Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

No to ja skorzystam z okazji i zapytam zwolenników podłogówki.. w zamierzeniach głównym źródłem ciepła w naszym domu ma być kominek z płaszczem wodny. Jako uzupełnienie piec elektryczny (z uwagi na fakt że może nas okresowo nie być w domu i taka opcja wydaje się najbardziej komfortowa). Natomiast pytanie - czy ktoś z Was zastosował ogrzewanie wodne w takiej właśnie konfiguracji z kominkiem z płaszczem wodnym? A jeśli tak to jak się taka instalacja sprawdza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podloge musiala myc 2 razy dziennie, ale nie musiala wycierac kurzu z mebli, bo wszystko osiadalo na podlodze.Podlogowka z przeziebieniami tez nie ma zwiazku, chyba ze grzeja do 18 stopni.

Nie lubie opinii typu "moja znajoma", "moj sasiad", "znajomy znajomej".

 

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło..

Widzisz orko... Z podłogówką jest dużo łatwiej... Cały kurz zbiera się na jednym poziomie..

Wystarczy fiuu.. przejechać "wodnikiem" i po problemie.

Trzeba tylko bardzo wolno przesuwać nogi, i "brodzić" wyżej unosząc kolana, żeby się ten kurz nie unosił.

Trzeba też dbać o dużą wilgotność powietrza, żeby się kurz nie przesuszył.

Wtedy sam wiesz.... rozdrabnia się nadmiernie i fruwa cholernik bez żadnych ograniczeń..

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechiti

To da się poskładać i sprawdza się dobrze, ale...

Kominek NIE MOŻE być głównym zasilaniem domu w ciepło (przepisy).

Kocioł grzany prądem - tak.

Zmień NAZEWNICTWO to dostaniesz pozwolenie na budowę...

Poczytaj o buforach.

Będzie Ci chyba potrzebny.

Adam M.

 

"Niestety moja znajoma ma podłogówkę i wypowiadała się na jej temat bardzo niepochlebnie.

Podłogę musiała myć dwa razy dziennie bo tak się kurzyło. "

 

Co za brednie!

Co z tym wspólnego miała podłogówka? BYŁA TAM - DLATEGO?

 

A.M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik bogusław jest niezadowolony z podłogówki wodnej - bo jej nie sprzedaje. Nawet nie trzeba dodawać że sam jej nie posiada. Dlatego zabiera głos w wątkach o podłogówce, natomiast sam miał pretensje że w temacie "Które grzejniki lepsze" ktoś zaproponował podłogówkę.

 

Bzdura.

Jestem producentem grzejników regulus.

Posiadam podłogówkę w tym domu, w którym akurat mieszkam i również w tym, do którego niedługo się przeprowadzam.

Oczywiście podłógowkę wyłącznie w łazienkach i toaletach.

 

ad A.M.

cyt:"Niestety moja znajoma ma podłogówkę i wypowiadała się na jej temat bardzo niepochlebnie.

Podłogę musiała myć dwa razy dziennie bo tak się kurzyło. "

 

Co za brednie!

Co z tym wspólnego miała podłogówka" koniec cyt.

 

Trzeba się jej spytać..

Dlaczego wiązała te fakty? Głupia jakaś?

A może w takim stwierdzeniu Pani Domu coś jest jednak na rzeczy?

A może..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK! JEST!

Kurz jej osiadał NA PODŁODZE (a nie na suficie).

Adam M.

 

rani napisała cyt:" Podloge musiala myc 2 razy dziennie, ale nie musiala wycierac kurzu z mebli, bo wszystko osiadalo na podlodze." koniec cyt.

I to jest szczególny plus "podłogówki" w przekonaniu rani..

 

Pzdr.

 

Ps. Skąd pomysł Adamie z tym osiadaniem (?) na suficie?

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechiti, kominek z PW jest formą kotła stałopalnego o słabej modulacji mocy. Jego sprawność jest największa w momencie pracy z mocą nominalną, a wtedy nie zawsze będziesz w stanie tą moc od niego odebrać (wykorzystać). Dla układu grzewczego jaki planujesz przydałby się bufor do magazynowania (odbierania) nadwyżek mocy cieplnej wytwarzanej przez kominek z PW.

Zaletą dobrze wykonanego bufora jest fakt, że możesz go wykorzystać także do produkcji CWU.

Idąc dalej tym tokiem rozumowania, zrezygnowałbym z kotła elektrycznego i zastąpił go grzałkami w buforze, sterowanymi termostatem, które zapewnią podgrzewanie zładu jak Was nie będzie i kominek nie będzie odpalany. Oczywiście układ może polec w przypadku długiej awarii prądu jak i Was nie będzie w pobliżu, ale to sytuacja raczej czysto hipotetyczna. :)

Edytowane przez Jani_63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstał jakiś dziwoląg. Jedni brak kurzu podają jako zaletę podłogówki, inni obecność kurzu jako wadę. Ja jako obecnie użytkownik podłogówki obserwuję, że nie jest go ani mniej, ani więcej niż przy grzejnikach, czy przy braku ogrzewania. I jest nie tyko na podłodze, ale wszędzie. Wystarczy popatrzeć na filtr na wywiewie do rekuperatora.

A w temacie. Ja nie jestem niezadowolony z wodnej podłogówki. Może ona jednak być utrapieniem w domach o dużym zapotrzebowaniu na ciepło, gdy będzie trzeba nadmiernie podnieść temp. zasilania. Jest spora liczba ludzi, którzy marzą o podłogówce, bo oczekują cieplutkiej podłogi. Ci mogą być niezadowoleni.

Edytowane przez 7tonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Sposób na kurz jest prosty- SPRZĄTANIE ! I nie ważne czy to podłogówka, czy grzejniki. Poza tym warto zapoznać się z tematem konwekcji, bo to jak mi się zdaje od tego zależy gdzie on poleci i czy w ogóle będzie się unosił. Poza tym sam kurz nie bierze się znikąd- wlatuje przez uchylone okna- bo droga blisko, wiatr nawiewa, itd.. Podłogówka nie jest od pozbywania się kurzu... A może tej Pani się nie chce sprzątać?:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Popieram DEZET.

Generalne sprzatanie raz w tygodniu z odkurzaniem i nie ma problemu.

Co do komfortu podłogówki to po 11 latach nie zmieniłabym na nic innego. W największe mrozy w podłogę szło 32-33 st co powodowało, że powierzchnie była wyczuwalnie ciepła. W łazienkach gdzie zagęszczenie rur jest większe juz się oczuwa ciepłotę, ale jaki frajda po wyjściu spod prysznica.

Pozostałym forumowiczom radze poeksperymentowac trochę z krzywą grzewczą, a w zasadzie powinien to zrobić instalator /jeśli ma doswiadczenie/ a uzytkownikowi pozostaną niewielkie korekty. Na podlogę wybierac należy gres na tyle odpowiadający własnym gustom, by nie trzeba gdo było przytrywać dywanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niecałego roku mieszkam w domu w którym jest tylko podłogówka - są tylko 2 drabinki w łazienkach(na pętlach z podłogówki) i 2 grzejniki w garażu na pętlach podłogówki z piwnicy. Podłogówka po całości to była jedna z najlepszych jeśli nie najlepsza decyzja podjęta podczas budowy. Nie ukrywam, ze duży wpływ na to miały wątki w których użytkownicy systemów mieszanych pisali, ze jakby robili kolejny raz, to zrobili by podłogówke po całości....żona też bardzo zadowolona

 

a jaką podłogę macie położoną na podłogówce ? I jak się sprawdza po dwóch latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam tylko podłogówkę, drabinkę w łazience i grzejnik w garażu(nigdy nie włączałem), kuchnia, łazienki, wiatrołap gresy, pozostałe panele i też uważam że nie ma lepszego rozwiązania. Przede wszystkim nie mam na scianach szpetnych grzejników które uroku nie dodają i zmniejszaja ustawnosć w pomieszczeniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj boguś co ty gadasz .

Jaka jest prędkość podnoszenia się powietrza przy podłogówce .

Pomyśl

A jaka jest prędkość w twoich grzejnikach.

Co powoduje ruch kurzu.

Czy ta pani od zmywania podłogi nie zaczęłaby myć okien 2 razy dziennie przy twoich grzejnikach.

Ja mam podłogówkę w połowie domy MA WADĘ jest zimna bo z płytkami.Ale to inny temat.

Ja też buduję nowy dom i planuję podłogi drewniane ogrzewane i ogrzewanie ścienne.

Takie naturalne ciepłe płaszczyzny bez wiuwania grzejnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edde dla ciebie bez skrótów myślowych:

jedni: podłogówka jest super, bo przy niej brak kurzu

inni: podłogówka jest be, bo przy niej jest więcej kurzu

 

Podłgówka nie powoduje ruchu powietrza .Oddaje ciepło przez promieniowanie

Pozwala to na obniżenie temperatury powietrza w pomieszczeniu przy zachowaniu pełnego komfortu a przy okazji oszczędność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłgówka nie powoduje ruchu powietrza .Oddaje ciepło przez promieniowaniePozwala to na obniżenie temperatury powietrza w pomieszczeniu przy zachowaniu pełnego komfortu a przy okazji oszczędność

 

O znowu ktoś wyciągnął ten stary wątek z lamusa... Gdybym to ja napisał, że rodzaj grzejnika wpływa na komfort ciepl;ny i na oszczęność w ogrzewaniu, mpoplaw, 1950 i cała chmara innych natychmiast rzuciałaby mi się do gardła.. Dla mpoplawa np. liczy się tylko bilans cieplny budynku i to w wymiarze całorocznym a nie jakiś tam chwilowy komfort cieplny..

Dlatego warto argumenty doradców użyte w różnych wątkach skonfrontować ze sobą..

 

Z cał pewnością niektóre postulaty i wnioski podawane kiedyś, uległy zmianie lub przynajmniej korekcie...

Hydrauli.

Co do tego promieniowania podłogówki..To mit powtarzany przez wielu..

Promieniowanie cieplne ogrzewa przedmiot, na który pada.. Zatem jeśli podłoga wyłącznie promieniuje ciepłem, najcieplejszym miejscem przy ogrzewaniu nią powinien być ... sufit.. Nieprawdaż? Gdy zadaję to pytanie, wszyscy nagle milczą jak grób..

 

Ilość kurzu w domu zależy m.in. od pracowitości i zorganizowania Pani Domu, od rodzaju paliwa do ogrzewanie, od warunków otoczenia budynku, itd.

Natomiast już rozkład tej stałej ilości kurzu jest inny przy podłodze, inny przy grzejnikach..

 

Pozdrawiam

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hydrauli.

Co do tego promieniowania podłogówki..To mit powtarzany przez wielu..

Promieniowanie cieplne ogrzewa przedmiot, na który pada.. Zatem jeśli podłoga wyłącznie promieniuje ciepłem, najcieplejszym miejscem przy ogrzewaniu nią powinien być ... sufit.. Nieprawdaż? Gdy zadaję to pytanie, wszyscy nagle milczą jak grób..

 

 

Pozdrawiam

Bogusław

Tak Tak nawet cieplejszy niż podłoga

 

W tym wypadku człowiek traktowany jest przedmiotowo

 

 

Promieniowanie cieplne emitowane jest w każdym kierunku a nie tylko do góry.

A jak będzie zima to stań przed oknem najlepiej balkonowym a z tyłu niech stanie ciepła żona .

Zamknij oczy .Powinieneś poczuć różnice .

A przecież stoisz w pokoju o stałej temperaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, ci co maja podłogówkę własnie teraz -w okresie przejsciowym widza jej minusy bardzo duża bezwładność cieplna w nocy mamy +5 a w dzień 17... chata się nagrzewa i oddaje ciepło, przegrzewa się mieszkanie, wg mnie najlepsza instalacja to instalacja mieszana.

Duża bezwładność i duże wahania temp.Regulacja do dupy.

U mnie dokładność temperatury określam co do 0,1 C (krzywa grania z drobna korektą termostatów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...