Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Latwa do czyszczenia plyta gazowa?


elais

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 122
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Seria SRV876 + dalsze oznaczenia koloru i wykończeń

http://www.dombianco.com.pl/index.php?page=product&kat=9&pkat=50&pid=534

Muszę powiedzieć, że przez te prawie 2 lata rozszerzyli paletę wykończeń. Jak kupowałam swoją, to czarna miała tylko złote :-?

Kupowałam przez internet, więc jakoś dużo taniej niż w cenniku firmowym i salonach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :lol:

Najlepiej przez ceneo przeszukać :roll: Dramatu nie ma, choć za darmo nie dają :wink:

 

Ja jestem naprawdę zadowolona - dodam jeszcze, że są dobrze wyprofilowane palniki, nawet przy największym wykipieniu nic się nie ma prawa nalać do środka tej komory, w której się gaz zbiera. Zawsze mi się tam syfiło straszliwie i trudno wydłubać, a teraz mam ciągle czyściutko :lol:

 

Edit: sama popatrzyłam, cenowo jest gorzej niż było. Ale faktem jest, że ja kupowałam, jak złotówka dużo lepiej stała :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm troche wiecej niz planowalam wydac.. zobaczymy :)

Powiedz jeszcze OK - ruszta sa zeliwne czy emaliowane? Jak sie czyszcza? Wrzucasz je do zmywarki? Mozna?

 

Czy taka kuchni 70 cm mozna zamontowac na szafce 60-tce? :/ Pewnie sie nie da - a kuchnie mam juz gotowa - i kupie wtedy tego smega z 1-go postu - taniej sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszta są emaliowane i nie protestują, jak je wrzucam do zmywarki :wink:

 

Wg mnie, płytę można zainstalować na szafce 60, w końcu i tak instalujesz ją na blacie :roll: Zresztą tak wynika z rysunku technicznego - wycięcie w blacie 555-560 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, :D

stoję przed wyborem płyty gazowej i upatrzyłam sobie taki oto model

Electrolux EHT 60455 K

 

http://img28.imageshack.us/img28/8443/electroluxeht60455k.jpg

 

może ktoś jest uzytkownikiem tego modelu i mógłby coś o niej napisać ,jak się sprawóje w kuchni? No wiecie ruszta, czy stabilne, zapalarka czy szybko zapala płomień, czy gary nie lecą z rusztów, itp.

 

Wiem na pewno ,że będę musiała nad nią wisieć ze szmatą :lol: i wiecznie ją polerować,hehe ale raz kozie śmierć. :wink:

 

Dzieki i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vezyrek ja również bralam pod uwagę tą płytę , z resztą widzialam je obydwie na żywo w sklepie, macanko też było,hehe :lol: :lol: :D :), i muszę powiedzieć ,że wydają się być solidne.

Teraz tylko kwestia którą wybrać, raczej chyba zostanę przy swojej, w końcu na coś trzeba się zdecydować :-?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...
  • 1 year później...

Czy ruszt żeliwny można myć w zmywarce ?

 

datid-hgak-pyta-gazowa__0094555_PE241592_S4.JPG

Przymierzam sie do kupna płyty z żeliwnym rusztem IKEA, oglądałam na żywo i obawiam sie, że ciężko będzie to czyścić, bo ruszt jest szorstki no i dosyć ciężki ;

można to myć w zmywarce, w normalnym programie ? nie jakimś tam delikatnym, nie będzie rdzewiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak, mył nie raz, byle jak... ale dla niego było czysto :roll:

 

Edit:

stanęło ostatecznie na płycie gazowej Bosch z żeliwnymi rusztami,

przed kupnem zadzwoniłam do serwisu Bosch - agd i zapytałam: czy ich ruszta żeliwne można myć w zmywarce? Otóż dowiedziałam się, żę żeliwne jak najbardziej, nic sie z nimi nie powinno stać, natomiast emaliowanych nie wolno myć w zmywarce, a przynajmniej nie powinno, bo może emalia odprysnąć.

Edytowane przez vesila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Witajcie,

 

Muszę zakupić płytę gazową - generalnie są dwa rodzaje - jedne zupełnie płaskie (czyli kurki na tym samym poziomie co okolica palników), i takie, gdzie kurki są niejako odzielone od części palnikowej jakimś wypistem, albo część palnikowa jest w zagłębieniu.

 

Bardziej mi się podobają płaskie, ale... co się dzieje, jak coś wykipi? Przecież wtedy zanieczyszczenie szybko dostaje się pod kurki - niby jest uszczelka, ale obawiam się, że szybko może taka płyta stać się awaryjna. Mam rację?

 

I drugie pytanie - są płyty za 400 zł, i są płyty za 1400 zł (albo i więcej). Pomijając markę czymś się różnią?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Planujemy kuchnię z IKEA - białe fronty Ramsjo i dębowy blat. Z wyglądu kuchnia nie będzie ani przesadnie rustykalna, ani ultra-nowoczesna, raczej coś pośrodku. Myślałam o wyborze AGD z kolorze stalowym, ale zaczyna mnie przerażać temat czyszczenia płyty Inox...

Możecie mi doradzić, co wybrać?

Lodówka będzie czterodrzwiowa lub zwykły sbs, najwięcej jest ich własnie inox. Co z płytą gazową? Pakować się w stalową, czy to bez sensu? Obecnie mam kuchenkę emaliowaną, więc nie mam pojęcia, jak taki inox będzie się czyścił... W każdym razie muszę uczciwie przyznać, że nie znoszę czyścić kuchenki i pewnie płyty polerować dwa razy dziennie też nie będzie mi się chciało. Czy ew. płyta w czarnym kolorze nie będzie się gryzła z białymi meblami?

Bo chyba coś takiego: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30159833/ lub http://www.rtvagd.sklep.pl/ariston/ph_640_mst_an_r_7564.php5 jest mniej kłopotliwe w myciu? A może palniki gazowe na szkle?

 

I jeszcze podobny problem mam z okapem. Podobają mi sie te kominowe, szer 80-90cm. Czy takie łączone ze szkłem jak np ten: http://www.topmarket.pl/okap-kuchenny-kominowy-gorenje-dtg-9455-bx-p33453.html są trudniejsze to utrzymania w czystości niż całe metalowe - jak ten: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60123852/? Czy nie ma to znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...