Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Cholernie nie lubię "jedynie słusznej drogi" i "uszczęśliwiania na siłę".

 

Otóż to Adamie. :D

A według Ciebie "jedynie słuszna droga" to ogrzewanie podłogowe. Kto ma inne zdanie jest w niewybredny sposób lżony i obśmiewany, przez wielu w tym również przez Ciebie.

Więcej tolerancji i pokory.

 

Zaryzykuje i znow wsadze glowe "miedzy mlot i kowadlo".

Nie chodzi w tym wszystkim o to kto maracje i jaka droga jest sluszna,ale o to kto jakimi argumentami sie podpiera.

Proponuje glownym bohaterom tego watku zadac sobie troche trudu i wpisac proste haslo w wyszukiwarke google,np."ogrzewanie dla alergikow"

Mysle,ze co niektorzy moga byc zaskoczeni,albo i rozczarowani zawartoscia.

No i na koniec po zapoznaniu sie z trescia i zweryfikowaniu swoich pogladow proponuje dac sobie na luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bogusław, kiedy Ty wreszcie dasz na luz? od początku mącisz w tym wątku i z ciekawej wymiany doświadczeń zrobiłeś szopkę...

zresztą, szkoda słów na Ciebie

 

Myślę, że gdyby nie Pan Bogusław temat nie doliczyłby się już ósmej strony tylko umarł po westchnieniach "ach i och" kilku zadowolonych z podłogówki osób.

 

Osobiście podłogówka mnie "ani ziębi ani parzy", bo mam pomysł na ogrzewanie w swoim domu(pisałem już), uważam , że jeden i drugi system ma swoje wady i zalety, ale podoba mi się z jakim wigorem toczy się ta dyskusja.

Czemu ludzie tak do upadłego bronią swego rozwiązania jako najlepszego.

Czy nie jest czasem, że się różnimy i mamy różne potrzeby, różne portfele, różne problemy zdrowotne, różne upodobania i różne widzimisię. Czy przypadkiem najlepsze rozwiązanie nie jest sprawą indywidualną.

W kwestii kilku tez na forum. Nie jestem ortodoksyjnym zwolennikiem , żadnego z typów ogrzewana wiem tylko, że:

Podłogówka jest dobra dla ludzi z alergią na typowy kurz, ale alergie są różne i choć nie jestem lekarzem to słyszałem od takowych, że zwłaszcza gdy dołoży się do zestawu dywany to rozwija się w nich wiele alergenów (kwesta kto na jakie jest wrażliwy).

Jeśli ktoś zna podstawy fizyki to wie, że promieniowanie, zależy bardzo od temperatury i takie niskotemperaturowe źródło marnie promieniuje ciepło. (wtedy temperatura byłaby bardziej równomierna bo ogrzewały by się wszystkie przedmioty, a nie im wyżej tym zimniej.

Podłogówka nie jest ekonomicznym rozwiązaniem dla osób które lubią tradycyjne parkiety i dywany na nich , da się ale straty nie są marginalne.

Przy kaloryferach łatwiej sterować dobowo rozkładem temperatur czyli korzystnym wychładzaniem pomieszczeń nad ranem.

Trudno mówić, że przy kaloryferach ludziom puchną naogi a przy podłogówce nie.Może tak stwierdzić nieroztropny badacz który porówna najczęściej nowe domy z podłogówka do starych przemarzniętych mieszkań najczęściej z kaloryferami.

Nie słyszałem aby w nowych domach z kaloryferami ludziom marzły nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ludzie tak do upadłego bronią swego rozwiązania jako najlepszego.
Trudno się dyskutuje z ludźmi którzy tego nie wiedzą.

Dlatego że gdyby tych rozwiązań nie uważali za najlepsze to by ich nie stosowali ?

To co dobre dla jednego niekoniecznie musi być dobre dla wszystkich, a ludzie zachowują się tak jakby to co zastosowali było jedynie obowiązujące i doskonałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Rozważam instalację ogrz. podłogowego na całym parterze.

Jak wygląda sprawa kominka i podłogówki?

Czy jak rozpalę sobie kominek, bo zachce mi się przy nim posiedzieć po południu, to nie okaże się, że w salonie będę miał za ciepło? Zakładając bezwładność podłogówki jej temperatura nie obniży się zbyt szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy podłogówkę w całym domu i kominek -ale z płaszczem wodnym -więc to chyba całkiem inna sprawa. Bo nasz kominek jest podpięty pod instalację i grzeje (tzn będzie grzał bo dopiero go ainstalowaliśmy) i CWU i CO (przez wymiennik). Jak to jest ze "zwykłym" kominkiem -pojęcia nie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam instalację ogrz. podłogowego na całym parterze.

Jak wygląda sprawa kominka i podłogówki?

Czy jak rozpalę sobie kominek, bo zachce mi się przy nim posiedzieć po południu, to nie okaże się, że w salonie będę miał za ciepło? Zakładając bezwładność podłogówki jej temperatura nie obniży się zbyt szybko...

A to Ty masz otwarty kominek, że ci ma tak ciepło buchać do pokoju?

A przepraszam ze "zwykłym" ogrzewaniem, to masz zamiar kaloryfery skręcać przed rozpaleniem w kominku? :lol:

Jeśli nie planujesz wykorzystywać kominka do ogrzewania, to on ma tylko funkcję wizualną i wtedy nie powinno się jakoś strasznie nagrzewać jak masz dobry wkład. A jeśli planujesz - to chyba nie ma problemu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ty masz otwarty kominek, że ci ma tak ciepło buchać do pokoju?

A przepraszam ze "zwykłym" ogrzewaniem, to masz zamiar kaloryfery skręcać przed rozpaleniem w kominku?

 

Kominek bedzie miał zamknięta komorę (rura z powietrzem przez fundament przeciągnięta), niemniej jednak ciepło do wnętrza oddaje.

 

Kaloryferów nie będę skręcać :) ale jak się temp. w pomieszczeniu podniesie, to piec się wyłączy i kaloryfer szybciej się schłodzi niż podłogowe. No zakładam że w kominku nie napalę na pół godziny.

 

Generalnie nie chce szukać dziury w całym, ale takie pytanie mi się nasunęło. Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek bedzie miał zamknięta komorę (rura z powietrzem przez fundament przeciągnięta), niemniej jednak ciepło do wnętrza oddaje.

Ja ostatnio przerabiałam temat gdzie zamontować sterownik do pieca gazowego. No i fachowiec od CO radził zainstalować go nie w salonie a w holu. Bo w salonie właśnie szyba kominka promieniuje ciepłem -głównie do "przodu". Dlatego Tobie też radzę zamontować sterownik gdzieś "z tyłu" kominka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek bedzie miał zamknięta komorę (rura z powietrzem przez fundament przeciągnięta), niemniej jednak ciepło do wnętrza oddaje.

Ja ostatnio przerabiałam temat gdzie zamontować sterownik do pieca gazowego. No i fachowiec od CO radził zainstalować go nie w salonie a w holu. Bo w salonie właśnie szyba kominka promieniuje ciepłem -głównie do "przodu". Dlatego Tobie też radzę zamontować sterownik gdzieś "z tyłu" kominka :wink:

 

ma rację, w przypadku gdy zagrzeje kominek to wyłączy kocioł

 

co do współpracy podłogówki z kominkiem,

podłogówka ma coś takiego co się nazywa samoregulacją,

na czym to polega?

jak wynika z II zasady termodynamiki, ciepło zawsze migruje z środowisk o temperaturze wyższej do środowisk o temperaturze niższej (ucieka :evil: ),

w przypadku gdy temperatura powietrza na skutek ogrzania się od kominka będzie wyższa od temperatury podłogi, podłogówka nie grzeje,

to załatwia definitywnie problem grzania podłogówki gdy palisz kominkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do współpracy podłogówki z kominkiem,

podłogówka ma coś takiego co się nazywa samoregulacją,

na czym to polega?

jak wynika z II zasady termodynamiki, ciepło zawsze migruje z środowisk o temperaturze wyższej do środowisk o temperaturze niższej (ucieka :evil: ),

w przypadku gdy temperatura powietrza na skutek ogrzania się od kominka będzie wyższa od temperatury podłogi, podłogówka nie grzeje,

to załatwia definitywnie problem grzania podłogówki gdy palisz kominkiem

 

Czyli teoretycznie podłoga w takim wypadku odbierze ciepło z cieplejszego powietrza nad nią, dobrze kombinuje? :-)

 

A co do lokalizacji czujnika to racja, też jeszcze nie wiem gdzie go umieścić. Spotkałem się z opiniami, aby przy podłogówce na parterze czujnik dać na poddaszu tam gdzie grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...