Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!!

Jakiej firmy montowaliscie lub bedziecie montowac gniazdka i łączniki??

Bralem pod uwage legranda, berkera, ale ceny troszke powalają :evil:

Jeszcze do dyspozycji jest POLO (dobra cena i podobno jakosc), OSPEL, ...

Jestem w kropce na zasadzie "osiolkowi w żłoby dano..." :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam OSPEL i nie narzekam. Też na początku spoglądałem na te pstryczki z "górnej półki" gdzie cena jednego pstryczka dochodziła do ceny radiomagnetofonu chińskiego :wink: ale dobrze że zachowałem zimną krew i kupiłem te tańsze. Pstryczki i gniazdka to chyba jeden z ostatnich elementów na który się później zwraca uwagę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jakiej firmy montowaliscie lub bedziecie montowac gniazdka i łączniki??

Bralem pod uwage legranda, berkera, ale ceny troszke powalają :evil:

Jeszcze do dyspozycji jest POLO (dobra cena i podobno jakosc), OSPEL, ...

Jestem w kropce na zasadzie "osiolkowi w żłoby dano..." :wink:

 

Pozdrawiam

 

Ja montowłem osprzęt wielu firm min Polo, Legrand, Bercker, Gira, Kos, ABB ...

Ja doradziłbym ci tak:

1) sprawdź jaki osprzęt potrzebujesz (np gniazda antenowe, telefoniczne) i i sprawdz czy wszystkie są w ofercie danej firmy

2) podobnie z kolorami (czesto są sporo droższe i dłużej się na nie czeka)

3) czy elementy dają się łączyć w ramki wielokrotne (jeśli twoja instalacja tego wymaga)

 

Jeśli będziesz łączył osprzęt sam lepiej ograniczyć się do dobrych firm typu Legrand, Bercker - osprzęt łączy się łatwo, nie pocharatasz sobie palców, można łączyć przewody "na osprzęcie" (nie potrzeba kostek), dobry osprzęt instaluje się szybciej i nie zajmuje dużo miejsca w puszce. Poza tym trawłość i jakosc (czczególnie gn antenowych i dimerów).

 

Jeśli osprzęt będzie łączył ci elektryk to możesz wiele z tych argumentów pominąć i wybrać to co ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam system megaclassic kontaktu....ma osobne prztyczki i mozna laczyc w ramki (do czterech)...cena srednia polka...ale chwale sobie bo mozna montowac na dwa sposoby...na wkrety do puszki i na gumke....no i co ciekawsze...do malowania scian zdejmuje sie tylko plastiki...wnetrze zostaje w puszce i dalej sluzy jako wylacznik lub gniazdo i mozna malowac nie przejmujac sie o nic...polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te najtańsze - po 5 PLN za sztukę odpuść sobie.

Z tych nieco droższych - ABB Tango, Berker, Suno, Gala (przestarzały design, ale super jakościowo).

U siebie montowałem ABB Tango.

Ospel jest ładny, ale jakościowo taki sobie. Chociaż, jak nie będziesz 5 razy zakładac i zdejmować, to nic sie nie powinno dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

 

Jeśli będziesz łączył osprzęt sam lepiej ograniczyć się do dobrych firm typu Legrand, Bercker - osprzęt łączy się łatwo, nie pocharatasz sobie palców, można łączyć przewody "na osprzęcie" (nie potrzeba kostek), dobry osprzęt instaluje się szybciej i nie zajmuje dużo miejsca w puszce. Poza tym trawłość i jakosc (czczególnie gn antenowych i dimerów).

quote]

 

Popieram w całej rozwišzłoœci.

My mamy w widocznych miejscach Berkera, w kuchni kolorowego Legranda Sistenę, a w tych niewidocznych tańszego Karlika.

Uważam, że:

1. Najbezpieczniej zamontować biały osprzęt, bo pasuje do każdego koloru œcian,

2. Łšczniki Berkera, ze wszystkich znanych mi firm, moim zdaniem oczywiœcie, pracujš najpewniej i najprzyjemniej, Legrand to gigantyczna porażka jakoœciowa, jeœli chodzi o pewnoœć łšczenia,

3. Jakoœć Berkera jest nie do zarzucenia.

4. Berker produkuje w Polsce.

5. Jak się dobrze poszuka po hurtowniach to można sporo taniej kupić.

6. Jeœli ma być kilka łšczników obok siebie to najbardziej estetycznie wyglšda to jeœłi zamontuje się w ramkach wielokrotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
a ja mam system megaclassic kontaktu....ma osobne prztyczki i mozna laczyc w ramki (do czterech)...cena srednia polka...ale chwale sobie bo mozna montowac na dwa sposoby...na wkrety do puszki i na gumke....no i co ciekawsze...do malowania scian zdejmuje sie tylko plastiki...wnetrze zostaje w puszce i dalej sluzy jako wylacznik lub gniazdo i mozna malowac nie przejmujac sie o nic...polecam

 

I to są argumenty na które jakoś w momencie podejmowania decyzji o zakupie mało kto zwraca uwagę... zapominając, że każdy demontaż takiego ustrojstwa i jego ponowny montaż skraca mu zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam system megaclassic kontaktu....ma osobne prztyczki i mozna laczyc w ramki (do czterech)...cena srednia polka...ale chwale sobie bo mozna montowac na dwa sposoby...na wkrety do puszki i na gumke....no i co ciekawsze...do malowania scian zdejmuje sie tylko plastiki...wnetrze zostaje w puszce i dalej sluzy jako wylacznik lub gniazdo i mozna malowac nie przejmujac sie o nic...polecam

My tez mamy megaclassic. Uwazam, ze sa bardzo zgrabne i takie nienachalne - w koncu kontakt to nie ozdoba sciany. Na razie wszystko biale, ale kolorow jest mnostwo i moze dla dziecka wybiore jakies kolorowe ramki. Poza tym pelna gama gniazdek z kolumnowymi wlacznie (wlasnie wprowadzili drugi typ tych gniazdek - taki na zaciski). Cenowo chyba po 10 zl - gniazdo z uziemieniem + ramka. Co do ramek to chyba widzialam tez 5-krotna.

Zaczelam montowac te gniazdka na swiezych tynkach i swietnie wyszlo, ze sciany sa krzywe, a puszki zle osadzone. Dobrze, bo jeszcze jest czas, zeby to poprawic. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...