Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Monia, zaryzykuj :)

Ja wręcz chorobliwie nie cierpię filmów science fiction i nie chciałam iść na Avatara, o Jezu na 3 godziny! :o

 

... Film jest przecudny :oops: :oops:

 

Ojjjjj taaaakkkkk..... :roll:

hej też ciachałabym iść na ten film ale raczej to nie możliwe :(

tak czy inaczej go obejrzę wkrótce ;)

 

sąsiadeczko dziękuje za e-maila. wysłałaś go tak dawno a ja głupia zapomniałam podziękować :oops:

wiec jeszcze raz śliczne dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką koncepcję też miałam :lol:

zrezygnowałam, choć czasami krąży porzy mnie :roll:

jest to tani i dobry sposób na kuchnię, bowiem długo można mieć szafeczki z firaneczkami/zasłonkami , zamiast szuflad koszyki wiklinowe i też jest OK, a jak się znudzi i będzie kasa, to można zaszaleć i dołożyć drewniane, ręcznie wykonane fronty i ma się nową kuchnię :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałam, żeby jakąś komodę rozszabrować i wykorzystać drzwiczki :roll: .

 

Inny pomysł jest taki, żeby wymurować tylko stanowisko piecowe i coś pod zlew, ew. kawalątek blatu roboczego, a resztę mebli to kupić komplet jadalniany... taki z dużą komodą i serwantką... no i stołem z krzesłami oczywiście :D

 

jak myślisz :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam już kredens, stół i krzesła do kuchni i dlatego nie potrzebuję dużo mebli, bo kredens jest pojemny. Muszę ukryć lodówkę (obecnie mam ją w spiżarni :lol: ), no i obudować meblami stanowisko piecowe, zlew i zmywarkę. W zasadzie innych mebli mi nie trza :wink: Cały czas nad tym główkuję, bo jak już ruszymy z instalacjami i tynkami, to będzie po ptokach :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się obawialiśmy tego murowania, żeby dobrze wyszło z wymiarami, bo później byłby dopiero kłopot :roll: No i między innymi dlatego zrezygnowaliśmy. Nie obawiasz się, że później coś nie tak wyjdzie przy montażu?

Z drzwiczkami/ frontami to jest tak, że czasami można kupić same drzwiczki od razu - widziałam niekiedy takie oferty na allegro. Ty jesteś specjalistką od wyszukiwania tanich rzeczy, to z pewnoscią sobie z tym dasz radę :wink: Mnie ostatnio nachodzi myśl, żeby zrobić spiżarkę w kuchni i zostawić ceglane ścianki :lol: Jak ta zima dłuzej potrwa, to cały dom urządzimy :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej też ciachałabym iść na ten film ale raczej to nie możliwe :(

tak czy inaczej go obejrzę wkrótce ;)

 

sąsiadeczko dziękuje za e-maila. wysłałaś go tak dawno a ja głupia zapomniałam podziękować :oops:

wiec jeszcze raz śliczne dzięki :)

 

film serdecznie polecam...

 

a ta ostatnia moja wycena jak :roll: ... może być :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam już kredens, stół i krzesła do kuchni i dlatego nie potrzebuję dużo mebli, bo kredens jest pojemny. Muszę ukryć lodówkę (obecnie mam ją w spiżarni :lol: ), no i obudować meblami stanowisko piecowe, zlew i zmywarkę. W zasadzie innych mebli mi nie trza :wink: Cały czas nad tym główkuję, bo jak już ruszymy z instalacjami i tynkami, to będzie po ptokach :roll:

 

Właśnie... lodówka... najchętniej też wyrzuciła bym ją do spiżarni... ale chyba niezbyt poręcznie, nie :-? :roll: ... Zostawiłam dziurę, żeby lodówka nie wystawała ze ściany, ale teraz musiała bym jakieś mega drzwiory do tego doprawiać :-? ... nie umiem wymyśleć nic sensownego w tej kwestii :( .

 

Istalacje... my przed jakimkolwiek ruszeniem dalej musimy kanalizę pociągnąć i nijak nie mogę się zdecydować gdzie co :roll: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się obawialiśmy tego murowania, żeby dobrze wyszło z wymiarami, bo później byłby dopiero kłopot :roll: No i między innymi dlatego zrezygnowaliśmy. Nie obawiasz się, że później coś nie tak wyjdzie przy montażu?...

 

 

Mnie ostatnio nachodzi myśl, żeby zrobić spiżarkę w kuchni i zostawić ceglane ścianki :lol: Jak ta zima dłuzej potrwa, to cały dom urządzimy :lol: :lol:

 

 

Moinu... murowanie i montaż "tymi rąsiami", więc musi być dobrze :lol: ... najwyżej tynku ciut podrzucę :wink:

 

Spiżarkę mam przy kuchni i dlatego rozważam wyrzucenie tam lodówki... tylko muszę teraz zaobserwować ile razy dziennie zaglądam do niej :wink: ... Nad cegłą w kuchni też myślałam... kiedyś... teraz jestem na etapie płyteczek 10x10. A wczoraj chłop wydumał, że może wrzucic kawałek tynku ozdobnego... takiego jaki mamy teraz w salonie :-? ... i znów trza dumać :wink:

 

Dobrze że zima... jest (miałam napisać długa, ale nie będę zapeszać :wink: ), to później tylko realizacja czeka. Nieprzemyślane dogłębnie rzeczy i tak najczęściej kilka razy zmieniam................................. przemyślane też :oops: :lol: :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam już kredens, stół i krzesła do kuchni i dlatego nie potrzebuję dużo mebli, bo kredens jest pojemny. Muszę ukryć lodówkę (obecnie mam ją w spiżarni :lol: ), no i obudować meblami stanowisko piecowe, zlew i zmywarkę. W zasadzie innych mebli mi nie trza :wink: Cały czas nad tym główkuję, bo jak już ruszymy z instalacjami i tynkami, to będzie po ptokach :roll:

 

Właśnie... lodówka... najchętniej też wyrzuciła bym ją do spiżarni... ale chyba niezbyt poręcznie, nie :-? :roll: ... Zostawiłam dziurę, żeby lodówka nie wystawała ze ściany, ale teraz musiała bym jakieś mega drzwiory do tego doprawiać :-? ... nie umiem wymyśleć nic sensownego w tej kwestii :(

Nie przeszkadza mi to, przyzwyczaiłam się do wchodzenia po żarełko do spiżarki, bo jest również pod ręką, choć w zimie zimno w niej niczym w lodówce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się obawialiśmy tego murowania, żeby dobrze wyszło z wymiarami, bo później byłby dopiero kłopot :roll: No i między innymi dlatego zrezygnowaliśmy. Nie obawiasz się, że później coś nie tak wyjdzie przy montażu?...

 

 

Mnie ostatnio nachodzi myśl, żeby zrobić spiżarkę w kuchni i zostawić ceglane ścianki :lol: Jak ta zima dłuzej potrwa, to cały dom urządzimy :lol: :lol:

 

 

Moinu... murowanie i montaż "tymi rąsiami", więc musi być dobrze :lol: ... najwyżej tynku ciut podrzucę :wink:

 

Spiżarkę mam przy kuchni i dlatego rozważam wyrzucenie tam lodówki... tylko muszę teraz zaobserwować ile razy dziennie zaglądam do niej :wink: ... Nad cegłą w kuchni też myślałam... kiedyś... teraz jestem na etapie płyteczek 10x10. A wczoraj chłop wydumał, że może wrzucic kawałek tynku ozdobnego... takiego jaki mamy teraz w salonie :-? ... i znów trza dumać :wink:

 

Dobrze że zima... jest (miałam napisać długa, ale nie będę zapeszać :wink: ), to później tylko realizacja czeka. Nieprzemyślane dogłębnie rzeczy i tak najczęściej kilka razy zmieniam................................. przemyślane też :oops: :lol: :roll: :wink:

my też murowalibyśmy sami te ścianki, podobnie jak zamurowaliśmy nieco drzwi tarasowe :wink: , mimo wszystko obawiam się, że mogłoby to nie wyjść dobrze, ponieważ nie mamy doświadczenia w dziedzinie zabudowy sprzętów wszelkiej maści - obecnie w domu nie mam zmywarki, a piec jest wolnostojący, więc też nie do zabudowy. Nie wiem ile trzeba zostawić miejsca/odległosći w stosunku do wymiarów sprzetów, nie wiem jak wygląda kwestia montażu/zamocowań itp. Dlatego ta opcja została wykluczona.

Co do scianki ceglanej i spiżarni ... Myślę o niej, choć z drugiej strony spiżarkę uważam jako rzecz zbędną. Obecnie mam i wg mnie to przeżytek. Mam tam wiele niepotrzebnych rzeczy, które wcale nie powinny znaleźć się w spiżarce - ozdoby świąteczne, maszyna do szycia, wiertarka, skrzynka narzędziowa, sokowirówka, robot kuchenny itp - wszystkie te rzeczy mogą mieć (nawet powinny) inne miejsce. Osobiście nie preferuję robienia zapasów jarzyn, ziemniaków, owoców itp. Wszelkie przetwory mogę trzymać w piwnicy, a lodówkę w kuchni, więc nie wiem, czy ta spiżarka mi się przyda :roll: Tak naprawdę spiżarka przydaje mi się w okolicy świąt, kiedy więcej jedzenia przygotowuję i trzeba to gdzieś przechować, żeby nie leżało w kuchni - wtedy owszem, przydaje się, ale poza tym... :roll: Koszt byłby niewielki, bo również sami dostawilibyśmy te ścianki, ale może nie jest to potrzebne, sama nie wiem. Jeśli chodzi o lodówkę, to naprawdę nie ma kłopotu, żeby lodówę tam umieścić - nie musisz się wówczas martwić jej wizualnym dopasowaniem do całosci wystroju :wink:

 

Może Ci się przyda?

http://foto.m.onet.pl/_m/05fb06cd18e46837b78c5ffc0c5fbd0a,10,19,0.jpg

http://foto.m.onet.pl/_m/9ae0274426a45d44ff04c764ac34a981,10,19,0.jpg

 

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/fe15798919ff54fcd5555745217a57d4,10,19,0.jpg

 

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/9f238fef19a043b71ef2bbc4bab0c76b,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/dcd1ba2a672315df5694c158afe17134,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O spiżarce, przesądzone, nie miałam do tej pory... chcę spróbować :wink: ... a nie jest wydzielona bezpośrednio z kuchni... tutaj właśnie widzę problem, bo kuchnia jest dość duża, a drzwi do spiżarki znajdują się na najdalszej ścianie od płyty i zlewu. Troche daleko :lol:

 

Warzywa i owoce wylądują w piwnicach. Donosić będziemy koszami, tylko mam nadzieję, że taaaaka zima nie prędko się powtórzty :D .

 

Hmmmm... dlaczego w spiżarce masz tak chłodno :roll: , sam brak ogrzewania tam wystarczy :-? ?

 

Dzięki za inspira, ale bardzo drażni mnie ta lodówka... i okap mi nie pasi :-? .

 

Wklejałam wcześniej stronkę "ku pamięci",:-? . Są tam super murowane kuchnie... myślałam, żeby coś z tamtąd "wynieść"

 

Zerknij.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o samo murowanie scianek - reszta w ogóle mi się w tej kuchni nie widzi :wink: Zresztą to dość stara fotka z któregoś nr Muratora :roll: Te kolejne są ładniejsze - pochodzą od Amonite. Lecę zerknąć na te Twoje :wink:

Widziałaś może te płytki Monocibec? http://www.impero.pl/plytki/monocibec/ (na pierwszym zdjeciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te białe zdecydowanie lepsze... chociaż ta pierwsza (biała) wydaje mi się taka.... niedokończona. W fazie oczekiwania na dzwiczki bym powiedziała :roll: .

 

Płyteczki które pokazałaś są 10x10? Ładne, chociaż planuję jeśniejsze.

Nawet już wybrałam... tylko zawsze myślałam, że są tylko beige, a jak szukałam, żeby Ci pokazać to znalazłam jeszcze cocca.

 

I teraz zgłupiałam :-? ... te pierwsze, podobają mi sie bardzo, a na większości sprzedajacych eplytek itp. wyglądają tak

 

a tam gdzie znalazłam te nowe to beige wygląda zupełnie inaczej :-? . Sama zobacz.

 

Dekory też są w dwóch ocieniach :-? ... może nowość :-? , bo cena inna...czyt. wyższa :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie duże są, ale to raczej podłogowy gres :roll:

10x10 planuję w kuchni, ale jeszcze jaśniejsze niż te, które chcesz. Chciałabym ecru, matowe - widziałam takie, ale nie wiem jakiej firmy. Chciałabym w kuchni gładkie, bez decorów. W piątek latałam po salonach płytek i w jednym znalazłam płytki jakie zdecydowanie chcę. Mąż mój też akceptuje. Chyba nawet je kupię już teraz, tylko muszę dokładnie policzyć ile ich trzeba, żeby później nie było kłopotu z dokupieniem. Mam niedużą łazienkę na dole, więc nie wyjdzie ich dużo (fotki w dzienniku).

Ściąam pro100, ale strasznie długo mi to idzie. Mówisz, że prosty w obsłudze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...