Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam. piczman jakie masz sterowanie tej podłogówki zawor na cala rozdzielnie z regulatorem pokojowym ? czy osobno dla kazdego pomieszczenia jak to wyglada ? jesli by byl kociol kondensacyjny z sterownikiem pogodowym chodzi mi oto ze jak zapale w kominku na parterze i sterownik pokojowy bedzie na parterze to piec przestanie grzac na pietrze rowniez ?, mozna zrobic osobne sterowanie na kazda kondygnacje lub pokoj?, ma ktos cos takiego zrobione u siebie ? jakies schematy. Na pietrze raczej bede mial zwykle grzejniki bo sterowac podlogowka to chyba ciezko duza bezwladnosc po drugie do spania nizsza temp. prosze o sugestie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest za 118 metrów podłogówki, błagam napiszcie czy to dużo cena 15.200

 

barbie, nikt Ci nie napisze czy to dużo, bo Twoje pytanie to tak, jakbyś zapytała:

"kupujemy auto za 100 tys.. napiszcie czy to dużo. acha i w kolorze czerwonym"

 

Napisz co zaoferowali, jakie materiały , więcej szcegółów - wtedy ktoś może się pokusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy robiąc ogrzewanie podłogowe w całym domu trzeba miec koniecznie na okresy (dni) przejściowe kominek. Czy sa osoby które maja tylko podłogówkę i jak sobie radza w takie dni

 

:o :o :o

Nie trzeba. Są osoby które nie mają i nie będą mieć kominka, a używają tylko podłogówki i nie narzekają. Znam też jednych (mieszkają już chyba 13 lat), którzy mają kominek i podłogówkę, a kominek był przez nich użyty tylko kilka razy w pierwszym roku mieszkania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam małe pytanko.

 

Jestem na etapie rozprowadzenia wody i co.

 

Planuje na górze kaloryfery (strach przed podłogówka w sypialni) podłogowka w łazience i przedpokoju.

Na dole kaloryfer w garazu , pomieszczeniu gospodarczym aby suszyc w zimę i wiatrołapie.

 

dotychczas planowałem podłogówkę na dole praktycznie wszędzie czyli kuchnia , łazienka , i 70 m2 pokoju.

Jednak ostatnio rozmawiałem z osobą ktora uzytkuje podłogówkę i twierdzi ze od czasu gdy zamieszkała w domu ma problemy ze stopami (twierdzi ze ma ciezkie stopy).

Pytanko takie- abstrachując od jej ciezkich stop---- jest sens na tym etapie ciągnąc rurki pod kaloryfery nawet jak ich nigdy nie bedzie ?

Jesli po zamieszkaniu stwierdził bym ze mam jakis problem zdrowotny był by to dla mnie niesamowity dyskomfort i koszmar a jesli jest instalacja to kaloryfer zawsze mozna powiesic i zrezygnowac z podłogówki.

Mam jeszcze czas na decyzję i srodki na zdublowanie instalacji - dodam ze instalację mam rehau i przewiduje koszt ciagniecia rurek pod 3 kaloryfery na koszt około 2-3 ooo mam drogiego instalatora chyba ale niech człowiek zarobi.

 

czy ma ktos takie rozwiązanie ??? nie chę tracic podłogówki na rzecz kaloryferow a mam porblemy sercowe i z krazeniem.

Pozdrawiam i przepraszam jesli czegos gdzies niedoczytałem prosze wskazac linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam małe pytanko.

 

Jestem na etapie rozprowadzenia wody i co.

 

Planuje na górze kaloryfery (strach przed podłogówka w sypialni) podłogowka w łazience i przedpokoju.

Na dole kaloryfer w garazu , pomieszczeniu gospodarczym aby suszyc w zimę i wiatrołapie.

 

dotychczas planowałem podłogówkę na dole praktycznie wszędzie czyli kuchnia , łazienka , i 70 m2 pokoju.

Jednak ostatnio rozmawiałem z osobą ktora uzytkuje podłogówkę i twierdzi ze od czasu gdy zamieszkała w domu ma problemy ze stopami (twierdzi ze ma ciezkie stopy).

Pytanko takie- abstrachując od jej ciezkich stop---- jest sens na tym etapie ciągnąc rurki pod kaloryfery nawet jak ich nigdy nie bedzie ?

Jesli po zamieszkaniu stwierdził bym ze mam jakis problem zdrowotny był by to dla mnie niesamowity dyskomfort i koszmar a jesli jest instalacja to kaloryfer zawsze mozna powiesic i zrezygnowac z podłogówki.

Mam jeszcze czas na decyzję i srodki na zdublowanie instalacji - dodam ze instalację mam rehau i przewiduje koszt ciagniecia rurek pod 3 kaloryfery na koszt około 2-3 ooo mam drogiego instalatora chyba ale niech człowiek zarobi.

 

czy ma ktos takie rozwiązanie ??? nie chę tracic podłogówki na rzecz kaloryferow a mam porblemy sercowe i z krazeniem.

Pozdrawiam i przepraszam jesli czegos gdzies niedoczytałem prosze wskazac linka.

tak, mam tak zrobione na wypadek awarii lub zmiany widzimisię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko takie- abstrachując od jej ciezkich stop---- jest sens na tym etapie ciągnąc rurki pod kaloryfery nawet jak ich nigdy nie bedzie ?

Jesli po zamieszkaniu stwierdził bym ze mam jakis problem zdrowotny był by to dla mnie niesamowity dyskomfort i koszmar a jesli jest instalacja to kaloryfer zawsze mozna powiesic i zrezygnowac z podłogówki.

Lepiej się zabezpieczyć teraz aniżeli psioczyć później. Więc jak dla mnie to bym pociągnął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest za 118 metrów podłogówki, błagam napiszcie czy to dużo cena 15.200

 

Niestety na taką powierzchnie można położyć zarówno 400 mb rurki jak i ponad kilometr a jak zastosują jedną z droższych to może wyjść i 15 tyś sumka.

Podmieszanie można zrobić za 2 tyś a można i za połowę tego.

 

Trudno powiedzieć, da się zmieścić z taką powierzchnią w 10 tyś ale można i 30 tyś wydać.

Są różne systemy i różne ceny :(

 

Co do rurek pod grzejniki ( opcjonalnie) to dobry pomysł jak ktoś nie ma zaufania do obliczeń lub obawy swojej reakcji na ogrzewanie podłogowe.

Też miałem tak robić, koszt znikomy.

Ostatecznie zrezygnowałem i jest OK :wink:

 

A kominka nie mam, w okresach przejściowych temp. zasilania zbliża się do temp. w pomieszczeniach i jest OK.

Niesamowite jest to że nawet przy 24 C zasilania czuć że jest w domu podłogówka ,,, Znaczy płytki niezimne !

 

robertus86

 

Jedyne sterowanie jakie mam to pogodowe czyli dobieranie odpowiedniego zasilania do temp. za oknem.

Żadnego odcinania pętli termostatami pokojowymi i żadnych stref godzinowych!

Zawsze i wszędzie jest tyle samo, czyli tyle ile chcę.

Sterowanie podłogówką odradzam ,,,

Są natomiast sterowniki, które rozszerza się o 1 termostat pokojowy który odcina całość jeśli "coś" przegrzeje dom.

Poszukaj takiego !

 

Kominka nie mam i nie wypowiadam się w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki zamiar.Macie jakieś pomysły ,jak to najlepiej rozwiązać?(mam na myśli ukrycie podejść w ścianach/podłodze)
Też mam ochotę podciagnąc i ukryć rurk ido kaloryferów, widziałem gdzies kiedyś niestety nie pamietam gdzie styropianowe wypraski w które montujesz łączniki podejściowe do kaloryferów i to wszytko ukrywasz pod tynkime -niestety nie moge tego znaleźć - moze ktoś gdzieś to kojarzy i wie kgdzie to znaleźć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli mi nie zależy na na szybkiej reakcji lecz na ciągłym utrzymywaniu konretnej temperatury w pomieszczeniach ? Np. w sypialni minimum (śpimy w zimę nawet przy otwartym oknie) a w pokoju dziecięcym i łazience maximum - to w jaki sposób to osiagnąć ? Przecież nie będę teraz na etapie budowy planować więcej lub mniej rurek do podłogówki bo moze mi się zmienić rozkład pokoi.

Poza tym będziemy mieć jeden pokój "wolny" (jadalnia świąteczna ;) )którego na razie nie musimy bardzo ogrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierze załatwią sprawę stałego obniżenia temp. w wybranych pomieszczeniach, moim zdaniem lepsze i tańsze od zaworów termostatycznych na każdą pętle osobno.

 

Dodam że zrobiłem sobie puszki w każdym pomieszczeniu pod takie właśnie termostaty, wykorzystam na coś innego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że teraz jak mam x lat to śpię w temperaturze +10 a jak będę mieć 78 to i 25 moze być dla mnie za mało.Oprócz tego trudno mi przewidzieć czy sypialnia pozostanie sypialnią do końca moich dni a nie np. pokojem dziecięcym.

Dlatego moje pytanie czy da się tak regulować temperaturą abym to mogła osiągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...