Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Czyli im ciensze (7-8mm) to lepiej przewodzą ciepło?

to chyba jasne :roll:

 

W dodatku tańsze?

generalnie tak, choć zależy od producenta i technologii

 

Ale zapewne w czymś musza być gorsze - niszczą się szybciej? Zaczynam przemysliwać nad rozłożeniem podłogówki w całym domu - w części sypialnianej byłyby panele, czy te 8mm byłyby tam w porządku?

Jeśli podłogówka przeliczona na takie panele to dlaczego nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Ale zapewne w czymś musza być gorsze - niszczą się szybciej?"

 

TAK! MAJĄ WADĘ! :lol:

Wnuki patrzą na nas bykiem, bo 25 cyklinowań, to te cienkie nie wytrzymają i wnusie będą sobie je musiały wymieniać NA SWÓJ KOSZT! :lol: :lol: :lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też drogo zapłacić, tylko po co?

Pół grubości drogiego materiału to pół masy, pół objętości, CAŁA przy nim robota , więc cena zwykle mniejsza...

Adam M.

Adamie, ile w takim razie szacunkowo wynosiłoby położenie przez CIEBIE :D instalacji w moim przyszłym domku.

parter:

http://projekty.openkontakt.com/images/37/2012_1185139288.gif

Zakładam, że na dole będą generalnie płytki - gresowe chyba, acz strasznie drogie są (czy jest jakiś odpowiednik tańszy tych gresów polerowanych?), w pokoju dziennym w części kanapowej będą panele. W małych pokojach odp pólnocnej strony będa chyba kaloryfery, gdyż użytkownicy preferuja wykładziny (da się zrobic takie połączenie?).

poddasze:

http://www.projekty-domow-z-poddaszem.pl/grafiki/4438/poddasze_big.gif

terakota w łazience, reszta panele. Myślę, że bez ogrzewania w garderobach, choc nie wiem czy to dobry pomysł?

Ach, zapomniałam, że nie ma tu podanego metrażu. A więc jest O WŁAŚNIE TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli im ciensze (7-8mm) to lepiej przewodzą ciepło? W dodatku tańsze? Ale zapewne w czymś musza być gorsze - niszczą się szybciej? Zaczynam przemysliwać nad rozłożeniem podłogówki w całym domu - w części sypialnianej byłyby panele, czy te 8mm byłyby tam w porządku?

Nie jesteś skazana na panele -może byc deska 3 warstwowa -np Tarkett czy baltic -cena 120-200zł/metr (w zależnosci od gatunku) - przy klejeniu do podłoża możliwośc cyklinowania. My w salonie kładziemy 2warstwowy merbau z DLH :

http://www.dlh.pl/?v=TProduct&id=432

(akurat jest promocja :) ), a w sypialniach właśnie tarketta lub baltic (dąb, jatoba lub doussie). Cenowo kilkakrotnie drożej od paneli -ale zawsze to drewno a nie papier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josephine

Przykro mi to stwierdzić, ale specjalizuję się w sprawach wentylacyjnych i rekuperatorach, GWC i podobnych.

Nie bardzo jestem przygotowany do wykonania podłogowego. Kompletnie się nie znam na betonowych wylewkach, które tam być powinny. Rurki, instalacja, to połowa tej roboty.

Mam zaprzyjaźnioną firmę, która wykonuje różną budowlankę.

Potrzebny namiar?

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodów czysto praktycznych ciężko jest zrobić inaczej Objawem tego że RTL jest przegrzany i działa niewłaściwie bała by zimna podłoga w łazience Mimo że prawie w każdym domu na poddaszu montuje RTL do nie zauważyłem nieprawidłowej ich pracy

 

Prawidłowo wykonana podłogówka jest nie szkodliwa

W swoim życiu słyszałem już (w porządku chronologicznym) o szkodliwych zegarkach mechanicznych ze świecącym cyferblatem, szkodliwych zegarkach elektronicznych, lodówkach powodujących reumatyzm LUDZIE mamy XXI wiek i zapewniam was że siedzenie przed komputerem po kilka godzin dziennie i czytanie o szkodliwości podłogówek jest bardziej szkodliwe od samej podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzenie przed komputerem po kilka godzin dziennie i czytanie o szkodliwości podłogówek jest bardziej szkodliwe od samej podłogówki

 

siedzenie przed komputerem po kilka godzin dziennie jest zdecydowanie bardziej szkodliwe, właśnie wtedy, gdy ma się podłogówkę, niż wówczas, gdy się jej nie ma.

W miejscu długotrwałej siedzącej pracy, zdecydowanie odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzenie przed komputerem po kilka godzin dziennie i czytanie o szkodliwości podłogówek jest bardziej szkodliwe od samej podłogówki

 

siedzenie przed komputerem po kilka godzin dziennie jest zdecydowanie bardziej szkodliwe, właśnie wtedy, gdy ma się podłogówkę, niż wówczas, gdy się jej nie ma.

W miejscu długotrwałej siedzącej pracy, zdecydowanie odradzam.

 

a ja wręcz przeciwnie - jak nie miałem podłogówki to przy długim siedzeniu marzły mi nogi więc wkładałem je na kaloryfer - teraz nie mam tego problemu - podłoga nie jest ani ciepła ani zimna a nogi nie marzną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przy długim siedzeniu marzły mi nogi więc wkładałem je na kaloryfer -

 

interesujące :o :roll:

Jak to robiłeś? :o

Gdzie mieszkałeś dotychczas?

 

------------------------------------

Ja mam kaloryfery i pomiędzy podłogą a sufitem mam różnicę temperatury 0,75oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przeczytalam wszystko i coz zazdroszczę wam

otóż po teorii w swoim domu po remoncie zrobilam w kuchni,korytarzu,łazience i 2 wc podlogowke i z samej jej obecnosci jestem b. zadowolona pod warunkiem ze grzeje

i tu pojawia sie problem (bezwladnosc itp. wszystko rozumiem )jestem laikiem w tych sprawach wiem tylko tyle ze w moim ukladzie co i cwu mam skojarzone dwa piece weglowy i gazowy tak zeby jak zgasnie w weglowym zeby automatycznie włączył sie gazowy a takze zeby mozna bylo grzac każdym niezależnie

no i kiedy pale w węgłowym (zawsze jest to powyzej 4-6godzin pracy ciaglej przy tem na piecu 40-70*C)to jest suuuuper podlogowka wszedzie cieplutka tak lubie mam ustawiona na maksa

no ale kiedy grzalam przez caly miesiac tylko gazem(temp. na piecu 45-55*C)

to KICHA

podloga ledwie ciepla ale tylko w wc hmm.. no a tam to nie jest takie do konca niezbedne

natomiast w kuchni powiedzmy tak :chłodnawa

a w łazience zimna choc jest tam tez kal.drabinka ok.1,4m a temp. powietrza zachęca zeby włożyć sweter a nie cokolwiek zdejmować

moj instalator zrobil tak zeby bylo taniej

no i ze pow. podlogowki miescila sie w jakims tam przedziale

ze jest ona na wspolnym :-? no czyms -obwodzie? z kaloryferami

bo jak mi obliczał oddzielnie od kaloryf. (bo chcialam zrobic tez w salonie)to koszt jakichś tam pomp itp. to wychodzilo sporo drozej

a plus pow. salonu to juz przekraczalam jakas tam norme do wspolnej instalacji

i tak oto kiedy grzeje gazem to jestem

BARDZOOOO niezadowolona z podlogowki :evil:

a jak weglem to

BARDZOOOO zadowolona

mam pytanko czy ci co maja podlogowke fragmentaryczna to czym grzeja

a jesli gazem to czy piec gazowy chodzi im non stop przez 4-6godz. bo za taka prace to rachunek mam ze hooo

bo jak piec gazowy sie tak włącza na chwile i wyłącza to przecież podloga nie zdazy sie nagrzać

łoooo ale mi wyszedl post :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy ci co maja podlogowke fragmentaryczna to czym grzeja

a jesli gazem to czy piec gazowy chodzi im non stop przez 4-6godz. bo za taka prace to rachunek mam ze hooo

bo jak piec gazowy sie tak włącza na chwile i wyłącza to przecież podloga nie zdazy sie nagrzać

Oooo, też ciekawa jestem, bo ja własnie gazem zamierzam zasilać podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zawsze jest to powyzej 4-6godzin pracy ciaglej przy tem na piecu 40-70*C)to jest suuuuper podlogowka wszedzie cieplutka tak lubie mam ustawiona na maksa

no ale kiedy grzalam przez caly miesiac tylko gazem(temp. na piecu 45-55*C)

to KICHA

 

moj instalator zrobil tak zeby bylo taniej

 

ze jest ona na wspolnym :-? no czyms -obwodzie? z kaloryferami

bo jak mi obliczał oddzielnie od kaloryf. (bo chcialam zrobic tez w salonie)to koszt jakichś tam pomp itp. to wychodzilo sporo drozej

a plus pow. salonu to juz przekraczalam jakas tam norme do wspolnej instalacji

i tak oto kiedy grzeje gazem to jestem

BARDZOOOO niezadowolona z podlogowki :evil:

a jak weglem to

BARDZOOOO zadowolona

Wyraźnie widać, że jak dołożysz do 70*C to temp dogrzewa pętle, a jak niżej (piec gazowy) to nie. Zwiększ temp. na piecu gazowym i pewnie będzie podłoga ciepła tylko, że ....

Z tego wychodzi odpowiedź, oszczędność inwestora i instalatora. Tanie budowanie, drogie utrzymanie (Ale mi się "rymnęło" :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice

Wyraźnie widać, że jak dołożysz do 70*C to temp dogrzewa pętle, a jak niżej (piec gazowy) to nie. Zwiększ temp. na piecu gazowym i pewnie będzie podłoga ciepła tylko, że ....

Z tego wychodzi odpowiedź, oszczędność inwestora i instalatora. Tanie budowanie, drogie utrzymanie (Ale mi się "rymnęło" )

 

tez mi sie tak zdaje tylko co dalej z tym fantem począć

nie po to przerabialam instalacje i wwaliłam w nia ok. 25.000 zł

zeby teraz nie uzywac gazu tylko jechac na starym piecu weglowym

:evil: :cry: :cry:

teraz to az sie boje zagladac do licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...