Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Młynek do odpadków pod zlewozmywak, młynek do zlewu


Gość

Czy masz młynek do odpadków w zlewie w kuchni?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz młynek do odpadków w zlewie w kuchni?



Recommended Posts

  • 2 years później...
  • Odpowiedzi 164
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Interesuje mnie zakup młynka do mielenia odpadów organicznych. Młynek montowany jest pod zlewem.Miałam okazję używać takiego u znajomych za granicą. Uważam, że jest super.Resztki jedzenia, obierki z jarzyn- wszystko przemielone wędruje do kanalizacji, a nie jako pożywka dla much w śmietniku.

Czy ktoś może polecić mi - cichy młynek. Na co zwracać uwagę przy kupnie.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad takim młynkiem ale stwierdziłem że nie warto bo

łatwiej jest zgarnąć odpadki do kubła niż dziubać sie z nimi w zlewie i potem jeszcze zlew czyścić. U mnie nie ma zwyczaju w domu wtawiania talerzy z jedzeniem do zlewu . Jak są resztki to zgarnia się je do kubła a naczynia odrazu do zmywarki. Więc róznica byłaby tylko taka że zamiast do kubła to do zlewu. Więc zamiast uprościć sprawę byłaby komplikacja.

Jeszcze jedno nie wiem ile wytrzymałaby takie ilości zmielonego syfu kanalizacja bez zapychania się. Słyszałem że kanalizacja jest też używana do podobnych celów tylko na nieco większą skalę. W bloku gdzie poprzednio mieszkałem podobno byli tacy co nie zawsze wynosili śmieci tylko do kibelka spuszczali.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młynek z pewnością należy do tego wyposażenia kuchni, które planuje się jako "dodatek".Funkcja młynka przemawia do mnie, bo niecierpie wygrzebywać z sitka w zlewie resztek jedzenia . A taki młynek

w komorze przemieli wszystko.

Ciekawi mnie jednak jak głośne są młynki dostępne u nas, bo raczej wątpliwą przyjemnością będzie włączanie go, jeśli będzie głośny jak sokowirówka mojej mamy z lat 70-tych! Co to był za hałas!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, osobiscie nie uzywam - buduje dom i dopiero zakupilem mlynek zeby go zamontowac, jal wszystko dobrze pojdzie to na wiosne... Co do modelu to kupilem In Sink Erator .65 - przywiozl mi qmpel ze stanow, wiec cena byla rozsadna ok 600 PLN - w Leroy w Polsce 1580. Korzystalem u znajomych i swego czasu w czasie wakacji w USA. Uwazam, ze to rewelacyjne urzadzenie - porzadek i zero smrodu, wbrew pozorom nie wymaga uzycia duzych ilosci wody do przeplukania, a czyszczenie polega na wrzuceniu duzej ilosci wodu, zalaniu sokiem z 1/2 lub 1 cytryny i chwili pracy bez wody (raz na jakis czas i spokoj) kwas z cytryny doskonale czysci i odswieza. mieszkam w Poznaniu, gdzie na skutek nielegalnego podlaczenia wielu "inteligentow" z kanalizacja deszczowa do sanitarnej oczyszczalnia sciekow ma zbyt rzadkie scieki-skutek wysokie koszty oczyszczania, wiec mysle ze im nie zaszkodzi troche "miazgi" z mojego domu. Co do dzieci to mysle ze odpowiednie umieszczenie wlacznika rozwiazuje problem. Mam kolege, ktory posiada podobny model od ponad 7-miu lat i jakos do dzis, odpukac, nic sie z nim nie dzieje. Model .65 ktorego kupilem 2 szt. zostal juz w jednym domu zamontowany i dziala nad wyraz cicho. Aha odblokowanie mlynka w przypadku awarii dokonuje sie samodzielnie dolaczonym kluczem, ale mysle ze taka sytuacja moze sie zdazyc jedynie komus z brakiem wyobrazni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...