Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Ja w domu u rodziców mam podłogówkę wszędzie, a u siebie w domku tylko i wyłącznie położymy ją w holu i łazienkach, bo to jak wyglądają nasze stopy i jak mnie bolą po kilkunastu minutach chodzenia po ciepłych płytkach jest nie do opisania. Nogi puchną i bolą, wolę nosić kapcie...

problem jest w tym że przy prawidłowo zrobionej podłogówce, płytki nie mają prawa być ciepłe,

no, może w łazienkach i strefach brzegowych przy ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych, temperatura płytek powinna być neutralna,

 

taka wstępna diagnoza,

u rodziców jest źle wykonana podłogówka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja w domu u rodziców mam podłogówkę wszędzie, a u siebie w domku tylko i wyłącznie położymy ją w holu i łazienkach, bo to jak wyglądają nasze stopy i jak mnie bolą po kilkunastu minutach chodzenia po ciepłych płytkach jest nie do opisania. Nogi puchną i bolą, wolę nosić kapcie...

A w kapciach będzie jeszcze cieplej w nogi :lol:

Poza tym radzę iść do lekarza bo to nienormalne, żeby nogi puchły i to po kilkunastu minutach chodzenia - mnie nie puchły nawet w trakcie wygrzewania wylewek i po całodziennym chodzeniu po nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym radzę iść do lekarza bo to nienormalne, żeby nogi puchły i to po kilkunastu minutach chodzenia - mnie nie puchły nawet w trakcie wygrzewania wylewek i po całodziennym chodzeniu po nich!

 

Dobre :lol:

 

No ale wracając do tematu, Ja sobie kapcie kupiłem do nowego domu, nie chodzę w nich bo mi się za gorąco robi.

W skarpetkach jest idealnie na gresie polerowanym, bez nich też ok ale jednak płytki nie są ciepłe.

 

PS. Jak zmierzyć temp. podłogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirometrem.

Pstryk - i jest wynik.

 

Kładziesz termometr na podłodze. Na nim kołderkę.

Czekasz. Potem. po jakichś 20 minutach szybko odczytujesz po usunięciu tej kołderki.

Im bardziej puchowa i dłuższy czas "wygrzewania" tym dokładniejszy pomiar tego, co by było, jakby podłoga ciepła nie oddawała.

Przykrycie termometru gazetą na 5 minut da pomiar temperatury jaka mniej więcej jest stale.

Pirometr jest najdokładniejszy.

No, termowizja... ale nie każdy to ma...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzy przybliżenie TEMPERATURY powierzchni.

Przybliżenie, bo czujnik też ma objętość. Jedną stroną "bierze" i mierzy a drugą w tym samym momencie "oddaje"

Subtelnie - zaniża.

 

Nie zmierzy CIEPŁA.

Bo transport ciepła to przewodnictwo i promieniowanie - po połowie (na oko) przy podłogówce.

TU temperatury są BARDZO MYLĄCE!

Adam M.

 

(widać różnicę między ciepłem a temperaturą)

 

Ten do ucha szuka okolic 34 do 44stC.

Ma "lupę"

A.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii obolałych nóg sie wypowiem - w starym mieszkaniu często bolały mnie nogi choć podłogówki nie mieliśmy - nie wiem właściwie skąd ten ból się brał. Teraz ogrzewanie podłogowe jest jedynym źródłem ciepła w naszym domu i moje nogi mają się dobrze - uwielbiam wręcz to ciepełko w łazienkach i na korytarzu, gdzie większośc rurek przebiega.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Słyszałem różne ceny.

Od 40zł (bez materiałów) do 200zł (full-wypas z bajerami).

Obiegowo 60-90, ale to ubiegłe sezony...

Węgiel, drewno to wysokie temperatury...

Podłogowe to te niższe...

Tu bufor by się przydał.

Poczytaj jak ma to zrobione Piczman.

Pali raz na 2 dni przez 3 godziny. Ma ogrzewanie i CWU.

W mrozy wściekłe pali raz dziennie.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam na całości.

U mnie koszt wyniósł 35 zł/m2 ze średnich materiałów i własną robocizną.

Razem 3,5 tyś cały dom.

Jak bym miął 200 m2 po podłodze to by wyszło 7 tyś.

Koszty nie są wyższe od grzejników !

Komfort bardzo wysoki jeśli dobrze zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piczman

 

Powiedz proszę więcej o swojej podłogówce.

Jaki piec?

Jaki bufor?

Jak długo trzyma (rozładowuje się) bufor w różnych warunkach?

Ile spalasz opału w sezonie?

 

No i fajnie by było jakbyś napisał jaki domek ile cm styro/wełny w przegrodach itp.

 

 

Jeżeli jest to gdzieś napisane to proszę o linka.

 

Pytam ponieważ buduję domek ok. 140 m2 (podpiwniczony) z użytkowym poddaszem, planuję dać 20 cm styro na elewację, dach jeszcze nie wiem jakie ocieplenie, na pewno dość grubo. Planowane Reku + GWC. Wiem że będę miał niskie zapotrzebowanie a jednak w dalszym ciągu chciałbym palić węglem lub drewnem.

 

Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że będę miał niskie zapotrzebowanie a jednak w dalszym ciągu chciałbym palić węglem lub drewnem.

 

Postaw bufor 1,5 tyś L i do tego kocioł 24 KW.

Będziesz miał tak jak Ja lub podobnie czyli :

 

Zapas przy 0 C na 2 doby, w duże mrozy na minimum 1 dobę.

Na dzień dzisiejszy spaliłem 1400 kg węgla, w domu utrzymuje zawsze ponad 20 C.

Najczęściej jest 21-21,5 C.

Bufor robiłem sam, 1 tyś L z wężownicą cwu ( bardzo wydajna).

Wszystko znajdziesz w moim Dzienniku ( link w stopce), zdjęcia i ceny !

Ściana -20 cm

Strop -40 cm

Podłoga -28 cm

WM + Rekuperacja+GWC glikolowe

Okna 3-szybowe montowane w warstwie ocieplenia

Podłogówka na całości.

 

Zasilanie podłogówki dziś to 26 C, za oknem lekki mróz ( -1 C).

Nigdy nie przekroczyło 35 C, nawet jak było -26 C !

Dla takich wartości liczyłem i sie sprawdza już w pierwszym sezonie grzewczym ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 24 KW oki ale górniak czy dolniak - słyszałem że do grzania bufora lepszy jest górniak. Mógłby być żeliwniak np. Viadrusek U 22?

 

Chciałbym by wiarę radził sobie również z mniej kalorycznymi paliwami - drewno, pochodne drewna. Zaletą żeliwniaka będzie trwałość ale z tego co wiem (u rodziców w domu taki hula) gorzej radzi sobie z drewnem. Piwnicę mam 2,20 i dlatego mam ograniczone możliwości co do wysokości (pośrednio pojemności) buforka. Musi wejść ocieplenie od góry i od dołu. Jaką rurę byś zaproponował? Dekle mają być wypukłe czy mogą być płaskie? To bym był w stanie załatwić sobie sam a resztę części i wykonanie zlecę odpowiedniej osobie (wstępnie rozmawiałem z adamem_mk - mam szczęście że mieszka niedaleko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dolniaka i ciężki jest w obsłudze.

Dziś kupił bym Moderatora z Hajnówki lub coś podobnego, jest bajecznie prosty !

Spalisz w takim wszystko, ogromna komora paleniskowa.

Rury na bufor są o średnicy nawet 200 cm, coś znajdziesz na składzie dla siebie, dekle mogą być płaskie, przy wycinaniu plazmą lekko się też wyginają, przynajmniej u mnie tak było co sprawia że są lekko wypukłe.

Od dołu podłóż styropian 5-10 cm max, tam zawsze będzie zimna woda !

Od góry to jak najwięcej, dobierz średnicę rury tak abyś miał zapas na odpowietrznik i 40 cm ocieplenia !

Ja mam z 80 cm jak nie więcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...