Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Oj większego nawiedzonego od ciebie Jarecki to tu nie ma. Wystarczy napisać coś złego na temat ogrzewania węglem, a od razu lecisz ze skargą do moda. Po prostu masz na uwadze swój czubek nosa, tak jak i Bogusław. map ma całkowitą rację, próbujecie wszędzie zasiać ziarno niepewności. A później jedna baba drugiej babie... i interesik się kręci.

 

Długo byłem bez stopki, ale specjalnie dla ciebie Jarecki zaraz ją przywrócę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Liwko co ma piernik do wiatraka?

Co tutaj ma węgiel do rzeczy, bo też nie rozumiem. Ten wątek to w/g tytułu powinna być rozmowa o układach ogrzewania podłogowego.

 

W swoim przykładzie podałem zresztą kocioł gazowy...

 

Jakbyś łaskawie wytłumaczył w normalny sposób do czego ma ta dyskusja zmierzać, to byłoby miło....

 

Kto wymyślił taki dziwny tytuł podłogówka a zdrowie?

Czemu służy taki wątek?

 

Z jakiego powodu użytkownicy podłogówek mają naskakiwać na użytkowników grzejników albo odwrotnie?

Jeden drugiemu ma zazdrościć czy jeden drugiego ma zmusić do jedynie słusznego rozwiązania? O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tutaj ma węgiel do rzeczy,

 

Bo węgiel w nowych domach to zło (zresztą w starych też), tu nie mamy o czym dyskutować. A najlepiej się łączy z systemami wysokotemperaturowymi czyli z grzejnikami. Można by rzec, że jedziecie na jednym wózku. Im więcej systemów niskotemperaturowych i domów lepiej ocieplonych, tym mniej wegla i grzejników w nowych domach. A im mniej węgla w nowych domach tym bedziemy wszyscy zdrowsi :) I kółko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma wspólnego z rozmową o podłogówce? Dawno chyba bana nie dostałeś za off-topy

Węgiel ani gaz ani olej ani prąd nie wykluczają podłogówki.

 

Powtarzam zadane pytanie:

Z jakiego powodu użytkownicy podłogówek mają naskakiwać na użytkowników grzejników albo odwrotnie?

 

Jaki cel jest napuszczania jednych na drugich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam zadane pytanie:

Z jakiego powodu użytkownicy podłogówek mają naskakiwać na użytkowników grzejników albo odwrotnie?

 

Jaki cel jest napuszczania jednych na drugich?

 

Ja na nikogo nie naskakuję. Jedynie na marketingowy bełkot o wolności wyboru i szkodliwości podłogówki. Sam mam system mieszany i jako wieloletni użytkownik takiego systemu czuję się w obowiązku przestrzec nowych inwestorów przed takim rozwiązaniem, bo moim zdaniem jest złe. Komplikuje instalację, obniża komfort i skazuje na wysokotemperaturowe źródła ogrzewania. Dopuszczam oczywiście możliwość, że ktoś może się ze mną nie zgodzić, ale pod warunkiem, że jest to bezstronny użytkownik sytemu mieszanego, bo jednak na opinie sprzedawców należy brać poprawkę. I od razu dodam, że sprzedawcom pomp ciepła i podłogówek też nie wierzę na słowo:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu użytkownicy podłogówek mają naskakiwać na użytkowników grzejników albo odwrotnie?

 

Nikt nie naskakuje na użytkowników, tu raczej mamy jak zwykle problem z branżystą. Tak jak w kotłach z tobą, tak w podłogówce z Bogusławem (a pro po, to temat o grzejnikach że do Bogusia nic nie masz?)

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nikogo nie naskakuję. Jedynie na marketingowy bełkot o wolności wyboru i szkodliwości podłogówki.

 

Też o to pytam, kto wymyślił taki tytuł? Co on ma wnosić oprócz tego,że jak widac dąży się do konfliktowania użytkowników jednego rozwiązania z drugim

 

Sam mam system mieszany i jako wieloletni użytkownik takiego systemu czuję się w obowiązku przestrzec nowych inwestorów przed takim rozwiązaniem, bo moim zdaniem jest złe. Komplikuje instalację, obniża komfort i skazuje na wysokotemperaturowe źródła ogrzewania. Dopuszczam oczywiście możliwość, że ktoś może się ze mną nie zgodzić, ale pod warunkiem, że jest to bezstronny użytkownik sytemu mieszanego, bo jednak na opinie sprzedawców należy brać poprawkę. I od razu dodam, że sprzedawcom pomp ciepła i podłogówek też nie wierzę na słowo:D

 

Sam w swoim lokum przy kotle gazowym także mam system mieszany. Kilka czynników się na to złożyło.

Przy remoncie skasowany z pomieszczeń mieszkalnych został gaz (kuchenka i tzw junkers) w piwnicy był kocioł gazowy, został tylko wymieniony na taki, który zapewni ciepłą wodę i ogrzeje pomieszczenia mieszkalne. Wcześniej było wszystko nieocieplone, stare, duże grzejniki, zatem zmiana na np. kondensat niosłaby za soba dalsze, wysokie koszty (komin i wywalanie starego wkładu i montaż odpowiedniego do kondensata)

Żona chciał mieć grzejniki w pokojach a podłogówka miała być w kuchni, na korytarzu oraz w łazience. Dla mnie jest to wygodne, owszem trochę drożej z instalacją, ale jak mówiłem jest konkretny obiekt, są konkretne wybory i dylematy. Nikomu nie będę wmawiał,że tak jest zawsze dobrze czy zawsze źle.

 

Moja mama w nowym budownictwie dobrze izolowanym także zdecydowała się na system mieszany i jest zadowolona, większość czasu podłogówki zakręcone a grzejniki odkręcane w pokojach w miarę potrzeb głównie w chłodniejsze wieczory czy na noc. Dobrze nasłonecznione, ciepłe.

 

Nie mam powodu twierdzić czy mówić, że to zawsze jest dobre czy też złe rozwiązanie.

Ja jestem zadowolony, ktoś inny nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Jarecki, a jednak można wypowiedzieć się rzeczowo bez wymyślania jakichś dziwnych teorii o WiFi:)

Ja się z Tobą w wielu punktach zgadzam, co innego dom nowy, co innego modernizowany. Na ludzi starszych też trzeba brać poprawkę - oni mają już pewne rzeczy zaszufladkowane w głowach i tego w żaden sposób nie zmienisz, bo chyba nie powiesz, że od podłogi o temp 23st mogą nogi puchnąć.

Jednak nowych inwestorów należy przekonywać, że 100% podłogówki to nie jest nic złego, a układ mieszany zamyka im drogę do wszystkich rozwiązań grzewczych dostępnych na rynku, skazując właściwie na te wysokotemperaturowe. Wielu inwestorów idzie tzw owczym pędem (w tym również ja) - na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że również myślałem, że podłogówka w sypialniach szkodzi, a ekogroszek to bezobsługowe ogrzewanie, ale teraz wiedząc już trochę więcej na te tematy wolę ostrzegać innych przed popełnionymi przeze mnie błędami, niż stać z boku i patrzeć jak grono sprzedawców i producentów nawija jelonkom makaron na uszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty miałeś zwalona instalację, ale to nie wątek, aby się nad tym rozwodzić.

Produktów też jest na rynku hohoho i jeszcze trochę. We wszystkim są te tanie, te ze średniej półki i bardziej "luksusowe"

 

Widzisz u mojej mamy problemu nie było ze "źródłem", bo ciepło zapewnia developer a rozmawiamy o osiedlu strzeżonym i apartamencie o pow. łącznej 70m2

Przed decyzją mama zwiedziła inne będące na etapie dalszej realizacji apartamenty i widziała oraz rozmawiała z użytkownikami, podjęła świadomą decyzje o instalacji mieszanej.

Jest z niej zadowolona.

 

Ja podałem informacje, że na etapie testów panelu bezprzewodowego robionych przez producenta tego urządzenia były zakłócenia u userów posiadających ogrzewanie podłogowe, podałem też z czego prawdopodobnie to wynikało. Nie napisałem,że tak będzie w 100%przypadków, tylko,że takie zakłócenia się zdarzyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w trakcie pojawienia się nasłonecznienia pracuje np. kocioł stałopaliwowy, to jest problem, gdyż albo energia produkowana jest na darmo, gdyż nie jest odbierana, ...

 

Energia jest produkowana i nie jest odbierana .

 

Pewno znika.

 

Ale przy zastosowaniu regulusów zostanie odebrana i nie zagrzeje :yes:

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana temperatury podłogi betonowej o grubości 6 cm o 1 stopień to 0,028 kWh.

Przy wydajności podłogi na poziomie 30 W/m2 wynika ,że zmiana temperatury wystąpi w ciągu 1 godziny.

Praktycznie w ciągu 1 godziny podłoga przestanie grać ponieważ różnica temperatur pomiędzy powietrzem i podłogą zostanie wyzerowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Jarecki, a jednak można wypowiedzieć się rzeczowo bez wymyślania jakichś dziwnych teorii o WiFi:)

Problem w tym że tu nikt nie mówił że przy podłogówce WiFi nie będzie działać, ale wystarczyło aby jedna osoba trochę chyba nieświadomie tak to odebrała i napisała a już zrobił się z tego wielki galimatias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana temperatury podłogi betonowej o grubości 6 cm o 1 stopień to 0,028 kWh.

Przy wydajności podłogi na poziomie 30 W/m2 wynika ,że zmiana temperatury wystąpi w ciągu 1 godziny.

Praktycznie w ciągu 1 godziny podłoga przestanie grać ponieważ różnica temperatur pomiędzy powietrzem i podłogą zostanie wyzerowana.

 

Ok. W praktyce może nieco dłużej (rodzaj posadzki), ale z upływem czasu coraz bardziej łagodnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może o to autorowi chodziło.

 

Na pewno o to;)

I tak proszę Państwa zrodził się kolejny mit - podłogówka nie dość, że szkodliwa dal zdrowia to jeszcze zakłóca prace domowych urządzeń elektronicznych:D

Nic tylko kupować grzejniki - najlepiej u pana B oczywiście;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...