Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Nie wim jakie jest Wasze zdanie, ale to chyba "ładnie" ze strony Bogusława, że tak bardzo martwi się o posiadaczy podłogówki. Najpierw nie mógł spać po nocach dumając jak wypadnie podłogówka kontra mrozy, a teraz biedaczysko zamartwia się co bedzie w okresie przejściowym :wink:

No, ale niedługo lato, więc trochę odetchnie.

7tonik - ktos o nas - biedaczków dbać musi ;), bo jak widać my sami nie dajemy rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam czas Mice? Co Ty piszesz?

Wiesz jakie mnóstwo spraw załatwiłem w międzyczasie?

 

Odpowiedź na Twoje pytanie to temat na poważną pracę naukową... :wink:

Nie mógłbym napisać czegokolwiek bez ważenia każdego słówka, gdyż momentalnie cała masa zawsze tych samych dyskutantów czepi się jakiegoś źle, ich zdaniem, użytego sformułowania... :wink:

Każdy z nich czepi się innego i po temacie, po dyskusji.... :cry:

Wiele osób zarzuca Ci unikanie niektórych odpowiedzi i jak to mówią w pokerze - blefowałeś a ja sprawdziłem. To tyle w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wim jakie jest Wasze zdanie, ale to chyba "ładnie" ze strony Bogusława, że tak bardzo martwi się o posiadaczy podłogówki. Najpierw nie mógł spać po nocach dumając jak wypadnie podłogówka kontra mrozy, a teraz biedaczysko zamartwia się co będzie w okresie przejściowym

 

Nie co będzie, tylko co jest.. :wink:

Martwi mnie jeszcze co będzie podczas zimnych dni z silnym wiatrem?

Martwi mnie jeszcze, jak poradzi sobie z dużymi zmianami w wilgotności powietrza...?

 

Martwi mnie poza tym, dlaczego w wątkach o podłogówce obecni są ciągle Ci sami "dyskutanci", którzy krzyżowo zapewniają się o zaletach swojego wyboru.....

Czyżby odczuwali jednak jakiś dyskomfort i wątpliwości...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecni są ciągle Ci sami "dyskutanci",[/b] którzy krzyżowo zapewniają się o zaletach swojego wyboru.....

Czyżby odczuwali jednak jakiś dyskomfort i wątpliwości...?

No jest jeszcze jeden, niezmiennie ten sam dyskutant, teoretyk (w sprawie podłogówki), który wie najlepiej, jakie inni mają doświadczenia.

I dla sprostowania, ja np. w twoim "reklamowym" wątku rozwiewam mity o podłogówce te negatywne i pozytywne :).

No i coś to znaczy, że nie walą się tutaj tłumy niezadowolonych szukających pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice pyta:

Bogusławie, czy dzisiaj masz więcej czasu na odpowiedź na pytanie ?

Ile w minutach i stoponiach wynosi szybka zmiana temperatur wg Ciebie.

 

15oC w przeciągu 30 minut. :o

Dla przypomnienia :

Płynna zmiana, lecz w warunkach szybkich zmian temperatury zewnętrznej, o wiele za wolna...

Gdzie w Polsce tak zmienia się temp. zewnętrzna :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice, to jest bez znaczenia, czy występują. Dla ogrzewania podłogowego (podłogowe ma sens przy dobrze ocieplonych domach) to bez różnicy.

ale to nie w tym problem, moja podłogówka w dobrze ocieplonym domu, ma się dobrze :D

Został postawiony zarzut o którym piszesz w kontekście zmian temp. więc usiłuję się dowiedzieć o jakie zmiany temp. chodzi w których moja podłogówka sobie nie poradzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogowe ma sens przy dobrze ocieplonych domach)

 

o to to!!!

 

Święte słowa. Przy dobrze ocieplonych domach.....

A jeszcze większy sens ma w nich ogrzewanie dyanmiczne, gdyź umożliwia nieporównywalny komfort cieplny w wymiarze całorocznym a ponadto umozia wykorzystanie wszelkich uzysków ciepła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze większy sens ma w nich ogrzewanie dyanmiczne,

Co ma ogrzewanie dynamiczne do tematu tego wątku? Czy ty nie możesz zrozumieć, że różni ludzie mają różne upodobania i różne potrzeby. Tutaj jest wątek o podłogówce, a ty wyskakujesz ze swoim tematem. Mogę zrozumieć jakieś jedno wtrącenie swojego zdania, ale taka nachalna próba reklamy? To już się robi niesmaczne.

 

Pinok ty też nie przesadzaj. Prawie całe życie miałem grzejniki i nigdy ściany nie były tak brudne. Fakt, że moje nie były dynamiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7tonik. Moderuj ten wątek i pilnuj, żeby nie pojawiło się w nim żadne zdanie niezwiązane z tematem wątku Ani jedno. Nawet w szerokim kontekście wypowiedzi. U nikogo. Również u Ciebie..

 

Przy okazji...

Nie wyrywaj fragmentów z kontekstu.. Odniosłem się do Twojej wypowiedzi - wyodrębnionej w nawiasie a zatem odrębnej od zdania, w której się znalazła.

 

podłogowe ma sens przy dobrze ocieplonych domach)[/quote]

 

Na to ja:

Święte słowa. Przy dobrze ocieplonych domach.....

A jeszcze większy sens ma w nich (w dobrze ocieplonych domach) ogrzewanie dynamiczne, gdyż umożliwia nieporównywalny komfort cieplny w wymiarze całorocznym a ponadto umożliwia wykorzystanie wszelkich uzysków ciepła....

 

Pogląd za pogląd... Masz coś przeciw?

A może nie mam racji? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi wcisnął w usta ,że powiedziałem o pustkach pow. -zwiększajacych sprawność podłogówki,no .. i Hitlera tez do wojny namówiłem ,ale wali mi to.Ciekawe,że nie wypowiada sie tu żaden solidny instalator tylko chwalące swój ogonek pawie. Z ciekawości rozmawiałem w sobotę na targach Tarbud we Wrocławiu,z dwoma instalatorami pomp ciepła - firmami instalacyjnymi /jedna to Nateo -mam wizytówkę/ i powiedzieli,że do pomp ciepła cienki jastrych anhydrytowy na podłogówkę /spytałem co polecają jako lepsze rozwiązanie/, posadzku akumulacyjna -tylko w momencie grzania 2 taryfą.Ot i tyle,nie jestem instalatorem,słucham ich,nie jestem fryzjerem -strzyge sie u fryzjera,samochód naprawia mi mechanik - i nie pouczam go.

Po przeczytaniu wszystkich tych postów postronny poczatkujący forumowicz ma burdel we łbie i ... założy piec na węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa. Przy dobrze ocieplonych domach.....

A jeszcze większy sens ma w nich (w dobrze ocieplonych domach) ogrzewanie dynamiczne, gdyż umożliwia nieporównywalny komfort cieplny w wymiarze całorocznym a ponadto umożliwia wykorzystanie wszelkich uzysków ciepła....

 

No ale jakie to ogrzewanie dynamiczne bedzie działało na temperaturze zasilania 35oC (pompa ciepla)? Chyba musiałoby być bardzo duże i drogie. A poza tym, przy dużych przeszkleniach nie ma gdzie tego wstawić. Są so prawada te grzejniki kanałowe ale:

- są koszmarnie drogie

- mają małą moc dla temperatury 35oC

- mają wiatrak który pobiera energię i wymaga wymiany po kilunastu latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Niestety moja znajoma ma podłogówkę i wypowiadała się na jej temat bardzo niepochlebnie.

Podłogę musiała myć dwa razy dziennie bo tak się kurzyło.

Od momentu kiedy zaczęli mieszkać i grzać non stop były problemy z przeziębieniami.

I co wy na to?

Zwłaszcza interesuje mnie opinia kobiet!

Bo to one zwracają uwagę na takie "drobiazgi" jak kurz czy przeziębienia dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Niestety moja znajoma ma podłogówkę i wypowiadała się na jej temat bardzo niepochlebnie.

Podłogę musiała myć dwa razy dziennie bo tak się kurzyło.

Od momentu kiedy zaczęli mieszkać i grzać non stop były problemy z przeziębieniami.

 

Podloge musiala myc 2 razy dziennie, ale nie musiala wycierac kurzu z mebli, bo wszystko osiadalo na podlodze.

Podlogowka z przeziebieniami tez nie ma zwiazku, chyba ze grzeja do 18 stopni.

Nie lubie opinii typu "moja znajoma", "moj sasiad", "znajomy znajomej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...