Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Powiedzcie lepiej jak prowadzicie przewody elektryczne w Waszej Silce E. Mają wg producenta służyć temu kanały pionowe ale na ścianie leży przecież wszystko "zatykający" wieniec a potem murłata. Więc jak z tym dojściem na strych po którym mają biegać przewody?

 

Pozdrawiam

 

Jak juz pragniesz z tego mało praktycznego wynalazku korzystać, to trzeba włożyć przepusty w wieńcu np. rurki a dalej, przed murłatą przwuercić się poziomo przez bloczek.

 

Myślę jednaj, ze węikeszkym problemem bedzie zpewnienie drożności samych kanałów w tym sytemie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągam wątek

 

I chciałbym wiedzieć czy ktoś z Was kleił Silikaty (najlepiej z Ludyni) na klej na cienkie spoiny (najlepiej z Alpolu AZ 110)

 

Proszę o opinie,

na wiosnę chciałbym zacząć kleić

 

Witaj

mój domek powstaje z silikatów z Ludynii i na zaprawie Alpolu - białej (temperatury normalne). Generalnie jest ok., ale kilka palet (na 48 ) zdarzyło się takich, że były odchylenia do kilku mm (średnio 3-5, ale zdarzyło się kilka bloczków z odchyłem od wymiaru do 0,7cm).

Natomiast klej - wykonawca bardzo chwalił, że jest po 2 dniach jak kamień. Bardzo dobrze trzyma.

Zdjęcia w dzienniku.

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągam wątek

 

I chciałbym wiedzieć czy ktoś z Was kleił Silikaty (najlepiej z Ludyni) na klej na cienkie spoiny (najlepiej z Alpolu AZ 110)

 

Proszę o opinie,

na wiosnę chciałbym zacząć kleić

 

Witaj

mój domek powstaje z silikatów z Ludynii i na zaprawie Alpolu - białej (temperatury normalne). Generalnie jest ok., ale kilka palet (na 48 ) zdarzyło się takich, że były odchylenia do kilku mm (średnio 3-5, ale zdarzyło się kilka bloczków z odchyłem od wymiaru do 0,7cm).

Natomiast klej - wykonawca bardzo chwalił, że jest po 2 dniach jak kamień. Bardzo dobrze trzyma.

Zdjęcia w dzienniku.

Pozdrawiam

Dabell

 

Serdeczne dzięki

 

Przeczytałem Twój dziennik i spytam przy okazji czy do tych cen dostałeś jakiś upust czy to już są ceny po upuscie i co z transportem (oczywiście chodzi o Silikaty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostałem dzisiaj wycenę na Silikaty z Kluczy - N24, cena netto 2,50 zł. - brać czy nie brać :/

 

Podobno od stycznia grupa silikaty podnosi cenę o 15% nie wiecie czy to prawda??

 

Pozdrawiam

 

Podwyżka była 1 listopada, więc całkiem niedawno. Mogę popytać w mojej hurtowni - też buduję z bloczków z "grupy silikaty"

 

Ja płaciłam 2,52 brutto za N18 loco hurtownia w moim mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woody

ceny są po upuście i z wliczonym transportem na działkę - tyle, że ja brałam z hurtowni we Wrocławiu, bo zależało mi, żeby materiał przyjeżdzał na budowę wtedy kiedy to potrzebne - partiami. Zamawiając od producenta, nie byłoby to możliwe. Jak na Wrocław to były bardzo dobre ceny - większość inwestycji we Wrocławiu powstaje z silkatów :roll: .

Ja zamawiałam we wrześniu - ściany powstawałuy od początku listopada. Z tego co wiem, to gdyby nie wcześniejsze zamówienie - byłabym bez szans na materiał i budowanie :o :evil: - czas oczekiwania wynosił od października ok. 4-6 tygodni w zależności od producenta silkatów :roll: .

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...