Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

I właśnie tu pojawia się problem. wys. piwnicy 2,20 m :(. Jest opcja żeby wyciąć kwadrat w podłodze na gruncie tak z 50 cm głęboki. Wtedy od dołu 20 cm styro, a od góry ile wlezie, czyli około 50 cm przyjmując wys. bufora 2m. Tak byłoby dobrze? Wnętrze wyciętego otworu trzeba by wylać betonem. Po bokach nie mam już tak dużych ograniczeń - mogę zmieścić nawet 04 - 05 m izolacji. Ale czy nie będzie problemu z dostarczeniem ciepłej wody z solarów - ma być nisko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W dwóch połączonych jest więcej miejsca na wężownice...

W 10 połączonych da się i 8 ton zmieścić...

Mniejsza średnica to mniejsze parcia na denka.

 

(ja i tak spinam dna centralnie prętem fi 10 czy 12 (jaki znajdę))

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

właśnie dostałam wycenę podłogówki i nie wiem czy to czasem nie za dużo, bardzo proszę o radę, chcę podłogówkę na całym parterze i w górnej łazience + 2 grzejniki rurki w łazienkach, poniżej oferta, proszę doradźcie czy nie za drogo:

 

 

 

Instalacja grzewcza:

 

a. Wykonanie podejść pod kaloryfery (system rozdzielaczowy piwnica i piętro), drabinki w łazienkach

 

b. Wykonanie ogrzewania podłogowego z rozdzielaczem - parter

 

c. Wykonanie zespołu pompowo – mieszającego do ogrzewania podłogowego

 

Cena łączna: materiały (rury al-pex i złączki – Wavin Tigris Alupex, rozdzielacze mosiężne, podkład pod podłogi grzewcze Purmo – 2,5 cm styropianu + folia metalizowana), robocizna (w tym rozłożenie styropianu pod ogrzewaniem podłogowym) i VAT 7% - 15.200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie od dołu niezdrowe jest bardzo.

Tak! Nie chciałbym tak mieszkać, ale...

Na jakiej podstawie twierdzisz że ogrzewanie podłogowe jest niezdrowe? Osobiście nie mam jeszcze, ale po edukacji w tym temacie dochodzę do wniosków zgoła odmiennych.

Czy sam fakt o tym że: ogrzewanie od dołu jest najbrdziej wydajnym dla człowieka; czy fakt że wyzwalając mniejszą temperaturę powierzchnia podłogi nie podnosi kurzu (co w ogrzewaniu kaloryferami jest czynnikiem nadrzędnym); że takie właśnie ogrzanie od stóp w górę powoduje mniejszą zachorowalność na choroby; że zajmije więcej miejsca w pomieszczeniu przez co jest bardziej adaptowalne i funkcjonalne. Same zalety. Czy są wady? Napewno są. Ale tych pierwszych jest więcej chyba, że się mylę to prosze wyprowadźcie mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...