Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Tak, tylko że teraz jak mam x lat to śpię w temperaturze +10 a jak będę mieć 78 to i 25 moze być dla mnie za mało.Oprócz tego trudno mi przewidzieć czy sypialnia pozostanie sypialnią do końca moich dni a nie np. pokojem dziecięcym.

Dlatego moje pytanie czy da się tak regulować temperaturą abym to mogła osiągnąć ?

 

Da się. Właśnie tak zrobiliśmy, bo nie wszystkie pomieszczenia będą, jak piszesz, w ciągłym użytku. No i działa (fakt, że kosztowało, ale za komfort trzeba zapłacić :roll: ).

:wink:

Masz termostaty jak rozumiem ? Koszt ok 150 pln z tego co mi mówił instalator ? Chyba się na nie skuszę bo nie oczekuję szybkiej reakcji i nie interesuje mnie po ilu godzinach woda wystygnie w rurkach. Dla mnie ważne jest, że np jakiś pokój będe użytkować 2 razy w miesiącu więc odpowiednio wczesnie włączę sobie to ogrzewanie. Albo przyjdzie na świat dziecko i wolny pokój będzie musiał mieć wyższą temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dobra to jak to jest rozwiazane w praktyce załozenia, salon i pokoj,

np. chce miec w salonie i pokoju 20 stopni w salonie zapalam kominek i wzrasta temperatura powyzej 20, co zastosowac zeby mi automatycznie wylaczylo obwod w salonie a w pokoju nadal grzalo, i ewentualnie w pokoju chcialbym regulowac temperature bez wchodzenia do rozdzielni. jak to wykonac w praktyce co zastosowac jakies zawory czy co jak to sie robi doradzcie mi (dokladnie) forumowicze i ile to kosztuje pozdrawiam

 

Musi być termostat który przy określonej temperaturze rozłączy obwód i zamknie zawór na rozdzielaczu.

Czasem to ten termostat daje sygnał bezpośrednio na zawór ale co jeśli na salon masz 2 obwody?

Ja np. mam pod oknami 1 obwód i potem drugi obwód o innych rozstawach. Zastosowanie jednego obwodu nie było możliwe bo przekroczyłbym maks. dopuszczalną długość pętli.

Wówczas stosuje się np listwę sterującą, która może "zamykać" 2 zawory naraz.

Koszty moga być różne w zależności od osprzętu i czy to przewodowa czy bezprzewodowa instalacja niemniej nie są aż tak duże jak się sądzi zwłaszcza, że ludzie wydają sporo więcej kasy za gadżety przy kotłach gazowych.

Można dać bezpośrednio jeden termostat do dwóch elektrozaworów, tak mam i działa.

 

Właśnie tak mamy zrobione w salonie - jeden termostat obsługuje 2 siłowniki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie mi napisać jak macie rozwiązane podgrzewanie CWU (piec gazowy kondensacyjny)?

 

Trochę dziwne pytanie. Jeśli chodzi Ci o piec jednofunkcyjny to możliwość jest jedna - osobny zbiornik CWU (zwany czasem bojlerem).

to wiem tylko może powinienem zapytać jaka jest temperatura wody w zasobniku (przy niskiej temperaturze wody w podłogówce), czy istnieje możliwość oddzielnej regulacji temperatury cwu w zasobniku w piecu jednofunkcyjnym (przepraszam za dziwne pytania ale w temacie pieców jestem kompletnie zielony)?

Jakie macie ustawione temperatury wody w zasobniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie mi napisać jak macie rozwiązane podgrzewanie CWU (piec gazowy kondensacyjny)?

 

Trochę dziwne pytanie. Jeśli chodzi Ci o piec jednofunkcyjny to możliwość jest jedna - osobny zbiornik CWU (zwany czasem bojlerem).

to wiem tylko może powinienem zapytać jaka jest temperatura wody w zasobniku (przy niskiej temperaturze wody w podłogówce), czy istnieje możliwość oddzielnej regulacji temperatury cwu w zasobniku w piecu jednofunkcyjnym (przepraszam za dziwne pytania ale w temacie pieców jestem kompletnie zielony)?

Jakie macie ustawione temperatury wody w zasobniku?

W 1-funkcyjnym jest osobny program grzania CWU, możesz ustawić 45 oC, 57oC albo 70 oC, to twoja "broszka" ile potrzebujesz.

 

Możesz grzac w określonych godzinach albo cały dzień, możesz grzać programem " komfortowo" ( w czasie opróżniania ze zbiornika CWU kocioł dogrzewa wode na bieżąco do zadanej temp.) lub " oszczędnie" ( kocioł grzeje CWU do zadanej temp. np. 3 x w ciągu doby ).

 

Mozliwości zaprogramowania grzania CWU jest wiele tylko wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ułożeniu podłogówki w garażu, czy to jest sens???

 

Wrzuciliśmy i do garażu. Całość jest w systemie niskotemperaturowym, więc nie było sensu robić wyjątku. Zawsze można wyłączyć, albo nastawić na minimum :wink:

Auto trochę waży, czy trzeba robic jakies specjalne zbrojenie , albo inny układ rurek ( brak pod kołami )???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ułożeniu podłogówki w garażu, czy to jest sens???

 

Wrzuciliśmy i do garażu. Całość jest w systemie niskotemperaturowym, więc nie było sensu robić wyjątku. Zawsze można wyłączyć, albo nastawić na minimum :wink:

Auto trochę waży, czy trzeba robic jakies specjalne zbrojenie , albo inny układ rurek ( brak pod kołami )???

 

W wylewce zbrojenie z siatki 10x10 cm, tak jak w pozostałych pomieszczeniach. Nic więcej nie dawaliśmy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ułożeniu podłogówki w garażu, czy to jest sens???

 

Wrzuciliśmy i do garażu. Całość jest w systemie niskotemperaturowym, więc nie było sensu robić wyjątku. Zawsze można wyłączyć, albo nastawić na minimum :wink:

Auto trochę waży, czy trzeba robic jakies specjalne zbrojenie , albo inny układ rurek ( brak pod kołami )???

 

W wylewce zbrojenie z siatki 10x10 cm, tak jak w pozostałych pomieszczeniach. Nic więcej nie dawaliśmy. :wink:

Dzięki za odpowiedź. Apowiedz mi jeszcze , czy tą siatke dawaliście pod rurki , czy na rurki .? Bo z tego co czytam to są rózne szkoły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ułożeniu podłogówki w garażu, czy to jest sens???

 

Wrzuciliśmy i do garażu. Całość jest w systemie niskotemperaturowym, więc nie było sensu robić wyjątku. Zawsze można wyłączyć, albo nastawić na minimum :wink:

Auto trochę waży, czy trzeba robic jakies specjalne zbrojenie , albo inny układ rurek ( brak pod kołami )???

 

W wylewce zbrojenie z siatki 10x10 cm, tak jak w pozostałych pomieszczeniach. Nic więcej nie dawaliśmy. :wink:

Dzięki za odpowiedź. Apowiedz mi jeszcze , czy tą siatke dawaliście pod rurki , czy na rurki .? Bo z tego co czytam to są rózne szkoły

 

U nas siatka pod rurkami :wink:

 

Trochę się nabiegaliśmy, bo wszędzie były dostępne tylko 15x15 cm, a nasz majster zarządził 10x10 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

na sterowniku mam :

grzejniki - wyłączone

podłogówka 15 c

zasobnik - wyłączone

 

przy takich ustawieniach grzejniki nam grzeją, rozmawiałam z instalatorem powiedział mi że tak jest bo jest tylko jedna pompa i najpierw idzie na grzejniki, a jak coś to mam sobie przykręcić grzejniki to będę miała zimne, ale chyba nie oto chodzi żebym latała po całym domu i grzejniki zakręcała lub odkręcała:)

 

na fv są dwie pompy tylko nie wiem jakie i do czego:):)

 

Pomocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w standardzie sterownik ten obsługuje 1 obieg CO, CWU oraz cyrkulację cwu (to pewnie ta druga pompka z faktury :)). Opcjonalnie może obsługiwać drugi obieg CO z mieszaczem. Najwyraźniej u ciebie grzejniki są na tym samym obiegu co podłogówka. Zatem ustawianie na sterowniku wyłączenia obiegu, którego nie ma nic nie daje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...