Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Tu jest zdjęcie mojego grzejnika, na pierwszym zdjęciu widać głowicę termostatyczną ( biała kulka )a obok niej przy grzejniku jest śrubunek i ten właśnie odkręcam , wcześniej głowice termostatyczną zakręcam .Na drugim zdjęciu z tyłu widać automat więc jego nie mogę odpowietrzać .

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/707/dscf0824n.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/716/dscf0825mj.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie.

Jak regulujecie ogrzewaniem pomieszczenia rzadko używanego z ogrzewaniem podłogowym (u mnie gabinet na parterze będzie sporadycznie używany)? Jak długo nagrzewa się wam podłoga (biorąc pod uwagę temp. ustawienia na piecu gazowym), 30 min, a może 60 min? Nie wiem, czy "pakować" tam grzejnik, czy podłogówkę tak jak we wszystkich pozostałych pomieszczeniach domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest zdjęcie mojego grzejnika, na pierwszym zdjęciu widać głowicę termostatyczną ( biała kulka )a obok niej przy grzejniku jest śrubunek i ten właśnie odkręcam , wcześniej głowice termostatyczną zakręcam .Na drugim zdjęciu z tyłu widać automat więc jego nie mogę odpowietrzać .

 

Tak się nie robi! Nie rozkręca się tych śrubunków, bo nie do tego służą. Przede wszystkim to sprawdź wszystkie grzejniki po kolei.

Może ten automat jest uszkodzony- nie wiem coś się w nim może przekręca, jakiś sposób sprawdzenia działania?

Zerknij tu: http://muratordom.pl/instalacje/grzejniki/usuwanie-powietrza-z-instalacji-co-jak-odpowietrzyc-grzejnik,33_1005.html

Co do włączania lub wyłączania pompki- uważam, że przy działającej lepiej woda "przepchnie" powietrze niż gdy stoi w grzejnikach, ale to jest tylko moje spostrzeżenie z użytkowania mojego c.o.( piec gazowy, rurki Cu 15mm, instalacja "choinka", 8 różnej wielkości grzejników stalowych, obieg zamknięty).

 

Karlsen - mam ten sam dylemat, jednak raczej kieruję się w stronę podłogówki również w tym pomieszczeniu. Oszczędności w paliwie (przy grzejniku) chyba żadne, bo to kilkanaście m2 pomieszczenia, a zasilanie niższą temp., czyli piec chodzi na niższych parametrach stale. Za - przemawia uproszczenie instalacji, choć jeszcze na razie jest opcja grzejników w sypialniach ( i chyba tak zostanie- szybsza regulacja temperatury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

planujemy właśnie ogrzewanie. Nasza koncepcja jest taka: piec kondensacyjny na gaz ziemny, podłogówka wszędzie tam gdzie się da (ceramika, gres). W obawie przed słabą efektywnością w pokojach gdzie będą panele lub parkiet kombinujemy nad grzejnikami. Nasuwa się jednak pewne ale... Chciałbym przy piecu kondensacyjnym pozostać przy systemie niskotemperaturowym, nie zasilać podłogówki z powrotu grzejników ani z mieszacza, tylko podłączyć grzejnik pod to samo zasilanie co podłogówkę. Tyle, że czy w tym momencie grzejnik, zakładam już powiedzmy nieco większy niż standardowo, zda egzamin? Da radę?

 

Dodam tylko, że dół naszego domu to otwarta przestrzeń, swobodny przepływ powietrza a grzejnik byłby aż jeden. Góra natomiast - 3 grzejniki w trzech pokojach, reszta - duuuży hol, łazienka, pralnia, garderoba - podłogówka. Dodatkowo w domu centralnie na dole kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

desmear - ile % ciepła Twoje rozwiązanie oddaje do wewnątrz, a ile "pochłaniane" jest przez ścianę? Podłogówka zawsze leży na styropianie, który jest izolatorem, a u Ciebie bezpośrednio na betonie komórkowym (który, bardziej akumuluje ciepło, aniżeli styropian). Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie ścienne to jakby postawiona podłogówka, różnica jest w grubości "wylewki": tynk + suporeks (większa akumulacyjność?), za nimi też styropian.

 

Zasilanie grzejnika, choćby znacznie przewymiarowanego moim zdaniem nie da dobrego efektu, to tylko ok.30st. Wolałbym położyć podłogówkę i na to drewno, nawet jakby się dłużej nagrzewało, efekt będzie lepszy niż przy letnim grzejniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie ścienne to jakby postawiona podłogówka, różnica jest w grubości "wylewki": tynk + suporeks (większa akumulacyjność?), za nimi też styropian.

:wtf:

Na czym polega ogrzewanie ścienne, desmear w poście nr 917 pokazał na zdjęciu. Czy naprawdę jedyną zauważalną przez Ciebie różnicą jest grubość "wylewki"? Temat akumulacyjności materiałów budowlanych jest do sprawdzenia w google, ile ciepła odbierze (zabierze) ściana, na której jest ogrzewanie podłogowe. Przecież nie wykonujemy podłogówki na betonie (lub betonie komórkowym) o grubości 24 cm, który wylewamy na styropianie.

Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlsen, nie chce wypowiadać się w temacie ile pobierze sciana bo nie wiem.

 

Ściana zapewne akumuluje dużo ciepła zwłaszcza, że to nie beton komórkowy tylko silka.

Natomiast popełniasz jeden błąd w rozumowaniu. Zobacz na czym polega różnica w układaniu warstw:

 

podłogowe : SSSSSSSSSSxBBBBBP (Styropian,x rurka grzejna,Beton,Pokrycie podłogi)

ścienne : SSSSSSSSSSBBBBBBBBBBxT (Tynk)

 

Zobacz gdzie masz rurki w systemie ściennym a gdzie w podłogówce.

Zgoda, ściana w sumie zakumuluje więcej ciepła niż wylewka w podłodze (ciekawe o ile i czy to bardziej wada czy zaleta, grzejący prądem robią ekstremalnie grube wylewki żeby zyskać na akumulacyjności ) ale kiedy ciepło w pomieszczeniu z ogrzewania ściennego będzie już oddawane, to w podłogówce jeszcze ładnych parę godzin poczekasz.

ps

W nowym jeszcze nie zamieszkanym domu (ze zdjęć) przy aktualnych mrozach czyli temperaturze pomiędzy -15 a -23 i temperaturze na kotle + 25C w pomieszczeniach utrzymuje się temp. 18C. Chyba nieźle ?

Edytowane przez desmear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wtf:

Na czym polega ogrzewanie ścienne, desmear w poście nr 917 pokazał na zdjęciu. Czy naprawdę jedyną zauważalną przez Ciebie różnicą jest grubość "wylewki"? Temat akumulacyjności materiałów budowlanych jest do sprawdzenia w google, ile ciepła odbierze (zabierze) ściana, na której jest ogrzewanie podłogowe. Przecież nie wykonujemy podłogówki na betonie (lub betonie komórkowym) o grubości 24 cm, który wylewamy na styropianie.

 

Ja doskonale wiem jak wygląda ogrzewanie ścienne. Podałem to porównanie, bo układ jest podobny, różnica jest (oprócz grubości) w ostatniej warstwie lub jej braku. Zresztą wyjaśnił to powyżej desmear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawialiście kiedyś, dlaczego ogrzewanie podłogowe układa się w dolnej warstwie posadzki o grubości od 5 do 8 cm? Wiszące grzejniki nie powinny się stykać z powierzchnią ścian.

Odniosłem się niebezpośrednio do sprawności rozwiązania ogrzewania ściennego i te rozwiązanie powinniśmy porównywać do ogrzewania grzejnikami, a nie podłogówką. Mamy tu zupełnie różny rozkład temperatur.

Wydawało mi się, że w poprzednich postach autor prosił o rozwiązanie do pomieszczenia, którego ściany wykonane są betonu komórkowego.

 

Desmear - temperatura w pomieszczeniach zaskakującą wysoka jak na nowy budynek (jeszcze wilgotny?) i ustawienia kotła. Czyli instalacja wykonana wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że znalazłeś ten artykuł. Podłogówka jest wykonana w betonie, a nie na betonie. Taka dyskretna różnica.

 

Ja będę wykonywał podłogówkę na betonie grubości 25cm,który jest wylany na styropian grubosci 20cm ;)

Ogrzewanie podłogowe na betonie, czy w górnej warstwie betonu o grubości 25 cm położone na styropianie?

Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ?

 

Ja będę wykonywał podłogówkę na betonie grubości 25cm,który jest wylany na styropian grubosci 20cm ;)

 

Tu pisałeś, że wykonasz to na betonie, a nie w górnej warstwie betonu.

Przeniósłbyś to rozwiązanie na ścianę, bo moje poprzednie posty właśnie do ogrzewania ściennego się odnosiły i umieszczenia ogrzewania w tynku?

Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że znalazłeś ten artykuł. Podłogówka jest wykonana w betonie, a nie na betonie. Taka dyskretna różnica.

 

Jest położona na zbrojeniu, więc otulina jest stosunkowo niewielka. Tak wiec - dość szybki czas reakcji i duża akumulacyjność w jednym.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=92159&d=1325196383

 

A Arturo72 będzie robił podłogówkę bezpośrednio na płycie, o ile dobrze pamiętaem, czyli będzie miał podobną sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A Arturo72 będzie robił podłogówkę bezpośrednio na płycie, o ile dobrze pamiętam, czyli będzie miał podobną sytuację.

 

Nowocześnie :yes: Ja już nie zdążę wykorzystać tego rozwiązania. Moje rozważania odnosiły się do przeniesienia tego rozwiązania na ścianę, o czym była wcześniej mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Desmear - temperatura w pomieszczeniach zaskakującą wysoka jak na nowy budynek (jeszcze wilgotny?) i ustawienia kotła. Czyli instalacja wykonana wzorowo.

 

wydaje mi się, że to również zaleta ściennego - przez pierwsze 3-4 tygodnie od uruchomienia ogrzewania miałem bardzo wysoką wilgotność - suszyły się ściany. potem wilgotność nie była już tak wysoka, aczkolwiek jeszcze ze ścian wyłazi. jestem pewny, że ściany dużo szybciej wysychają przy tym ogrzewanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że się trochę Karlsen "poplątałeś w zeznaniach", albo ja już nie rozumiem o co Ci chodziło - "na betonie", "w betonie"... a i tak to wszystko zalane betonem.

Trzeba tu detektywa R., aby rozkminił ... Pisałem na betonie i w betonie, bo ścienne ogrzewanie ma być na ścianie (betonie komórkowym), a nie w ścianie - taka przenośnia były, widać nietrafiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...