Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakiś czas temu (ok rok) słyszałem o rozpiętości cenowej od 60 do 90 zł/m2.

Wczoraj widziałem alupex po 2.75/mb (nie patrzałem jakiego producenta).

Potrzeba:

Styropian- powierzchnia podłogi.

Folia- jw.

alupex - w zależności od wielkości pomieszczeń i gęstości ułożenia i nie więcej niż 200mb na jedną płytę.

Rozdzielacze, mieszacz czy podobne urządzenie.

Cement , piasek, woda.

Trochę pracy.

Trzeba oszacować

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie z innej beczki. Planuję podłogówkę na parterze w salonie, kuchni, łazience, hollu łącznie około 150m2. Wykonawca mówi abym dał równiez kilka grzejników, nie bardzo chcę sie na to zgodzić - między innymi po to robię podłogówkę żeby nie patrzeć kaloryfery. Chyba, że jest to podyktowane jakimiś innymi względami, może sama podłogówka nie wystarczy do ogrzania pomieszczeń. Z góry dziekuje za odp. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atawizm instalatora!

Podłogówka jest "mułowata" a kaloryfery działają natychmiast.

Zaprojektuje, wykona, uruchomi i POKAŻE ŻE DZIAŁA bez przychodzenia nazajutrz z pytaniem "No i co? Działa?" Dobrze zrobiona daje chłodne podłogi (nie zimne!). Za co tu płacić, jak wszystko chłodne? SPIEPRZONE! OGRZEWANIE MUSI BYĆ CIEPŁE!

Tylko w domu jakieś 19-20stC jest!

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 1950
alupex - w zależności od wielkości pomieszczeń i gęstości ułożenia i nie więcej niż 200mb na jedną płytę.

adam błąd, w zależności od producenta, długość rury w pętli nie może przekraczać od 100-120 mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Statystyczny, pełnosprawny człowiek ma ok 36.6 stC. Aby w domu było 20stC to podłogowa płyta grzejna (wielkogabarytowy kloc betonowy o sporej masie) powinna mieć ok 23-25stC. Jak położymy rękę na klocu o takiej temperaturze, to odczujemy - co? Zimno? Nie. Raczej miły chłód. Uczucia ciepła nie odbierzemy napewno. Ten eksperyment można zrobić przy pomocy wody, wanienki i termometru do kąpania dzieci.

Tak być powinno. Ciepło jest, a ciepłej podłogi nie ma.

Łazienka. Wiele osób oczekuje ciepłych płytek pod stopami po wyjściu z wanny. Tak jest tylko przy elektrycznych matach grzejnych. Nawet jak ustawimy temperaturę pomieszczenia ok 30stC, to pod podłogą krąży woda o temp. ok 35stC. Dalej nie ciepłe, szczególnie dla mokrej stopy.

Wystarczy jednak rzucić bodaj ręcznik, na którym się stanie i subiektywne odczucia odwrócą sią o 180st.

 

Mity polegają na tym, że jak ogrzewanie, to musi być ciepły kaloryfer. Jak nie ma takiego, to trzeba rozgrzać podłogę tak, aby było widać, że grzeje. W pomieszczeniach temperatura dochodzi do 32stC, nie ma czym oddychać i do tego piecze w pięty - do dupy to jest! niezdrowe bardzo! kto to w ogóle buduje?! A już w sypialni!!! A parkietu to wcale, bo przecież na podłogówce to piroliza zachodzi! (sucha destylacja drewna).

Pozdrawiam Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się pytam, bo... podkręciłem w kuchni i łazience temperaturę i odczuwam przyjemne ciepełko (odczuwam ciepło nie neutralnie). Neutralnie odczuwam w salonie gdzie mam kawałek podłogówki pod nogami. Takie ustawienie daje mi przyjemność a syn lubi leżeć na podłodze w kuchni. Za to w łazience wszyscy jednogłośnie lubimy mieć ciepło w nogi. Dodam, że podłogówka to ogrzewanie uzupełniające i występuje miejscami. Reszta to zwykłe grzejniki. Zastanawiam się tylko czy takie podniesienie temperatury nie wpływa negatywnie na samą podłogówkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m_ch_konto usunięte
A już w sypialni!!! A parkietu to wcale, bo przecież na podłogówce to piroliza zachodzi! (sucha destylacja drewna).

Pozdrawiam Adam M.

 

Czy masz parkiet na podłogówce? Jeżeli tak, to jak to jest z tym gorszym przewodnictwem ciepła? Dodam, że na jakieś egzotyki mnie nie stać, a paneli nie chcę. I dodam jeszcze, że chciałbym mieć podłogówkę w sypialni i jakąś niedrogą klepkę z drzewa krajowego. Niestety w obawie przed słabym przewodnictwem ciepła przez drewno zdecydowałem się na grzejniki - możliwe jeszcze, że nie ostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum ruszyło.

Istnieją parkiety dla podłogówki. Są cieńsze i tańsze. Normalne leżą wszędzie a tych się szuka. Atawiam jakiś, cholera! :evil:

Podłogówka kryta parkietem jest trochę bardziej "mułowata". Można to korygować zagęszczając rurki w płycie grzejnej.

Pozdrawiam Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. troszke z innej beczki ... chciałem w salonie.... około 37 m2 włozyc rury pex, instalując do powrotu z grzejnika.... potem na to gres i spotkałem sie z opnią, że podłogówka jest wcale niekorzystna dla alergików, szczególnie uczulone na kurz i roztocza.....

czy ktoś już przetestował??

 

ile m rury włozyć do takiego metrazu...srednica 16??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd takie dziwne opinie bo grzejni ścienny konwekcyjnie wywala w górę wszystko co się pod nim znajduje.

Dlatego pod, w i nad grzejnikiem jest najbrudniej.

on ściaga kurz z całej podłogi pod siebie i wyrzuca go w powietrze.

 

Podłogówka choćby dlatego ze ma bardzo niska temperaturę na pewno pod tym względem wypada lepiej.

 

Ja jak na razie widzę (bo sam jeszcze jej nie mam) tylko dwie wady podłogówki.

Wolny rozruch i cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...