Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 746
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

masz troche zawezony poglad na role tych darmozjadow. .

Wojtku,

nigdzie nie nazwalam architektów wnętrz darmozjadami. To wyłącznie twoje słowa.

Napisałam natomiast , że we wnetrzu zaprojektowanym przez obcą osobę czułabym się - no właśnie- obco.

 

Piszesz, że profesjonalny projekt uchroniłby mnie od błędów -może tak -a może nie. W naszym projekcie (indywidualnym!) domu błędów nie brakowało. Na szczęście trzy lata czytania Forum pozwoliło część z nich wychwycić przed budową.

 

Jeśli znasz odpowiedz na moje pytanie dot. podłóg olejowanych - napisz, prosze, każda opinia jest cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz troche zawezony poglad na role tych darmozjadow. .

Wojtku,

nigdzie nie nazwalam architektów wnętrz darmozjadami. To wyłącznie twoje słowa.

 

Zgadzam sie , to moje czesto uzywane tutaj okreslenie i zle to wyszlo, bo zabraklo mi tam takiego oto znaczka " :lol: " na koncu, chociaz byly az 3 na poczatku wypowiedzi.Nie chowaj urazy prosze, sam Twoja opinie tez przyjalem z przymruzeniem oka.

pozdrawiam

PS Projektant nie projektuje domu wg widzimisie i unieszczesliwia inwestora :D . Najlepszy przyklad , ze wybralas jednak jakis projekt SWOJEGO domu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest to dalej aktualne to jestem bardzo zainteresowany :p

 

 

:o :o :o :o :o

 

Ty Duszku?????

A po co :wink: ? Przecież Ty masz już wszystko pięknie wykonane i skończone.

 

A może Ty budujesz następny dom :wink: :D ?

 

A poza tym, to jest propozycja sprzed roku i już niestety nieaktualna :( .

 

P. S. Jak się mają kicie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest to dalej aktualne to jestem bardzo zainteresowany :p

 

 

:o :o :o :o :o

 

Ty Duszku?????

A po co :wink: ? Przecież Ty masz już wszystko pięknie wykonane i skończone.

 

 

 

To ja :D .Domu nastepnego nie buduje i nie zanosi sie już wiecej na to.U mnie jeszcze duzo braków i pare rzeczy do wykończenia.Np. teraz dopiero w wykończyłem pralnie.

Tak to juz jest.Trzeci rok juz mieszkam i ciagle coś do roboty.

Mam jednak problem z kominkiem,właściwie z jego obłozeniem.Dolna część jest z marmuru i z tym nie ma problemu.Chodzi mi o komore która wykończyłem tynkiem mozaikowym.Wszystko ładnie wyglada ale zakopcony tynk jest nie do umycia ( a tak go tu wczesniej zachwalałem :oops: ).Bardzo podobają mi sie płytki Stegu,tylko boje sie co z nich zostanie po kontakcie z kotami.Są z gipsowe.No i coś z salonem chce zrobić.

No ale to już nieaktualne więc szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No niby warto, ale najbardziej warto na etapie projektu budowlanego, coby nie przestawiać dwa razy ścian. Dobry "wnętrzarz" wiele poradzi - rozłoży funkcje domu, podpowie wykończeniówki itp. itd. W Warszawie kosztuje to około 40pln/metr, ale jak to w stolicy - ceny mogą być różne. Nie wiem jak u Was. Dobrze jest poszukać jakiegoś studenta, który robi architekturę wnętrz - oni często podejmują się zrobienia projektu za dużo niższe stawki, a pomysły mają często lepsze niż ci, którzy już długo projektują. Poza tym - wnętrzarze mają często "swoje" sprawdzone ekipy do wykończeniówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak i nie do konca tak :lol: Cena projektu zalezy od zakresu prac projektanta. W Wa-wie sprawdzone i renomowane pracownie to koszt za pelna usluge zaczynajacy od 80 do ponad 120zlotych od metra. Oczywiscie mozna tez taniej u studenta,lub tzw. projektanta wnetrz, warto jednak wiedziec , ze bledna decyzja podjeta na etapie wykonczenia moze czasem sporo kosztowac i w razie czego student , ktory dostal 10zlod metra :D nie pokryje naszych strat.Oprocz zbednego przestawiania scian jest cala masa innych zabiegow, ktore warto przewidziec juz na poziomie budowy stanu surowego. To sa przylacza i instalacje. Warto tez wiedziec czy w cenie projektu jest np. nadzor autorski, inwestycyjny, doradztwo a glownie co zawierac bedzie projekt za ustalona kwote. Nie warto brac na pewno projektanta, ktory chce realizowac swoje wizje . Dobrze sprawdzic czy "nadajcie na tych samych falach".Jesli nie, poszukac innego. Projektant najpierw duzo slucha i pyta , dopiero potem sam gada.Projektant nie moze Wam narzucac swojego stylu czy mowic , ze to co wymysliliscie jest do luftu. Moze wytlumaczyc na czym polega Wasz blad, ale jesli macie oochote zenic na suficie anioly zlote to albo to dla Was zrobi, albo zrezygnuje z roboty. Jesli zdecydujesz sie na zatrudnienie na etapie budowy to masz korzysci takie jak : spokojniejsze przygotowanie sie do morderczej wykonczeniowki, poprawienie tych elementow, ktore nie byly przewidziane przez architekta lub wyszly w trakcie ew. urodzily sie niedawno bez np. wyburzen, problemow konstrukcyjnych itp.ustalenie /chociaz szacunkowe/ kosztow materialow wykonczeniowych i elementow wystroju wnetrza, przyblizony czas realizacji,rozplanowanie instalacji do potrzeb, znajomosc przyszlego efektu, skorygowanie wlasnych blednych zalozen,latwa mozliwosc wprowadzania zmian na kazdym niemal etapie. To wszystko laczy sie z pieniedzmi, ktore mozna zaoszczedzic albo utopic no i oczywiscie wydac na projektanta :lol: Bilans musi byc dodatni inaczej nie warto.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
To ja polecam Ci Wojtka 2112

Poczytaj Jego porady , moze sie spodobaja i Tobie .

2112 pieknie dziekuje za bezplatna reklame :lol: , ale zgodnie z regulaminem i wlasnymi przekonaniami nie wykorzystuje forum do celow komercyjnych.

Chetnie natomiast poradzi jak wybrac architekta wnetrz i czego od niego oczekiwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, to Ty jesteś architektem wnętrz? A stad ty masz tyle wiedzy na te tematy... :p Aha...

Co do tego jak wybrać architekta wnętrz, tez czekam na odpowiedz, bo sama się tez chętnie tego dowiem...Może Kasiorek się dołączy do tematu... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie natomiast poradzi jak wybrac architekta wnetrz i czego od niego oczekiwac.

 

To ja bardzo poproszę o porady odnośnie wyboru projektanta wnętrz, sama pewnie nie dam rady. Dochodziłabym do efektu końcowego metodą prób i błędów :roll: Wiem to z autopsji, w piwnicy mam niezłą kolekcję mebli i różnych pierdół. kóre okazały się NIE pasować do mojej bliżej nieokreślonej wizji mieszkania :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...