Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

Witanko

Arctica czym będziesz grzac domek?

 

czym się da :wink: .

Mamy zamiar kupić kociołek na drewno i węgiel... myśleliśmy o ekogroszku i piecu z podajnikiem, ale chyba się nie zdecydujemy :-? . Cały czas jesteśmy w domu więc podkładanie do pieca nie będzie problemem, a drzewa mamy mnóstwo i jeszcze wierzbę energetyczną planujemy posadzić.

 

mieliśmy przez kilka lat piec na węgiel i ekogroszek bez podajnika.. w mrozy trzeba wstawać dwa razy w nocy, żeby dołożyć.. niefajnie :-?

Ponieważ jednak u nas mało nie skończyło się pożarem, teraz mamy taki z podajnikiem na ekogroszek.. ale żre tego towaru cholerstwo... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oto kartka animowana ode mnie: :wink:

 

http://www.jacquielawson.com/preview.asp?cont=1&hdn=3&pv=3111904

 

Stary Rok odchodzi wielkimi krokami,

niech więc złe chwile zostaną za nami.

Niech Nowy Rok przyniesie dużo zdrowia,

radości a przede wszystkim morze miłości!

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14937/Nowy_Rok3.gif

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14937/normal_Nopwy_Rok_1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctica ja tam napisze jeścio raz - RAZ i RAZ... Mi się podoba takie łożę :wink:

 

Może dlatego, że sama mam nie małe.... nie trzeszczy -a to najważniejsze :wink: :lol:

 

Ale moje to taka sofa - rozkłada podobnie jak wersalka i spokojnie mogą spać na niej 3 osoby -mają luz :wink: Jak znajdę ulotkę i nazwę firmy (bo zabyłam) to Ci wkleję - teraz wiem, że będzie złozone w salonie w przyszłości - stąd mierzyliśmy ścianę, czy się zmieści...

 

Najlepiej jak 2 lata temu pojechaliśmy do salonu - wiesz wielkie te pomieszczenia to i owe łózko dość, że materiał extra do czyszczenia, to wydawało nam się nie takie duże...

Przywieźli nam łóżko pod dom- 3 chłopa je wniosło - i ... kurczę... takie duże było, a sąsiad mówi tak: - a mniejszego nie było?

Był sam w szoku...

Ma 2,45 długości - z dwoma bokami, a 1,65 szerokości -jak rozłożone :wink:

 

Babcia Miśka ma dębowe -podobne do Twojego zakupionego -ale nie ma takich rzeźbień... ale do takiego łózka trzeba większą sypialnię... taka prawda... :cry: :wink:

 

My planujemy piec w przyszłości na miał i z podajnikiem - ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko

Arctica czym będziesz grzac domek?

 

czym się da :wink: .

Mamy zamiar kupić kociołek na drewno i węgiel... myśleliśmy o ekogroszku i piecu z podajnikiem, ale chyba się nie zdecydujemy :-? . Cały czas jesteśmy w domu więc podkładanie do pieca nie będzie problemem, a drzewa mamy mnóstwo i jeszcze wierzbę energetyczną planujemy posadzić.

 

mieliśmy przez kilka lat piec na węgiel i ekogroszek bez podajnika.. w mrozy trzeba wstawać dwa razy w nocy, żeby dołożyć.. niefajnie :-?

Ponieważ jednak u nas mało nie skończyło się pożarem, teraz mamy taki z podajnikiem na ekogroszek.. ale żre tego towaru cholerstwo... :evil:

 

WItam

To może i ja napiszę o piecu. Mamy na ekogroszek z podajnikiem i jest super. Wystarczy nastawić na ekonomiczne spalanie na noc- bo w gorącym źle się śpi- i wtedy, kiedy wychodzimy z domu i tyle. Wcale tak dużo nie żre, no ale my mamy 15 kW to moze dlatego wymaga mniej opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za piec, Wioluś?

 

no właśnie?? Też się zastanawiam nad piecem..

Dom w którym obecnie mieszkamy ma ponad 350 m2, więc powierzchni go ogrzania jest trochę :wink:

W nowym donku też chciałam na ekogroszek, ale troszkę mnie podłamała ilość jaką ten nasz piec przepala - ok 5 kg na godzinę.. :-?

Nie wiem czy jest funkcja ekonomicznego spalania, pewnie to super sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, podłogówka kosztowała nas ok. 85 pln/m2 - robocizna z materiałami. wydaje mi się, że lepiej aby hydraulik kupował materiały, bo nigdy do końca nie wiadomo ile i jakich złączek będzie potrzeba...

 

Hej. Muszę się jeszcze zorientować, ile tak naprwdę kosztuje materiał na m2, bo hydraulicy, bynajmniej ci o których znalazłam co nieco na fm, kupują te materiały cholernie drogo :roll: . Nie wiem, czy na tym przy okazji też zarabiają :-? , ale z kosztorysów przedstawionych w co po niektórych dziennikach widzę, że większość materiałów duuuuużo taniej można kupić. A tutaj firma to firma i nie ma problemu z chińszczyzną :wink: , czy podróbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff 8)

wszystko przeczytałam :lol:

z zazdrości (o łózko i inne takie) to tylko życzenia NOWOROCZNE złożę :wink:

"przylecę" w 2010 roku 8) :lol:

 

Witam i serdecznie zapraszam :D

Byłam też u Jaśnie Czarownicy we dworze.... ale ledwie zdjęcia udało mi się łoblecieć :D , obiecuję poprawę bo bardzo bliski serduchowi wątek :roll: .

 

Również życzę spełnienia chociaż pierwszych 1000 marzeń w Nowym Roku, reszta może w następnym :wink: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctica ja tam napisze jeścio raz - RAZ i RAZ... Mi się podoba takie łożę :wink:

 

Może dlatego, że sama mam nie małe.... nie trzeszczy -a to najważniejsze :wink: :lol:

 

Ale moje to taka sofa - rozkłada podobnie jak wersalka i spokojnie mogą spać na niej 3 osoby -mają luz :wink: Jak znajdę ulotkę i nazwę firmy (bo zabyłam) to Ci wkleję - teraz wiem, że będzie złozone w salonie w przyszłości - stąd mierzyliśmy ścianę, czy się zmieści...

 

Najlepiej jak 2 lata temu pojechaliśmy do salonu - wiesz wielkie te pomieszczenia to i owe łózko dość, że materiał extra do czyszczenia, to wydawało nam się nie takie duże...

Przywieźli nam łóżko pod dom- 3 chłopa je wniosło - i ... kurczę... takie duże było, a sąsiad mówi tak: - a mniejszego nie było?

Był sam w szoku...

Ma 2,45 długości - z dwoma bokami, a 1,65 szerokości -jak rozłożone :wink:

 

Babcia Miśka ma dębowe -podobne do Twojego zakupionego -ale nie ma takich rzeźbień... ale do takiego łózka trzeba większą sypialnię... taka prawda... :cry: :wink:

 

My planujemy piec w przyszłości na miał i z podajnikiem - ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu... :wink:

 

Wiesz Miśka... z tym naszym wyrkiem to nawet podobnie było, hihihi...

Jak go zobaczyłam, to stał w takim dużym a'la hangarze, otwartej przestrzeni tak pewnie ze 200m2. Nawet pytałam o rozmiar, bo wcale się takie duże nie wydawało :roll: ... dopiero jak tak na szybko rozłożyliśmy w naszym salonie.... :-? ... urosło po drodze, czy co????? :-?

 

Noooo spore jest :D , sypialnia będzie ponad 20m2... może nie będzie wyglądało na przerośnięte :roll: , będę się martić później :-? .

 

Napisz mi proszę cuś bliżej na temat tego pieca. Jeszcze się nie spotkałam z miałowym z podajnikiem.... myślałam, że są tylko zasypowe na miał :-?

 

Ps. śprytna ta Twoja ptaszyna :D , to sikorka chiba :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko

Arctica czym będziesz grzac domek?

 

czym się da :wink: .

Mamy zamiar kupić kociołek na drewno i węgiel... myśleliśmy o ekogroszku i piecu z podajnikiem, ale chyba się nie zdecydujemy :-? . Cały czas jesteśmy w domu więc podkładanie do pieca nie będzie problemem, a drzewa mamy mnóstwo i jeszcze wierzbę energetyczną planujemy posadzić.

 

mieliśmy przez kilka lat piec na węgiel i ekogroszek bez podajnika.. w mrozy trzeba wstawać dwa razy w nocy, żeby dołożyć.. niefajnie :-?

Ponieważ jednak u nas mało nie skończyło się pożarem, teraz mamy taki z podajnikiem na ekogroszek.. ale żre tego towaru cholerstwo... :evil:

 

WItam

To może i ja napiszę o piecu. Mamy na ekogroszek z podajnikiem i jest super. Wystarczy nastawić na ekonomiczne spalanie na noc- bo w gorącym źle się śpi- i wtedy, kiedy wychodzimy z domu i tyle. Wcale tak dużo nie żre, no ale my mamy 15 kW to moze dlatego wymaga mniej opału.

 

Wioluś, a ile to jest "nie tak dużo"?.

Jak sobie przeliczyłam u Gannii, to 5kg na godz, 120 kg dziennie, 3,6 t. miesięcznie po min. 800 zł daje ok. 2800zł/miesiąc.... :-? sporo :roll:

 

A jeszcze jaką powierzchnię ogrzewacie 15 kW i jaką średnio macie temperaturę. Przepraszam, jeśli pytania zbyt osobiste :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...