Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Małe dzieci lubią bawić sią na podłodze. Jeżeli będzie zimna, to na zdrowie raczej im to nie wyjdzie.

 

Dlaczego od razu zimna? :roll:

Ocieplona ma przecież temperaturę pokojową.

 

Przy "podłogówce" temperatura przy podłodze jest najwyższa... Warto o tym pamiętać, jak również o wpływie zmiany tej temperatury na niższą za każdym powstaniem, nie mówiąc już o wyjściu na zewnątrz.....

 

Idę o zakład o każde pieniądze, że dzieci w domach z podłogówką częściej chorują na nieżyty górnych dróg oddechowych...

 

 

Ciekawa teoria.... zaprzeczasz wszelkim opiniom lekarskim i budowlanym. Ale cóż, specjalistów na forum jest wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Małe dzieci lubią bawić sią na podłodze. Jeżeli będzie zimna, to na zdrowie raczej im to nie wyjdzie.

 

Dlaczego od razu zimna? :roll:

Ocieplona ma przecież temperaturę pokojową.

 

Przy "podłogówce" temperatura przy podłodze jest najwyższa... Warto o tym pamiętać, jak również o wpływie zmiany tej temperatury na niższą za każdym powstaniem, nie mówiąc już o wyjściu na zewnątrz.....

 

Idę o zakład o każde pieniądze, że dzieci w domach z podłogówką częściej chorują na nieżyty górnych dróg oddechowych...

 

Sorry, ale moim zdaniem to jakieś herezje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęsciej na nieżyty dróg oddechowych chorują dzieci rodziców palących..fajki w domu,w zawilgoconych-spleśniałych mieszkaniach,zaniedbanych higienicznie itd :-?

... i przegrzanych. Sporo ludzi nie panuje nad temperaturą w pomieszczeniach - przegrzewają i potem otwierają okna.

Nie czytałem całego wątku ale o tych żylakach od ciepłych stóp czytałem na wielu innych stronach "niebudowlanych". Pożyjemy zobaczymy. U mnie 75 m2 podłogówki i żałuję że nie mam w sypialniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę o zakład o każde pieniądze, że dzieci w domach z podłogówką częściej chorują na nieżyty górnych dróg oddechowych...

 

...No to się załóż.

Wychowałem troje dzieci. Dwoje na zwykłej, trzecie na ogrzewanej podłodze. Jak ktoś mi takie banialuki wciska, to może popatrzymy w książeczki zdrowia ? Na ich podstawie straciłbyś te "każde pieniądze" z nawiązką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...No to się załóż.

Wychowałem troje dzieci. Dwoje na zwykłej, trzecie na ogrzewanej podłodze. Jak ktoś mi takie banialuki wciska, to może popatrzymy w książeczki zdrowia ? Na ich podstawie straciłbyś te "każde pieniądze" z nawiązką.

Nie denerwuj sie, bo będzie potrzebny lekarz.

Ja już wiem ze nawet na badania kontrolne nie pójde do lekarza o imieniu Bogusław. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychowałem troje dzieci. Dwoje na zwykłej, trzecie na ogrzewanej podłodze. Jak ktoś mi takie banialuki wciska, to może popatrzymy w książeczki zdrowia ? Na ich podstawie straciłbyś te "każde pieniądze" z nawiązką.

 

Podtrzymuję. Statystycznie.

 

Co to jest dla Ciebie "zwykła podłoga"?

 

Dla mnie "zwykła podłoga" ma temperaturę pokojową, a nie jest najcieplejszą płaszczyzną pomieszczenia z wszystkimi tego konsekwencjami.

Dzieci zwykle nie bawią się siedząc na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś o rodzajach ogrzewania.

Piszą dalej, że różnice temperatury mierzone w różnych miejscach pomieszczenia

nie powinny przekraczać 4 st. C.- związane oczywiście z komfortem cieplnym.

 

http://img404.imageshack.us/img404/4742/ogrzewat5.jpg

 

 

SNCF, mam trochę inne dane na temat rozkladu temperatury...

 

" A wiecie, że najwiekszymi przeciwnikami podłogówki są ci, co jej nie mają ?"

 

Właśnie dlatego jej nie mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popatrz na 3, tam dopiero jest równiutko...

 

Równiutko, bo uśrednione. Przy ogrzewaniu podlogowym w kazdym miejscu i wysokości pomiaru temperatury sa praktycznie takie same. Natomiast "3" - kaloryfery sa wartościami uśrednionymi.

Inaczej mówiąc koło kaloryfera jest cieplej - i bywa, że dużo cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysznie.... :p

Nie mam zamiaru nikomu udowadniać, ze nie jestem wielbłądem....

 

"Zwykła podłoga", na której bawią się dzieci, to nie jest słabo ocieplony gres

na gruncie.

Proponuję zmierzyć wilgotność w pomieszczeniach z "podłogówką" na poziomie = podłoga, + 25, + 50cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze to jest rozkład temperatur powietrza

tak jest nawet opisany wykres!

 

a na 0cm przy podłodze niewiem jak inni ale ja dotykam podłogi i czuje jej temperature nogą, a nie powietrza !!! dlatego moj pomiar jest zyciowo-ludzki co gdzie sie czuje i jaką ma temperature

a ten z wykresu pokazuje tylko powietrze!!!

 

Czy chodzisz po mieszkaniu boso np. po nieogrzewanych płytkach ?

Czy tak samo bawią sie tam dzieci ? Czy może w swoim pokoiku, na dywanie

bez podlogowki, tak jak miliony polskich dzieci z mojego pokolenia pięknych

lat 50 i 60 ? Przy zabawie byliśmy na ogół wszyscy rozgrzani do czerwoności.

Nie daj Boze, żeby do tego jeszcze doszła podłogówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...