Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja będę wykonywał podłogówkę na betonie grubości 25cm,który jest wylany na styropian grubosci 20cm ;)

 

Tak się normalnie robi/powinno robić przy domkach parterowych bez podpiwniczenia. Wylewka z podłogówką na izolowanej wylewce betonowej. Też tak mam w części parterowej domu bez piwnicy. W części z piwnicą jest inaczej, bo dochodzi odwodnienie i drenaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Podłogówki nie kładłem pod szafami w ścianach, pod meblami w kuchni, gdzie pomimo że stoją na nóżkach, przewidywaliśmy cokoły ograniczajace dostęp powietrza /cyrkulację/. Pozostała powierzchnia cała w podłogówce. Meble na niższych lub wyższych nóżkach nie ograniczające cyrkulacji powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podłogówkę macie ułożoną także pod meblami? Mam na myśli meble, które pozostaną zawsze w tych samych miejscach takie jak zabudowa kuchni, szafy, kanapy w salonie itp.

 

No właśnie nie mamy i z perspektywy drugiej mieszkanej zimy żałuję, że nie.

Teraz to bym wpakowała tam rurki na pewno :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pod miejscem na zabudowę kuchni dałem ale chyba dwie na tej szerokości (czyli 2-3 razy rzadziej), wolę mieć nieco zrównoważoną temperaturę podłogi niz wychłodzona w tym miejcu (też ściany zewnętrzne), sezon grzewczy w pełni, zabudowy jeszcze nie ma, i pomimo niskich parametrów zasilania i jednak obecności tam tych chyba dwóch rurek stopą da się wyczuć różnicę temperatury, nie mam też rur w pzrejsciach, progach jakby, w świetle, rzucie nadproży, i tu w chodząc bosą stopą po gresie da się wyczuć zimną strefę, teraz zawinąłbym tam rurką

pod szafy nie zostawiałem miejsca nieogrzewanego bo nie miałem na tym etapie (i do końca jeszcze nei mam) koncepcji zabudowy stałej, nie uważam za problem posiadanie tam ogrzewania, z dwudziestu kilku stopni nie zagotuję szafy ani jej wnętrza, a wentylację jakąś szaf i tak planuję, lepiej mieć tam pokojowa temperaturę niż wychłodzone zamknięte przestrzenie włącznie z powierzchniami ścian zewnętrznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam połozoną wszędzie (tylko pod brodzikiem w wewnętrzenej łazience nie)- przeciwnicy pewno zaraz będa krzyczeć :) - ale:

wyszedłe mz załozenia ze odsuwanie od ściany zewnętrznej niewiele da, bo beton i tak sie bedzie nagrzewał , dodatkowo zwiększy sie możliwośc dostawania zimna od ściany zewnętrznej, przy okazji zamiast tzw gąbki wylewka przy ścianach zewnętrznych jest odseparowana paskami styropianu 1 - 2 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czemu byś wpakował - zimne koszule i talerze????

 

W kuchni koszul ani innej garderoby nie trzymam :cool:

Zabudowę kuchenną mam na ścianach zewnętrznych i choć są ocieplone 10 cm styro, to jednak w te mroźne dni ciągnie od nich chłodem. Blaty mam wpuszczane jako parapety no i też są chłodzone :bash:, w dotyku nieprzyjemne.

Dobrze, że pod prysznicem bez brodzika uparłam się i rurki tam są :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuchni koszul ani innej garderoby nie trzymam :cool:

Zabudowę kuchenną mam na ścianach zewnętrznych i choć są ocieplone 10 cm styro, to jednak w te mroźne dni ciągnie od nich chłodem. Blaty mam wpuszczane jako parapety no i też są chłodzone :bash:, w dotyku nieprzyjemne.

Dobrze, że pod prysznicem bez brodzika uparłam się i rurki tam są :wave:

 

Też mam pod brodzikiem. Ale pod szafkami kuchennymi nie i nie demonizował bym tego - kaloryferow tez tam nie montują :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pod brodzikiem. Ale pod szafkami kuchennymi nie i nie demonizował bym tego - kaloryferow tez tam nie montują :):)

 

Zgadzam się z przedmówcą:) Moje pytanie bardziej odnosi się do tego, że zamierzamy ominąć podłogówkę pod stałymi elementami wystroju ze względu na oszczędności - po pierwsze materiału a po drugie, co ważniejsze energii cieplnej. Zawsze to powiedzmy o 20m2 mniej rurek i wody do grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pod brodzikiem. Ale pod szafkami kuchennymi nie i nie demonizował bym tego - kaloryferow tez tam nie montują :):)

 

Ależ ja nie demonizuję, tylko bardzo żałuję.

Nie lubię dotykać zimnego, a poza tym podczas tęgich mrozów ciasto drożdżowe do rośnięcia muszę odstawiać na stół w jadalni :rolleyes::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą:) Moje pytanie bardziej odnosi się do tego, że zamierzamy ominąć podłogówkę pod stałymi elementami wystroju ze względu na oszczędności - po pierwsze materiału a po drugie, co ważniejsze energii cieplnej. Zawsze to powiedzmy o 20m2 mniej rurek i wody do grzania.

 

no tym stwierdzeniem się akurat zbytnio nie popisałeś... ;)

 

a odn. brodzika to mam odpływ w podłodze i głupotę bym zrobił gdybym nie dał tam i to gęsto (bo łazienka mała i mocy z powierzchni i tak jest na styk jak nie przymało) rur podłogówki, nie wyobrażam sobie prysznica i zimnej ceramiki pod gołymi stopami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze materiału a po drugie, co ważniejsze energii cieplnej. Zawsze to powiedzmy o 20m2 mniej rurek i wody do grzania.

 

Ja popatrzyłem na to nieco inaczej - beton newet ten pod szafką kuchenną bedzie sie grzał/studził obwód bo to przecież struktura "ciagła" taka wylewka i po prostu bedzie systematycznie w tym miejscu znacznie więcej ciepła odbierac (chyba zeby zrobić deletację powiedzmy 50cm od ściany ale sensu nie widzę) od tych rurek dodatkowo jeszcze od ściany zewnętrznej. Oczywiście meblem am na nóżkach. I kazdy robi jak chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tym stwierdzeniem się akurat zbytnio nie popisałeś... ;)

 

a odn. brodzika to mam odpływ w podłodze i głupotę bym zrobił gdybym nie dał tam i to gęsto (bo łazienka mała i mocy z powierzchni i tak jest na styk jak nie przymało) rur podłogówki, nie wyobrażam sobie prysznica i zimnej ceramiki pod gołymi stopami...

 

Niby dlaczego się nie popisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...