Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Przy podłogówce wodnej z przestawianiem mebli nie ma problemu.

 

Stawiasz i przestawiasz gdzie chcesz.

 

Ta ilość ciepła, która nie wyjdzie np. pod szafą, wyjdzie obok niej.

 

Z podłogówką elektryczną w tym względzie jest gorzej, poza instalacją z kablami zmienno oporowymi.

 

 

Z folią metalizowaną - istotna uwaga, tymbardziej że nie jest ona konieczna pod rurkami, jest szereg innych rozwiązań.

 

 

Dokładnie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Parkiet. Jesteś...

Czy potwierdzasz to co pisze Liwko w pierwszym i drugim zdaniu?

 

Jest sprawą oczywistą, że promienie słoneczne w znacznej części zatrzymują się na podłodze gdzie oddają pewną ilość ciepła, co zmienia układ temperatur na i w podłodze, a tym samym przemieszczanie ciepła.

 

Promienie słoneczne potrafią nagrzać miejscowo ciemne podłogi grubo ponad 30oC.

 

Liwko jest praktykiem, ma ciekawe spostrzeżenia i jego też czytam.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Parkiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dalej dom piętrowy i 100%podłogówki...

i tyłek zbity, bo problem z komunikacją WiFi czy bezprzewodową...

jak jest jakiś kocioł na dole domu np. gazowy i mamy termostat bezprzewodowy... może być jedna wielka kicha, bo na tyle skutecznie folia pod rurkami blokuje fale radiowe...., podobny problem jak na dole główny router a chcemy w domu net bezprzewodowy... to są dla mnie problemy aktualnego czasu i takie bardziej życiowe.... grzejniki tego nie zablokują... bo wówczas folia całej podłogi nie zasłania i nie izoluje...

 

na podstawie własnych doświadczeń, mogę napisać że rurki w podłodze nie mają wpływu na WiFi - a nawet jeśli mają, to nieodczuwalny

a nie sądzę żeby mój dom był jakoś wyjątkowy pod tym względem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podstawie własnych doświadczeń, mogę napisać że rurki w podłodze nie mają wpływu na WiFi - a nawet jeśli mają, to nieodczuwalny

a nie sądzę żeby mój dom był jakoś wyjątkowy pod tym względem

Rurki i owszem ale jak ktoś rozłożył folię aluminiową pod rurkami to już może mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nikt przy zdrowych zmysłach dalej nie grzeje?

 

Bingo!

No właśnie.

Czyli uzysk ciepła z pomieszczeń ogrzanych słońcem nie można rurkami przetransportować do pomieszczeń nienasłonecznionych, gdy są już wystarczająco nagrzane

Czyli grzanie podłogówką w okresie takiej pogody jak teraz, powinno być całkowicie wyłączone, gdyż jej temperatura powierzchniowa posadzki wynosząca 24 oC w nocy może być zbyt niska, natomiast w dzień zbyt wysoka.

===

 

Przy takiej jak teraz pogodzie ( w nocy przymrozki - w dzień około + 20 oC), akumulowanie w taniej taryfie ciepła wprost w posadzce to jest dopiero jego marnotrawstwo.

Podłogówka grzeje wówczas w dzień, gdy ostro świeci słońce a przecież najkorzystniej byłoby, gdyby miała temperaturę "neutralną" tj. temperaturę ustabilizowaną wnętrza.

 

Jeśli potrzeby grzewcze obiektu wynoszą "0", lub nawet można się spodziewać istotnych zysków ciepła, wówczas jedynie sensownym jest akumulowanie wytworzonego "na wszelki wypadek" ciepła w jego zbiorniku (buforze). Czerpie się wówczas z niego w zależności od potrzeb, albo uzupełniając "śladowe" potrzeby cieplne, albo korygując akurat pożądany poziom temperatury (komfortu cieplnego) poprzez dynamicznie pracujący układ grzejnikowy ogrzewający najpierw powietrze a nie jakąkolwiek przegrodę...

===

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo!

No właśnie.

Czyli uzysk ciepła z pomieszczeń ogrzanych słońcem nie można rurkami przetransportować do pomieszczeń nienasłonecznionych, gdy są już wystarczająco nagrzane

Czyli grzanie podłogówką w okresie takiej pogody jak teraz, powinno być całkowicie wyłączone, gdyż jej temperatura powierzchniowa posadzki wynosząca 24 oC w nocy może być zbyt niska, natomiast w dzień zbyt wysoka.

===

 

Bingo! Czyli ty piszesz o "gównianych" domach zupełnie bez izolacji. Do takich trzeba stosować nędzne grzejniki, ponieważ chodzenie po rozgrzanej do czerwoności posadzce nie będzie zbyt przyjemn. Masz rację, do nędznych domów, nędzne grzejniki :yes:

 

Jeżeli normalnym domu w dzień przyświeci słonko i zrobi się w całym domu cieplej niż zakłada to czujka CO, to przez noc temperatura spadnie minimalnie i ogrzewanie się albo włączy albo i nie. Tak to wygląda w okresach przejściowych w domach izolowanych. W domach o których ty piszesz (z nędzną izolacją lub bez niej), wahania temperatury są tak duże, że system musi nadrabiać to co stracił w nocy. Później się wyłącza aż do wieczora. Tak to wygląda w nędznie izolowanych domach.

 

I jeszcze jedno. Słonko też należy dawkować. Im bliżej lata, tym mniej powinno go wpadać do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Grzanie podłogówką w okresie takiej pogody jak teraz, powinno być całkowicie wyłączone, gdyż temperatura powierzchniowa posadzki wynosząca 24 oC w nocy może być zbyt niska, natomiast w dzień zbyt wysoka.

 

Przy takiej jak teraz pogodzie ( w nocy przymrozki - w dzień około + 20 oC), akumulowanie w taniej taryfie ciepła wprost w posadzce to jest dopiero jego marnotrawstwo.

(...)

===

 

Pogoda bajka. Ptaki powoli się rozkręcają, no to ja też dołączę...

Pozdrowienia z Beskidów dla wszystkich miłych.

 

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wifi tez nie wie, że nie powinno działać. :)

Lepiej mu nie mówcie :p

rety, ale dyrdymały...

(3 rok w domu piętrowym TYLKO z podłogówką)

 

Spokojnie, to są teorie producenta kotłów na ekogroszek i producenta grzejników. Oni muszą taki ferment puszczać w eter, bo inaczej nikt by tych reliktów przeszłości nie kupił;) A tak jedno zdanie i już pięciu Kowalskich się zastanawia, czy może jednak coś w tym jest?, kolejnych pięciu palnie w towarzystwie, że słyszeli, że od podłogówki puchną nogi, a przez zbyt grubą izolację ściany nie oddychają - i interes się kręci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne bzdury wymyślacie.

Trzeba być albo handlarzem i pociskaczem podłogówek albo zwyczajnie ten wątek przyciągnął spore grono hejterów.

Dwóch nawiedzonych już widzę,że się zgłosiło. Są na warcie i Pifko i Mopik.

 

Nigdzie nie napisałem,że jestem wrogiem podłogówki, co więcej u siebie też mam, nigdzie nie napisałem także,że dotyczy to 100%podłogówek, napisałem,że taki problem zaobserwowano podczas testów urządzenia radiowego i tyle i nic więcej.

 

Każdy wybiera co uważa za stosowne. Jest konkretny obiekt - pojawiają się odpowiednie opcje i dylematy i podejmuje się wówczas decyzje.

Jak widzę w tym wątku chodzi o:

- dokopanie Bogusławowi

- zwymyślanie każdego, który powie coś nie tak na podłogówkę,

- czyżby grono hejterów okopało się w okopach i dalej jak czubek własnego nosa patrzeć nie potrafi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...