Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

Gość db

Czytając wasze mądre uwagi, dziwię się, jak można tak uparcie atakować temat nawet nie zadając sobie trudu aby przynajmniej poczytać ulotki technologii ogrzewania podłogowego. Mam na myśli ulotki technologii a nie reklamowe.

Wtedy połowa postów o zimnych płytkach, terakocie i innych kamieniach w ogóle by się nie ukazala.. :D

Ludzie, przecież projektuje się instalację ogrzewania podłogowego pod konkretną okładzinę podłogową!

Każda okładzina ma swój opór cieplny - według którego projektant dobiera topologię i parametry zasilania każdej pętli.

Ja mam zaprojektowane ogrzewanie pod parkiet (tak parkiet na pióro wpust!) o grubości 11mm. Wcale po cyklinowaniu nie została grubość kartki papieru (bo z całego cyklinowania zostaje tylko ostatnia faza - szlif drobnym papierem).

Temperatura wody to 32 stopnie i podłoga nie jest zimna - daleko jej nawet do ciepłej!

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To zależy od wielkości strat ciepła i stosunku powierzchni ogrzewanej podłogi do kubatury pomieszczenia. Da się to policzyć dokładnie.

 

Na szybko bez obliczeń mogę tylko stwierdzić (na podstawie obserwacji), że w czasie silnych mrozów podłoga bywa wyraźnie ciepła. Znaczy się przekracza 24 st.C Nie mierzyłem dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pozdrawiam Cię Jasiu za to co beinteresownie napisałeś z Twoich informacji sporo zyskałem ale niektórzyCię krytykują nie przejmuj się tym nikt rozsądny nie bierze ich pod uwage, szkoda tylko że zaśmiecają forum. " - to napisałem ja głupi Jasiu. :lol:

Gościu jesteś głupi tchórz, śmierdzi od ciebie obłudą obyś się posrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morał z tej dyskusji nasuwa się jeden.Psy szczekają a karawana jedzie dalej.Napewno jakiś procent ludzi wyciągnie jakeś wnioski i zrobi jak im sumienie dyktuje .Częśc zaryzykuje i robi na przekór zdrowemu rozsądkowi ,ale w zgodzie z modą ,częśc dalej będzie tylko pisać i nic więcej nie zrobi ,ale swoje ego będą mieć wysoko.Najgorsze jest to że najbiedniejsi zrozumieja że ogrzewanie podłogowe to szczyt możliwości technicznych i panaceum na ich biedę, zapożyczą się i zrobią coś co będzie im naprawdę do szczęścia nie potrzebne.Na oszczedzanie stać ludzi bogatych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę zakładać nowego wątku, a chcialbym przeczytać opinie szanownych forumowiczów czy,

 

ogrzewanie grzejnikami C.O. naściennymi jest szkodliwe ?

 

moje obserwacje :

1. grzejniki z racji wyższej tempertatury pracy powodują wzmożoną cyrkulację powietrza i unoszenie kurzu,

2. na ścianach po 3 latach od malowania, pojawiły się ciemne smużki na ścianach,

3. są brzydkie, ale to subiektywne wrażenie,

4. na ścianach i w ścianach są położone rury - a więc żyłwy wodne,

5. przy dużych mrozach były wyraźnie gorące, czy nie powodują u Was wrażenia suchości - "spieczony kurz", czy jak to nazwać ?

6. są pod oknami na ścianach zewnętrznych, a więc dodatkowe straty ciepła.

 

Zamierzam dać grzejniki w sypialniach i zastanawiam się czy warto ?

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morał z tej dyskusji nasuwa się jeden.Psy szczekają a karawana jedzie dalej.Napewno jakiś procent ludzi wyciągnie jakeś wnioski i zrobi jak im sumienie dyktuje .Częśc zaryzykuje i robi na przekór zdrowemu rozsądkowi ,ale w zgodzie z modą ,częśc dalej będzie tylko pisać i nic więcej nie zrobi ,ale swoje ego będą mieć wysoko.Najgorsze jest to że najbiedniejsi zrozumieja że ogrzewanie podłogowe to szczyt możliwości technicznych i panaceum na ich biedę, zapożyczą się i zrobią coś co będzie im naprawdę do szczęścia nie potrzebne.Na oszczedzanie stać ludzi bogatych.

Adamos

Czy nie masz zbyt wysokiego mniemania o sobie i swoich pryncypjach. Czy jak ktoś wykorzystuje rozwiązania co do któych nie masz przekonania to rzeczywiście brak mu zdrowego rozsądku lub kieruje się owczym pędem ? Może troszkę więcej tolerancji co do wyborów innych.

Na zdjęciu obok jest mój salon, 3,7m wysokości, ponad 20m2 okien. Na podstawie wielu rad, dyskusji i przemyśleń stwierdziłem że optymalnym ogrzewaniem w tym pomieszczeniu będzie podłogówka, Ty pewnie postawiłbyś rzędy grzejników pod oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat sądziłam że dowiem się naprawdę konkretnych rzeczy .

Jestem przed wyborem systemu ogrzewania i nic w waszych wypowiedziach nie przekonało mnie do ogrzewania podłogowego.

 

To tylko jakies szczeniackie pyskówki sfrustrowanych pseudo budowniczych. Za niektórych naprawdę mi wstyd. Myślę że ta strona i poszczególne tematy maja słuzyc budujacym w podejmowaniu róznych decyzji.Tymczasem to pole do popisu w głupich odzywkach. Szczególnie ostatni post swiadczy o małej inteligencji piszacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK:

zalety ogrzewania podłogowego:

brak grzejników (większa ustawność pomieszczeń pod oknami)

podobno lepszy komfort cieplny

jest to aktualnie modne ogrzewanie

wady ogrzewania podłogowego:

mniejsza ustawność mebli typu łóżko (duże powierzchnie stojące wprost na podłodze)

mniejszy (ale nie mały) wybór materiałów na podłogę (np. tradycyjna klepka odpada)

na skutek innego rozkładu temperatur niż "tradycyjny" podobno może szkodzić na krążenie

duża bezwładność cieplna

gorsza sterowalność (zwykle 1-3 strefy)

potencjalnie większa awaryjność (więcej rur w podłodze)

zalety grzejników:

mała bezwładność cieplna

bardzo dobra sterowalność (regulator przy każdym grzejniku)

potencjalnie mniejsza awaryjność (mniej rur/brak w podłodze)

wady grzejników:

gorsza ustawność pomieszczeń pod oknami

względy estetyczne (można być uczulonym na grzejnik)

ten typ ogrzewania jest zdecydowanie demode

 

Ja osobiście wybrałem grzejniki tradycyjne - z uwagi na wybór podłogi - wybrałem parkiet (22mm), po drugie moja małżonka przestawia meble w pokoju średnio raz na 1 rok i nie jestem w stanie przewidzieć gdzie w przyszłym roku będzie stało łóżko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat sądziłam że dowiem się naprawdę konkretnych rzeczy .

Jestem przed wyborem systemu ogrzewania i nic w waszych wypowiedziach nie przekonało mnie do ogrzewania podłogowego.

 

To tylko jakies szczeniackie pyskówki sfrustrowanych pseudo budowniczych. Za niektórych naprawdę mi wstyd. Myślę że ta strona i poszczególne tematy maja słuzyc budujacym w podejmowaniu róznych decyzji.Tymczasem to pole do popisu w głupich odzywkach. Szczególnie ostatni post swiadczy o małej inteligencji piszacego.

 

Szanowna Paty,

 

wiekszość czytających to forum i nieco piszących to inwestorzy, którzy na codzień zajmują się zawodowo wszystkim innym niż budownictwem, a układaniem podłogówki tym szczególniej :)

 

Każdy z nich ( nas ) dzieli się uwagami i spostrzeżeniami. Wielu "przewałkowało" ten temat na wskroś i w poprzek, pisało o nim 3,5,9 a może i 15 razy. Po raz kolejny pisać to samo ?

Istnieje archiwum i wyszukiwarka.

 

Opini jest też tyle ile osób, gdyż każdy ma swoje prefersencje, a jeśli oczekujesz fachowej jednoznaczej odpowiedzi, może warto odwiedzić profesjonalne biuro projektowe ?

Albo w pierwszej kolejności zadać sobie nieco trudu i poczytać w fachowej literaturze.

 

Też miałem podobny dylemat i wybrałem podłogówkę na parterze i w łazience na piętrze. W sypialniach tradycyjne grzejniki.

Wierz mi, teraz chyba mógłbym już sprzedawać i projektować podłogówkę i całą instalację wod-kan, tyle się naumiałem aby podjąć właściwą ( dla mnie i mojej rodziny decyzję ) :wink:

 

Pozdrawiam

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę zakładać nowego wątku, a chcialbym przeczytać opinie szanownych forumowiczów czy,

 

ogrzewanie grzejnikami C.O. naściennymi jest szkodliwe ?

 

moje obserwacje :

1. grzejniki z racji wyższej tempertatury pracy powodują wzmożoną cyrkulację powietrza i unoszenie kurzu,

2. na ścianach po 3 latach od malowania, pojawiły się ciemne smużki na ścianach,

3. są brzydkie, ale to subiektywne wrażenie,

4. na ścianach i w ścianach są położone rury - a więc żyłwy wodne,

5. przy dużych mrozach były wyraźnie gorące, czy nie powodują u Was wrażenia suchości - "spieczony kurz", czy jak to nazwać ?

6. są pod oknami na ścianach zewnętrznych, a więc dodatkowe straty ciepła.

 

Zamierzam dać grzejniki w sypialniach i zastanawiam się czy warto ?

 

Cz.

A kto ci robil instalacje?

Moze szwagier?

Poza tym to jakie dales grzejniki i na jakie parametry policzyles? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jureksx,

 

nie zrozumiałeś aluzji do tematu oraz natarczywych i emocjonalnych wypowiedzi niektórych forumowiczów ... :wink:

 

 

Cz.

 

P.S.

a o doborze grzejników sproro już wiem, chociaż nic nie mam wspólnego z tą branżą. Niejeden sprzedawca czy instalator już się skrzywił na moje wyliczenia, mówiąc "teoria, - teorią a w praktyce tak sie robi !"

 

Ale z takimi fachowcami to dziękuję, wolę swoją teorię.

Dom oddam do użytku ok. lipca-sierpnia, ale na budowie miałem 2 może 3 prawdziwych fachowców ;

1. rozsądna cena, raz ustalona - zapłacona,

2. terminowo,

3. raz ustaliłem co potrzebuję,

4. nic nie przypominałem, niczego nie poprawiałem, nic się ni popsuło.

 

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami wybór ogrz. podlogowego nie jest podyktowany tym co nam podpowiadają gusta ale tym co musimy mieć na podłodze.Przy alergicznym (na roztocza) dziecku najłatwiejsza do utrzymania w "absolutnej czystości"jest podłoga z kafli a spróbujcie w naszym klimacie mieć takową bez grzania od spodu.Czasami nie mamy tego co nam się podoba tylko to co naszym dzieciom i nam pozwala normalnie żyć.

A pojęcia "zdrowe"i "szkodliwe" też nie zawsze są tym czym się wydają na pierwszy rzut oka bo to co jednego przyprawia o chorobę drugiemu może uratować bądź ułatwić życie.

Nie dalej jak 50 lat wstecz w małych wsiach uważano że szkodliwe są grzejniki (zdrowe były tylko piece), minęło pół wieku i ta sama szopka ...tym razem z ogrzewaniem podłogowym.

Pozdrawiam wszystkich a szczególnie Jasia ze Szczecina(za wyważone wypowiedzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...