Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

Witam dziś

 

Jak mam być szczera, to nigdy w sylwestra nie bawiłam się dobrze, zawsze jakoś na wymus. Nie wiem czemu ale myśle że to presja otoczenia, że każdy musi gdzieś iść i musi sie bawić. Chyba lepiej mi w domu, mozna sie poseksic przy choince i fajerwerkach za oknem :lol: :wink:

 

Co do pieca, to nie umiem robić przy nim nic, tylko włączyć E i wyłączyć E :wink: Całe CO, elektryka i hydraulika to domena męża. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://i675.photobucket.com/albums/vv111/iwonaz4/th_nadzieja1.jpg

 

...chciałabym mieć więcej siły, więcej wiary, więcej miłości i więcej nadzieji, że świat można zmienić na lepsze, dobrem uleczyć zło, miłością ratować beznadzieję, rozpaczliwym pragnieniem odnaleźć małe istnienie by odpędzić samotność i strach, stać się niezłomnym wojownikiem by odnależć to co zagubione...

 

Z całego serca życzę tego Nam wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctico....wielkie dzięki za zainteresowanie.

 

Bywam pod wrażeniem liczb i numerów :wink:

 

Właśnie teraz piszę swój dwusetny post a Twoja odpowiedź była twoim 1939 postem czyli ostatnimi cyframi mojego numeru komórki :D

 

Dziennika brak jako że chwilowo na działce się nic nie dzieje :(

 

Ale nie omieszkam we właściwym czasie skrobnąć to i owo ku pamięci :D

 

Jeszcze raz wszystkiego naj naj naj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucjanmarku spotykałam się już z różnymi maniami prześladowczymi... ale żeby liczby :roll: :wink: . Jak dla mnie liczb jest na tyle dużo, że do każdego ich zlepku można teorię dopisać :D . Bo pomyśl, jakbyś ten post napisał minutę wcześniej to było by 22,21.... czy już odliczają? :-? , jakby minutę później 22,23... tak po kolei.... śledzą mnie :-? ... jakby dwie min później, 22,24... dlaczego tylko parzyste :o :o :o, zawsze można sobie spisek dopisać :D .

 

To tak jak z przepisami.... dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie :wink: .

 

Z dziennikiem absolutnie nie czekaj, jak się na działce zacznie dziać, to nie będzie ani czasu ani chęci do pisania.... bynajmniej u mnie :roll: . Teraz bywam tu często, ale od wiosny to przy dobrych wiatrach raz w tygodniu zajrzę i nie wiem czy będę miała siłę cuśkolwiek maznąć :roll: . Tak że wydajność postów zdecydowanie zmaleje :D .

Jestem na forum dość długo, jeszcze od poprzedniej budowy, ale jak zaczynałam pisać dziennik... wcale nie tak dawno... to chyba coś koło 300 postów było, więc niewiele :) , przy dzienniku się nadrabia :D

 

Agatko... większość postów teraz to życzenia... nadrobisz szybciutko :D , i dzięki za życzenia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctica... oto piec na miał z podajnikiem i na ekogroszek :wink:

 

 

http://www.swistak.pl/a4357333,Kociol-STALMARK-z-podajnikiem-stal-kotlowa-17kW.html

 

http://kotly.com/product_info.php?cPath=158&products_id=1789

 

Nam polecano firmy Defro z podajnikiem na węgiel -drewno i miał....

 

http://www.piece-kotlownie.pl/dokument.php?id=43&PHPSESSID=ed18a88ac66a253a6a21975d6924dc13

 

A to była sikora - jaka cwana aby pluskać się w szampaniku! :wink: :lol:

 

Pierwszym naszym wydatkiem w kwestii ogrzewania bęzie wkład kominkowy - kotłownia powstanie potem -wsio powoli :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam o b. fajnym -ciekawym wątku tutaj!

 

http://forum.muratordom.pl/kotly-na-mial-z-podajnikiem-tlokowy-ile-zuzywaja-mialu,t119609.htm

 

o kotłach na miał z podajnikiem tłokowym ( na ekogroszek też)...

 

P.S. eeeeeeeeee nie sądzę aby nam Arctica tak zniknęła, wyobrażam sobie jak ruszą z robotą i wrzucą bieg -to coróż będą nas zaskakiwać! Fakt faktem czasami człek zmęczony jest - znam to... ale mimo tego jakoś ciągnęło mnie na FM :wink: :lol:

 

Ja sporo naczytałam się o firmie Stalmark... tylko dlaczego takie drogie kotły mają :evil: :-? W/w linku jest też o kotłach z tej firmy... Najlepiej to jak napiszą osoby, które korzystają z pieca najlepiej 2 sezony - wtedy mamy już rozeznanie -ile mniej więcej piec spala -biorąc pod uwagę budownictwo -metrarz, temperaturę. Czy dom ocieplony, okna, bo ktoś może mieć tylko temp. 21 stopni a inny nie wyobraża sobie innej jak 24.

Nu ale w 2008 roku 5,5 tony miału -miał po 240 zł. z przywozem ktoś płacił -kocioł Stalmark -to chyba nie jest źle, skoro wcześniej za gaz w sezonie 500 zł miesięcznie i latem 200 zł. :roll:

Ostatnio siedzę w kominkach :wink: :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctico, Ty tu nie strasz, że znikniesz od wiosny!

Wszyscy będą ciekawi fotek!

 

Moniu kochana... nie straszę... jak będziemy niedzielnymi gośćmi w domu to macierzyńskie obowiązki będę nadrabiać :) , na forum zostanie mi 5 minut tygodniowo :-? ... fotki zdążę wrzucić :wink: , najwyżej grafomanić nie będę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśka dzięki za kolejna lekturę dla chłopa... mnie jakoś wcale to nie obchodzi :roll: ....

ups, oszukałam... obchodzi.... wkład wybrałam, o taki :D

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/3e3d09f22337ad245163714c39055e04,10,19,0.jpg

 

ale Ty to widzę łoblatana jesteś w tym ogrzewaniu :roll: , przewidujemy w chałupie temp. właśnie ok 20 stopni, chociaż jak bym mogła wybierać to gorące 36,6 poproszę :-? , zmarźluch ze mnie straszny :oops: .

 

Miał faktycznie tańszy, ale eko to min 800zł tona, a drewno mamy free, i jeszcze dosadzimy w tym właśnie celu wierzby energetycznej...samowystarczalne bedziem... a coooo 8)

 

Ps. tak zupełnie to nie zniknę... nie wytrzymam :oops: , ale jak by nie patrzeć Wy codziennie do własnej chałupki wracacie, do córci... a my tak na wygnaniu będziemy... dobrze, że chociaż u siebie na tym wygnaniu.... chociaż bez synka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miał faktycznie tańszy, ale eko to min 800zł tona, a drewno mamy free, i jeszcze dosadzimy w tym właśnie celu wierzby energetycznej...samowystarczalne bedziem... a coooo 8)

 

:(

 

Arcica, co Ty mówisz? My płaciliśmy dosyć drogo w tym roku, bo późno kupowaliśmy, po 640 zł/tona. I to naprawdę dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miał faktycznie tańszy, ale eko to min 800zł tona, a drewno mamy free, i jeszcze dosadzimy w tym właśnie celu wierzby energetycznej...samowystarczalne bedziem... a coooo 8)

 

:(

 

Arcica, co Ty mówisz? My płaciliśmy dosyć drogo w tym roku, bo późno kupowaliśmy, po 640 zł/tona. I to naprawdę dobrej jakości.

 

Widocznie taki region, bo u nas nawet kiepściutki wungiel w tym roku po 840zł tona :roll:. A jakości nie wiem jakiej bo kupiliśmy brykiet... drzewniany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups, oszukałam... obchodzi.... wkład wybrałam, o taki :D

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/3e3d09f22337ad245163714c39055e04,10,19,0.jpg

 

Mogłaś zajrzeć u mnie w dzienniku - mam go od dawna jako chciejstwo - to wkład Kornak 12. Jest piękny, choć moc ma niezbyt dobrą :roll: . Drugi podobny i równie piękny to Kornak 6 (jest również w moim dzienniku). Zakochałam się w nim po raz pierwszy oglądając piękny kominek z tym wkładem w dzienniku Howkmoon'a - zresztą polecam Ci Jego cały dziennik (piękny dom i wnętrza), mimo, iż od daaaawna nikt w nim nie dokonuje wpisu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...