Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Latwa do czyszczenia plyta gazowa?


elais

Recommended Posts

Dziewczynki,

 

a co to znaczy "inox" ?

Jak toto wygląda ?

:oops:

 

nie umiem pecyzyjnie odpowiedzieć na pytanie ale jest to rodzaj stali nierdzewnej - wygląda jak stal - metalicznie. Z inoxu są np. garnki tefala, lodówki (zewnętrzna powłoka), okapy, i nie wiem co tam jeszcze. Bardzo, bardzo trudno się czyści: pojawiają się plamy, ktore wyglądają jakby rzecz była zardzewiała lekko. A kuchenka Rodziców wiecznie wygląda jak brudna :-? kiedyś sama próbowałam ją doczyścić i poległam.

 

Dlatego my staramy się unikać wykończeń z inoxu jak jak ognia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hmm..

piekarnik bedzie inox :/

Jedyny ktory udalo mi sie znalezc znosny - do zabudowy, GAZOWY (ale z opcja zasilania tez pradem jakby co). Ardo HX020FGX.

Podobno ma powloke No Fingerprint, wiec nie powinno byc tak zle.

 

I teraz musze cos dobrac - znaczy sie plyte...

Tego Smega na razie obstawiam, ale nie moge znalezc sklepu w Warszawie ktory go ma w tym kolorze :( Wszedzie na zamowienie!

 

A Aristony sobie planuje dzisiaj pomacac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najmniejsze kratki - to z nimi zwykle jest problem, nie z płytą. Małe kratki wsadzisz do zmywarki, czy miski z detergentem, aby sie odmoczyły.

 

Ja mam duże i nie mam zmywarki - tych choler nie idzie umyć, dlatego powiedziałam sobie - nigdy w życiu kuchni gazowej :/

 

Płyta maksymalnie gładka, bez różnych wypukłości i zagłębień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz takiego aristona na blaszce tylko właśnie inox.Tragedia to ustawienie palników.Na tym najbliżej po środku nic nie stawiam,bo ogień prawie bucha poza blat:(Jak stawiam na dużym to na małym nic nie wchodzi.Ruszty zachodza syfem maksymalnie.Dlatego w nowym domu będe miałam indukcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o duże garnki i patelnie to ariston lepiej się sprawdzi z tym rozstawieniem palników. Dwa duże a nawet bardzo duże naczynia na pewno się zmieszczą. Przy standardowym rozstawieni tak jak przy smegu niestety nie. Tu nie ma złotego środka. Idź do sklepu weź parę garnków(podobnych do tych z których korzystasz) i się przymierz do płyty. Jak pasuje i się podoba to brać:). Zwróć tylko uwagę żeby kurki były poniżej poziomu rusztów, palniki odpowiednio od kurków oddalone. Chyba wystarczy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Aristona na szkle, model TD 640 ES MR

Zrobiłam fotkę, żeby zaoszczędzić Wam biegania po sklepach z garnkami ;)

Wymiary dna:

- czerwony - 17 cm (u góry 22 cm)

- srebrny - 16 cm

- patelnia naleśnikowa - 23 cm

- patelnia grillowa - bok 28 cm

Nikt chyba w tylu równocześnie gotował nie będzie, ale gdyby, to mieszczą się bez problemów

 

 

http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/Sqfooz54B4I/AAAAAAAABqM/cUpvxANw9XY/s640/100_4281.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, ja mam to samo !

Mam właśnie ochotę wyszorować moją starą kuchenkę gazową, buahahaha !

 

:lol:

 

Ale ten SMEG też baaardzo mi się podoba.

Gdzie można obejrzeć takie cudo ? W realu rzecz jasna.

Jest w Dombianco w Raszynie przy wylocie z Warszawy, al. Krakowska. Dzwonilam, maja go w magazynie jako kuchnie pokazowa, ale do obejrzenia w godz 9-17 w tygodniu, w sobote nie :( Jakby ktos byl niech cyknie fotki i wklei tutaj, pliis, bo ja pracuje w tych godzinach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, ja mam to samo !

Mam właśnie ochotę wyszorować moją starą kuchenkę gazową, buahahaha !

 

:lol:

 

Ale ten SMEG też baaardzo mi się podoba.

Gdzie można obejrzeć takie cudo ? W realu rzecz jasna.

Jest w Dombianco w Raszynie przy wylocie z Warszawy, al. Krakowska. Dzwonilam, maja go w magazynie jako kuchnie pokazowa, ale do obejrzenia w godz 9-17 w tygodniu, w sobote nie :( Jakby ktos byl niech cyknie fotki i wklei tutaj, pliis, bo ja pracuje w tych godzinach :(

 

 

Hmmmm... ja dziouszka ze Śląska, więc nie dam rady w W-wie.

:wink:

 

Ale jak dorwę gdzieś zdjęcie albo płytę w "realu" to cyknę zdjęcia i wstawię.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie lubi czyścić to niech zajrzy tutaj

 

Rewelacja!

 

 

To Prometeusz? Ludzie piszą że nie taka znowu rewelacja.

Przeczytalam ze to ulepszona wersja amiki - mam w stosunku do tej firmy mieszane uczucia. Fajna z wygladu, ale droooga.. 3 palnikowa 2400 zl:/

Można już kupić za niecałe 2200 tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...