Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Mam pytanie do użytkowników podłogówki - czy sprawdza się przy dużych mrozach? Bo 2 osoby ostanio straszyły mnie, że nie jest wystarczajaco wydajna i trzeba sie dogrzewać kaloryferami. Wydaje mi się to raczej dziwne, gdyby dom był porządnie ocieplony z wentylacja mechaniczną.

Z wydajnością podłogówki jest tak jak z kaloryferami : za małe nie dogrzeją .

Różnica polega na tym , że kaloryfer możesz zastąpić większym - podłogówki nie poprawisz .

A prawidłowo policzona i wykonana nie powinna mieć problemów z dogrzaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak ktoś MUSI - to "wyciśnie" z podłogówki i 80W/1m2

Zazwyczaj pracuje ona między 20 a 40W.

Pokoik 3 x 4 x 40W = 480W zamieniane na ciepło. To blisko 500J w każdej sekundzie.

Jak domek dobrze otulony jaką kołderką i ciepełka nie traci - to podłogowe sobie radzi.

Podłogówka nie jest "szybka".

Podłogówka jest wydajna.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, nie chodzi mi o szybkość podłogówki (he he :lol: - tylko to zrozumiałam z tego co napisałeś), tylko, żeby w zimie było nam w domu przyjemnie bez dodatkowych źródeł ciepła. Ale rozumiem, że skoro jest wydajna, to dobrze zrobiona da sobie radę, tak?

 

Przy okazji chciałabym wrócić do zapytania, które kiedyś Ci zadalam - mianowicie czy podjąłbyś się wykonania instalacji went. mechanicznej z odzyskiem ciepła i może podłogówki u mnie w domu - woj warmińsko-mazurskie. Jeśli tak, to prosze o kontakt na priv, podaj swój adres i co mam Ci przesłać, żebyś móg oszacować koszt wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa przestrzeń, tym lepiej dla podłogówki.

 

szczera prawda,

 

np. w super/hipermarketach.

widział tam ktoś kaloryfery ?

a metrów wzdłóż, szerz i wzwyż od groma.

Ciepło zimą jednak mają ...

Inny przykład to niektóre kościoły ( te z podłogóką ),

tylko tam to chyba bieda, bo załączają ją na 15 minut przed mszą, chyba na półgodziny :lol: 8)

 

Jak będziesz w super/hiper to spójrz do góry. Na podłogówkę to nie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak będziesz w super/hiper to spójrz do góry. Na podłogówkę to nie wygląda."

 

dokładnie :)

 

 

Ja podłogówkę dam tam gdzie glazurę (łazienki, kuchnia), a na pewno nie chcę jej w całym domu.

Może jestem staroświecki i może mężczyzna tego nie powinien mówić, ale po domu chodzę w pantoflach bo lubię więc parkiety czy dywany nie są dlamnie zbyt zimne.

Natomiast nie wyobrażam sobie zimnych płytek w łazience.

 

Do zalet podłogówki należy zwiększenie powierzchni użytecznej przez brak grzejników ale psuje się komfort pomieszczenia w wyniku braku cyrkulacji powietrza no i co jak co ale parkiet na podłogówce to nieporozumienie a lubię drewno w salonie. Widziałem całe domy w podłogówce, całe w terakocie, efekt wyglądały jak przestrzeń handlowa w markecie a nie przytulny dom a do tego ten pogłos od płytek przy kinie domowym.

Wiem, że ty raczej chwalą to rozwiązanie ale dla równowagi przyda się i mój głos podłogówka TAK, ale zależy gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo izolacje daje się pod podłogówkę a nie na nią, to , że ludzie tak robią nie zmienia faktu, że to pogarsza jej sprawność.

 

juz sSiwy sie dobrze zapytal..

ale moze jakis dane..bo wiesz tak to sobie mowic mozna..

 

czyli Ci co maja i uzywaja i nie zauwazaja ze jest zimniej/drozej itd to co omamy maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psuje się komfort pomieszczenia w wyniku braku cyrkulacji powietrza

jak to rozumieć? znaczy przy podłogówce kurz nie lata w powietrzy i to źle?

poza tym, wskazane uwagi to z doświadczenia ("widziałem całe domy") czy domiemania?

 

To chyba jakieś nowatorskie rozwiązanie, którego nie znam. :o

Do tej pory myślałem, ba - byłem pewien, ze za cyrkulację powietrza odpowiada wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ciekawy punkt się pojawił w tej dyskusji - chodzi o dywan. Bardzo lubię gdy na podłodze leży jakiś dywan, poza tym przy gołej podłodze i dużym pomieszczeniu często powstaje nieprzyjemne echo, dywan znacznie polepsza 'akustykę' pomieszczenia. Czy dywan na podłogówce jest dopuszczalny? Oczywiście mam na myśli dywan prawdziwy, a nie jakąś cieniutką wykładzinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosmo77. Taki bieżniczek sobie daj. Są takie: 0.6 x 0.8 m.

----------------------------

Widzę, że jak ktoś pozwoli sobie mieć inne zdanie, niż powszechnie obowiązujące wśród "mądrali" , to cała reszta lży go do skutku. Jedni bardziej inteligentnie i "naukowo", drudzy w sposób niewybrednie obraźliwy.

Efekt wynika z sumy agresji: nec Hercules contra plures.

----------------------------

kosmo77. Zapomnij o "persach". o pięknych parkietach, o kwiatach w donicach stojących na posadzce i o innych pięknych anachronizmach.........

Masz mieć podłogówkę wszędzie, albo jesteś zdaniem wielu obecnych w tym wątku, skończony dupek.

----------------------------

A może jednak należy pozostać przy swoim zdaniu, postąpić zgodnie ze swoją naturą i potrzebami, a nie kierować się owczym pędem i zafundować sobie i innym jakiekolwiek niezmienialne w bliższej lub dalszej przyszłości rozwiązania. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy głównego krytyka ogrzewania podłogowego po ponad 2 tygodniach nieobecności na Forum :).

kosmo77. Zapomnij o "persach". o pięknych parkietach, o kwiatach w donicach stojących na posadzce i o innych pięknych anachronizmach.........

Masz mieć podłogowkę wszędzie, albo jesteś zdaniem wielu obecnych w tym wątku, skończony dupek.

Czy oferując grzejniki rozczulasz się też nad tym, że w domu, w którym one będą skutecznie pracowały właściwie zbędne są piękne piece kaflowe, kominki?

Czy posiadacz nowoczesnego samochodu tęskni za misternie zdobioną lektyką noszoną przez 4 niewolników?

Czy w domu z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła będziesz rozczulał się nad brakiem "pięknych" kominów wentylacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się HenoK kilkakroć.

Wiele miesięcy nie uczestniczylem w "debacie".

Nie jestem krytykiem "podłogówki" lecz zwracam uwagę na zagrożenia, jakie może ona z sobą nieść, w razie jej stosowania w pomieszczeniach dłuższego przebywania i pracy.

Pisząc o podłogówce nie oferuję grzejników. O grzejnikach wspominają wyłącznie moi adwersarze. :lol:

 

Ostatnie zdanie to manipulacja i zniekształcające przerysowanie problemu.

Ale masz do tego pełne prawo.

Grzejniki to nie lektyka. Wręcz przeciwnie, podłogówka to powolna mułowata lektyka a grzejniki to samochód a niektóre z nich to nawet Formuła I jeśli chodzi o szybkość i precyzję grzania.

 

A za czym jestem? :roll:

Jestem za dynamicznym ogrzewaniem polączonym z rekuperacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...