Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Dokładnie to samo, co przy kaloryferach. WŁĄCZYĆ OGRZEWANIE.

Przeciez przy kaloryferach, tez będą zimne!

 

Masz rację, tyle tylko, że przy kaloryferach mogę mieć na podlodze coś cieplejszego niż płytki i nie odczuwać (za bardzo) braku ogrzewania w sezonach przejściowych (doświadczenie z mieszkania w bloku - na podłodze parkiet)...

 

Pomijając sprawę, o którą toczycie boje z Bogusławem (szkodzi czy nie szkodzi - oto jest pytanie), jakoś nie moge się wciąż przekonać, że wiosną i jesienią będzie OK (wciąż zakładam, że jak podłogówka, to na podłodze tylko płytki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[jakoś nie moge się wciąż przekonać, że wiosną i jesienią będzie OK (wciąż zakładam, że jak podłogówka, to na podłodze tylko płytki)

 

zadam Ci proste pytanie,

jak długi jest sezon grzewczy u nas?

 

u nas? tzn. w mieszkaniu w bloku? zależy od tego, kiedy wspólnota zamówi ciepełko z elektrociepłowni :) ...

wiem, że mieszkając w domu, sam sobie decyduję kiedy zaczynam ogrzewać (bez znaczenia czy podłogówka, czy coś innego)...

 

Ja jednak mam takie doświadczenie (może lubię ciepełko), że siedząc przy stole w aneksie kuchennym, wyraźnie "czuję" (nie wiem jak inaczej to opisać) zimno od podłogi, na której sa płytki - zanim zaczną grzać oczywiście.

Wniosek nasuwa się taki, że wybierając ogrzewanie podłogowe z płytkami, wydłużam sobie sezon grzewczy.

O ile? Tego właśnie usiłuję się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam co poniektorym, ze wątek jest na temat potencjalnej szkodliwości ogrzewania podłogowego dla zdrowia.

Forumowicze są z pewnością w stanie ocenić poziom racjonalności różnych argumentów za i przeciw.

 

mam cały czas jednakową temperaturę, a nie skoki jak przy Twoich Regulusach które to chcesz na forum wypromować

Ciekawe.. :roll:

Mylisz się 1950. Właśnie przy ogrzewaniu dynamicznym to ja mam jednakową temperaturę i to bez względu na sytuację i to o każdej porze roku.

Dynamiczna instalacja grzewcza reaguje na każdą, nawet minimalną zmianę temperatury, zarówno in plus jak i in minus.

Podłogówka nie zareaguje np. na gwałtowny wzrost nasłonecznienia, na rozpalenie rzadko używanego kominka czy nawet na większą ilość gości.

Rzeczywistości nie zmienisz. Przyszłość leży w systemach dynamicznych, przy zróżnicowanych źródłach ciepła.

Taki jest kierunek zmian w sposobie projektowania i zobowiązanie projektantów do oceny dynamiki grzewczej projektowanej instalacji.

------------------------------

 

A problemy zdrowotne odezwą się po latach.

I żadne zaklinanie tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[jakoś nie moge się wciąż przekonać, że wiosną i jesienią będzie OK (wciąż zakładam, że jak podłogówka, to na podłodze tylko płytki)

 

zadam Ci proste pytanie,

jak długi jest sezon grzewczy u nas?

 

u nas? tzn. w mieszkaniu w bloku? zależy od tego, kiedy wspólnota zamówi ciepełko z elektrociepłowni :) ...

wiem, że mieszkając w domu, sam sobie decyduję kiedy zaczynam ogrzewać (bez znaczenia czy podłogówka, czy coś innego)...

 

Ja jednak mam takie doświadczenie (może lubię ciepełko), że siedząc przy stole w aneksie kuchennym, wyraźnie "czuję" (nie wiem jak inaczej to opisać) zimno od podłogi, na której sa płytki - zanim zaczną grzać oczywiście.

Wniosek nasuwa się taki, że wybierając ogrzewanie podłogowe z płytkami,

a dlaczego z płytkami, możesz mieć wykładzinę, panele czy też parkiet,

wydłużam sobie sezon grzewczy.

:o :o :o

a dlaczego uzależniasz to od podłogówki,

przecież jak jest chłodno na zewnątrz w okresach przejściowych, to automatyka kotła włącza kocioł na grzanie i robi to niezależnie od tego czy masz podłogówkę czy grzejniki,

nie logicznym jest sądzenie, że zależy to od rodzaju ogrzewania,

zależnie to jest jedynie od zapotrzebowania na ciepło, czyli od tego jaką temperaturę nastawisz sobie na regulatorze,

O ile? Tego właśnie usiłuję się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusław, naprawdę nie chce mi się bić bezcelowo piany polemizując z Tobą,

przypominasz mi pewne ugrupowanie polityczne które nie przyjmuje do wiadomości rzeczy oczywistych,

a ich czołowy przedstawiciel jeszcze nie tak dawno mówił:

" i nikt nas nie przekona, że białe jest białe"

pozwól, że to będzie mój komentarz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam co poniektorym, ze wątek jest na temat potencjalnej szkodliwości ogrzewania podłogowego dla zdrowia.

Forumowicze są z pewnością w stanie ocenić poziom racjonalności różnych argumentów za i przeciw.

 

mam cały czas jednakową temperaturę, a nie skoki jak przy Twoich Regulusach które to chcesz na forum wypromować

Ciekawe.. :roll:

Mylisz się 1950. Właśnie przy ogrzewaniu dynamicznym to ja mam jednakową temperaturę i to bez względu na sytuację i to o każdej porze roku.

Dynamiczna instalacja grzewcza reaguje na każdą, nawet minimalną zmianę temperatury, zarówno in plus jak i in minus.

Podłogówka nie zareaguje np. na gwałtowny wzrost nasłonecznienia, na rozpalenie rzadko używanego kominka czy nawet na większą ilość gości.

Rzeczywistości nie zmienisz. Przyszłość leży w systemach dynamicznych, przy zróżnicowanych źródłach ciepła.

Taki jest kierunek zmian w sposobie projektowania i zobowiązanie projektantów do oceny dynamiki grzewczej projektowanej instalacji.

------------------------------

 

A problemy zdrowotne odezwą się po latach.

I żadne zaklinanie tego nie zmieni.

 

... Wybacz Bogusławie, ale trujesz...

Twoje gadki są czysto akademickimi rozprawami "o wyższości świąt Bożego Narodzenia...".

Powiem krótko. Całe życie zmagałem się z marznącymi nogami, oczy popsułem sobie czytając na leżąco (bo nogi mogłem przykryć), każda papierowa robota za biurkiem była dla mnie katorgą, spieprzyłem mnóstwo ważnych spraw przez zimno w stopy... Drewnianą podłogę pokryłem wykładziną przez którą dzieci miały stale katar, nosiłem bambosze, wełniane skarpety, rozgrzewałem elektrycznym kocem...

Teraz , kiedy mam wreszcie ciepłą podłogę na której nie wala się żadna zapchlona szmata, kiedy mam ciepłe nogi i zdrowe dzieci, Ty udowadniasz, że przedtem było lepiej i zdrowiej... Bodajby Cię pokręciło.

Jak można takie fanfarony wstawiać zwykłym ludziom ? Skąd takie teorie o szkodliwości ciepłych stóp i chłodnej głowy ? Od tysiącleci cywilizacja migruje z ciepłych piasków afryki gdzie była jej kolebka, a Ty usilnie wmawiasz, że tam warunki były niekorzystne....

Zastanów się trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałam przez 6 lat w domu z ogrzewaniem podłogowym wodnym - niskotemperaturowym.

Od wielu lat (praktycznie od 30 roku życia - po ciąży) mam problemy z puchnącymi nogami - nie mam zylków, jest to tzw. obrzęk limfatyczny. Nie zauważyłam żadnych złych konsekwencji, wręcz przeciwnie, mam skłonność do odczuwania zmimna w stopy bardziej niż inni i to ogrzewanie było dla mnie bardziej komfortowe, przestałam chodzić na okrągło w ciepłych skarpetach. Dla mnie odczucie chłodnych nóg jest bardzo nieprzyjemne.

W związku ze zmianą trybu życia i korzystaniem na codzień ze zdrowego ruchu w ogrodzie obrzęki mi wtedy nawet znacznie się zmniejszyły.Także ponieważ dom był dość duży i wielokrotnie w ciągu dnia pokonywałam schody, co akurat robiło mi dobrze na nogi.

 

Obecnie po sprzedaży naszego pierwszego domu mieszkam w bloku przeczekując okres budowy nowego domku i nogi puchną mi znów znacznie bardziej, ale to raczej wiążę z mniejszą ilością ruchu.

Nie krążył też żaden kurz, a firanki prałam znacznie rzadziej.

Wadą natomiast, odczuwaną jedynie w mniejszych pokojach, była bezwładność podłogówki i trudności w regulacji temperatury. Także przy większej ilości mebli przegrzewa się podłoga pod nimi, podobnie przy dywanikach.

Teraz planuję podłogówkę na dole, a na górze w sypialniach, które są dość małe - grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ? Jak zachowują się pieski i kotki

na waszych ogrzewanych podłogach ???

Zastanawiam się co pocznie mój psiaczek jak wszędzie będzie

cieplutko? Nasze zwierzaczki są bardzo mądre, wybierają sobie

zdrowe miejsca ( pieski )

Ciekawa jestem jak one reagują?

Mikołajkowe pozdrowienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zastanawiam się co pocznie mój psiaczek jak wszędzie będzie cieplutko? Nasze zwierzaczki są bardzo mądre, wybierają sobie

zdrowe miejsca ( pieski ) ...

kupisz psu wersalke - przeciez nie mozna zwierzęciu robić krzywdy, kładąc go na ciepłej posadzce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zastanawiam się co pocznie mój psiaczek jak wszędzie będzie cieplutko? Nasze zwierzaczki są bardzo mądre, wybierają sobie

zdrowe miejsca ( pieski ) ...

kupisz psu wersalke - przeciez nie mozna zwierzęciu robić krzywdy, kładąc go na ciepłej posadzce ...

 

...ale i tak dostanie nieżytu górnych dróg oddechowych i obrzęków kończyn...

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zmianą trybu życia i korzystaniem na codzień ze zdrowego ruchu w ogrodzie obrzęki mi wtedy nawet znacznie się zmniejszyły.Także ponieważ dom był dość duży i wielokrotnie w ciągu dnia pokonywałam schody, co akurat robiło mi dobrze na nogi.

 

 

I tu jest istota sprawy przy Twoim schorzeniu + inne działania, o których wiesz.

 

Teraz planuję podłogówkę na dole, a na górze w sypialniach, które są dość małe - grzejniki.

 

Jak większość budujących i ja też tak mam w kolejnym budowanym przez siebie domu, z tym że w pomieszczeniach z podłogówką na dole, mam jeszcze

cztery małe grzejniczki, ewentualnie na okresy dogrzewania np. zimnym latem i przy innych t.p. okazjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlowik pisze:

Teraz , kiedy mam wreszcie ciepłą podłogę na której nie wala się żadna zapchlona szmata, kiedy mam ciepłe nogi i zdrowe dzieci, Ty udowadniasz, że przedtem było lepiej i zdrowiej... Bodajby Cię pokręciło.

 

Nic takiego Ci nie udowadniam. :o

W ogóle pierwszy raz Cię widzę :o więc skąd ten pomysł? :o

 

na której nie wala się żadna zapchlona szmata, kiedy mam ciepłe nogi i zdrowe dzieci, ...

 

Miałeś faktycznie do kitu.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tysiącleci cywilizacja migruje z ciepłych piasków afryki gdzie była jej kolebka, a Ty usilnie wmawiasz, że tam warunki były niekorzystne....

 

Wybacz wlowik, ale racz zauważyć ,że polemizujesz sam ze sobą.... :lol:

Stawiasz tezę, z którą się następnie nie zgadzasz. Coś mi to przypomina.....

 

A tak na marginesie, w Afryce ludzie latają na golasa i gdyby warunki były tam tak doskonale, nikt nigdzie by nie migrował.....

No bo jak. Z raju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą natomiast, odczuwaną jedynie w mniejszych pokojach, była bezwładność podłogówki i trudności w regulacji temperatury. Także przy większej ilości mebli przegrzewa się podłoga pod nimi, podobnie przy dywanikach.

 

Skomentuj to, 1950. Doradź coś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się 1950. Właśnie przy ogrzewaniu dynamicznym to ja mam jednakową temperaturę i to bez względu na sytuację i to o każdej porze roku.

Dynamiczna instalacja grzewcza reaguje na każdą, nawet minimalną zmianę temperatury, zarówno in plus jak i in minus.

Podłogówka nie zareaguje np. na gwałtowny wzrost nasłonecznienia, na rozpalenie rzadko używanego kominka czy nawet na większą ilość gości. Rzeczywistości nie zmienisz. Przyszłość leży w systemach dynamicznych, przy zróżnicowanych źródłach ciepła.

Taki jest kierunek zmian w sposobie projektowania i zobowiązanie projektantów do oceny dynamiki grzewczej projektowanej instalacji.

 

I skomentuj to.

Tylko na temat proszę... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się 1950. Właśnie przy ogrzewaniu dynamicznym to ja mam jednakową temperaturę i to bez względu na sytuację i to o każdej porze roku.

Dynamiczna instalacja grzewcza reaguje na każdą, nawet minimalną zmianę temperatury, zarówno in plus jak i in minus.

Podłogówka nie zareaguje np. na gwałtowny wzrost nasłonecznienia, na rozpalenie rzadko używanego kominka czy nawet na większą ilość gości. Rzeczywistości nie zmienisz. Przyszłość leży w systemach dynamicznych, przy zróżnicowanych źródłach ciepła.

Taki jest kierunek zmian w sposobie projektowania i zobowiązanie projektantów do oceny dynamiki grzewczej projektowanej instalacji.

 

I skomentuj to.

Tylko na temat proszę... :p

 

bogus weż książkę od fizyki i przypomnij sobie co to jest strumień ciepła , gęstość tego strumienia i przestań robić z podłogówki jakieś perpetum mobile bo nawet jak zawita do mnie stado mocno rozgrzanych gości i do tego przygrzeje słońce to pompą ciepła podłogówka nagle się nie stanie ...

.............ale na ten temat chyba już rozmawialiśmy ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogles zawrzec odpowiedzi w jednym poscie? Zasmiecasz forum!!!!!!!!

Zanim dokopie sie do innych wypowiedzi ciagle Ty jestes widoczny i to kilka razy z rzedu, co Ty robisz? Nabijasz sobie licznik?!!!!

Teraz do rzeczy, ja bede wszedzie mial podlogowke tj. parter i poddasze Dla mnie nie ma problemu przegrzewania sie podlog poniewaz to jest domena zle wykonanych instalacji i zlej regulacji np. brak lub wadliwie dzialjaca regulacja pogodowa. Pogodowke polaczona z pokojowym regulatorem uzyskamy bardzo dobry wynik, ogrzewanie zareaguje natychmiast po zmianie pogody. Faktem jest ze wolniej podloga wystygnie niz grzejnik, ale ... nie oszalejmy.

Przy PC i wentylacji z reku podlogowka jest najlepszym sposobem ogrzewania domu i najbardziej komfortowym. Jezeliprzy domu dobrze izolowanym damy np. rurki co 20 - 25cm w podlodze to nie ma prawa sie przegrzewac nawet pod meblami czy tez dywanem.

Znamienne jest to ze wiekszosc forumowiczow raczej krytykuje to czego nie ma u siebi a zachwala rozwiazania ktore zastosowali. Jak widac nie wielu potrafi obiektywnie stwierdzic/ocenic dany system

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...