Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Bukowej Chatki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Monia W

Witam Pani Iwono!

Jestem po lekturze Pani dziennika budowy i już się czuję jakbym to ja mieszkała w takim cudzie jak Wasz domek. My jesteśmy na etapie wniosku o pozwolenie na budowę. Ma być końcem stycznia i mamy nadzieję zacząć na wiosnę - budynek gospodarczy i fundament pod dom. Początkowo myślałam, że to ten sam projekt, ale jednak nie - nasz jest trochę większy, ale podobieństwo jest - nazywa się "Dom przy bukowej 5" i jest najcudowniejszy ze wszystkich.

Jestem pełna podziwu dla takich ludzi jak Pani i Pani mąż - z pasją, radością życia, życzliwością.

Postanowiłam spontanicznie po przeczytaniu Pani dziennika zarejestrować się na tym forum, żeby podziękować Pani za podzielenie się doświadczeniami, zdjęciami i przeżyciami oraz żeby życzyć Państwu samych szczęśliwych chwil w swoim cudownym gniazdku, dużo zdrowia i nigdy nie znikającej radości życia i optymizmu, która bije od was i zaraża takich cykorów budowlanych jak ja.:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pani Iwono!

Jestem po lekturze Pani dziennika budowy i już się czuję jakbym to ja mieszkała w takim cudzie jak Wasz domek. My jesteśmy na etapie wniosku o pozwolenie na budowę. Ma być końcem stycznia i mamy nadzieję zacząć na wiosnę - budynek gospodarczy i fundament pod dom. Początkowo myślałam, że to ten sam projekt, ale jednak nie - nasz jest trochę większy, ale podobieństwo jest - nazywa się "Dom przy bukowej 5" i jest najcudowniejszy ze wszystkich.

Jestem pełna podziwu dla takich ludzi jak Pani i Pani mąż - z pasją, radością życia, życzliwością.

Postanowiłam spontanicznie po przeczytaniu Pani dziennika zarejestrować się na tym forum, żeby podziękować Pani za podzielenie się doświadczeniami, zdjęciami i przeżyciami oraz żeby życzyć Państwu samych szczęśliwych chwil w swoim cudownym gniazdku, dużo zdrowia i nigdy nie znikającej radości życia i optymizmu, która bije od was i zaraża takich cykorów budowlanych jak ja.:hug:

 

Witaj Moniu w Bukowej Chatce!

Twoje przesympatyczne słowa, to miód na moje serce, tyle w nich serdeczności i przemiłych życzeń, że moja gębusia nie przestaje się uśmiechać czytając takie peany.

A Twoje podziękowania utwierdzają mnie w przekonaniu, że warto pisać taki pseudobudowlany pamiętnik, że jednak komuś przydają się te moje wypociny, jeśli zarażają optymizmem i radością życia.

To piękne i bardzo budujące, co napisałaś.

Obejrzałam sobie projekt Waszego Domu przy Bukowej.

Bardzo, bardzo udany projekt.

Mam nadzieję, że będziecie w tym swoim wybudowanym gniazdku szczęśliwi, czego Wam z całego serca życzę.

I zachęcam do prowadzenia własnego dziennika budowy z Bukowej 5. :)

Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko. :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam państwa serdecznie!

Kilka razy przeglądałem Wasz dziennik. Miło się go czyta!

Zabrakło mi w nim informacji (może pominąłem) jaka jest grubość ocieplenia ścian (chyba styropian?) oraz ile cm daliście wełny w stropie.

Jaka jest wysokość pomieszczeń. Ja mam 9 grzejników po 650w i 1 300w czyli trochę ponad 6KV (szacunkowe wyliczenie (z nadwyżką) Pana Wojewody)

 

To lektura Waszego dziennika skłoniła mnie do zainstalowania (z tej samej firmy k. Poznania) Paneli podczerwieni. Buduję domek Mały D06 z Muratora - zmodyfikowany z 4 na 3 pokojowy- pow. użytkowa 75,9m2 - czyli trochę mniejszy od Waszego. Wysokość pomieszczeń wyszła na 2,73 m (po wykonaniu podłóg) czyli dość wysoko. Za ok tydzień wchodzą panowie od kafelkowania podłóg i robienia łazienki. Na razie b. cieszę się z "zimy" od ok 2 mcy dogrzewam panelami - utrzymuję 12-13 st. Budynek nieocieplony z ceramiki i strop teriva - też bez ocieplenia. Trochę boję się rachunków za prąd (też jak Wy wcześniej budowlany) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź! "sąsiad" z południa Jacek K

 

Ps. Dopiero po zainstalowaniu dojrzałem na Waszych stronach, że panele -obrazy mają ramki. Ja mam kilka obrazów (salon i duża sypialnia) niestety bez.

Edytowane przez Jacek06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam państwa serdecznie!

Kilka razy przeglądałem Wasz dziennik. Miło się go czyta!

Zabrakło mi w nim informacji (może pominąłem) jaka jest grubość ocieplenia ścian (chyba styropian?) oraz ile cm daliście wełny w stropie.

Jaka jest wysokość pomieszczeń. Ja mam 9 grzejników po 650w i 1 300w czyli trochę ponad 6KV (szacunkowe wyliczenie (z nadwyżką) Pana Wojewody)

 

To lektura Waszego dziennika skłoniła mnie do zainstalowania (z tej samej firmy k. Poznania) Paneli podczerwieni. Buduję domek Mały D06 z Muratora - zmodyfikowany z 4 na 3 pokojowy- pow. użytkowa 75,9m2 - czyli trochę mniejszy od Waszego. Wysokość pomieszczeń wyszła na 2,73 m (po wykonaniu podłóg) czyli dość wysoko. Za ok tydzień wchodzą panowie od kafelkowania podłóg i robienia łazienki. Na razie b. cieszę się z "zimy" od ok 2 mcy dogrzewam panelami - utrzymuję 12-13 st. Budynek nieocieplony z ceramiki i strop teriva - też bez ocieplenia. Trochę boję się rachunków za prąd (też jak Wy wcześniej budowlany) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź! "sąsiad" z południa (ok. Bystrzycy Oławskiej -docelowo) Jacek K

 

Ps. Dopiero po zainstalowaniu dojrzałem na Waszych stronach, że panele -obrazy mają ramki. Ja mam kilka obrazów (salon i duża sypialnia) niestety bez.

 

Witaj Jacku!

Bardzo nam miło, że z przyjemnością czytałeś nasz dziennik.

Jeśli tego nie napisaliśmy, to uzupełniamy informację o ociepleniu.

Styropianu mamy 15 cm, a wełny 20.

Wysokość naszych pomieszczeń to 2,55 m, czyli sporo niżej od Ciebie.

Projekt "Małego" dobrze znamy, był naszym pierwszym roboczym wyborem, zanim zdecydowaliśmy się na Z7.

Mamy nadzieję, że z paneli będziesz zadowolony, naszym zdaniem to dobre rozwiązanie na ogrzewanie domku, choć rzeczywiście, nie na prądzie budowlanym.

Ale z pewnością zaraz po odbiorze budynku przejdziesz na "normalną" cenę prądu i wtedy powinno już być ok.

Pozdrawiamy Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź!

Niedawno czytałem w necie o tym, co długotrwale przyczynia się do szczęścia człowieka. Okazało się że bliskie obcowanie z zielenią: lasem, parkiem itp.. Wszystko inne np. duże pieniądze, kariera uszczęśliwiają na krótko. Myślę że Państwo już to odczuwają! Pozdrawiam, życzę zdrowia i jeszcze więcej szczęścia!

Ps. Ja też mam las (a raczej będę miał) na wyciągnięcie ręki -ok 50 m!:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku - to, co wyczytałeś w necie, to święta prawda.

"Nasz" las, pole naprzeciwko i wszystko to co zieleni się wokół, ogromnie nas uszczęśliwia.

Nie zamienilibyśmy już tego na to, co otaczało nas dotychczas za żadne skarby świata.

Również życzymy Ci samych przyjemności z obcowania z naturą i szczęśliwego zamieszkiwania w swoim wymarzonym domku.

I dziękujemy za życzenia i miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Iwonko!

Nadrobiłam trochę zaległości w Twoim dzienniku. Rodzinkę masz wyjątkową urodziwą, wiadomo po kim urodę odziedziczyli :yes: A mały blondas przesłodki!

Widać że masz serce do roślin-także tych domowych. Zima u Was wygląda pięknie, ale pewnie tak ja ja też wyczekujesz wiosny żeby znów cieszyć się nowymi listkami i gałązkami??

pozdrawiam Was serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iwonko!

Nadrobiłam trochę zaległości w Twoim dzienniku. Rodzinkę masz wyjątkową urodziwą, wiadomo po kim urodę odziedziczyli :yes: A mały blondas przesłodki!

Widać że masz serce do roślin-także tych domowych. Zima u Was wygląda pięknie, ale pewnie tak ja ja też wyczekujesz wiosny żeby znów cieszyć się nowymi listkami i gałązkami??

pozdrawiam Was serdecznie

 

Witaj Netko!

Dziękuję za komplementy pod adresem mojej rodzinki.

To prawda, że już nie mogę doczekać się wiosny.

Moja dusza rwie się do tych przyszłych zieloności. :lol2:

Pozdrawiam Cię cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...