Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

10 grzechów głównych projektowania wnętrz


2112wojtek

Recommended Posts

Ło matko kochana! :D:D

Proponowałbym wrócić do tematu i porozmawiać trochę o moim ulubionym zjawisku na Forum : inspiracje oraz ich grzechy.

Co może bywać inspiracją i czy np. wnętrza w szarościach, to temat o inspirowaniu?

Przyznam ,że nie rozumiem tego.

Ciekawość więc mnie zżera jak do tego podchodzą projektujący samodzielnie a jak projektanci żyjący z tego.

 

Co może być inspiracją :)

Najlepszą inspiracją jest natura ... podpowiada np jak doskonale łączyć kolory, czy tworzyć kształty.

Inspiracją może być podróż ... kolory, zapachy, przeżycia :)

Inspiracją są historyczne realizacje...

Inspiracją są rytmy...

Inspiracją są kształty...

Inspiracją są myśli...

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... sie naczytałem i z mojej prawie już łysej łepetyny od tego wypadają ostatnie kępki siwych kłaków ze zmartwienia :(

 

proszę powiedzcie jakie błędy widzicie w tej kuchni ?

... chciałbym zaznaczyć, że pomimo iż jest to kuchnia domowa, musi spełniać część zadań kuchni zawodowej (czyli np przygotowanie kolacji dla 100 osób),

dom został kupiony do remontu, a kuchnię w w mirę tanim kosztem (bez zmiany instalacji) można było przerobić na bazie istniejących już pomieszczeń, tj dawnej małej kuchenki i mini pralni

 

http://www.chefpaul.net/images/kuchnia11.jpg

 

http://www.chefpaul.net/images/kuchnia12.jpg

 

z pozdrówkami pozostaję

 

 

nie wiem jak ty ale profesjonale gotowanie widze jedynie na gazowych palnikach i wielkiej kuchence i chyba troche mało blatu roboczego?

bedziesz gotował sam czy jest pomocnik?

jak pomocnik to mało miejsca pomiędzy szafkami

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko kochana! :D:D

Proponowałbym wrócić do tematu i porozmawiać trochę o moim ulubionym zjawisku na Forum : inspiracje oraz ich grzechy.

Co może bywać inspiracją i czy np. wnętrza w szarościach, to temat o inspirowaniu?

Przyznam ,że nie rozumiem tego.

Ciekawość więc mnie zżera jak do tego podchodzą projektujący samodzielnie a jak projektanci żyjący z tego.

 

Co może być inspiracją :)

Najlepszą inspiracją jest natura ... podpowiada np jak doskonale łączyć kolory, czy tworzyć kształty.

Inspiracją może być podróż ... kolory, zapachy, przeżycia :)

Inspiracją są historyczne realizacje...

Inspiracją są rytmy...

Inspiracją są kształty...

Inspiracją są myśli...

 

...

 

a ja przyznaję się bez bicia, ze mnie zdjęcia w gazetach inspirują

sporo oglądam, gazet, blogów itp...Lubię się tak tym zbombardować, ze już nic nie pamiętam :)

Najlepsze pomysły przychodzą mi do głowy jak szkicuję, zobaczę gdzieś coś a potem to przetwrzam po swojemu.

Dużo inspiracji można zaczęrpnać ze sztuki. Najciekawsze zestawienia kolorystyczne to chyba tam i w naturze.

A no i jeszcze ograniczenia są niesamowicie inspirujace. Jak wszystko można to mnie jest tak naprawdę trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ten maluczki, do inspiracji na przyklad tych podanych "w szarosciach" podchodze a raczej traktuje to -czysto intuicyjnie kolorystycznie. Ogolnie nie ma dla mnie znaczenia, jakie wnetrze jest na focie, nie ma znaczenia jakie meble tam stoja, nie maja znaczenia detale ... ja poprostu wiem co chce, wiem co mam i wiem co musze wykorzystac, wkomponowac, wtloczyc z rzeczy ktore juz posiadam ale nie wiem nieraz w jakim kolorze dobrze bede sie czula ja i te moje wszystkie meble, rzeczy, durnostrojki - pomimo ze kolor jako kolor mi sie bardzo, to nie jestem pewna swojego odbioru ... i wlasnie przegladajac te inspiracje - w szarosciach, w bezach, w zieleniach czy innych moge "poczuc" w pewnym stopniu moj odbior czy stosunek do niego.

 

Na podobnej zasadzie szukam jakiegos ksztaltu czy faktury w inspiracjach na fotach - wteczas kolor i otoczenie nie ma dla mnie decydujacego znaczenia, bardziej wazne jest dla mnie wykonanie danego elementu tz bardziej technicznie mnie element-rzecz czy rozwiazanie interesuje.

 

No chyba ze ogladam dla samego ogladania, to interesuje mnie duzo wiecej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą Robert , trzymam Cię za słowo :)

nie mam już wyjścia, ale teraz w innym temacie:

Proponowałbym wrócić do tematu i porozmawiać trochę o moim ulubionym zjawisku na Forum : inspiracje oraz ich grzechy.

Co może bywać inspiracją i czy np. wnętrza w szarościach, to temat o inspirowaniu?

Przyznam ,że nie rozumiem tego.

Ciekawość więc mnie zżera jak do tego podchodzą projektujący samodzielnie a jak projektanci żyjący z tego.

 

Skupię się na tu na moim szerokim zakresie pracy (choć oczywiście podobnie jest przy tematach wnętrzarskich).

Też uważam, choć to może strasznie banalnie brzmieć, że zainspirować można się praktycznie wszystkim. Natura, sztuka (praktycznie każdy jej rodzaj), matematyka, klimat (we wszystkich znaczeniach), ludzie, zachowania, procesy.

Wyzwaniem raczej niż inspiracją bywają obostrzenia i uwarunkowania. Ale zgadzam się, że najciekawsze i najbardziej interesujące rozwiązania powstają przy trudnych "warunkach brzegowych". Najśmieszniejsze (w związku z wątkiem o nowoczesnych domach) jest to, iż uważam, że nie do końca trafionym pomysłem jest inspirowanie się w mojej pracy architekturą. Oczywiście, że ją oglądam, wyszukuję i próbuję wyciągać jakieś wnioski - ale nigdy nie jest ona bezpośrednią inspiracją. Częściej sposób myślenia i dochodzenia do rezultatów projektantów. Inaczej nasze projekty byłyby zwyczajnym powielaniem zauważonych już rozwiązań. Oczywiście nie jest tak, że każdy projekt będzie odkrywczy; zaspakajamy potrzeby klientów, poruszamy się w jakiejś nam odpowiadającej estetyce (a to przecież wynika z zapamiętanych obrazów), mamy w końcu lepsze i gorsze okresy.

 

Z kolei wydaje mi się, że dla ludzi nie związanych z projektowaniem takie abstrakcyjne myślenie i przełożenie jej na funkcję i formy jest bardzo trudne.

To właśnie dla nich nazwy tych wątków "nowoczesne domy - inspiracje" czy "wnętrza w szarościach - inspiracje". Profesjonaliści z pewnością nazwaliby je zupełnie inaczej (nie zakładałem wątku o domach - jestem tam gościem). Jednak dla "amatorów" (przepraszam jeśli kogoś ten termin obraża) jest to wręcz idealny termin. Przecież kupowane kolorowe czasopisma to nic innego jak wzory do naśladowania (czy to w modzie czy w wystroju wnętrz). Czyli dla nich "inspiracje".

 

Przy okazji więc wypowiem się na poboczny wątek, który tu się pojawiał. Jeśli autor zgadza się na pokazanie swoich realizacji (oczywiście jest to też świetna reklama) to powinien sobie zdać sprawę, że te rozwiązania będą kopiowane. Szczególnie jeśli chodzi o tak jednak krótkotrwałe i możliwe do szybkiej zmiany dziedziny jak moda czy wystrój. To raczej nobilitujące gdy inni zrzynają od Ciebie ;) Moją próżność zdecydowanie by to zaspokoiło. Co innego oczywiście jeśli ktoś zacząłby nielegalnie na twoim autorskim rozwiązaniu zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kolacji na 100 osób chyba za mała kuchenka (chodzi o ilość palników). No i dwa piekarniki w słupku, coby się nie schylać.

 

...

nie wiem jak ty ale profesjonale gotowanie widze jedynie na gazowych palnikach i wielkiej kuchence i chyba troche mało blatu roboczego?

bedziesz gotował sam czy jest pomocnik?

jak pomocnik to mało miejsca pomiędzy szafkami

 

pozdrawiam :D

Chyba nie zostałem zrozumiany właściwie :)

Tak więc:

Kolację ("cateringową" - około 12-15 potraw) na 100 osób, przygotowuje się przez około 40 godzin, ... jak napisałem kuchnia spełnia tylko częściowo zadania gotowania dla większej grupy ludzi. jest to moja kuchnia domowa, nie w restauracji

"Blatu roboczego" mam prawie 6 m/2 jest to dla mnie wystarczająco, płyta kuchenna ma 5 palników (również wystarczająco jak na takie potrzeby), przestrzeń pomiędzy blatami roboczymi 120 i 140 cm (pomimo, że szczupły nie jestem, jakoś się mieszczę)

 

Bardzo mnie natomiast zaintrygowało: "profesjonale gotowanie widze jedynie na gazowych palnikach" proszę o wyjaśnienie różnicy pomiędzy gotowaniem na palnikach gazowych i elektrycznych ? ... czy jakość i samko potraw się różni ? (proszę nie pisać o czasie gotowania - to zależy od mocy palników).

 

Chodzi mnie raczej o:

...

błędy technologiczne czy estetyczne?

... estetyczne (technologicznie, starałem się pogodzić zwykłe gotowanie domowe z gotowaniem cateringowym, dlatego "ponad normatywna" wielkość tej kuchni).

 

z pozdrowieniami pozostaję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kolacji na 100 osób chyba za mała kuchenka (chodzi o ilość palników). No i dwa piekarniki w słupku, coby się nie schylać.

 

...

nie wiem jak ty ale profesjonale gotowanie widze jedynie na gazowych palnikach i wielkiej kuchence i chyba troche mało blatu roboczego?

bedziesz gotował sam czy jest pomocnik?

jak pomocnik to mało miejsca pomiędzy szafkami

 

pozdrawiam :D

Chyba nie zostałem zrozumiany właściwie :)

Tak więc:

Kolację ("cateringową" - około 12-15 potraw) na 100 osób, przygotowuje się przez około 40 godzin, ... jak napisałem kuchnia spełnia tylko częściowo zadania gotowania dla większej grupy ludzi. jest to moja kuchnia domowa, nie w restauracji

"Blatu roboczego" mam prawie 6 m/2 jest to dla mnie wystarczająco, płyta kuchenna ma 5 palników (również wystarczająco jak na takie potrzeby), przestrzeń pomiędzy blatami roboczymi 120 i 140 cm (pomimo, że szczupły nie jestem, jakoś się mieszczę)

 

Bardzo mnie natomiast zaintrygowało: "profesjonale gotowanie widze jedynie na gazowych palnikach" proszę o wyjaśnienie różnicy pomiędzy gotowaniem na palnikach gazowych i elektrycznych ? ... czy jakość i samko potraw się różni ? (proszę nie pisać o czasie gotowania - to zależy od mocy palników).

 

Chodzi mnie raczej o:

...

błędy technologiczne czy estetyczne?

... estetyczne (technologicznie, starałem się pogodzić zwykłe gotowanie domowe z gotowaniem cateringowym, dlatego "ponad normatywna" wielkość tej kuchni).

 

z pozdrowieniami pozostaję

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć najpierw na temat palników. Profesjonalne kuchnie mają prawie zawsze kuchnie gazowe. Kucharze lepiej "czują" gaz. Gotuje się na nim z większym wyczuciem bo nie ma tej bezwładności którą mają kuchenki elektryczne i indukcyjne (sama kucharzem jestem bardzo kiepskim, ale rozmawiałam z kilkoma na ten temat i tak mówią)

 

A co do estetyki: wnętrze jest mdłe. Użyte barwy są zbyt jednolite. Jutro postaram się odpowiedzieć jak można temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei wydaje mi się, że dla ludzi nie związanych z projektowaniem takie abstrakcyjne myślenie i przełożenie jej na funkcję i formy jest bardzo trudne.

 

To co napisałeś jest dla mnie bardzo ważne. Chyba tego właśnie nauczyli mnie na studiach. A zastanawiałam się na jaką cholerę mi one były potzrebne...Przechodzić od bardzo odległych skojarzeń do form użytkowych. Wymaga to dużo pracy i przynajmniej u mnie nie jest szybkie i automatyczne. Być może dlatego dla amatorów jest to praktycznie niewykonalne.

 

ps. Przedszkole -świetne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei wydaje mi się, że dla ludzi nie związanych z projektowaniem takie abstrakcyjne myślenie i przełożenie jej na funkcję i formy jest bardzo trudne.

 

To co napisałeś jest dla mnie bardzo ważne. Chyba tego właśnie nauczyli mnie na studiach. A zastanawiałam się na jaką cholerę mi one były potzrebne...Przechodzić od bardzo odległych skojarzeń do form użytkowych. Wymaga to dużo pracy i przynajmniej u mnie nie jest szybkie i automatyczne. Być może dlatego dla amatorów jest to praktycznie niewykonalne.

 

ps. Przedszkole -świetne!

Swietne, zgadzam się. Ale teraz właśnie odkryłam, ż Hala Sporotowa w mojej wsi to tez autorstwo Roberta. Brawo! Good job.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmian poprawki nie przerodziły się w remont, proponuję wymienić lub przemalować fronty, zamontować nad płytkami listwę chromowaną i rozjaśnić ściany

 

http://www.fotoszok.pl/upload/b880a19b.jpg

 

 

http://www.fotoszok.pl/upload/4f8f7da6.jpg

 

proszę nie brać kolorystyki dosłownie - chciałam pokazać tylko mechanizm

 

do tego zmiana żaluzji pionowych ... żeby było mniej biurowo i pojawił się kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że temat przerodził się w Koło Wzajemnej Adoracji Projektantów Niezbędnych Do Zamieszkania We Własnym Nie Dość Ladnym Domu urządzonym bez gustu i z podglądaniem gazet. Ewentualnie teraz czas na kącik porad prywatnych.Czy nadal będziecie rozważać prawa autorskie ?...bo porada kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. Przedszkole -świetne!

 

Ha! Wiedziałem, że Ci się też spodoba :D :D Ciągnie wilka do lasu ( czytaj: form przemysłowych :wink:)

Z premedytacją w tym przedszkolnym kontekście zapytałem właśnie o inspiracje.

Projekt jest fantastycznie czytelny nie tylko w zakresie funkcjonalnym ale i estetycznym.

Lubię taką czytelność wnętrza, bo tylko takie czytelne wnetrze pokazuje,że zaprojektowane zostało w wyniku konkretnej i jasnej inspiracji, logicznie w sposób dokładnie przemyślany.

Tutaj tak proste i oczywiste skojarzenia jak dziecięce klocki wyparły" oczywistą" tradycyjną sztampę,którą spotykamy zazwyczaj w pomieszczeniach przeznaczonych dla dzieci.

Niby takie proste i oczywiste ... a jednak mimo wszytko odkrywcze, bo przecież najczęściej wszyscy robią inaczej.

Zwyczajowy strach przed abstrakcją i nie umiejętność jej stosowania z pójściem w stronę figuratywnych bzdetów wyjaławia poczucie estetyki od najmłodszych lat.

Nie ma w tym przedszkolu koszmarnych grzybków, krasnali - banalna dosłowność kiczowatych obrazków została zastąpiona wyrafinowaną i abstrakcyjną ale niezwykle czystą formą.

Na Forum wiele osób urządza pokoje dla swoich dzieci ,a tu widać właśnie gigantyczną różnicę pomiędzy świadomym i przygotowanym projektantem a amatorem, dla którego pierwszym i często jedynym skojarzeniem we wnętrzu dla dzieci jest jakiś koszmarny smerf lub złota rybka namalowana mniej lub bardziej udolnie na ścianie.

Forma zastosowana przez Roberta , to nie sztuka dla sztuki , nie element jedynie dekoracyjny, potraktowany jak nic nie znacząca funkcjonalnie ornamentyka.

Powiem ( wiem, teraz się narażam :)), że jest to tzw. męski, kompletny typ projektowania, bez słodkiego i taniego sentymentalizmu, ciućkania się w mamlatych emocjach zwanych potocznie " klimatami".

Nie ma też najmniejszej nachalności, o co zazwyczaj łatwo w takich tematach.

Brawo, życzyłbym sobie aby nasze dzieci przebywały w tak inspirującym i rozwijającym estetycznie środowisku zamiast jarmarcznym świecie malowanych na ścianach bajek.

Pomieszczenie dla dzieci nie różni się tylko od pozostałych jedynie gabarytami mebli i jaskrawą kolorystyką.

 

 

PS drbudzik. A tobie ktoś płaci za pisanie złośliwości, czy tak sam i bezinteresownie broczysz tymi przemyśleniami ?

Zmień wątek, nie męcz się - porada za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kolacji na 100 osób chyba za mała kuchenka (chodzi o ilość palników). No i dwa piekarniki w słupku, coby się nie schylać.

 

...

nie wiem jak ty ale profesjonale gotowanie widze jedynie na gazowych palnikach i wielkiej kuchence i chyba troche mało blatu roboczego?

bedziesz gotował sam czy jest pomocnik?

jak pomocnik to mało miejsca pomiędzy szafkami

 

pozdrawiam :D

Chyba nie zostałem zrozumiany właściwie :)

Tak więc:

Kolację ("cateringową" - około 12-15 potraw) na 100 osób, przygotowuje się przez około 40 godzin, ... jak napisałem kuchnia spełnia tylko częściowo zadania gotowania dla większej grupy ludzi. jest to moja kuchnia domowa, nie w restauracji

"Blatu roboczego" mam prawie 6 m/2 jest to dla mnie wystarczająco, płyta kuchenna ma 5 palników (również wystarczająco jak na takie potrzeby), przestrzeń pomiędzy blatami roboczymi 120 i 140 cm (pomimo, że szczupły nie jestem, jakoś się mieszczę)

 

Bardzo mnie natomiast zaintrygowało: "profesjonale gotowanie widze jedynie na gazowych palnikach" proszę o wyjaśnienie różnicy pomiędzy gotowaniem na palnikach gazowych i elektrycznych ? ... czy jakość i samko potraw się różni ? (proszę nie pisać o czasie gotowania - to zależy od mocy palników).

 

Chodzi mnie raczej o:

...

błędy technologiczne czy estetyczne?

... estetyczne (technologicznie, starałem się pogodzić zwykłe gotowanie domowe z gotowaniem cateringowym, dlatego "ponad normatywna" wielkość tej kuchni).

 

z pozdrowieniami pozostaję

 

 

Tak jak napisał jfilemonowicz

jeszcze nigdy nie widziałam profesjonalego zaplecza jedynie z elektryczną kuchenką

i sama choć profesjonalistką nie jestem ale uwielbiam gotować

gotowanie na gazie lepiej smakuje

ja to wyczuwam

 

i biorąc pod uwage profesjonalne kuchnie kucharze chyba też.....

 

 

powiedz dokładnie o jakie rady Tobie chodzi bo jeśli odpowiadamy to stawiasz argumenty że dla ciebie jest świetnie

więc po co pytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmian poprawki nie przerodziły się w remont, proponuję wymienić lub przemalować fronty, zamontować nad płytkami listwę chromowaną i rozjaśnić ściany

...

proszę nie brać kolorystyki dosłownie - chciałam pokazać tylko mechanizm

 

do tego zmiana żaluzji pionowych ... żeby było mniej biurowo i pojawił się kolor.

Bardzo dziękuję za pomocną odpowiedź i przedstawienie swego punktu widzenia, zapewne częściowo radę wykorzystam (choć ściany są śnieżnobiałe, a blaty wykończone szeroką aluminiową listwą).

 

...

Chodzi mnie raczej o:

...

błędy technologiczne czy estetyczne?

... estetyczne (technologicznie, starałem się pogodzić zwykłe gotowanie domowe z gotowaniem cateringowym, dlatego "ponad normatywna" wielkość tej kuchni).

...

Tak jak napisał jfilemonowicz

jeszcze nigdy nie widziałam profesjonalego zaplecza jedynie z elektryczną kuchenką

i sama choć profesjonalistką nie jestem ale uwielbiam gotować

gotowanie na gazie lepiej smakuje

ja to wyczuwam

 

i biorąc pod uwage profesjonalne kuchnie kucharze chyba też.....

 

 

powiedz dokładnie o jakie rady Tobie chodzi bo jeśli odpowiadamy to stawiasz argumenty że dla ciebie jest świetnie

więc po co pytać?

Szanowna Koleżanko

ad 1 - raz jeszcze ... To nie jest profesjonalne zaplecze, to kuchnia domowa

ad 2 - tak się składa, że jestem profesjonalnym kucharzem i pracuję jako szef kuchni ( http://kucharze-kuchnia.netbird.pl/ ) gratuluję szczególnego daru (jeszce u nikogo go nie spotkałem), ... mam na myśli "wyczucie" w przygotowanej potrawie "gotowania na gazie" :) ;) ... czyżbyś danie "czuła gazem", może w formie "dodatkowej przyprawy" ;)

ad 3 - pytasz o jaką radę mnie dokładnie chodziło ? ... przecież sama zacytowałaś to powyżej ... czyżbyś nie czytała tego co cytujesz :)

 

z pozdrowieniami pozostaję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. Przedszkole -świetne!

 

Ha! Wiedziałem, że Ci się też spodoba :D :D Ciągnie wilka do lasu ( czytaj: form przemysłowych :wink:)

 

 

 

no u nas takie multiplikowanie modułu to podstawa :)

tzn, teraz się kompletnie nie poczuwam do bycia formiarzem, zresztą nigdy nie byłam zbyt dobra w te klocki

całe życie (prawie) chciałam być grafikiem...

 

I dla mnie takie piodejście do tematu jest bardzo inspirujace właśnie. Niby oja córka ma pokoik raczej w tę stronę niż w królewny,a le jak zwykle zabrakło mi odwagi...

 

Ale żeby nie było to takie ckliwe słodko pierdzące pastelowe - babskie pokoiki też lubię. jakoś nie umiem się określić.

Niemniej jednak gdybym miała do wyboru dla moich dzieci przedszkole projektu Roberta i pzredszkole w stylu Mary Poppins, to wybieram roberta. Te moduły kojarzą mi się z zabawami dziecięcymi, gdzie tekturowe pudełko moze byc wszystkim. Wydaje mi się, że dzieci doskonale się w takich klimatach czują. Bo jeszcze nie mają lęku pzred abstrakcyjnym widzeniem świata, to się nazywa widzenie pierwotne czy jakoś tak.

 

I niech tam, ze kółko wzajemnej adoracji, naprawdę chapeau bas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmian poprawki nie przerodziły się w remont, proponuję wymienić lub przemalować fronty, zamontować nad płytkami listwę chromowaną i rozjaśnić ściany

...

proszę nie brać kolorystyki dosłownie - chciałam pokazać tylko mechanizm

 

do tego zmiana żaluzji pionowych ... żeby było mniej biurowo i pojawił się kolor.

Bardzo dziękuję za pomocną odpowiedź i przedstawienie swego punktu widzenia, zapewne częściowo radę wykorzystam (choć ściany są śnieżnobiałe, a blaty wykończone szeroką aluminiową listwą).

 

...

Chodzi mnie raczej o:

...

błędy technologiczne czy estetyczne?

... estetyczne (technologicznie, starałem się pogodzić zwykłe gotowanie domowe z gotowaniem cateringowym, dlatego "ponad normatywna" wielkość tej kuchni).

...

Tak jak napisał jfilemonowicz

jeszcze nigdy nie widziałam profesjonalego zaplecza jedynie z elektryczną kuchenką

i sama choć profesjonalistką nie jestem ale uwielbiam gotować

gotowanie na gazie lepiej smakuje

ja to wyczuwam

 

i biorąc pod uwage profesjonalne kuchnie kucharze chyba też.....

 

 

powiedz dokładnie o jakie rady Tobie chodzi bo jeśli odpowiadamy to stawiasz argumenty że dla ciebie jest świetnie

więc po co pytać?

Szanowna Koleżanko

ad 1 - raz jeszcze ... To nie jest profesjonalne zaplecze, to kuchnia domowa

ad 2 - tak się składa, że jestem profesjonalnym kucharzem i pracuję jako szef kuchni ( http://kucharze-kuchnia.netbird.pl/ ) gratuluję szczególnego daru (jeszce u nikogo go nie spotkałem), ... mam na myśli "wyczucie" w przygotowanej potrawie "gotowania na gazie" :) ;) ... czyżbyś danie "czuła gazem", może w formie "dodatkowej przyprawy" ;)

ad 3 - pytasz o jaką radę mnie dokładnie chodziło ? ... przecież sama zacytowałaś to powyżej ... czyżbyś nie czytała tego co cytujesz :)

 

z pozdrowieniami pozostaję

 

 

A dlaczego w ogóle toczy się ta dyskusja? Do prezentacji własnych kuchni jest osobny wątek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A dlaczego w ogóle toczy się ta dyskusja? Do prezentacji własnych kuchni jest osobny wątek ...

Przepraszam , już się "zmywam" ... choć nie miałem w zamiarze niczego "prezentowania" :)

 

... po cóż jednak wstawiać było całego "cytata" by wypowiedzieć tylko swoje "zielone oburzenie" :roll: :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmian poprawki nie przerodziły się w remont, proponuję wymienić lub przemalować fronty, zamontować nad płytkami listwę chromowaną i rozjaśnić ściany

...

proszę nie brać kolorystyki dosłownie - chciałam pokazać tylko mechanizm

 

do tego zmiana żaluzji pionowych ... żeby było mniej biurowo i pojawił się kolor.

Bardzo dziękuję za pomocną odpowiedź i przedstawienie swego punktu widzenia, zapewne częściowo radę wykorzystam (choć ściany są śnieżnobiałe, a blaty wykończone szeroką aluminiową listwą).

 

 

nie chodziło mi o listwę blatową, tylko listwę na ścianie - nad płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...