Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Rodzinka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wystarczy przejść na regulację OP w funkcji temperatury wewnętrznej.

 

nilsan

 

No właśnie tak mam we wszystkich pomieszczeniach, sterowniki pokojowe a na wszystkich pętlach siłowniki. Mimo wszystko instalacja głupieje. Wieczorem dogrzewa, a w dzień oddaje za dużo tego skumulowanego ciepła, choć wszystkie obiegi zamknięte. Bezwładność betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mam we wszystkich pomieszczeniach, sterowniki pokojowe a na wszystkich pętlach siłowniki. Mimo wszystko instalacja głupieje. Wieczorem dogrzewa, a w dzień oddaje za dużo tego skumulowanego ciepła, choć wszystkie obiegi zamknięte. Bezwładność betonu.

 

To trochę za mało. Trzeba jeszcze regulować temperaturę źródła ciepła w funkcji temperatury wewnętrznej, wtedy nie ma opisanych przez ciebie efektów.

 

nilsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzolek, jak masz tak rozbudowaną instalację to czemu nie zmniejszysz odrobinę zadanej temperatury? Ja mam tylko programator wewnętrzny i po prostu zdjąłem zadaną z 22,75 na 22,25. Przedtem kocioł chciał podgrzać atmosfę w domu około 18-19 teraz przesunęło się to o godzinę-półtorej. Wtedy jak jestem w domu to reaguję i palę w kominku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzolek, jak masz tak rozbudowaną instalację to czemu nie zmniejszysz odrobinę zadanej temperatury? Ja mam tylko programator wewnętrzny i po prostu zdjąłem zadaną z 22,75 na 22,25. Przedtem kocioł chciał podgrzać atmosfę w domu około 18-19 teraz przesunęło się to o godzinę-półtorej. Wtedy jak jestem w domu to reaguję i palę w kominku.

 

Szczerze mówiąc nie chce mi się już tracić czasu na zabawę z ustawieniami kotła itd. Wszystko mam ustawione na zimę i doskonale się sprawdza w temperaturach od -25 do powiedzmy +8. I niech tak już zostanie. Teraz jak jest na zewnątrz +13 do +15 a w nocy 0, to się dziwnie zachowuje. Jak wrócą zimne dni, to włączę z powrotem. Wygodniej jest wyłączyć i z głowy. Tak jak wcześniej pisałem, od tygodnia wyłączone, a w domu mimo wszystko 20-21. Jak jest dyskomfort ciepła, to kominek, 4 klocki i po sprawie. Zimne piwko, TV i relaks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem inwestowania w sterowniki pokojowe i niekorzystania z nich właśnie w takich sytuacjach.

 

Przy małych wahaniach temperatury sprawdza się idealnie, przy dużych średnio. Pewnie można to lepiej ustawić, ale szkoda mi na to czasu, bo i tak sezon się kończy. Zaletą sterowników pokojowych jest ustawianie temperatur poszczególnych pomieszczeń niezależnie od siebie. Jedna sypialnia 23, druga 20, łazienka 24, salon 23, przedpokój 21 i w każdej chwili mogę to korygować wedle uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa to wiem bo byłem bliski ciągnięcia przewodów do poszczególnych pomieszczeń. Ale cena za komplet trochę mnie ostudziła w tym zapale.

 

Masz rację compi

Przy modernizacji lub remoncie nie ma to sensu, ale jak się buduje od zera to te dodatkowe około 2,5 tys zł są śmiesznym kosztem w porównaniu z oknami, roletami, drzwiami, kominkiem, wyposażeniem kuchni itd. Suma summarum nie przeszkadza mi, że mam te siłowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mam we wszystkich pomieszczeniach, sterowniki pokojowe a na wszystkich pętlach siłowniki. Mimo wszystko instalacja głupieje. Wieczorem dogrzewa, a w dzień oddaje za dużo tego skumulowanego ciepła, choć wszystkie obiegi zamknięte. Bezwładność betonu.

 

Trzeba tak :

http://img849.imageshack.us/img849/6382/ogrzewaniepodogowe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od piątku podłoga nie grzeje (po za jedną nocą) i nawet w kominku nie musiałem przepalać. Teraz w salonie mam 21, nad ranem będzie coś koło 20. Jutro ma być słońce więc znowu dom się "naładuje". Ale też uważam, że najlepszym rozwiązaniem na okresy przejściowe jest kominek. Przecież nasze sterowniki nie wiedzą czy nastepnego dnia będzie słoneczko czy nie, a mułowatość podłogówki nie pozwala na szybkie zmiany temperatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam tego wykresu.

Na pierwszym wykresie OP w dzień przegrzewa pomieszczenie.

Na drugim już nie w przy ogrzewaniu mieszanym .

Obniżasz temperaturę OP żeby w dzień ogrzewanie nie przegrzewało pomieszczenia .

Nocne braki przejmuje inne ogrzewanie.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym wykresie OP w dzień przegrzewa pomieszczenie.

Na drugim już nie w przy ogrzewaniu mieszanym .

Obniżasz temperaturę OP żeby w dzień ogrzewanie nie przegrzewało pomieszczenia .

Nocne braki przejmuje inne ogrzewanie.

 

Oznacza to podwójną instalację, wodną plus kable. Trochę miszmasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to podwójną instalację, wodną plus kable. Trochę miszmasz.

Niekoniecznie choć kable bezpośrednio pod płytkami - glazurą mogły by sprostać temu zadaniu .

Założenia są takie :

Plusy

+Praca praktycznie w nocy gdy jest obniżona temperatura powietrza około 2 stopnie.

+Sprawność niewielka bo działa uzupełniająco.

+ Łatwe sterowanie

+ Abonament za prąd i tak płacisz.

+ Druga taryfa nieco tańsza

minusy

- nocą większe ujemne temperatury ale że to okres przejściowy to nie są aż tak duże .

Ogrzewanie elektryczne ale nie akumulacyjne .

Można do tego wykorzystać np. WM + ON (Wnt.Mech.)+(Ogrz.Nadmuch.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...