Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

adam_mk - jesteś jednak zadufanym w sobie chamem. Argumentujesz jak niedorostek. Nie ma głupich pytań, (nerw nie musi wiedzieć, on po wiedzę przychodzi a ty się głupkowato wymądrzasz) są tylko głupie, nadęte i aroganckie odpowiedzi. Naprawdę uważasz się za nieomylnego?

Przecież cała masa twoich tekstów świadczy o tym, że twoja wiedza jest w większości świeża, powierzchowna i "popularnonaukowa".

Wiele rzeczy zgadujesz a gdy nikt nie protestuje, uważasz je natychmiast za prawdę objawioną.

 

 

Oczywiście, że wklejony rysunek jest stronniczy.

W obecnie budowanych domach nie ma sytuacji, gdy rw ogrzewaniu kaloryferowym różnica tempoeratury między posadzką a sufitem wynosi tak jak na rysunku 15oC.

 

U mnie, przy regulusach, wynosi ona 0.5oC.

 

I to nie wszystko w tej sprawie. :evil:

 

Pytam, bo nie wiem, co to są regulusy? :o

(Kto pyta nie błądzi!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigbeat brawo!

Popieram Twoje rozwiązanie.

Dziesiątki razy twierdziłem na tym forum, że podłogówka tak lecz nie w miejscu pracy i dłuższego przebywania. Kto chce może sprawdzić.

Jesteś jednym z nielicznych, którzy z autopsji potwierdzą dyskomfort związany z podłogówką. Mam nadzieję, ze adam_mk i inni nie zażądają od Ciebie fotki.

 

Orędownikom formuły "podłogówka forever" nie bardzo w smak Twój wywód, stąd wolą od polemiki odpuszczenie wątka.... :wink:

 

cieszynianka pisze:

No i przy takich grzejnikach nie ma róznicy temperatur góra - dół

Bo 0,5 stopnia, to żadna różnica

ciekawe czy adam_mk i 1950 choć przez jeden sezon obserwowali je "w akcji"? Przyszłość ogrzewnictwa to instalacje dynamiczne..... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszynianka

W niższej temperaturze zasilania, gdy konwekcja znacznie wygasa, oraz przy stygnięciu grzejnika, jego poziom radiacji jest znacznie większy od płyty wskutek większej w rozwinięciu powierzchni emisji (grzejąca powierzchnia czołowa jest mocno pofalowana) .

Kombinacja wydajnej konwekcji oraz emisji ciepła w szerszym niż w innych produktach zakresie temperatury samego grzejnika, wpływa na znaczne zamniejszenie różnic temperatury w pomieszczeniu.

adam_mk rozumie o czym piszę bo wspomniał o tym onegdaj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałam posiłkować się googlami. W "Magazynie instalatora" znalazłam artykuł na ten temat i przekładając na język potoczny zrozumiałam, że są to "kaloryfery" o znacznie większej powierzchni grzania, niż pozostałe ich rodzaje. Znalazłam porównanie, które pozwolę sobie zacytować:

"* Powierzchnia wymiany ciepła.

Gdy uszeregujemy typy ogrzewania biorąc pod uwagę ten właśnie parametr otrzymamy w kolejności: ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie ścienne, grzejniki ?regulus?, grzejniki żeberkowe, grzejniki panelowe z konwektorem, grzejniki panelowe a na końcu typowe konwektory z przytoczonej powyżej ich książkowej definicji.

Im większa jest powierzchnia wymiany ciepła, tym w niższych parametrach temperaturowych jest możliwe osiągnięcie celu grzewczego. W czasach kotłów kondensacyjnych, pomp ciepła połączonych z dobrym ociepleniem obiektów możliwość ta ma znaczenie priorytetowe. Wśród grzejników to właśnie regulusy mają bezapelacyjnie największą efektywną powierzchnię wymiany ciepła. Zarówno przez promieniowanie jak i przez konwekcję. Ogrzewanie podłogowe, z racji swej wielkiej powierzchni wymiany, może sprostać potrzebom grzewczym przy najniższej temperaturze pracy."

Nawet wyszukałam sobie fotkę:

http://www.regulus.com.pl/index.php?d=budowagrzejnika

Niezbyt wygodnie będzie się je odkurzać, szczególnie dół, gdzie są takie otworki :-? , bo o środku grzejnika nie wspomnę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigbeat brawo!

Popieram Twoje rozwiązanie.

Dziesiątki razy twierdziłem na tym forum, że podłogówka tak lecz nie w miejscu pracy i dłuższego przebywania. Kto chce może sprawdzić.

 

Dziesiątki razy twierdziłem na tym forum, że podłogówka tak, lecz zrobiona zgodnie ze sztuką. Kto chce może sprawdzić.

 

Jesteś jednym z nielicznych, którzy z autopsji potwierdzą dyskomfort związany z podłogówką. Mam nadzieję, ze adam_mk i inni nie zażądają od Ciebie fotki.

 

Skąd pewność że podłoga nie jest przegrzana, albo że Bigbeat nie jest wyjątkiem potwierdzającym regułę,

Nie masz jej niestety, ani ja z resztą :-?

 

Orędownikom formuły "podłogówka forever" nie bardzo w smak Twój wywód, stąd wolą od polemiki odpuszczenie wątka.... :wink:

 

cieszynianka pisze:

No i przy takich grzejnikach nie ma róznicy temperatur góra - dół

Bo 0,5 stopnia, to żadna różnica

ciekawe czy adam_mk i 1950 choć przez jeden sezon obserwowali je "w akcji"? Przyszłość ogrzewnictwa to instalacje dynamiczne..... :roll:

 

nie, nie obserwowałem Regulusów,

a to z wielu powodów,

jednym z tych powodów jest Twoja nachalna akcja na forum na rzecz Regulusów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmroź jeszcze sobie uszy na złość..... :lol:

 

Ale przyjmujesz do wiadomości, że regulusy to nie są konwektory? :roll:

i że grzeją również przez promieniowanie?

---------------------

 

Skąd pewność że podłoga nie jest przegrzana, albo że Bigbeat nie jest wyjątkiem potwierdzającym regułę,

Nie masz jej niestety, ani ja z resztą

Przepraszam Cię 1950, lecz nie rozumiem tego akapitu.

wyjątek potwierdzający jaką regułę?

czego nie mam niestety?

 

Zauważyłeś 1950, że w większości wypadków to właśnie Ty wtrącasz do wątków słowo "regulus" a nie ja? Masz jakieś kompleksy?

Ja staram się wypowiadać w temacie wątku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie, przy regulusach, wynosi ona 0.5oC.

 

I to nie wszystko w tej sprawie. :evil:

o ile wiem to Twój cytat,

znowu manipulujesz,

swoją drogą, musisz mieć bardzo złe doświadczenia z swoją podłogówką,

a ja zawsze piszę o dobrze zrobionej podłogówce,

bo jak niejednokrotnie pisałem, w stosunku do źle zrobionej podłogówki zgadzam się z Tobą w 100%,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozpoczęciem naszej budowy i w trakcie oglądaliśmy wszystkie budujące się i wybudowane właśnie domy bliższych i dalszych znajomych, a było tego sporo :lol: . Nasz cel był następujący: budowa, to zbyt droga inwestycja, żeby uczyć się na swoich błędach.

Szczególnie wnikliwie obserwowałam systemy grzewcze, ponieważ kocham ciepełko, a wiecznie mam zimne odnóża :lol:

Część oglądanych domów była wyposażona w ogrzewanie podłogowe (różne systemy, nie wszystkie na całej powierzchni). Najdłużej posiadają podłogówkę państwo X - 11 lat, więc myślę, że ich obserwacje i odczucia są jak najbardziej wiarygodne i uprawnione. Są bardzo zadowoleni , gdyby budowali jeszcze raz zrobiliby tak samo (podłogówka + ścienne).

Nikt z osób posiadających podłogówkę nie zauważył u siebie dyskomfortu, ani unoszącego się kurzu, nasilenia się alergii (alergicy też mieli podłogówkę), ani innych plag egipskich, z podłogówką związanych. Natomiast ci, którzy podogówki nie mieli, w większości zgodnie twierdzili, że nie mają jej właśnie z powodu unoszącego się kurzu, puchnących nóg itd. itp. :o Niestety nie byli w stanie podać konkretnej osoby, która by była z podłogówki niezadowolona. Po prostu powtarzali zasłyszane opinie, często wygłaszane przez instalatorów, którzy podłogówki nie robią :o

Po "przesłuchaniu" wszystkich użytkowników zdecydowaliśmy się na ogrzewanie niskotemperaturowe w całym domu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w bloku wielorodzinnym. Posiam podłogówkę w przedpokoju, kuchni, łazience i wc od 3 lat. W pokojach mam kaloryfery konwektorowe. I żaluję że nie zdecydowałam sie na podłogówkę na całym mieszkaniu.

Mierzyłam temp. w pomieszczeniu z podłogówką w pierwszym roku zamieszkiwania. Termometr pokojowy - krzesełko ok. 20 cm od podłogi - 20 stopni, blat ok. 87 cm - 18 stopni, półka - 160 cm ( wysokość mojej głowy) - 16 stopni. Odczucia - fajnie, cieplutko, siedziałam w krótkim rekawie ( dodam ze to była zima z - 30 stopniami).

Pokój - temp. na termostacie 24 stopnie, 20 cm od podłogi - 18 stopni, półka 87 cm - 2 1 stopni, 160 cm - 22,5 stopnia. Odczucia - "wiało" mi po stopach, nogi okrywałam kocem i żałowałam ze nie zalozyłam podłogówki na całość mieszkania.

Teraz rozpoczynamy budowę domu i podlogówka będzie na calości, pasuje nam do pompy ciepła ( nieskotemperaturowe zasilanie)i rekuperatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy powinien sobie dobrać taki system ogrzewania, który jest odpowiedni dla jego zasobów finansowych, ilości wolnego czasu, temperamentu, wieku i stanu zdrowia domowników etc. etc.

Jeżeli budynek może w przyszłości być sprzedany, zabudowany system c.o. powinien dawać możliwość zmiany strategii ogrzewania, gdyż nowy użytkownik może mieć odmienne od nas preferencje.

Elastyczność, możliwość dokonania zmiany strategii ogrzewania nie jest możliwa przy ogrzewaniu mało dynamicznym, jakim jest ogrzewanie podłogowe.

 

Podłogówka tak, lecz nie w miejscu pracy i dłuższego przebywania...

Możliwość pojawienia się dolegliwości krążeniowych u ludzi zdrowych to proces wieloletni. U niedomagających, efekty niekorzystne nastąpią niezwłocznie.

Podłogówkę chwalą sobie głównie ci, którzy dotychczas mieszkali w zimnych, niedogrzanych domach czy mieszkaniach i dla których marznięcie w nogi zimą w domu było cyklicznym doświadczeniem od dziecka.

W obecnie budowanych domach można nie mieć podłógówki i nie marznie się w nogi... :wink:

Ludzie, którzy mają wśród siebie alergika(ów) przyzwyczajeni są do określonych reżimów higienicznych. Im podłogówka nie zaszkodzi w oczywisty sposób na nią wskazujący. Kurz i brud jest tam, gdzie jest kiepska Pani Domu, a na Śląsku Cieszyńskim takich jest niewiele......

Stawiam jedynie tezę, iż gdyby oceniać potencjalną możliwość nasilenia chorób alergicznych to większe prawdopodobieństwo takiego nasilenia nastąpi przy ogrzewaniu podłogowym niż grzejnikowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że podłogówka to dobrze poznane i opisane rozwiązanie problemu ogrzewania.

Chcesz - rób!

Nie chcesz - nie rób!

 

Cholernie nie lubię "jedynie słusznej drogi" i "uszczęśliwiania na siłę".

Było. Narodowi się nie spodobało. Teraz Naród sam się uszczęśliwia i niech mu tam!

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholernie nie lubię "jedynie słusznej drogi" i "uszczęśliwiania na siłę".

 

Otóż to Adamie. :D

A według Ciebie "jedynie słuszna droga" to ogrzewanie podłogowe. Kto ma inne zdanie jest w niewybredny sposób lżony i obśmiewany, przez wielu w tym również przez Ciebie.

Więcej tolerancji i pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...