Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komenty do dziennika :)


Tomi78__

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Widze ze zastosowałeś płytyzerańskie. ja tez zastanawialem sie nad tkaim wyborem ale szwagier mnie odwiodl od tego po konsultacji z kierownikiem budowy, który stwierdzil, że taniej niz monoli nie wyjdzie. Twoj domek malutki tylko 83 m2. ile m2 tego stropu ci wyszlo i jaka cena za metr? Chcialbym sobie porównac zeby jakby co szwagrowi dac kopa w tylek. :) Podaleś cene bodajze 2800 ale czy to juz z zalaniem przestrzeni miedzy plytami i zbrojeniem wzdłużnym?

Swoją drogą strop w piwnicy juz masz a tylko 33 tys... Ehh ja dopiero sciany w piwnicy koncze a juz mam 45tys bez robocizny. tylko domek nieco wiekszy. pozdrawiam i powodzenia zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam:)

Po pierwsze sciany sobie przeschna (zdanie kierownika i majstrow) po drugie musze zrobic drenaz, po trzecie nie wiem czym bede ocieplal, styro albo XPS. Wiec z decyzja poczekam do wiosny.

Schody musialem wylac teraz i przed ociepleniem gdyz moge miec okresowo wody gruntowe powyzej lawy, np po rozropach i cale sciany sa tak zrobione ze po bardzo dobrym zaizolowaniu przeciw wilgociowym tworzyc beda cos w rodzaju wanny aby woda sie nie dostala do piwnicy. Scianki od schodow na zewnatrz beda ociepleone ze wszystkich stron zeby nie robily za mostek.

 

I teraz byle do wiosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...