Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Może pocieszy cię to że ja nie mam wcale grzejników a w łazience mam ciepło - podstawa to dobry projekt podłogówki a nie na oko ...

 

pozdrawiam

ciekawy jestem czy ten projekt ogrzewania lazienki bez grzejnikow zalatwia nastepujaca zyciowa sytuacje

Jest male dziecko.. generalnie dla lazienki wystarczy np 20 stopni ale na kapiel kilkumiesiecznego dziecka potrzebne jest np 25 ? jak na godzine przed kapiela podlogowka zwiekszysz temp w lazience?

Grzejnik w lazience to mus!!!! suszenie recznikow + szybkie "zwiekszanie" temp... najwyzej moze grzejnik elektryczny?

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przemek,

temperaturę w łazienkach projektuje się na 24 st. C i chyba taka temp. jest wystarczająca i dla dziecka i dla dorosłego. jeśli z wyuliczeń POZC wychodzi, że samo ogrzewanie podłogwe jest wystarczające, to po co dawać tam jeszcze grzejnik? Chyba że z wyliczeń wynika, że bez dodatkowego grzejnika (może być zasilany z CO, tylko odpowiednio większy) się nie obejdzie i wtedy grzejnik jest niezbędny. U nas są grzejniki w łazienkach właśnie dlatego, że wg wyliczeń miały się tam znaleść. - zasilane temp. taką jak cała podłogówka. Zapewne u Rolanda wg jego wyliczeń w jego konkretnym domu grzejniki w łazienkach okazały się zbędne.

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

AWARIA PODŁOGÓWKI

 

z dotychczasowych postów tylko picasso napisał, iż znajomemu popsuła się podłogówka i musi pruć 100 m podłogi, ale jak może się popsuć podłogówka? zakładam że po tej instalacji nikt rozsądny nie dziurawi podłogi gdzie popadnie - montując np meble, drzwi przesuwane czy cokolwiek. Zastanawiam się nad instalacją podłogówki i bardzo mnie ciekawi co się dzieje w przypadku awarii. Zakładam w domu wyłącznie podłogówkę (zero grzejników) na powierzchni 120 m2 (dom parterowy). Purmo daje gwarancję 10 lat na instalację przy założeniu rozwiązań systemowych, a po 10 latach co? co się może popsuć? rury zalane w jastrychu? osadzi się kamień w rurze i zrobi zator, pękną rury? pytam Was czy ktoś się może spotkał z awaryjnością podłogówki i co się stało i jaka była przyczyna? Projekty zakładają grubość jastrychu 4,5 - 5 cm, jak sprawa wygląda przy zmianie płytek podłogowych, zakładam że teraz mam gres ale za 15 lat zechcę wymienić na kamień, przy skuwaniu płytek jastrych można uszkodzić, ale przeciez chyba nie na tyle aby zniszczyć rury, poza tym czy jestem już bardzo uzależniony od rodzaju wykończenia podłogi? a więc zmiana płytki z ceramiki na kamień lub panele drewniane spowoduje zakłócenia działania ogrzewania?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
witam wszystkich. czy ktos mogłby mi pomoc? czy w salonie 40m w ktorym są 3 witryny po 3m kazda wystarczy tylko podłogówka? -podłoga koniecznie drewniana ostatecznie panele ,w holu tez-praktycznie to prawie wszedzie(kawałek kafli w kuchni i wiatrołapie no i w łazienkach) ,w salonie będzie kominek .nie chce grzejników!!!!zreszta nie mam nawet gdzie ich zamontowac.co sie dzieje w momencie odpalenia kominka?czy nie wyłaczy sie wtedy ogrzewanie,bo przeciez temperatura wzrosnie?a co z reszta pomieszczeń w takim razie do ktorych tem.z kominka nie dociera? .pomozcie bo nie mam pojecia -zielonego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłogówka w Twoim przypadku (salon) będzie działać pod warunkiem właściwej odległości między rurami. Kominek raczej nie wyłączy podłogówki, trzeba dobrać automatykę (termozawory np.) Rozumiem, że kominek bez płaszcza wodnego - dlaczego ? Można sporo oszczędzić na paliwie, w połączeniu z "elementem wizualnym".

Pozdrowienia - Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłogówka w Twoim przypadku (salon) będzie działać pod warunkiem właściwej odległości między rurami. Kominek raczej nie wyłączy podłogówki, trzeba dobrać automatykę (termozawory np.) Rozumiem, że kominek bez płaszcza wodnego - dlaczego ? Można sporo oszczędzić na paliwie, w połączeniu z "elementem wizualnym".

Pozdrowienia - Rysiek

Siwy o jakich termozaworach piszesz?

przy tej powierzchni RTL-e nie mają zastosowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie przebiegała instalacja. Podałem tylko przykład, że w tm salonie istnieje również mozliwość sterowania podłogówką. Fakt. Przykład trochę "bylejaki", ale chciałem tylko prosto odpowiedzieć na pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przeczytałem wszystkie posty i dalej nie wiem czy moje ogrzewanie bedzie poprawnie działac :roll: Piec na paliwo stałe (ecogroszek z podajnikiem) parter cały w podłogówce poddasze tradycyjne z tego co wyczytałem temp. wody w podłogówce to 25 - 30°C a minimalna temp. wody w takim piecu to 50°C :evil: i jak to razem pogodzic :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam! Przeczytałem wszystkie posty i dalej nie wiem czy moje ogrzewanie bedzie poprawnie działac :roll: Piec na paliwo stałe (ecogroszek z podajnikiem) parter cały w podłogówce poddasze tradycyjne z tego co wyczytałem temp. wody w podłogówce to 25 - 30°C a minimalna temp. wody w takim piecu to 50°C :evil: i jak to razem pogodzic :(

 

No chyba jakimś mieszaczem? Prawda?

Do grzejników będzie szła woda prosto z kotła, a do podłogówki mieszana z zimną, tak żeby utrzymywać około 30 st C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przeczytałem wszystkie posty i dalej nie wiem czy moje ogrzewanie bedzie poprawnie działac :roll: Piec na paliwo stałe (ecogroszek z podajnikiem) parter cały w podłogówce poddasze tradycyjne z tego co wyczytałem temp. wody w podłogówce to 25 - 30°C a minimalna temp. wody w takim piecu to 50°C :evil: i jak to razem pogodzic :(

 

No chyba jakimś mieszaczem? Prawda?

Do grzejników będzie szła woda prosto z kotła, a do podłogówki mieszana z zimną, tak żeby utrzymywać około 30 st C.

Może takie rozwiązanie:

http://www.tece.pl/galeria/flex100.jpg

Rozdzielacz ogrzewania podlogowego TECE zintegrowany z mieszaczem pompowym.

W skład rozdzielacza wchodzą: rozdzielacz ogrzewania podłogowego z mosiądzu z zaworami obiegów wbudowanymi w belki, pompa mieszająca, dwa zawory termostatyczne na dojściu do belek, jedna głowica termostatyczna z czujnikiem zanurzeniowym, termometr na dolnej belce zasilającej pętle grzewcze. Produkt jest dostarczony jako kompletnie zmontowany. Możliwa współpraca ze sterownikiem pokojowym HRF 10.

Więcej można poczytać na stronie:

http://www.tece.pl/index.php?action=product&category=1&group=49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Wiecie co przeczytałem ten wątek i mam wrażenie, że zapominacie że żyjemy w świecie cywilizowanym i jego konsekwencjach (czytaj chorobach cywilizacji). 95% produktów które kupujemy które nam toważyszą w życiu na nas oddziaływują kończąc na żonach włącznie lub mężach - zależy kto czyta.

Czasy czerpania wody ze strumyka glinianym naczyciem i spania na skórach minęly.

 

Dla mnie poprostu jest śmieszne to że ktoś pisze o szkodliwości np podłogówki bo temperatura podłog jest..i itd itd a grzejniki to są...itd lub na odwrót, a potem po tym jak wrócił z fast fooda rozsiada się w fotelu, włącza TV siedzi kilka godzin w bezruchu oglądając coś w stylu jaka to tragedia spotkała osobnika x w progranie Interwencja czy Uwaga.

 

Ludzie zamiast pisać takie głupoty przeczytajcie, dokonajcie wyboru, w reszcie czasu pójdźcie na siłownię ,basen, areobik i napewno ten pozostały czas spędzony w okolicy grzejnika czy na ciepłej podlodze będzie zdrowszy niż lenistwo i "obibokowanie" w najzdrowszym teoretycznie systemie grzewczym, wentylacyjnym czy innym...

Czy wybierając piwo zastanawiacie się które opakowanie działa bardziej szkodliwie ?? Szklane czy puszka?? A przecież po piwie nie chodzimy ale je pijemy (niektórzy wlewają) w siebie. Co najwyżej niektórzy kierują się smakiem co dowodzi, że opakowanie ma wpływ na jego zawartość (analogiczny przypadek coca cola)

 

A co do wypowiedzi lekarzy na temat podłogówki. Każdy z nas jest tak indywidualny, posiada tak indywidualny tryb życia, zwyczaje i skłonności, że chyba niemożliwością jest udowodnienie, iż dane schorzenie nastąpiło np. od podłogówki a nie podróży w samochodzie, siedzenia po turecku, z nogą na nodze badź też od innych teoretycznie niezwiązanych przyczyn...

 

PS. Myślę że najlepszym i najzdrowszym systemem jest ten oparty na zdrowym rozsądku, możliwości podjęcia decyzji po pewnych doświadczeniach i konfrontacjach z otaczającą rzeczywistością.

Bo co z tego, że sex jest zdrowy jak może doprowadzić do HIV...

 

A komfort wyboru i stworzenie opcji preferowanej przez użytkownika jest najistotniejsze. Jeśli ja nie lubię wiatru to po cholerę mi sędzać te kilka chwil w salonie z ogrzewaniem nadmuchowym i wichurą wiatraka w tle ?? I co mi po tym że stawy będą oki i brak żylaków (teoretycznie dowodów brak) jak po zimie jeszcze przez całe lato bedzie mi huczeć we łbie a po 20 latach nadal bedę żałował, że nie zrobiłem tego co uważałem za wygodne i rozsądne.

A potem, ktoś wstanie lewą nogą i znów powie : "jedzenie masła to zabójstwo, jedzcie margaryne zdrowsza jest...", "tylko podłogówka, grzejniki są beee..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...