Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Różnią się przedewszystkim modułem czyli wysokoscią bloczków. Silka ma wysokość 18cm (na ten sezon Xelia reklamuje nowość silikaty 20cm) a polskie

mają wysokość 22cm

Inne są drążenia. Silka przychodzi pięknie zapakowania i wygląda też pięknie. Chyba ma nieco wiecej wapnia bo nie widac prawie ziarenek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio na forum przeczytałem nie zadowolenie jedengo z forumowiczów z SILKI. Przeraził mnie tym ze silka bardzo ciągnie wode i pisał ze byle jaka kałuza i ma metr wody podciągniete kapilarnie po wewnętrznej stronie ściany. Zamierzam zakupic silke xelly i teraz to bede miał wielki orzech do zgryzienia.

A jak to wygląda u Was czy równiez macie takie problemy jak nasz kolega?

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie praktyczne pytanko do silikatowców ("ytongowców" też w sumie), którzy murowali na zaprawę klejową z bloczków P+W.

Zaprawa klejowa ma do 3mm, przy ocieplaniu wełną jakie dawaliście kotwy, jakiej grubości (4mm) ?

czy wstawialiście je od razu przy murowaniu warstwy nośnej czy też przy ocieplaniu wwiercaliście je w spoiny ściany nośnej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio na forum przeczytałem nie zadowolenie jedengo z forumowiczów z SILKI. Przeraził mnie tym ze silka bardzo ciągnie wode i pisał ze byle jaka kałuza i ma metr wody podciągniete kapilarnie po wewnętrznej stronie ściany. Zamierzam zakupic silke xelly i teraz to bede miał wielki orzech do zgryzienia.

A jak to wygląda u Was czy równiez macie takie problemy jak nasz kolega?

:-?

 

wiesz nei to zebym byl jakos wielce niezadowolony

ale powodow szczegolnych do radosci to tez nie mam

 

wady jakie mnei drecza to:

1. wiotkosc sciany 18 cm- niepotrzebnie dalem sie wpuscic w filozofie "cienszych" scian - o wiele bardziej wolalbym miec teraz solidne sciany

 

2. te podciaganie kapilarne to tak sobie mysle ze jesli by kiedys izolacja pozioma dala plame to efekt bedzie oplakany

 

dlatego pisze wam o tam zeby moze ktos na podstawie moich przemyslem wybral material na sciany bardziej swiadomie niz ja

a myslalem, ze jestem kurcze nieomylny... ;)

 

przyznaje dalem dupy z ta silka drazona 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie tylko Ciebie ktoś namówił na zakup tej 18. Ja bylem na składzie i gostek tez mnie namawiał na 18 za każdym razem powtarza to samo" buduj z 18 zaoszczedzisz kasy, 24 to pieniadze w błoto wyrzucone" ostatnio to już stał sie taki namolny ze mu podziekowałem za współprace. Jak sie okazało miał na skaładzie 18 z 2005 roku i usilnie starał sie jej pozbyć. Ja zdecydowany jestem na 24 ale czytając twój post przeraziła mnie ta woda podciągana ale przy dobrej i pozadnej izolacji poziomej jak równiez pionowej scian fundamentowych nie powinno byc wiekszych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio na forum przeczytałem nie zadowolenie jedengo z forumowiczów z SILKI. Przeraził mnie tym ze silka bardzo ciągnie wode i pisał ze byle jaka kałuza i ma metr wody podciągniete kapilarnie po wewnętrznej stronie ściany. Zamierzam zakupic silke xelly i teraz to bede miał wielki orzech do zgryzienia.

A jak to wygląda u Was czy równiez macie takie problemy jak nasz kolega?

:-?

 

wiesz nei to zebym byl jakos wielce niezadowolony

ale powodow szczegolnych do radosci to tez nie mam

 

wady jakie mnei drecza to:

1. wiotkosc sciany 18 cm- niepotrzebnie dalem sie wpuscic w filozofie "cienszych" scian - o wiele bardziej wolalbym miec teraz solidne sciany

 

2. te podciaganie kapilarne to tak sobie mysle ze jesli by kiedys izolacja pozioma dala plame to efekt bedzie oplakany

 

dlatego pisze wam o tam zeby moze ktos na podstawie moich przemyslem wybral material na sciany bardziej swiadomie niz ja

a myslalem, ze jestem kurcze nieomylny... ;)

 

przyznaje dalem dupy z ta silka drazona 18

 

 

ja bym się tak nie przejmował, jak ściany będą dobrze zrobione to i tak będziesz zadowolony z efektu.

sam wybrałem 24 a na działówki 12 ale tylko dlatego że ekipa nie była przekonana czy jej się to uda zrobić na klej.

co do podciągania wody to niestety inne materiały też to robią (bk) ale wszystko zależy on izolacji.

 

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie praktyczne pytanko do silikatowców ("ytongowców" też w sumie), którzy murowali na zaprawę klejową z bloczków P+W.

Zaprawa klejowa ma do 3mm, przy ocieplaniu wełną jakie dawaliście kotwy, jakiej grubości (4mm) ?

czy wstawialiście je od razu przy murowaniu warstwy nośnej czy też przy ocieplaniu wwiercaliście je w spoiny ściany nośnej ???

 

Może jednak ktoś mi odpowie/podpowie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj wycenę na silikaty z Leżajska i tak:

- 6NFD (ściany zewnętrzne) - 2,96 zł brutto/szt.

- 3NFD (ściany wewnętrzne) - 1,55 zł brutto/szt.

To są ceny z fabryki czy z hurtowni ? Bo w RCMB dostaniesz pewnie ok. 20% upustu od ceny katalogowej, a w DomBudzie (mała hurtownia z Żołyni) ja dostałem 22% rabatu i jeszcze mi za darmo przywieźli (i przechowali na placu 3 miesiące, przywozili po 4 palety - mam mało miejsca na budowie). W RCMB chcieli 500 zł za transport no i od razu wszystko chcieli mi przywieść.

 

A i jeszcze jedno w tym DomBudzie powinni mieć (chyba że już sprzedali) 4 palety tej 24 na pióro-wpust (nie pamiętam symbolu) po cenie 2.86. Zamówiłem sobie za dużo, ale nie było problemu z oddaniem. Możliwe, że będą się chcieli tego pozbyć bo coś przebąkiwali, że nie wiedzą co oni z tym zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj wycenę na silikaty z Leżajska i tak:

- 6NFD (ściany zewnętrzne) - 2,96 zł brutto/szt.

- 3NFD (ściany wewnętrzne) - 1,55 zł brutto/szt.

To są ceny z fabryki czy z hurtowni ?

A i jeszcze jedno w tym DomBudzie powinni mieć (chyba że już sprzedali) 4 palety tej 24 na pióro-wpust (nie pamiętam symbolu) po cenie 2.86. Zamówiłem sobie za dużo, ale nie było problemu z oddaniem. Możliwe, że będą się chcieli tego pozbyć bo coś przebąkiwali, że nie wiedzą co oni z tym zrobią.

 

To są ceny z PCMB a ten DomBud to faktycznie muszę sprawdzić! Dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie tylko Ciebie ktoś namówił na zakup tej 18. Ja bylem na składzie i gostek tez mnie namawiał na 18 za każdym razem powtarza to samo" buduj z 18 zaoszczedzisz kasy, 24 to pieniadze w błoto wyrzucone" ostatnio to już stał sie taki namolny ze mu podziekowałem za współprace. Jak sie okazało miał na skaładzie 18 z 2005 roku i usilnie starał sie jej pozbyć. Ja zdecydowany jestem na 24 ale czytając twój post przeraziła mnie ta woda podciągana ale przy dobrej i pozadnej izolacji poziomej jak równiez pionowej scian fundamentowych nie powinno byc wiekszych problemów.

Bendzamin

konstruktor z biura adaprującego projekt do pozwolenia powiedział, żeby nie decydować się na ścianę z 18cm, jeżeli chcesz w większym stopniu skorzystać z dobroci silikatów które charakteryzują się dużą bezwładnością cieplną. Chodzi o to, że silikaty są jakby akumulatorem ciepła w zimie a w lecie nie dopuszczają ciepła do środka - im większa ich grubość tym lepiej to działa. Dlatego wszystkie ściany konstrukcyjne w domu mam z bloczków Ludynii 24 cm.

Dobra izolacja i nie musisz się martwić o ściany. Ja dawałam papę termozgrzewalną modyfikowanną SBS ogr. 4,5mm zarówno jako izolację poziomą na ławy jak i pod bloczki silikatowe a poza tm dobrą izolację przeciwwodną na ściany fundamentowe.

 

Każdemu budującemu z silikatów polecam cegiełki silikatowe. Jest bardzo dużo miejsc w których znajdują zastosowanie - można to zobaczyć na zdjęciach w dzienniku, szczególnie jeżeli w stosunku do projektu zmieniany był rodzaj materiału (u nas był porotherm 25), bo inna wysokość materiału rodzi dużo miejsc, gdzie coś trzeba dorównać. Na 48 palet kupiłam w sumie 5 palet cegiełek i nie wyobrażam sobie co byśmy zrobili bez nich. Nie akceptowałam mentalnie czerwonej cegły w moich białaych ścianach.

Chciałam też poł ówki 1/2 N ale cena była niewiele niższa od pełnego bloczka i w dodatku trudno dostępne, więc ekipa przycinała pełne bloczki.

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć od silikatowców czy zamawialiście też

tzw połówki 1/2 N24

cegły silikatowe - naprzykład na komin

i pustaki wentylacyjne PW

 

a może coś jeszcze się przyda żeby zachować jednorodnosć matariału.

 

Zbudowany mam dom z silki 24, zamawialismy też

-pustaki wentylacyjne

-silke 12 na ściany działowe

-cegłę silikatową (nie nadaje sie na komin)

-silikaty 8 do obmurowania murłaty (nie udało sie kupić silki )

Silka nie była dostępna ciągle, były z nią duże problemy. Jak zabrakło pustaków wentylacyjnych to musielismy kupic inne. Jak ktos chce to może zobaczyć jak powstawał stan surowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

woody:

Chciałbym się dowiedzieć od silikatowców czy zamawialiście też

tzw połówki 1/2 N24

cegły silikatowe - naprzykład na komin

i pustaki wentylacyjne PW

 

- chciałem zamówić 1/2 ale w jedlance akurat nie mieli w bieżącej sprzedaży, więc odpuściłem - ekipa robi sobie połówki sama... :D

- nie kupowałem żadnych cegieł specjalnych z silikatów, kupiłem czerwoną cegłę pełną na kominy i jest cool;

- nie mam obiekcji, co do łączenia "czerwonego" z "białym"... :roll:

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...