Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy klasc samemu pape na chudziak ?


szczukot

Recommended Posts

Witam

Tak sie zastanawiam, czy czasami nie kupic sobie palnika i samemu nie zrobic izolacji poziomej na calym chudziaku. Co o tym sadzicie ?

Jakie sa koszty jakbym mial to dac "ekipie" (Ile biora za m2) ?

Czy dalbym sobie z czyms takim rade ? Jaki powinien byc palnik (ile dysz, temp, moc itp) ?

 

Fantom

ps. Czy moze jednak warto izolowac folia a nie papa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Zawsze zostaje jeszcze opcja lepik na gorąco i papa podkłądowa, sąteraz dobre i dość grube papy, izolowałem tak wszystkie ławy oraz wienieć na parterze, bez problemu robota do wykonania we dwójke, tak też planuje zaizolowac cały parter, ale dopiero na wiosne ;)

Pozdro !!!

 

lepikiem asfaltowym chcesz izolować parter??

na zewnątrz - rozumiem ale żeby do środka lepik stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie powierzcnie chyba kladzie sie kilkudyszowymi palnikami ? Te sa drozsze

 

Fantom

ps. Na ile wystarcza taka butla ?

 

Ja używałem palnika tego rodzaju: http://www.specnar.pl/attachments/Image/palnik%20papa-500.jpg

 

Zaizolowałem cały parter (106 m2). Jedna butla gazu w zupełności wystarczyła (zostało jeszcze trochę, ale niewiele sądząc po wadze butli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładzenie papy jest proste jak but, więc na pewno dasz sobie sam z tym radę (jeśli tylko masz na to czas), chociaż przydaje się ktoś do pomocy (samemu ciężko jednocześnie rozwijać i podgrzewać papę, chociaż oczywiście da się to zrobić).

 

Obserwowałem w to lato, jak to robi profesjonalista: miał palnik dwudyszowy na kiju i po prostu szedł po kładzionej papie, rozwijając jej rolkę nogą i jednocześnie równomiernie podgrzewając wzdłuż styku z podłożem. Robił to równym, niespiesznym tempem, dopiero na końcu ostatnie 10cm wywijał tak, żeby wisiały nad miejscem przyklejenia, solidnie "przedmuchiwał" płomieniem i od razu przydeptywał. Robił wszystko sam, bez żadnej pomocy, szło mu bardzo sprawnie.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zostaje jeszcze opcja lepik na gorąco i papa podkłądowa, sąteraz dobre i dość grube papy, izolowałem tak wszystkie ławy oraz wienieć na parterze, bez problemu robota do wykonania we dwójke, tak też planuje zaizolowac cały parter, ale dopiero na wiosne ;)

Pozdro !!!

 

lepikiem asfaltowym chcesz izolować parter??

na zewnątrz - rozumiem ale żeby do środka lepik stosować?

JAkie przeciwwskazania są do lepiku?

Masz na myśli szkodliwość substancji ropopochodnych zawartych w lepiku?

W sumie myślałem o tym ale może masz racje, choć i tak na to idzie folia, styro, wylewki podłoga, za dużego wpływu pewnie nie bedzie.

Pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci - ile czasu Ci to zajelo (z dysperbitem itp) ?

 

Fantom

 

Hmm... zajęło mi to sporo czasu, trudno powiedzieć dokładnie ile, bo robiłem w soboty i w tygodniu po pracy (na pewno kilkadziesiąt godzin jakby to zsumować), ale ja miałem przesrane, bo chudziak wylałem sobie trochę poniżej górnej powierzchni ścian fundamentowych i musiałem kombinować, żeby połączyć ze sobą izolację poziomą fundamentów i izolację chudziaka. Jest to mega upierdliwe. Nikomu nie życzę.

 

Edit: JarekP - mi samemu tak sprawnie to nie szło. Jak samemu rozwijałem i przygrzewałem, to zdarzało się, że gdzieś mi się skręciło trochę i papa szła krzywo, potem trzeba to było fałdować i prostować... same problemy. Ale mi daleko do profesjonalisty, więc to pewnie dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zostaje jeszcze opcja lepik na gorąco i papa podkłądowa, sąteraz dobre i dość grube papy, izolowałem tak wszystkie ławy oraz wienieć na parterze, bez problemu robota do wykonania we dwójke, tak też planuje zaizolowac cały parter, ale dopiero na wiosne ;)

Pozdro !!!

 

lepikiem asfaltowym chcesz izolować parter??

na zewnątrz - rozumiem ale żeby do środka lepik stosować?

JAkie przeciwwskazania są do lepiku?

Masz na myśli szkodliwość substancji ropopochodnych zawartych w lepiku?

W sumie myślałem o tym ale może masz racje, choć i tak na to idzie folia, styro, wylewki podłoga, za dużego wpływu pewnie nie bedzie.

Pozdro !!!

 

ja wolę mieć żaden niż nie za duży

to jednak smoła ukryta we wnętrzu, nie widzę sensu jej tam stosowania, jest wiele lepszych sposobów izolacji zgodnych ze sztuką budowlaną

miaLem kiedyś przyjemność zrywania podłogi i jej izolacji nasączonych jakimiś śmierdzącymi substancjami (zrywane oczywiscie bo po kilkudziesięciu latach okazały sie mocno szkodliwe), masakra :(

a w ogóle lepiki asfaltowe można stosować wewnątrz? bo coś mi sie kiedyś obiło że tylko na zewnątrz, tak też opisują go producenci, np.

http://www.izolmat.com.pl/dok/tech/IT-30-2009.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja na chudziak zamierzam dać tylko styropian, a na niego położę warstwę foli a na którą pójdzie wylewka. Nie widzę potrzeby, a wręcz uważam że folia czy papa pod styropianem jest szkodliwa. Bo zatrzymuje wodę i wilgoć która będzie zawarta w wylewce. I jeżeli woda jakoś się dostanie pod płyty styropianowe nie będzie miała szans już się stamtąd jak wydostać.

Styropian sam w sobie jest już izolacja i wilgoci nie podciągnie. No chyba że ktoś mieszka na podmokłym terenie i i wiodę mu wybija do domu to wtedy faktycznie przydaje się porządna izolacja przeciw wodna na chudziaka. W innym wypadku wystarczy folia ułożona na styropianie, bez bawienia się w izolowanie chudziaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...