Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak podlaczyc wentylacje do WC - nie ma komina w nim


Recommended Posts

Witam.

Mam WC, ktore nei ma przylegajacego zadnego komina wentylacyjnego. NAjblizszy jest okolo 1,5 m dalej od scianki - za przejsciem w lazience.

No i pytanko - jak moge podlaczyc w tym WC wentylacje ?

Kojarze trzy sposoby (wg kolejnoci przeze mnie preferowanej) :

1) kratka/wentylator w suficie i na stropie (w warstwie styro) biegnacy po poziomie kanal wchodzacy w komin

2) kratka/wentylator w sciance i kanal pod sufitem do komina

3) krtaka/wentylator w sciance i nic wiecej

 

ad 3) mi sie najmniej podoba - bo zapachy beda w calej lazience i jeszcze wychodzic przez dzwi beda. Ale zero problemu z ewentualnym "awariami" kanalow itp

ad 2) Dobre rozwiazanie, ale nie chche miec jakiegos nadproza dodatkowego w lazience z tym kanalem.

ad 1). Najmnej widoczne rozwiazanie, ale za to ryzyko problemow w przypadku jakiegos uszkodzenia/zapchania itp kanalu. Dostep do niego prawie zerowy - tyle co przez ta kratke w suficie. Dodatkow nie wiem, czy bedzie dobra wentylacja grawitacyjna, gdy kanal bedzie mial jakies 2 m dlugosci lezac po poziomie - dopiero potem pionowy komin. Z czego zrobic te kanaly w podlodze nad stropem ? Czy np takie biale prostokatne pcv co sie uzywa jako wentylacji do okapow ? Czy tez metalowe gietkie rury ?

 

Co byscie wybrali ? A moze jeszcze inne pomysly ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...