Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Widzicie jakieś przeciwwskazania?

 

Widzimy. Ogrzewanie garażu to kosmiczny pochłoniacz pieniędzy. No ale jak kogoś stać...

 

A co do podłogówki w sypialniach - nie jest za ciepło jak całe ciało jest na wysokości .5 metra?

 

Pomiędzy tym ciałem, a źrodłem ciepła jest łóżko. Łóżko, z domyślnie instalowanym na nim materacem, jest raczej niezłym izolatorem, więc realnie nie będzie temu ciału wcale cieplej. No ew. tym członkom, które wystają poza obrys ww. łózka. Ja u siebie robię tak, że w miejscu, gdzie ma stać nasze łoże rurki nie dochodzą do poziomu głowy. Tak na wszelki wypadek (a przy okazji będzie łatwiej, bo te głowy w takiej wnęce będą, a wnęki się upierdliwie układa, a że robię to sam, to jest to dla mnie argument :) ).

 

Nota bene układanie podłogówki to chyba najfajniejsza robota, za jaką się wziąłem na budowie. Fajniejsza nawet od odkurzacza centralnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzicie jakieś przeciwwskazania?

 

Widzimy. Ogrzewanie garażu to kosmiczny pochłoniacz pieniędzy. No ale jak kogoś stać...

 

 

W garażu na dwa samochody (60m2) rurki położone są dużo rzadziej niż w domu (zgodnie z projektem), garaż jest dobrze ocieplony i odizolowany od reszty domu (ocieplony strop i ściany sąsiadujące z resztą domu). Dodatkowo sterowany jest mechanicznym (koszt około 100 pln) termostatem, gdzie ustawiona jest temperatura 12C. Kilkadziesiąt metrów rurek zastępuje kaloryfer(lub dwa - nie liczyłem), jakimi musiałbym ogrzewać garaż.

 

W łazienkach kaloryfery łazienkowe to dodatkowe pętle podłogówki - nie są gorące, są wystarczająco ciepłei by wysuszyć na nich ręczniki (służą też jako wieszaki). Zatem całą instalacja jest niskotemperaturowa - a koszty - pierwszy sezon - zobaczymy.

 

Na marginesie mój kolega od 5 lat ma podłogówkę w całym domu - również w sypialniach. Do dziś jest bardzo zadowolony - nie zauważyłem by źle się wysypiał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie jakieś przeciwwskazania?

 

Widzimy. Ogrzewanie garażu to kosmiczny pochłoniacz pieniędzy. No ale jak kogoś stać...

 

W garażu na dwa samochody (60m2) rurki położone są dużo rzadziej niż w domu (zgodnie z projektem), garaż jest dobrze ocieplony i odizolowany od reszty domu (ocieplony strop i ściany sąsiadujące z resztą domu).

 

przeciwwskazaniem może być jeszcze szybko korodujące nadwozie od tego syfu z drogi w zimie :(

 

druga sprawa to czemu wydawać kasę na ocieplenie i odizolowanaie garażu skoro utrzymuje się w nim 12 stopni - juz na to ogrzanie będziecie pruć poduszki z kasą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa to czemu wydawać kasę na ocieplenie i odizolowanaie garażu skoro utrzymuje się w nim 12 stopni - juz na to ogrzanie będziecie pruć poduszki z kasą :D

 

Utrzymywanie 12 st w garażu ma sens - tworzy bufor między zewnętrzem a wnętrzem, obnizajac dT. Ale moim zdaniem jest to nader kosztowne - mój garaż by potrzebował ca. 2000W, które by non-stop uciekały przez bramy garażowe.

 

MSZ nie ma to uzasadnienia _ekonomicznego_. Ale jak kto lubi mieć ciepły samochód rano, to nie ma wyjścia. To trochę tak, jak z cyrkulacją - komfort kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka zaprojektowana została w garażu na 12 stopni (sam nie projektowałem, robił to fachowiec) - nie ma zapewne żadnych przeciwskazań, by na termostacie użyć pokrętła i ustawić temperaturę na np 7C lub mniej - grunt by nie dopuścić do zamarznięcia - inaczej byłoby po słoikach z przetworami :( (garaż pełni też funkcję pomieszczenia gospodarczego - nie mam piwnic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówkę mam od kilku tygodni.

I bardzo się cieszę z tej decyzji.

Jest fajnie cieplututko - nie za ciepło, ale odczuwalny komfort jest świetny.

Przy grzejnikach przypuszczam, że mogłabym mieć problem z ogrzaniem salonu z antresolą z oknami do podłogi.

To był dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlogowki nie mam (jeszcze) ale bede miec w calym domu na 100%. na dodatek ze wzgledu na antresole i klatke schodowa mozliwe, ze na pietrze bedzie na tyle cieplo, ze ogrzewanie bedzie sobie tam chodzic na niskich parametrach lub... wcale 8)

 

co do garazu... u mnie jest to odrebny budynek jesli chodzi o parter (ok. 2 metry od domu) ale polaczony na pietrze (korytarz i dach). bedzie dobrze ocieplony, grzac w nim nie zamierzam wcale i stad mam pomysl, by podlogi na gruncie w ogole nie ocieplac. poniewaz temperatura gruntu w obrebie zabudowan juz na niewielkiej glebokosci utrzymuje caly rok podobna wartosc (powiedzmy: 8-10 stopni), licze na przyjemny chlodek latem i temperature powyzej zera zima. w garazu nie bedzie instalacji wodnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie jakieś przeciwwskazania?

 

Widzimy. Ogrzewanie garażu to kosmiczny pochłoniacz pieniędzy. No ale jak kogoś stać...

 

W garażu na dwa samochody (60m2) rurki położone są dużo rzadziej niż w domu (zgodnie z projektem), garaż jest dobrze ocieplony i odizolowany od reszty domu (ocieplony strop i ściany sąsiadujące z resztą domu).

 

przeciwwskazaniem może być jeszcze szybko korodujące nadwozie od tego syfu z drogi w zimie :(

 

druga sprawa to czemu wydawać kasę na ocieplenie i odizolowanaie garażu skoro utrzymuje się w nim 12 stopni - juz na to ogrzanie będziecie pruć poduszki z kasą :D

Pragnę zwrócić Waszą szanowną uwagę, chłopcy, że pytanie nie było: czy ogrzewać garaż, tylko: jeśli ogrzewać (decyzja podjęta, styro obecny), to czy podłogówką :wink:

 

A po co izolować garaż to chyba oczywiste jest? Bo w domu ma być więcej niż 12 st. na przykład? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa to czemu wydawać kasę na ocieplenie i odizolowanaie garażu skoro utrzymuje się w nim 12 stopni - juz na to ogrzanie będziecie pruć poduszki z kasą :D

 

Utrzymywanie 12 st w garażu ma sens - tworzy bufor między zewnętrzem a wnętrzem, obnizajac dT. Ale moim zdaniem jest to nader kosztowne - mój garaż by potrzebował ca. 2000W, które by non-stop uciekały przez bramy garażowe.

 

nie prawda, no chyba że w ogóle nie ogrzewasz garażu,

jeżeli grzejesz to jest wsio ryba czy grzejesz grzejnikiem czy też podłogówką,

a tak prawdę mówiąc, garaż normowo grzeje się do + 5C

 

MSZ nie ma to uzasadnienia _ekonomicznego_. Ale jak kto lubi mieć ciepły samochód rano, to nie ma wyjścia. To trochę tak, jak z cyrkulacją - komfort kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to zalezy od projektu i jego wykonania, ale ja mam garaz 2-stanowiskowy w bryle domu, mam w nim kaloryfer, ale nigdy nie grzałem, bo nie ma po co. Temperatura 10 st i wiecej, codziennie jest nieco dogrzewany przez stygnące silniki samochodów. W układaniu podłogówki w garażu nie widze większego sensu. Chyba też wykonanie całego podłoża musi byc ekstra mocne, bo przecież obciążenia przy samochodzie sa większe.

Podłogówka ogólnie to fajne dobro z tym tylko, że konfliktuje się z rodzajem podłogi. Nie chcę otwierać dyskusji na ten temat, bo sa na to oddzielne tematy na forum, ale generalnie tam, gdzie i tak ze wzgledów dla mnie funkcjonalnych daje płytki (hall, kuchnia, łazienki) - dałem podłogówkę. Tam, gdzie chcę mieć porządny parkiet, ida kaloryfery. Podłogówka wodna ma dla mnie jedną wadę techniczną - potrzebuje miejsca w grubości podłogi. U mnie na piętrze miałem ograniczana wysokość wylewki i nie mogłem przez to dać podłogówki w dwóch pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zwrócić Waszą szanowną uwagę, chłopcy, że pytanie nie było: czy ogrzewać garaż, tylko: jeśli ogrzewać (decyzja podjęta, styro obecny), to czy podłogówką :wink:

 

A po co izolować garaż to chyba oczywiste jest? Bo w domu ma być więcej niż 12 st. na przykład? :)

 

spoko spoko dziewczyna :) tak przy okazji zaistnienia takowegoż tematu stwierdzamy aspekty zastosowanych technologii i wybranych rozwiązań :)

 

a poważnie to jak poprzednik napisał - utrzymywać na plusie lecz niedużym więc starczy kaloryferek (moim zdaniem) - niski koszt i bez problemów posadzkowych - znaczy się kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja trochę z innej beczki. Podjąłem decyzje narazie o wykonaniu podłogówki na parterze i w łazience na poddaszu. Kocioł będzie gazowy kond. i kominek z płaszczem wodnym. Tak się zastanawiam czy jak napalę w kominku to po jakim czasie odczuję na parterze, że podłoga zaczyna grzać (wzrośnie temp. w pomieszczeniach). Zastanawiam czy rozwiązaniem takiego tematu byłoby ustawienia sterownika od kominka na max np. 50st., żeby wydłużyć czas spalania drewna i uzyskać efekt oddawania ciepła przez podłogę. Hmm, czy sie tak da w praktyce i czy ma to sens, albo czy nie zrezygnować w takim ukladzie z kominka z płaszczem wodym. Co lepsze?. Proszę o opinię, może ktoś ma doświadczenia z takim rozwiązaniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m

A ja tak z innej beczki ... u nas zaplanowaliśmy podłogówkę na całości czyli 150mkw powierzchni domu. Dom parterowy, na podłogach będą kafle (łazienki, kuchnia, korytarz) a na pozostałych powierzchniach panele przeznaczone na ogrzewanie podłogowe (prawdopodobnie firmy WITEX). Dom będzie ogrzewany gazem, piec kondensacyjny z zasobnikiem - MOJE PYTANIE:

 

czy ktoś z Was grzeje właśnie takim paliwem - czy jest to ekonomiczne??? boimy się, że koszta nas zjedzą a mamy jeszcze czas aby zaplanować alternatywną metodę.

 

Proszę wypowiedzcie się na ten temat. Czyli o kosztach ... bardzo proszę.

 

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiedź jest jw.Kusi jednka pompa ciepła przy podłogówce w całym domu oj kusi lecz koszt to ok.40-50 kzł z odwiertami pinowymi.Koszt dobrego pieca kondensata to 15-20 kzł ( może przesadziłem w górę ale tak miałem wstepnie wycenioną dobry kocioł z wszelką automatyką i bajerami ).Proponuję przeliczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...