrażenie o mojej budowie to nawet nie myśli. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pedzelito

też ruszasz na wiosnę?

 

Tak, ruszam na wiosnę i co najśmieśniejsze czytając Twoje perypetie z kierbudem to tak jakby ktoś opisał moje z tym że nie śpieszy mi się (nie planowałem budowy na jesień) i nie spisałem umowy z kierbudem. Myślę że w ciągu trzech miesięcy "da radę". Ale podobnie jak Ciebie doprowadza mnie do szału!!! :evil:

Cudem kolega doradził mi silikaty i na tym pozostanę bo kierbud to mam wrażenie o mojej budowie to nawet nie myśli. :evil:

Moja rada: spotkaj się z nim jak najprędzej.

nagraj rozmoę, lub spisz umowę jak się uda z konkretną datą kńcową z pozwoleniem karą za zwłokę (dolegliwą dla niego)!!!!!!!!!!

mi też się nie śpieszyło w czerwcu, jak mi powiedział że zrobi to w miesiąc!

sprawiał wrażenie bardzo konkretnego i znającego się na rzeczy!

polecił mi kolega z pracy który kończy się budować

teraz dopiero wspomina że też jakoś go nie było bo wyjazd do niemiec itp

NIE CZEKAJ DZIAłAJ JUż DZIś!!!!!!!!!

obym się mylił!

powodzenia, daj znać co u Ciebie.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dorwałem dziś rano aparat fot. Zrobiłem parę fotek.

 

http://www.prz.edu.pl/~ldebski/foty/01.jpg

 

Pytanie: O co chodzi - "TRWAŁOŚĆ: 50 cykli zamrażania-odmrażania"? to po 25 latach do wyburzenia?

Jeszcze jedno pytanie do zdjęcia poniżej: Czy u was bloczki też są tak poułamywane? Ułamania w bloczkach są już na paletach. 70% bloczków na conajmniej jeden róg ułamany.

 

http://www.prz.edu.pl/~ldebski/foty/2.jpg

 

Jakby ktoś miał ochotę to więcej fotek jest pod adresem (bloczki na paletach oraz fragmenty ścian):

http://www.prz.edu.pl/~ldebski/foty/

Zdjęcia robiłem dziś rano ok. 6.30 (przed wschodem słońca, było dość ciemno) i sa trochę ciemne.

Kurcze właśnie do mnie majster dzwoni, że zaczynają szalować stropy. Super ekipa mi się trafiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księciu,

powiedz coś więcej o tej transakcji

gdzie, cena cegły, transportu, co mogą dostawcy jeszcze,

czy cegła wędrowała dokładnie zza rzeczki czy była już tutaj

 

Dziękuję

Pozdrawiam

 

Kolega nie odrobil pracy domowej i nie przeczytal calego watku :lol:

miejscowosc Niemce k/Lublina Poland, cena bloczkow kilka stron wczesniej, transport spedycja zalezy od odleglosci od fabryki i czy akurat spedytor po cos wybiera sie w Twoje okolice ect.....

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa i kierownik budowy twierdzą zgodnie, że bloczki xelli są lepszej jakości niż te z Ostrołęki, które mam na budowie :( . Moje gorzej trzymają wymiary, są też bardziej miękkie i kruche - łatwiejsze co prawda do docinania i przeszlifowania, ale podatne na ułamanie.

 

Pewnie są bardzo świeże, nie sezonowane. Pocieszam się, że to tylko ściana, a ocieplenie i tynk ukryje drobne niedoskonałości, ale pewnie drugi raz wybrałabym silkę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jest ten zapis w spezyfikacji dotyczacy wyttrzymalosci zaprawy

czyli te 0,15 MPa

co daje 15 ton nacisku na m2

a wiec 3 tony nacisku mneij wiecej na 1 mb scianki silka 18

 

wie ktos dlaczego oni tam podaja taka slaba zaprawe?

moze to chodzi o to ze ten klej jest taki kiepski?

wczesniej wychodzilem z zalozenia ze zaprawa to ma jakies 2 MPa czyli odpowiednio 200 ton na m2 albo 40 ton na mb sciany 18cm

 

juz nie wspominam o wytrzymalosci samej silki ktora ma podobno 15 MPa czyli wytrzymuje 150 ton nacisku na 1 mb sciany

 

wnioslby tu ktos troche swiatla z czym "jesc" te wytrzymalosci , co uwzglednic itd aby otrzymac jakis realny obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągam nikt nie budował silką z kluczy???

 

Budować nie budowałem ale próbowałem kupić. Przy zamówieniu na ok 14 tyś netto dali rabat 8%, jak chcesz więcej to musisz przekroczyć próg 30tyś, dlatego rozmawiam z hurtowniami. Do tego maja drogi transport - za jeden zestaw, chyba 12 palet chcieli do Wrocławia 780plz netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałam budować z Kluczy, bo najbliżej do Krakowa, ale niestety okazało się, że oni nie produkują 18 pełnej, tylko drążoną, a my z mężem uparliśmy się na pustak pełny. Poza tym faktycznie ciężko się z nimi negocjuje, na dziś dzień w ogóle nie chcieli mi dać rabatu, a jeszcze postraszyli, że będą podnosić cenę. Chyba lepiej przez hurtownię, niż producenta.

 

Aha, dzwoniłam też do Ludyni, uprzejma pani z działu sprzedaży zapytała z jakiej firmy jestem, ja że prywatnie, a ona na to: to nie mamy o czym w tym roku rozmawiać... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...