Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Powrócę jeszcze do pytania o podłogówkę z wykładzinami innymi niż kafelki (oraz inne "kamienne"). Czy ktoś spróbował tego z panelami podłog lub wykładziną dywanową? Chodzi mi tu o zrealizowane, działające instalacje a nie o rozważania teoretyczne. Póki co planuję dół w podłogówce a piętro na grzejnikach. Serce chyli się w kierunku podłogówki w całym domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja mam pytanie czy majac pompe ciepla i co za tym idzie ogrzewanie podlogowe wodne moge dodatkowo jeszcze podlaczyc pod to grzejniki? Jestem straszny zmarzluch i boje sie, ze w lazience bedzie mi za zimno :wink: No chyba, ze wyprowadzicie mnie z bledu?

 

Może pocieszy cię to że ja nie mam wcale grzejników a w łazience mam ciepło - podstawa to dobry projekt podłogówki a nie na oko ...

 

Mam 140 m2 ogrzewanej powierchni ... brak problemów z grzaniem - jestem BARDZO zadowolony ...

 

pozdrawiam

 

I to mnie wlasnie pocieszylo. Dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RolandB, obejrzałam zdjęcia Twojego domku, bardzo, bardzo, gratuluję, pytanko następujące - co masz na podłogach? Wygląda na drewno, ale może parę szczegółów? Kuchni natomiast nie rozszyfrowałam...

 

Pozdrówki

Dzięki :)

 

Na podłogach są panele drewniane. Merbau 12 mm przyklejane do jastrychu. W kuchni jest matowy gres ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę jeszcze do pytania o podłogówkę z wykładzinami innymi niż kafelki (oraz inne "kamienne"). Czy ktoś spróbował tego z panelami podłog lub wykładziną dywanową? Chodzi mi tu o zrealizowane, działające instalacje a nie o rozważania teoretyczne. Póki co planuję dół w podłogówce a piętro na grzejnikach. Serce chyli się w kierunku podłogówki w całym domu.

 

No ja mam inne podłoże :wink: zero problemów - ale to dopiero 2 sezon pójdzie ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba na razie tylko jeden nie w pełni zadowolony :D picasso ty to masz chyba troszkę dziwnych tych wykonawców, a to strop obciążą ponad miarę, a to zabobony o podłogówce, czasami przypominają mi moich :x

 

1. jak sie okazalo z relacji doswiadczonych budowlacow, to jednak stawianie na stropie palet nie jest wcale takie dziwne i jednak czesto praktykowane...mi sie to wydawalo dziwne (moj zabobon:)

 

2. bylem u niego w domu, nie ma ogrzewania (mial tylko podlogowke), wiec nie ma za bardzo wyjscia - bedzie prul podloge po calosci albo wstawi grzejniki...to zabobon czy reality?

 

ot i co . pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................

niestety jak dotykam stopą podłogi to jest ona wyraźnie zimna. :roll: Oczywiście mogę podkręcić na piecu do 30 stopni i wtedy efekt zniknie, ale wtedy nie wytrzymałbym bez otwierania okien...

 

Chyba masz ją całkiem źle (albo wcale) zaprojektowaną

 

.............Woda idąca na podłogówkę rzadko ma więcej, niż 20 stopni, a to w żaden sposób nie rozgrzewa kafli na podłodze, co jest szczególnie "bolesne" w łazience....

 

Oczywiście że woda poniżej 20 stopni nie może ogrzać podłogi, ale nie wierzę, że jakakolwiek instalacja pracuje z założeniem temp. na zasilaniu podłogówki 20 st. Wniosek - j.w.

 

pzdr

rafgam - użytkownik podłogówki od 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opiniami ludzi że są niezadowoleni z podłogówki. Należy zadać sobie pytanie dlaczego są niezadowoleni ?

Okazało się podczas rozmów że żaden nie miał projektu z wyliczeniami zostało to wykonane na tzw. oko instalatora a to poważny błąd :evil:

Osobiście mam wielu swoich klientów z ogrzewaniem podłogowym w 100 % lub układem mieszanym podłoga + grzejniki i żaden nie jest nie zadowolony.

Podam przykład klienta totalnie nie zadowolonego i na dodatek stwierdził że kocioł który mu uruchamiałem jest do du....

Dom o pow. ok 300m2 ogrzewanie podłogowe 60% pow reszta grzejniki.

Kocioł wiszący z wbudowaną pompą obiegową, podłogówka poprzez własną pompę i zawór 3-drogowy. Powiedziałem że będzie konflikt hydrauliczny ponieważ instalacja kotłowni jest wykonana nieprawidłowo do jego instalacji grzewczej. Firma montująca ostro wsiadła na mnie ale to nic często tak bywa. Po prostu wytłumaczyłem klientowi (wykonawca uparcie twierdził że wykonał dobrze i nic nie przyjmował do wiadomości) że w jego wypadku musi być zastosowane sprzęgło hydrauliczne zaraz za kotłem, a potem układ pompowy na grzejniki i układ z pompą i zaworem 3-drogowym na podłogówkę. Klient postanowił przez ok miesiąc grzać na układzie wykonanym przez firmę. Nie będę opisywał co przeżywał przez ten miesiąc po prostu nie grzało tak jak powinno. Umówiliśmy się na wyprostowanie kotłowni. Teraz jest zadowolony wszystko ok no może jedynie poza kasą jaką musiał zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 st. zasilanie podłogówki, a 20-22st. w domu?

Co w tym dziwnego? Dom akumuluje ciepło w ciągu dnia. Pokoje silnie nagrzewają się od slońca (nawet jak jest mróz) i trzyma to ciepło do nastepnego dnia. Jak budze się rano do najzimniej do tej pory było 18.5 stopnia (jak dla mnie to lodówka :wink: ), ale chyba tylko raz się tak zdarzyło jak jeszcze kocioł nie był wyregulowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ogrzewanie podłogowe 60% pow reszta grzejniki.

Kocioł wiszący z wbudowaną pompą obiegową, podłogówka poprzez własną pompę i zawór 3-drogowy. Powiedziałem że będzie konflikt hydrauliczny ponieważ instalacja kotłowni jest wykonana nieprawidłowo do jego instalacji grzewczej. Firma montująca ostro wsiadła na mnie ale to nic często tak bywa. Po prostu wytłumaczyłem klientowi (wykonawca uparcie twierdził że wykonał dobrze i nic nie przyjmował do wiadomości) że w jego wypadku musi być zastosowane sprzęgło hydrauliczne zaraz za kotłem, a potem układ pompowy na grzejniki i układ z pompą i zaworem 3-drogowym na podłogówkę.

VPS wyjaśnij jako laikowi co to znaczy "sprzęgło hydrauliczne" Czy powierzchnia 300 m kw. to kryterium jego zastasowania czy dotyczy to również mniejszej powierzchni? Jestem na razie po wylewkach i nie chce popełnić błędu. Stan aktualny: Vitopend 100 ze sterowaniem stałotemp i zasobnikiem. rozdzielacz na grzejniki dół i piętro, rozdzielacz na podłogówkę dól i piętro(łazienki) + planowany mieszacz. Pow. 80 m kw. dół i 80 m kw. góra

Sorki za wtręt z innej beczki ale to też zależy czy będę zadowolony czy nie. Na pewno napiszę w przysłości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie podlogowke w kuchni ,łazience ,holu i korytarzu....na niej gres -jestem barrrrdzo mile zadowolona .

Generalnie palimy jeszcze w kominku z dgp ,ale jak temp.spada w domu do 20st to na godzine( szczegolnie rano ) wlaczamy piec i temperatura podnosi sie o jeden st. -to dzieki grzejnikom , a utrzymywana jest przez pare godzin dzieki podlogowce ,ktora oddaje swe cieplo z opoźnieniem...Nie przegrzewam sobie stop ogrzewaniem podlogowym bo temp. gresu jest delikatnie ciepla ( parkiet wydaje sie wówczas zimny).

Jak na razie jestem zadowolona ( podlogówkę zakładał mi specjalista ,który sam jest na etapie wykańczania własnego domu , w którym ma dużo ogrzewania podłogowego-dla mnie to była duża rekomendacja tego rozwiązania )

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam jak patrze na te temperatury, czy przy zakladaniu podlogowki nie mozna zastosowac zwyklego wezyka pe-hd, ktory kosztuje cos kolo 1,50 zl za metr i przy srednicy fi20 i sciance 2,0 powinien bez problemu wytrzymac?

A mam pytanie, moze niekoniecznie dotyczace podlogowki co bardziej ogrzewania sciennego, czy w rurkach ktore biegna w scianach nie nastepuje efekt pocenia rur i przez to scianka nie jest nadmiernie zawilgocona no i co z rozszerzalnoscia termiczna, tynk od tego nie popeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejnym niezadowolonym z położenia małej ilości. Mam i podłogówkę i grzejniki i na dzień dzisiejszy zgadzam się w 100% z żoną, że największym błędęm było nie zrobienie jej w holu. Start podłogówki (obecnie przepalam okresowo) jest powolny, ale ta akumulacja ciepłą to coś co mi się najbardziej podoba. Tuptam w nocy do kuchni i aż się chce tam postać przy lodówce na bosaka. O łązience nie wspomnę. W salonie mamy taki plac pod nogami. Tu też przyjemność momo, że są panele i to takie zwykłe. Aż nie chce się wstawać. Podłoga w kuchni jest ustawiona tak, że jest ciepłą, ale w salonie tak, że nie jest zimna. Efekt super - w nogi jest przyjemnie neutralnie z lekkim odstepstwem w stronę ciepła.

Co do techniki wszystkie mam na RTL'kach. Kuchnia samodzielna, salon i łazienki wychodzą z grzejników.

W sprawie trwałości materiałów - jakoś się tego nie poję - CO mam w miedzi, wodę (zimną i CWU w plastiku. Myślę, że jak przyjdzie na nie czas to i tak wypadnie robić jakiś "większy" remont.

Ogólnie - na dzień dzisiejszy podłogówka to był jeden z lepszych pomysłów - szkoda, że w tak małej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...