Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A`propos ptaszków ;)

U nas była dzisiaj regularna bitwa o domek. Szpaki tak się lały, że aż jeden utopił się w śniegu i widziałam tylko machające pionowo w górę skrzydełko.

Akurat wtedy wyszłam na taras zakopcić, a za mną najmłodsza (łowna) kota i pies... Kota od razu na baczność i szykowała się do biegu, ale wrzasnęłam "zostań!" (została :o , bo nigdy nie krzyczę ;)), a ja w kapciach lezę do ptaszka.

 

Na mój widok zdołał się poderwać i uciekł.

 

Hmmm, bardziej się przestraszył mnie niż kocicy ;)

 

Grzeczny kotecek :D ...

 

Hurrrrrra wiosna!!!!!! bo po co im ten domek co to się o niego biły :roll:

 

Jutro ściągam dechy i do roboty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

więc tak po pierwsze talent jest potrzebny..... nie chciałabyś widzieć jak ja bym zrobiła taki obrazek :-? , po drugie (nie wiem czy aktualne) ale mi się wydaje że te okna to nie będzie dobry pomysł, sorry, no nie wiem, zrób jak chcesz. :) a powiedz mi dlaczego one są tak niesymetrycznie na tej ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

U mnie to przedwiośnie pełną gębą :D Śnieg leży tylko w paru miejscach, cebulki wyłażą z ziemi, poodkrywałam rośliny, które były pod agrowłókniną. Zaraz muszę wziąć się za sianie, sadzonki - już się nie mogę doczekać :D

 

Odnośnie karniszy - niezbyt mi się widzi ten zasłonkowy na suficie, zwłaszcza jak masz tam 50 cm do okna. Może to źle wyglądać przy rozsuniętych zasłonach. Ale może kupić dwa oddzielne karnisze i zasłonkowy zamontować na ścianie powyżej firankowego na długich uchwytach. Trzeba by się zorientować kto ma w ofercie dłuższe pojedyncze uchwyty, jakiś producent powinien robić. A może zajrzyj na wątek dekoracja okna - tam jest kopalnia pomysłów i dziewczyny, które się na tym znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

więc tak po pierwsze talent jest potrzebny..... nie chciałabyś widzieć jak ja bym zrobiła taki obrazek :-? , po drugie (nie wiem czy aktualne) ale mi się wydaje że te okna to nie będzie dobry pomysł, sorry, no nie wiem, zrób jak chcesz. :) a powiedz mi dlaczego one są tak niesymetrycznie na tej ścianie?

 

Upieram się :wink: żadna filozofia... jeden krzyżyk- cztery kujnięcia :D

 

Okna to nie jest pomysł... one już są!!! :lol:

 

A że niesymetrycznie.... jak się kce ślachcianke zgrywać i we dworze mieszkać (ups... zara se Rishard poleci :roll: ) to trzeba być przygotowanym na to, że jak z zewnątrz okna mają być ładniutko, symetrycznie poukładane, to wewnątrz bedą pasowały jak pięść do okna... tfu, oka :roll: .

 

Można było w kuchni zostawić dwa, zmniejszając ją. Ale po pierwsze, to duża kuchnia to było to co mnie najbardziej rajcowało w tym projekcie, a po drugie, to skasowane w kuchni okno musiało by być w kotłowni. A przy piecu opalanym paliwami stałymi białe firanki mają marneszanse :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

U mnie to przedwiośnie pełną gębą :D Śnieg leży tylko w paru miejscach, cebulki wyłażą z ziemi, poodkrywałam rośliny, które były pod agrowłókniną. Zaraz muszę wziąć się za sianie, sadzonki - już się nie mogę doczekać :D

 

Odnośnie karniszy - niezbyt mi się widzi ten zasłonkowy na suficie, zwłaszcza jak masz tam 50 cm do okna. Może to źle wyglądać przy rozsuniętych zasłonach. Ale może kupić dwa oddzielne karnisze i zasłonkowy zamontować na ścianie powyżej firankowego na długich uchwytach. Trzeba by się zorientować kto ma w ofercie dłuższe pojedyncze uchwyty, jakiś producent powinien robić. A może zajrzyj na wątek dekoracja okna - tam jest kopalnia pomysłów i dziewczyny, które się na tym znają.

 

Bo u Ciebie cieplej :( ... ja obserwuję, ale dopiero w jednym miejscu trawkę widać :( ... a chciałam w sobotę sad chlastać :( ... a jak będzie dużo śniegu to chłop się zlisi :(

 

Aniu boję się karniszy mocowanych do ściany na długich wysięgnikach. Zasłony będą ciężkie (chyba obiciówka), do tego targane na okno i spowrotem :roll: ... do ściany wydaje mi się mało wytrzymałe :-?

Jak tam jest 50 cm, to myślałam, żeby tak ze 20 od okna dać te firankowe, a te zasłonowe też niby mocowane do sufitu, ale na wysięgnikach więc nie przy samym suficie... nie wiem, gupia jezdem :-?

 

Na dekoracji okien pytałam, co prawda w innej sprawie, i dwa razy się przypominałam, i nikt nie chciał mi nic podpowiedzieć... ale masz rację... pójdę teraz z tym :)

 

Ps. przyślij tej wiosny trochę do mnie, a nie tak skąpisz i tylko się chwalisz, że masz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej...

 

Jakoś nie mogę się zebrać z tym zamawianiem... po okna mamy tylko lada dzień jechać i zamówić... ale też nie wiem do końca, czy to balkonowe to będzie zespolone (bo chcę dwa fixy i drzwi), bo jak tak, to go później nie przewieziemy sami...

 

A na zamawianie reszty nie mam koncepcji... skoro na wszystko teraz się właściwie nie czeka, to nie widzę potrzeby... jak zaczniemy to na bieżąco się zajmę logistyką, aby wszystko było na czas :D .

Tylko wełnę chyba przegapiliśmy, bo na jesieni była najtańsza.... reszta cen jak się zmienia to najwyżej w dół... czyli kierunek dla nas pozytywny :wink:

 

No i monitoruję cegłę rozbiórkową, czerwoną i szamotową... ale jak narazie nie znalazłam w rozsądnych odległościach od nas :)

 

Pozdrawiam cieplutko i aby do wiosny.... już bliżej niż dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mu okienka dopiero zamawiać bedziemy w maju ,pojedziemy dogadamy ostateczny kolor okienek ,wycenimy potargujemy troszkę :wink: 8) ,i akurat jak bedziemy to dach bedzie robiony to sie nie pali z oknami ,na spokojnie sie zamówi i bedą na czerwiec , :roll: :wink:

 

a co do materiałów to tez prawda ,póki nie drożeją to można poczekać :wink: pozdrawiam cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...